Skocz do zawartości

Zdjęcie

fahr m 770

143 odpowiedzi na ten temat

#21 Share romeooo

romeooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 11:27

fahr m 770 U mnie napęd sieczkarni idzie pasem 6 z przystawki kątowej na koło, a z koła pasem 7 na sieczkarnię, pasa 10 nie mam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fahr m 770 Dzisiaj, 19:20
  •  

#22 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 19:10

fahr m 770 ... a jak sprawdzić czy kontrolka zadziała od paska dmuchawy "tak na sucho" (na postoju) ? Czy trzeba zdjąc ten pasek? I proszę o jakieś sugestie co może włączać/wyłączać jeden wyłącznik na pulpicie ;) bo u mnie między kontrolkami ładowania, oleju i kontrolką kilku czujników a awaryjnymi, rozruchem, gniazdem i kluczykiem znajduje się włącznik koguta i jeszcze jeden włącznik/wyłącznik od czegoś - czego nie mogę zidentyfikować?

#23 Share romeooo

romeooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 19:37

fahr m 770 Jak chodzi o pasek dmuchawy silnika odegnij napinacz tak jakby pasek się urwał ma trąbić i kontrolka świecić, ja tak sprawdzałem bez zdejmowania paska, a ten włącznik to najlepiej odkręć tą blachę i zobaczysz gdzie idą od niego kable bo tak to można tylko zgadywać.

#24 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 21:17

fahr m 770 ok, chociaż próbowalem giąć (odpychać) kółko napinacza, niewiele da się odchylić i nic - nie trąbi ani nie świeci. Może za mocno naciąnięty? Chyba popuszczę napinacz i zdejmę ten pasek.

#25 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 22:52

fahr m 770 Wszystkim rodzinnych, ciepłych, uśmiechniętych, z opłatkiem, z prezencikiem pod choinką, ze świecidełkami... wszystkiego dobrego

#26 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:05

fahr m 770 1. Można gdzieś 'palcem" na ten czujnik przycisnąć , bez zdejmowania paska, żeby sprawdzić działanie czujnika od wentylatora?
2. Czy jak np. u Gąski podam nr kat. tego paska 0223 5175 to przyślą dobry? I podobnie będzie z innymi?
3. Jak odpalam o tej porze - to z przekładni kontowej z góry z tej drążonej miarki oleju i śruby z dziurką wyleje (wyciśnie) się trochę oleju - i tylko przy pierwszym uruchomieniu. Potem, jak już pracuje przekładnia nie wyciska tędy oleju?

Podrzuci Ktoś Dobry odpowiedzi?

#27 Share tomek222

tomek222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:35

fahr m 770 niewiem jak jest u ciebie ale w m88 to wystarczy że pociągne za sprężynke która idzie od napinacza pod czujnik i wtedy trąbi

#28 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 18:22

fahr m 770 ecorol na twoje 1 pytanie odpowiem ci tak jesli próbowales w rózny sposób naciskac lub podciagac do gory ten czujnik i ci on nie dziala to proponuje isc po kablach do deski rozdzielczej na podescie ze tak powiem odkrec kilka srub i sprawdz przewód który idzie od czujnika do takiej puszki jest tam podlaczone kilka przewodow od czujników awaryjnych troche trzeba popracowac ja w swoim robilem kierunki awaryjne i ogólnie mówiac poprawialem instalacje, u mnie byl bajzel pod deska ale sobie z tym poradzilem sam co do 2 pytania to najlepiej spisac numer z paska tak u mnie dobieraja w sklepie możesz też podac dlugosc ale to rzecz wzgledna wiadomo ze paski sie zużywaja i robia sie nie znacznie dluższe co do 3 pytania u mnie nie ma takiej przekladni ale sprawdz czy oleju nie ma zbyt duzo jak tryby ruszaja to moze tak sie dziac ze wyrzuci troche oleju możesz sprawdzic tez jak dziala odpowietrzenie tej skrzyni musi takowe byc moze odpowietrznik jest przypchany i wystarczy go przedmuchac powietrzem pozdro

Edytowany przez Marcin91, 14 maj 2012 - 23:38.
błędy ortograficzne

#29 Share romeooo

romeooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:47

fahr m 770 U mnie napinacz odgiął się bez poblemów, z tym paskiem jak jest dobry sklep to po numerze katalogowym znajdą, masz jego rozmiar 9,5x1300 ,a ten olej teraz gęsty i wyrzuci coś, w żniwa będzie ok i pilnuj stanu.

Edytowany przez Marcin91, 14 maj 2012 - 23:38.
błędy ortograficzne

#30 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:35

fahr m 770 wielkie, wielkie dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 01:55

fahr m 770 Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku, Zdrówka i Pomyślności .... a jak już przestaniecie świętować to proszę o odpowiedź: 3 wytrząsacze słomy są sztywne jak .... (: jeden sie lekko, leciutko odchyla na łożysku. Można go dociągnąć na tej nakrętce?. Jeżeli nie, to czy żeby wymienić łożysko na drugim wytrząsaczu trzeba wybebeszyć wszystkie i cały wał?

#32 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 14:26

fahr m 770 ja u siebie sprawdzalem tak wejdz pod kombajn z tylu tam gdzie widac wytrzasacze i pociągaj je góra dól jak nie bedzie pukac to sie nie martw te nakretki nie sa do dociagania tylko jak je ustawisz na walku to przykrecajac te srube blokujesz ja w jednym miejscu na walku tak jak w maszynie wiejce co do wymiany niestety ale tak jest trzeba wyjmowac caly wal mnie to czeka na wiosne

Edytowany przez Marcin91, 14 maj 2012 - 23:39.
błędy ortograficzne

#33 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 18:14

fahr m 770 tzn. poruszać wytrząsaczem - jak nic nie klepie to odbezpieczyć nakrętkę i dokręcić ciut i ponownie zabezpieczyć?

#34 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 20:32

fahr m 770 jak pisalem wczesniej tak sie sprawdza luz na lozyskach.jak przed zniwami rozmawialem z takim gosciem co ma taki jak mój kombajn to powiedzial ze nie da sie skasowac luzu pokrecajac ta nakretke mysle ze mozesz spróbowac ja troche ruszyc te lozyska sa plywajace wiec na boki da sie je troche poruszyc pozdro

Edytowany przez Marcin91, 14 maj 2012 - 23:40.
błędy ortograficzne

#35 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 21:06

fahr m 770 no ale te 3 są nieruchome (chodzi mi o boczne wachnięcia), żaden nie klepie, ale ten jeden jakby trochę się bujał

#36 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 22:54

fahr m 770 to mozesz spróbowac jesli ci sie nie uda nic z tym zrobic to mysl o wymianie ja jutro pójde zobacze u siebie czy tak sie dzieje dam ci jedna rade jak bedziesz smarowal to kup duza strzykawke z igla dosc gruba i powciskaj troche oleju w lozyska których nie mozna smarowac przez kalamitke nie jest to latwe ale przedluza zywotnosc lozysk jak bede mógl ci cos pomóc to napisze ci na pw bo tu dostalem znowu % za ortografie wiec na razie bede omijal forum bo znowu dadza mi bana pozdrawiam

Edytowany przez Marcin91, 14 maj 2012 - 23:42.
błędy ortograficzne

#37 Share ecorol

ecorol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 06:42

fahr m 770 Sie nie przejmuj za bardzo ortografią (: Jeszcze jedno pokolenie i (mam nadzieję), że będzie po niej! Ja stary jestem i wkuwałem te zasady ale uważam, że większość jest zbędna. Pozdrawiam i wobec tego będę pytał prywatnie

#38 Share miki26

miki26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:55

fahr m 770 witam. Chciałbym zrobic sobie daszek w fahr m770 :) moglibyscie mi posunac jakies pomysły :)

#39 Share romeooo

romeooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 20:09

fahr m 770 Ja mam tak zrobione blandeka od bizona.http://imageshack.us/photo/my-images/11/krzys54.jpg/

http://imageshack.us...42/krzys53.jpg/

http://imageshack.us...94/krzys54.jpg/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 21:16

fahr m 770 Ladnie to masz zrobione ale nie lepiej kabinke dorobic?