Skocz do zawartości

Zdjęcie

fahr m 770

143 odpowiedzi na ten temat

#81 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 07:37

fahr m 770 Od handlarza ok 100 km na północ od Wrocławia ale facet był ok.Wprawdzie niewiele utargowałem ale pewnie wiedział, że maszyna dobra. Zrobiłem jej gruntowny przegląd w zimie - podrapałem trochę rdzy i podmalowałem. Żadnych skrzywień, pęknięć spawów, no i chyba był garażowany. Silnik nawet w zimie odpalał bez problemu i podobno jest ok ale to mi powiedział sąsiad co z silnikami ma trochę do czynienia. Oby się nie mylił 27 tys dałem, z transportem i wcześniejszymi wyjazdami w Polskę na 30 wyszedł (: Ma kabinę, sieczkarnię a kosa jak wszystkie 2,7. Kombajn na oko rzeczywiście nad podziw rzeczywiści prosty i jak na forum doczytałem i sprawdziłem też w okolicznych sklepach z częścimi - wiele można zamienników znaleźć. Powymieniałem filtry powietrza i paliwowe, oleju na razie nie wymieniałem , bo ciągle zimno było, poczekam jak bęą upały to mu w silniku wymienię. Nie wiem tylko co z hydraulicznym, bo się świeci i czyściutko wygląda (może Ktoś z większą praktyką podpowie przy okazji co zrobić?) Wcześniej o Bizonie myślałem, nawet jednego miałem upatrzonego, ale stwierdziłem w końcu, ze na moje hektary za duży a sąsiadów "do obrobienia" z roku na rok ubywa. Ci mniejsi oddaja ziemie w dzierżawy. Poza tym na Bizona trzeba by wielgachną wiatę budować, a moja 770 wlezie byle gdzie pod dach (: pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fahr m 770 Dzisiaj, 19:32
  •  

#82 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 kwiecień 2012 - 08:59

fahr m 770 Od handlarza podobno najlepiej bo od polskiego rolnika to trudno coś dobrego znaleźć pisze tylko ze swojego doświadczenia.Oleje u mnie w skrzyni i przekładni wymieniłem niby też się świecił ale jak spuściłem to miał trochę opiłków , z silnikiem poczekam przed żniwami , sieczkarnię to ja odczepiłem słoma u mnie w regionie w cenie.U mnie też wygląda nie źle żadnych spawań czy zgięć a jak będzie chodził zobaczę w żniwa.Co do jakiego oleju to sprawdź w instrukcji tam napisane jakie mają być parametry.

#83 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 10:25

fahr m 770 Różnie jest z kupowaniem, nie ma znaczenia czy lepiej od handlarza czy od rolnika, jak kupisz dobry egzemplarz i zadbany to czy od jednego czy od drugiego to będzie kosił. Handlarz tyle, że kupi maszynę, on jej nie używa, nie widział jej w pracy, więc mówi tyle co widzi gołym okiem i co może uruchomił na krótki okres czasu. :)
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#84 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 11:30

fahr m 770 a ja panowie nie kupiłbym od rolnika z polski widzę jak o maszyny u mnie w okolicy dbają więc szukałem coś ściągniętego z zagranicy niemiec czy szwed dbają,serwisują.a u nas młotek i spawarka a części marnej jakości.

Edytowany przez Marcin91, 14 maj 2012 - 23:48.
błędy ortograficzne

#85 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 18:48

fahr m 770 Powiem tak: ja kupiłem od handlarza, ale przyznał, że przywiózł go poprzedniej zimy i wprawdzie ma wiele kombajnów na placu (najczęściej stare forsznity - widziałem je), to tym właśnie objechał żniwa u siebie,... że sprzedaje bo następne żniwa innym kombajnem pojeździ. Z góry mi powiedział, że niewiele utarguję , bo on sprawdził maszynę i przynajmniej słowem gwarantuje i dodał z uśmiechem, że na pewno wspominać go będę dobrze. Ile w tym prawdy nie wiem. Tak na razie "na sucho" bez praktycznej próby nic więcej nie wiem. A jeżeli chodzi o zakup od polskiego rolnika, to może być różnie ale: ja np kupiłem kiedyś ciągnik z Francji (rocznik 96), chodzi mi dobrze (odpukać) ale dbam o niego bardziej niż o cokolwiek innego. Ale czytając różne fora wydaje mi się, że opinia lub przyczyna o tym, że od "polskiego" to zła maszyna... może być różna, bo ilu Kolegów - Polaków kupiło już "wyjechaną" - złą maszynę z zachodu i nie mogąc sobie z nia dać rady - odsprzedaje, choćby po to aby odzykać chociaż część wkładu? A ponieważ pisaliście już o kołach zębatych to podpowiedzcie, gdzie można takie koła dokupić? Może nie będą potrzebne, ale jakby lepiej młóciło to może warto ?

#86 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 20:15

fahr m 770 Dołączam się do ecorol gdzie takie koła można dokupić? Myślę o kupnie kabiny do fahr może nie w tym roku ale w następnym bym kupił, czy są na polskim rynku kabiny do tych kombajnów konkretnie do modela M660?

#87 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 21:14

fahr m 770 jeśli o koła chodzi to jeden kolega z forum dorabiał takie koła z tego co wiem to kupił w sklepie i środki dorabiał te wielowpusty.więc można dokupić. co do kabiny to na zamówienie jedna firma robi do bizona i do fahrów też. lepiej poszukać coś u handlarzy do 900 znalazłem trzy nie wiem jak do 660.

Edytowany przez Marcin91, 14 maj 2012 - 23:48.
błędy ortograficzne

#88 Share miki26

miki26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 maj 2012 - 20:15

fahr m 770 witam. Jakie typy pasów na wentylator i alternator? chodzi mi do fahra m770.

#89 Share romeooo

romeooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 maj 2012 - 21:59

fahr m 770 Do M-770
Na wentylator 9.50 x 1300
a na alternator 9.50 x 1100

#90 Share miki26

miki26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 02 maj 2012 - 09:19

fahr m 770 dzięki kolego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:41

fahr m 770 Zacząłem kosić, Obiecałem sobie, że nie pojadę na zarobek, ale mam takiego sąsiada i nie umiem odmówić! Ile można wziąć za godz. koszenia M770?

#92 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 09:09

fahr m 770 na pewno mniej niż bizon, jak chodzi już się wprawiłeś z koszeniem farem ,zrób fotkę pochwal się sprzętem

#93 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 21:17

fahr m 770 Ok Jeśli ktoś mi uwierzy to powiem tak: nigdy nie kosiłem, siedziałem parę razy na Bizonie jak mi kosili. Mało tego, ponieważ najszybciej mi wychodzi pszenica zimowa - sąsiedzi przychodzili i chcieli albo jeczmień albo pszenżyto - odmawiałem nie mogłem jednemu odmówić: powiedziałem, że jadę "na jego własne życzenie" do ozimej, bo ją podsuszka opanowała, a na dodatek na paszę. 1,4 ha w dwoóch kawałkach kosiłem niecałe 3 godz ale na początku przystawałem co chwlę i biegałem dookoła żeby go ustawić :mellow: ostatnie 0,5 ha kosiłem godzinę. Szedł więc 3 godz, tylko na jedynce z przyśpieszaczem. Przeliczyłem sąsiadowi, że Bizon (kosa 3,5m) 1 ha kosi w 1 godz. 20 w porywach 1,15, a kosztuje u nas najczęciej teraz 300 zł/ha. więc 1 ha kosztuje 375 - 400 zł więc (po sąsiedzku) wziąłem 450 zł. Przed koszeniem sąsiad żartował, ze pierwsze koszenie - gratis :) :) , i dodawał jeszcze, że "nauka kosztuje" :mellow: Ale prawdziwe "jajca" były dzień wcześniej, kiedy postanowiliśmy z ojcem, żeby nie wyjść na głupków wjedziemy do naszego zboża parę metrów - czy nasz kombajnik wogóle kosi! Ponieważ ziarno najsuchsze było w owsie - wpadliśmy na pomysł, że wjedziemy do owsa i ...? i w zawodach (jakby takie były) "wchodzenia do młocarni od strony kabiny na czas" mógłbym wystarować swobodnie, bo ziarno wprawdzie suche, ale słoma zielona i jakżeśmy młocarnie zapchali to "klękajcie narody", a kabina czyściutka, odkurzona, ja w kapciach :mellow: , a po chwili w kabinie jak w stodole w sąsieku! Tak zacisło bęben, że chociaż go młocarnie popuściliśmy na maksa nijak nie szło go ruszyć. Dobre pół godziny po garstce wybieraliśmy na wszystkie strony. Mało tego jak już zaczeliśmy kosić i zbierać tylko kłosy to się okazało, że "dziurawy zbiornik" :mellow: Żartuję - malowaliśmy zbiornik w zimie od srodka i tej klapki na dole zapomnieliśmy włożyć, została na kombajnie, wypadła jak jechaliśmy w pole. Ziarno się wysypało, ale i tak cieszyliśmy się, że blachę znależliśmy. Potem już było tylko lepiej, a 3 godziny koszenia - tak sie miło wspomina. Fotkę wkleje po niedzieli - bo nie robiłem, a teraz u nas troche pada. Zapytam przy okazji - jeździłem na sicie 11 , próbowaliśmy regulować czym sie tylko da i doszliśmy do nie najgorszej czystości ziarna, ale widziałem lepiej wyczyszczone! Czy jak oczkowe założe do pszenicy 9 uda sie lepiej wyczyscić. Pozdro dla wszystkich, wszystkim dzięki. Kombajnika nie chwalę, bo zawsze jak cokolwiek pochwalę to mi się pogorszy :mellow: przepraszam też za tego dużego posta.
-

I jeszcze jedno - za co dostaje się na tym Forum ostrzeżenia. bo ja kiedyś dostałem i może mi moderator powie (napisze) za co. Pewnie pisze to gdzieś w Regulaminie, ale kto by to wszystko czytał :) Dzięki

#94 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 06:25

fahr m 770 To miałeś niezły początek a jak ustawiłeś do owsa sita i wiatr mnie ta robota jeszcze czeka na razie zboże jeszcze mięknie deszcz u mnie ostatni tydzień padał.

#95 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 10:44

fahr m 770 @ecorol, jeżeli ziarno w zbiorniku jest trochę zanieczyszczone, a z tyłu nie wyrzuca Ci ziarna to możesz zwiększyć trochę wiatr, jeżeli wyrzuca z tyłu to załóż sita 9 i wtedy sprawdź tak samo co leci do zbiornika i czy nie wygania zboża poza kombajn.

A jeszcze zapytam: górne i dolne sito masz oczkowe?

Edytowany przez Marcin91, 22 lipiec 2012 - 10:47.

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#96 Share romeooo

romeooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 12:55

fahr m 770 ecorol jak lecą plewy do zbiornika to tak jak Marcin91 napisał zwiększ wiatry a jak lecą niedomłoty to przymknij sito żaluzjowe
tommy83 do owsa kombajn ustaw jak do zboża tylko wiatry zmniejsz

#97 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 16:38

fahr m 770 Tomy owies wymłóciłem czyściutki na oczkowej 11 i żaluzjowym przymkniętym tak na 4 -5 mm i taki sobie wiaterek (regulowany ze 3 razy) Marcin i Romeooo - ze zbożem było tak, że jak miałem wiatr tak trochę ponad pół, to trochę plew leciało, dałem więc trochę więcej (na 2/3) ale wtedy za kombajn wylatywało trochę ziarna, podniosłem w tyle tą blache na końcu sita (taki ogranicznik) ok 2 cm powyżej wylotu sita żaluzjowego i wtedy jakby najlepiej. Zaluzjowe tak na "papierosa" - jak Ktoś na tym forum fajnie podpowiedział :mellow: Jutro założę dziewiątkę , ale jadę do pszenżyta i trudno będzie porównać do tej pszenicy co ją wcześniej robiłem. Dzięki

aha i jeszcze jedno - niedomłoty nie leciały wcale, zmieniałem różnie ustawienia ale niedomłoty nie pojawiały w żadnym momencie, pojawiała się albo plewa, albo (jeżeli jest to ważne )- trafiały się kawałki słomy. Miałem na początku założone rozdzielacze pokosu, ale żle się z nimi jezdziło - strzasznie długie są- wystają daleko do przodu, po godzinie je wyrzuciłem i lepiej się jezdziło i nawet na łukach mniej zboża przyciskało. Takie krótkie dzubki by się tylko na bokach przydały ale chyba takich nie ma, chyba , że nie wiem. Pozdro. I jeszcze jedno - dla tych nowych - zielonych użytkowników :mellow: Kiedy wymieniałem filtr powietrzny (zimą) -"poszedłem" tą rurą aż do początku i aż mi ręce opadły- za tą siatką z tyłu za zbiornikiem przez którą zaciągane jest powietrze było do połowy marasu - chyba od nowości tam nikt nic nie wybierał, a najgorsze jest to, że obłędnie się to wybiera (przynajmniej w M770. Polecam nowicjuszom zajrzeć

#98 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 20:06

fahr m 770 znam ten ból z filtrem jaki można było takie małe okienko zrobić pół dnia to skrobałem i wybierałem a na końcu jeszcze sprężarką wydmuchiwałem. ja mam krótkie dzioby może nie będzie problemu z koszeniem na łukach

Edytowany przez Marcin91, 23 lipiec 2012 - 23:31.
ortografia

#99 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 21:28

fahr m 770 Witam kolegów to fajnie że się żniwa zaczęły @ecorol ja z tymi długimi czubami koszę i nie mam problemu.Bo jadąc zawsze z lewej strony pola na uwrociach się zatrzymuję i cofając skręcam i koszę poprzeczniaki u mnie wszyscy tak koszą a rozdzielacze łanu się przydają jak zboże leży więc ich nie zdejmuje ale każdy ma swoją metodę.Pozdrawiam i życzę bez awaryjnych i pogodnych żniw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 22:14

fahr m 770 Dzięki za paodpowiedzi ale ja pytam nadal - dzisiaj pod wieczór urwałem jakiś hektar pszenicy. Odkręca mi się tak co pół godziny nakrętka mocująca tryb na młocarn (ta wyżej) Czy ona powinna mieć jakieś zabezpieczenie? I gnębi mnie jeszcze jedno - tą oś młocarni, na której jest ten tryb można poruszać na wszystkie strony na postoju, gdy nie jest włoczona młocarnia. Jak się wlączy młocarnię to jakby ustala sie ta oś i napina łańcuch, ale przy dużym obciążeniu trochę to wibruje. Jak działa to urządzenie? Jest tam jakieś łożysko? Mam się tym przejmować - bo na razie wszystko idzie (młóci) nawet rozdrabniacz popracował i tez działa :mellow: Pozdro