elemer

Bez orkowo z Unią grudziądz

Polecane posty

elemer    20

Panowie czy da się wprowadzić do gospodarstwa uprawę bez orkową przy użyciu maszyn z UG? Chodzi mi o to aby zobrazować na przykładzie dobrze nam znanym maszyn co i jak trzeba zrobić. Każdy zna budowę kosa, aresa czy crosa, natomiast nie każdy agregatów w stylu cultus itp z zagranicznych firm. Prosiłbym o wypisywanie jakie uprawki należało by zastosować po QQ na kiszonkę pod jęczmień jary i odwrotnie jeśli potrzeba byłoby robić inaczej na glebach lekkich i średnich, plus podanie głębokości roboczej. W szczególności zwracam się do praktyków.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

@johny66 jedzie bezorkowo kosem i aresem to może do niego na pw napisz coś ci więcej powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masseyy    0

Znajomy ma Crossa z UG i sobie chwali. Bardzo dobra maszyna.


MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Bazujac na maszynach UG dalo by sie to zrobic dwoma maszynami.Pierwsza uprawa Crossem T Drive z zamontownymi podcinaczami na glebokosc okolo 10-12cm.Przed siewem kolejny przejazd tym razem bez podcinaczy na glebokosc okolo 20cm przy czym do tego bedzie potrzebny spory kon mysle ze jakies 150-170KM w zaleznosci od gleby. Siew agregatem talerzowym Ares TL plus siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Efekt po crossie widziałem i mi się podoba. Na moich glebach myślę że 16 ciężko by miała ale by dała radę. W praktyce wydaje się że to zgrałoby się. Co 3-4 lata też można było by przelecieć kretem z UG. Jednak w praktyce martwię się czy to wszystko zgrałoby się. Jeśli zainwestować w te maszyny to tak aby już nimi robić i nie używać pługa. Bo tak naprawdę jak mam kupić te maszyny i wydać kasę na pług to już wole kupić tylko pług i orać co rok bo wyjdzie taniej. Obawiam się jak by było z zachwaszczeniem. Dodatkowo siewam część QQrydzy w monokulturze i zastanawia mnie jak tam wyszłaby taka uprawa.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Cross połzawieszany T drive kosztuje 35 tys czyli tyle samo co Ibis XLS 4 skibowy.Dochodzi koszt agregatu talerzowego jakies 17-18 tys ale i tak bys musiał kupic do uprawy tradycyjnej.

Ja planuje zakup Crossa T Drive wyposażonego w podcinacze i używać go jako trzybelkowogo grubera do uprawy pozniwnej na glebokosc okolo 8-10cm. Zawsze pozostanie w zapasie do bezorkowej.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Uprawa Kretem czyli typowe głęboszowanie to nawet przy pługu co 4 - 5lat jest zalecane.

Cross do uprawy ścierniska Cross razem z podcinaczami i przed siewem bez podcinaczy (jak już pisał kolega @szczewko)na głębokość jaką orałeś no i siewnik z redlicami talerzowymi. Niezbędny sprzęt kupisz UG.

Co do 16tki to z głębszą uprawą przed siewem będzie ciężko. Bo trzeba to zrobić dobrze z odpowiednią prędkością agrotechniczną. Najlepiej to postaraj się zdobyć takiego Crossa na testy i wtedy zobaczysz jak da sobie radę 16.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Cena 35 tysi to netto tak? Cross jest z tego co wiem tylko w wersji pół zawieszanej tak? Myślę, że ta pierwsza uprawa po zbiorze rośliny mogłabyć sporo płytsza niż 10 cm. Nawet aresem po wierzchu starczyłoby. Ewentualnie robić głębiej aby następny przejazd poszedł lżej. Nigdzie nie mogę znaleźć info o uprawie rośliny w monokulturze w systemie bezorkowym. Wiecie coś na ten temat?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

w tym roku pierwszy raz posiałem bez orkowo pszenżyto, uprawiałem gruberem na gęsiostopce na około 10-15 cm lecz na następny rok planuje zdjąć podcinacze (tak jak mówicie) i przejechać na około 20 cm. :rolleyes:

Więc tym sposobem planuje uzyskać taki efekt jak w przypadku crossa UG, a co to na prawdę da, to się okaże ;)

Edytowano przez Maniek

Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Patrząc z perspektywy kilku ostatnich lat to uprawy pożniwne wiążą się z wilgotną glebą(deszczowy sierpień). Cross L Drive wydaje się fajny, ale obawiam się że na moich glinach może się oblepiać ten wał oponowy. Niby są skrobaki, ale czy aby na pewno zdadzą egzamin. Przed zakupem wolałbym jednak wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwiesz    3

chciałbym powrócić do tematu crossa tl drive

Jaka moc jest potrzebna na ziemie raczej lekkie4b-5 klasa teren równinny praca na 20-25 cm czy NHt7.170 wystarczy

Może ma ktoś taki agregat proszę o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj