Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bez orkowo z Unią grudziądz

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 14:28

Bez orkowo z Unią grudziądz Panowie czy da się wprowadzić do gospodarstwa uprawę bez orkową przy użyciu maszyn z UG? Chodzi mi o to aby zobrazować na przykładzie dobrze nam znanym maszyn co i jak trzeba zrobić. Każdy zna budowę kosa, aresa czy crosa, natomiast nie każdy agregatów w stylu cultus itp z zagranicznych firm. Prosiłbym o wypisywanie jakie uprawki należało by zastosować po QQ na kiszonkę pod jęczmień jary i odwrotnie jeśli potrzeba byłoby robić inaczej na glebach lekkich i średnich, plus podanie głębokości roboczej. W szczególności zwracam się do praktyków.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bez orkowo z Unią grudziądz Dzisiaj, 21:44
  •  

#2 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 11 listopad 2011 - 17:31

Bez orkowo z Unią grudziądz @johny66 jedzie bezorkowo kosem i aresem to może do niego na pw napisz coś ci więcej powie

#3 Share Masseyy

Masseyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 17:49

Bez orkowo z Unią grudziądz Znajomy ma Crossa z UG i sobie chwali. Bardzo dobra maszyna.
MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

#4 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 18:02

Bez orkowo z Unią grudziądz Bazujac na maszynach UG dalo by sie to zrobic dwoma maszynami.Pierwsza uprawa Crossem T Drive z zamontownymi podcinaczami na glebokosc okolo 10-12cm.Przed siewem kolejny przejazd tym razem bez podcinaczy na glebokosc okolo 20cm przy czym do tego bedzie potrzebny spory kon mysle ze jakies 150-170KM w zaleznosci od gleby. Siew agregatem talerzowym Ares TL plus siewnik.

#5 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 18:49

Bez orkowo z Unią grudziądz Efekt po crossie widziałem i mi się podoba. Na moich glebach myślę że 16 ciężko by miała ale by dała radę. W praktyce wydaje się że to zgrałoby się. Co 3-4 lata też można było by przelecieć kretem z UG. Jednak w praktyce martwię się czy to wszystko zgrałoby się. Jeśli zainwestować w te maszyny to tak aby już nimi robić i nie używać pługa. Bo tak naprawdę jak mam kupić te maszyny i wydać kasę na pług to już wole kupić tylko pług i orać co rok bo wyjdzie taniej. Obawiam się jak by było z zachwaszczeniem. Dodatkowo siewam część QQrydzy w monokulturze i zastanawia mnie jak tam wyszłaby taka uprawa.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#6 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 18:55

Bez orkowo z Unią grudziądz Cross połzawieszany T drive kosztuje 35 tys czyli tyle samo co Ibis XLS 4 skibowy.Dochodzi koszt agregatu talerzowego jakies 17-18 tys ale i tak bys musiał kupic do uprawy tradycyjnej.
Ja planuje zakup Crossa T Drive wyposażonego w podcinacze i używać go jako trzybelkowogo grubera do uprawy pozniwnej na glebokosc okolo 8-10cm. Zawsze pozostanie w zapasie do bezorkowej.

Edytowany przez szczewko, 11 listopad 2011 - 19:02.

#7 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 11 listopad 2011 - 18:59

Bez orkowo z Unią grudziądz Uprawa Kretem czyli typowe głęboszowanie to nawet przy pługu co 4 - 5lat jest zalecane.
Cross do uprawy ścierniska Cross razem z podcinaczami i przed siewem bez podcinaczy (jak już pisał kolega @szczewko)na głębokość jaką orałeś no i siewnik z redlicami talerzowymi. Niezbędny sprzęt kupisz UG.
Co do 16tki to z głębszą uprawą przed siewem będzie ciężko. Bo trzeba to zrobić dobrze z odpowiednią prędkością agrotechniczną. Najlepiej to postaraj się zdobyć takiego Crossa na testy i wtedy zobaczysz jak da sobie radę 16.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 19:36

Bez orkowo z Unią grudziądz Cena 35 tysi to netto tak? Cross jest z tego co wiem tylko w wersji pół zawieszanej tak? Myślę, że ta pierwsza uprawa po zbiorze rośliny mogłabyć sporo płytsza niż 10 cm. Nawet aresem po wierzchu starczyłoby. Ewentualnie robić głębiej aby następny przejazd poszedł lżej. Nigdzie nie mogę znaleźć info o uprawie rośliny w monokulturze w systemie bezorkowym. Wiecie coś na ten temat?

#9 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 11 listopad 2011 - 20:16

Bez orkowo z Unią grudziądz Crossa są 4 wersje: zawieszana L, zawieszane Crossl XL z talerzami, Cross L Drive i Cross LH.
Szczegóły tu: http://www.uniagroup...y?categoryId=27
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#10 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 11 listopad 2011 - 22:41

Bez orkowo z Unią grudziądz w tym roku pierwszy raz posiałem bez orkowo pszenżyto, uprawiałem gruberem na gęsiostopce na około 10-15 cm lecz na następny rok planuje zdjąć podcinacze (tak jak mówicie) i przejechać na około 20 cm. :rolleyes:
Więc tym sposobem planuje uzyskać taki efekt jak w przypadku crossa UG, a co to na prawdę da, to się okaże ;)

Edytowany przez Maniek, 11 listopad 2011 - 22:45.

Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#11 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 11 grudzień 2011 - 18:16

Bez orkowo z Unią grudziądz Patrząc z perspektywy kilku ostatnich lat to uprawy pożniwne wiążą się z wilgotną glebą(deszczowy sierpień). Cross L Drive wydaje się fajny, ale obawiam się że na moich glinach może się oblepiać ten wał oponowy. Niby są skrobaki, ale czy aby na pewno zdadzą egzamin. Przed zakupem wolałbym jednak wypróbować.

#12 Share karolwiesz

karolwiesz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 17:04

chciałbym powrócić do tematu crossa tl drive

Jaka moc jest potrzebna na ziemie raczej lekkie4b-5 klasa teren równinny praca na 20-25 cm czy NHt7.170 wystarczy

Może ma ktoś taki agregat proszę o kontakt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 20:43

Ciężkow ale dasz rady dość wolno jak na 25 cm.