Skocz do zawartości

Zdjęcie

mtz jaki orbitrol?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dziubek19

Dziubek19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 16:45

mtz jaki orbitrol? Witam!
Mam zamiar założyć w swoim mtz 82 z 1993 roku orbitrol tylko nie wiem który wybrać czy montowany na kolumnę kierownicy czy bezpośrednio montowany pod kierownicę różnica w cenie to 350 zł więcej ten bezpośrednio pod kierownicę. Proszę o pomoc i z góry dziękuję :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz jaki orbitrol? Dzisiaj, 05:17
  •  

#2 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 11 listopad 2011 - 18:11

mtz jaki orbitrol? Proponuję ten montowany pod kierownicą. miałem ten na kolumnie teraz mam pod kierownicą i jest lepiej.

#3 Share Dziubek19

Dziubek19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 18:42

mtz jaki orbitrol? A jak jest różnica w użytkowaniu między jednym a drugim?

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:23

mtz jaki orbitrol? Unikasz dokuczliwych luzów na tym śmiesznym wale lecącym od kabiny do wspomagania.
KPK Kumurun Team

#5 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 08:47

mtz jaki orbitrol? A co w takim przypadku z blokadą kół? Chyba nie będzie działać.
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 08:57

mtz jaki orbitrol? Wszystko działa normalnie. Kolumna zostaje. Blokade włącza olej powracający z orbitrola . Zaworek który jest nad rozdzielaczem blokady utrzymuje go pod cisnieniem i jak właczysz blokadę działa elegancko.
KPK Kumurun Team

#7 Share Dziubek19

Dziubek19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 13:05

mtz jaki orbitrol? A czy mógłby ktoś zrobić zdjęcia jak to wszystko wygląda po montażu :-)

#8 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 16:41

mtz jaki orbitrol? NIE DAWNO PRZERABIAŁEM UKŁAD KIEROWNICZY W MTZ 82 ORBITROL ZAMONTOWAŁEM PRZY KOLUMNIE WYDAJE MISIE ŻE POD KIEROWNICĄ JEST WIĘCEJ KOROWODU DŁUGIE PRZEWODY RAMKA NA ORBITROL WIĘCEJ PROBLEMU SPRAWIŁO MI DOROBIENIE UCHWYTU NA SIŁOWNIK PONIEWAŻ NIE MA ODLEWU NA GWINT MYŚLĘ ŻE POMPA JEST ZA SŁABA W CIĄGNIKACH BELARUS NOWYCH UKŁAD DZIAŁA LŻEJ PRECYZYJNIEJ ALE JEST DUŻO LEPIEJ JAK NA STARYM UKŁADZIE NA KTÓRYM NIE DA LO SIĘ JECHAĆ CAŁY UKŁAD MOŻNA KUPIĆ OKOŁO 2500 U NAS ZA MONTAŻ WOŁAJĄ PRZED 1000 JA CZĘŚCI KUPOWAŁEM ODDZIELNIE NIEKTÓRE DORABIAŁEM KOSZT TO OKOŁO 1200 1500 MONTAŻ WE WŁASNYM ZAKRESIE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 18:13

mtz jaki orbitrol? Cały komplet za 1600 zł : http://allegro.pl/ws...1913036201.html , wrzuć zdjęcia jak jest zamontowany siłownik.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share Dziubek19

Dziubek19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 19:23

mtz jaki orbitrol? Koledzy a gdzie podłączyć węże?

#11 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 10:53

mtz jaki orbitrol? faktycznie na allegro można kupić za 1600 coś pokręciłem może chodziło mi że w warsztacie z montażem wołają około 2500 mnie części wyniosły tak orbitrol używany z zaworem 300 siłownik 270 ramie do siłownika 180 wałek 90 sworznie 120 płytka 30 + przewody śruby nyple tulejki na allegro mają ramiona nowego typu ja tego nie wymieniałem dokupiłem starego typu z mocowaniem na siłownik drążki zostały jak były nie mam możliwości wrzucić zdjęć może wystarczy opis z blachy 20mm wyciąłem kołnierz który trzeba dopasować w miejscu w którym skręcony jest most wygląda to jak by z felgi wyciąć środek z mocowaniem na piastę i przeciąć na pół do kołnierza od spodu przyspawałem pas blachy który z drugiej strony przykręcony jest jarzmem do blachy przyspawane jest mocowanie na siłownik trzeba to wszystko dobrze ustawić dopasować aby koła po skręceniu nie blokowały się z przewodami trzeba uważać aby nie pomylić przy orbitrolu bo można skasować pompę przewód od pompy którym idzie olej do orbitrola powrót i dwa wychodzą na siłownik w mostach przy których są odlewy nie ma problemu zakładają oryginalne uchwyty

#12 Share slawek29

slawek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 19:29

mtz jaki orbitrol? witam odswieze temat chce zalozyc orbitrol w swoim mtz 82, glownie zalezy mi na polepszeniu skretu i zastanawiam aie czy nie zalozyc orpitrolu 160 (pompe mam 16) i silownika od tura o skoku 250mm tylko czy to bedzie dobrze dzialalo oryginalny silownik ma skok 200mm.

#13 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 20:04

mtz jaki orbitrol? Skok większy to większy skręt, ważna jest średnica bo od niej zależy ile obrotów będziemy robić kierownicą z lewej do prawej i odwrotnie ( w każdą stronę będzie inna ilość obrotów). Pisząc polepszenie skrętu masz na myśli większy skręt czy aby kręciło się lżej?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#14 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 26 czerwiec 2012 - 20:54

mtz jaki orbitrol? Nie będzie dobrze działało, przy maksymalnym skręcie będzie łamało zwrotnicę lub wyginać drążek. Do tego orbitrola i pompy załóż siłownik c60 to bezpieczny max w lewo i prawo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share slawek29

slawek29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 czerwiec 2012 - 21:09

mtz jaki orbitrol? Chodzi mi o to aby skręt był jak największy, ktoś na forum miał założony inny siłownik i skręt był dużo większy niż na oryginalnym tylko nie wiem jaki to był siłownik

Dodaj odpowiedź