Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bydło pod wiatą

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krzysiu232245

krzysiu232245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 21:46

Bydło pod wiatą

no dobra krzysiu a co ma byc na tej stronce

mysle na boku zrobic taki pasek do szybkiego pisania foty z rolnictwa bendzie mozna dodawac jakies filmy duzo bajerów :D

nie wszystko trzymam jeszcze cielaki dokupuję , a ty jakie chcesz trzymać bo coś pisałeś o HF...?

no pytałem sie czy hf czy tam jakies zwykłe byki przetrwają tam zime
bende jutro z rana i na wieczór czyli około 17-22 chcemy to stawiac jeszcze w listopadzie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bydło pod wiatą Dzisiaj, 11:36
  •  

#22 Share Zbynio123

Zbynio123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 21:53

Bydło pod wiatą A jakis monitoring czy niee??

#23 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 11 listopad 2011 - 22:08

Bydło pod wiatą Krzysiu - tak jak kolega wyżej napisał mamki są po to żeby odchowywały cielaki czyli cielaki je doją i my już nie musimy tego robić Jesli się dobrze zaplanuje wycielenia to tak jak pisałem można trzymać je od wiosny do jesieni przy mamkach a na jesień odsadzić i sprzedać albo hodować na opasy jak kto woli Jest jeszcze taka możliwość żeby oprócz własnego cielaka podstawić do tej mamki kupionego cielaka - ale dla mnie to na razie teoria bo dopiero zaczynam iść w tym kierunku i zobaczę jak wyjdzie to w praktyce Zaletą mamek jest mały nakład pracy i to że cielaki pojone tak długo mlekiem matki rosną jak na drożdżach No i masz co roku własne cielęta mięsne które gwarantują ci dobre przyrosty Co do ras to w Polsce dominuje limousine- na tą rasę się zdecydowałem - ma bardzo dobrą wydajność rzeźną i jest zbyt za granicą na tą rasę i ma łatwe ocielenia Charolaise z kolei ma lepsze przyrosty ale minusem są cięższe wycielenia Fajną rasą jest też simental -wychowałem już parę byków z tej rasy i tez mają dobre przyrosty i ogólnie mogę tylko zachwalać tą rasę W przyszłości będę próbował może krzyżówek limousine z charolaise podobno dobry materiał z tego wychodzi

#24 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 22:22

Bydło pod wiatą U mnie będzie część cieliła się wiosną część trochę póżniej nie zawsze uda się wszystkie po zacielać tak jak chce albo tak jak w moim przypadku niektóre jałówki po prostu jeszcze nie były gotowe na krycie , większość pokryłem limousin -em :rolleyes:

#25 Share krzysiu232245

krzysiu232245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 07:37

Bydło pod wiatą

Krzysiu - tak jak kolega wyżej napisał mamki są po to żeby odchowywały cielaki czyli cielaki je doją i my już nie musimy tego robić Jesli się dobrze zaplanuje wycielenia to tak jak pisałem można trzymać je od wiosny do jesieni przy mamkach a na jesień odsadzić i sprzedać albo hodować na opasy jak kto woli Jest jeszcze taka możliwość żeby oprócz własnego cielaka podstawić do tej mamki kupionego cielaka - ale dla mnie to na razie teoria bo dopiero zaczynam iść w tym kierunku i zobaczę jak wyjdzie to w praktyce Zaletą mamek jest mały nakład pracy i to że cielaki pojone tak długo mlekiem matki rosną jak na drożdżach No i masz co roku własne cielęta mięsne które gwarantują ci dobre przyrosty Co do ras to w Polsce dominuje limousine- na tą rasę się zdecydowałem - ma bardzo dobrą wydajność rzeźną i jest zbyt za granicą na tą rasę i ma łatwe ocielenia Charolaise z kolei ma lepsze przyrosty ale minusem są cięższe wycielenia Fajną rasą jest też simental -wychowałem już parę byków z tej rasy i tez mają dobre przyrosty i ogólnie mogę tylko zachwalać tą rasę W przyszłości będę próbował może krzyżówek limousine z charolaise podobno dobry materiał z tego wychodzi

Aha ale to na mamki bym musił postwic jakies pomieszczenie bo pod wiatą to chyba nie ???

Dobra chodowac mamki ale to musze cos wybudowac czy pod wiatą je zostawić???
A jak bende kupywac cielaki te limunise czy jakos tak to bendzie mi sie to opłacac???
A niewiecie ile taki cielak kosztuje???? żeby pod wiatą mógł być

Edytowany przez krzysiu232245, 12 listopad 2011 - 07:38.

#26 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 12 listopad 2011 - 07:50

Bydło pod wiatą Zainstaluj sobie mozille, ona podkresla bledy ktore robisz, a jest ich nie mało.

Co myslicie o półokrągłym hangarze 22x10m ? Nie rozwala byki blachy ktora jest pokryty ? Czy one raczej nie pozwalaja swojego lokum ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#27 Share krzysiu232245

krzysiu232245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 08:16

Bydło pod wiatą Poważnie mówisz że mozilla podkresla błendy???
Też myslałem żeby taki półokrągły postawic ale nigdzie o tym nie pisze ale to na pewno było by lepsze niż wiata raczej
a co ty też chcesz hodowac???

Człowieku idź do szkoły!

Edytowany przez milanreal1, 13 listopad 2011 - 21:44.

#28 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 08:26

Bydło pod wiatą Mamki spokojnie wychowasz pod wiatą - wszędzie podają ze znoszą one mróz do -20 stopni Najważniejsze żeby miały schronienie przed wiatrem i opadami A co do kupna cielaków limousine to mi się wydaje że kupisz co najwyżej krzyżówki z gospodarstw mlecznych no bo jaki hodowca sprzeda ci cielaka od mamki? Chyba że kupisz dopiero odsadki ale te teraz kosztują dość sporo i ciężko przewidzieć czy się opłaci je opasać Ja między innymi dlatego wchodzę w mamki bo u nas jest problem aby kupić jakiegoś dobrego cielaka - wszystko czarno biały szajs, którego w ogóle nie opłaca się trzymać
A co do wiaty to oczywiste że rozwalą ale zawsze można zabezpieczyć w środku tak żeby nie miały bezpośredniego dostępu do ścian - u sasiada to wykopały nawet pustaki z muru więc blacha to dla nich pikuś - musiałbyś zrobić taką zagrodę żeby nie mogły uszkodzić

Edytowany przez maroon, 12 listopad 2011 - 08:29.

#29 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 08:34

Bydło pod wiatą To ironia czy powaznie pytasz ?

Czyli stawiajac taka wiate najlepiej byloby obmurowac dookoła, ale na jaka wysokosc ? 1.5m starczy ? Kij z wiata tylko zeby sobie cos nie zrobily...

#30 Share krzysiu232245

krzysiu232245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 08:39

Bydło pod wiatą Poważnie pytam
tez myslałem żeby to zagrodzic ale drułami do okoła

Mamki spokojnie wychowasz pod wiatą - wszędzie podają ze znoszą one mróz do -20 stopni Najważniejsze żeby miały schronienie przed wiatrem i opadami A co do kupna cielaków limousine to mi się wydaje że kupisz co najwyżej krzyżówki z gospodarstw mlecznych no bo jaki hodowca sprzeda ci cielaka od mamki? Chyba że kupisz dopiero odsadki ale te teraz kosztują dość sporo i ciężko przewidzieć czy się opłaci je opasać Ja między innymi dlatego wchodzę w mamki bo u nas jest problem aby kupić jakiegoś dobrego cielaka - wszystko czarno biały szajs, którego w ogóle nie opłaca się trzymać
A co do wiaty to oczywiste że rozwalą ale zawsze można zabezpieczyć w środku tak żeby nie miały bezpośredniego dostępu do ścian - u sasiada to wykopały nawet pustaki z muru więc blacha to dla nich pikuś - musiałbyś zrobić taką zagrodę żeby nie mogły uszkodzić

a te zwykłe mamki te biało czarne tez wytrzymają zime pod wiatą????

Edytowany przez milanreal1, 13 listopad 2011 - 21:46.
orty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 08:48

Bydło pod wiatą Weź frajerze nie rób se jaj i proszę wszystkich aby nie odpisywać już dla tego idioty

#32 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 08:51

Bydło pod wiatą Maroon Co polecasz aby zabudowac dookoła taka wiate ?

Jeden pustak, lub gazobeton wystarczy ?

#33 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 08:54

Bydło pod wiatą Żaden pustak Jeśli chodzi o mur to tyko beton, ale wystarczy w środku zrobić jakąś konkretną zagrodę z jakichś belek drewnianych albo metalową tak żeby odgrodzić ściany wiaty od bydła i powinno zdać egzamin

#34 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 08:58

Bydło pod wiatą No tak, ale jesli dałbym tam belki albo rury to obornik bedzie pod to podchodzil i zle sie to bedzie wybierało. Ile mozna bedzie trzyma bydła na 140 m2 ?

#35 Share krzysiu232245

krzysiu232245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 10:27

Bydło pod wiatą Frajera to se znajdz to po co w ogóle pisałeś w mijim temacie nikt ci nie kazał
a zapytałem sie normalnie i po polsku a ty zaraz do mnie z mordą ;[
A tag ogólnie to se jaj nie robię

I już żadnej wiaty nie robimy tylko dostawimy 3 sciany do starej chlewni około 10x25 i dach wylewka i nam styknie i będą same byczki i latały będą luzem i napewno nie będe sie zamartwiać czy nim zimno nie jest :D

No tak, ale jesli dałbym tam belki albo rury to obornik bedzie pod to podchodzil i zle sie to bedzie wybierało. Ile mozna bedzie trzyma bydła na 140 m2 ?

Kiedyś czytałem gdzieś na jakimś forum to wyczytałem że niby dwa metry kwadratowe ale nie wiem czy to prawda

Bardzo się mylisz, nie piszesz po polsku :P

Edytowany przez milanreal1, 13 listopad 2011 - 21:48.

#36 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 10:54

Bydło pod wiatą Weź się najpierw naucz pisać po polsku jak chcesz korzystać z forum bo naprawdę pośmiewisko z siebie robisz z każdym wystukanym słowem Wstyd aż tak kaleczyć język polski zwłaszcza gdy masz podkreślone błędy Zapytałeś się - może i tak ale na pewno to nie było po polsku

#37 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 12 listopad 2011 - 11:35

Bydło pod wiatą @maroon ma rację. Sam jestem dysortografikiem ale staram się pisać poprawnie w ojczystym języku. Wystarczy chwilę poświęcić nad napisanym postem aby wyglądał schludnie i poprawnie.
Pamiętaj że forma i treść posta świadczą o tobie (pozytywnie jak i negatywnie!!!).
antyfan AF

#38 Share krzysiu232245

krzysiu232245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 15:05

Bydło pod wiatą wiesz co mam cie w d*pie i nie pisz w poscie bo ty nie masz tu ci pisac!!!

A i bym zapomniał nie będziemy hodowac byki tylko krowy przynajmniej mnie nie zabiją.
A i napiszcie jakie musze miec dojarki na około 20-25krów i ile mniej więcej krowa poda mi mleka na 1 dzień??
I mam już wykopane żeby wylac nolewke i będe miał około 1.5m bustaki a wyżej deski i będzie miec na pewno dach i będe miał onduline
A i na pewno wyżyje z tego i na pewno wcej kas niż hodowac byki

Na pewno musisz nadrobić zaległości w szkole

Edytowany przez milanreal1, 13 listopad 2011 - 21:52.
orty

#39 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 12 listopad 2011 - 16:09

Bydło pod wiatą @krzysiu twój durnowaty tok myślenia ciągle mnie zaskakuje :D Dzieciaku na jakim ty świecie żyjesz? Myślisz że odrazu bedziesz miał wydajność 30 l na dzień od sztuki ? To cię zaskocze ale jak wystartujesz z jakiś 15 to będzie sukces- prawda jest niestety brutalna. Chcesz zaczynać od zera :lol: amatorze lepiej juz sobie daj siana. Po jakim czasie osiągniesz wystarczającą wiedze niezbędną do prawidłowego funkcjonowania twej Farmy ?
Zaraz wyskoczysz, że zakupisz jałowice cielne po 6 tys za sztuke- no dobra i co z tego? Bez odpowiedniej bazy pasz obiętosciowych nie masz człowieku startu. Odpowiednie przygotowania łąk i pastwisk wymaga dużych wkładów finansowych ;)

Takie pytanie na koniec czemu napisałeś wiata (obora) jak odrazu mogłeś nazwać to szopą trójścienną
Chłopcze nie krzywdź rzemiosła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krzysiu232245

krzysiu232245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 16:54

Bydło pod wiatą Koleś gdzie ja napisałem że od krowy 30l na dzień??? a gdzie ja napisałem o wydajnośći ??? napisałem ile mleka może miec krowa a nie że 30l naucz sie czytać dziecko
Albo gdzie pisze że nie mam łąk albo krów???
albo gdzie pisze że ja od razu wystartuje od 30krów???

wezcie tylko mi na piszcie jaki dojarki kupic i jaka cena
i potem temat do zamkniecia bo jak was słucham to sr** mi sie chce i już dzisiaj byłem 3 raz na kiblu
A poczytaj wszedzie pisze że krowy bardziej opłacalne czemu wiekszosc ludzi byduje obore na krowy a nie na byki bo bardziej krowy opłacalne choć że dużo roboty odpiszcie tylko o dojarkach

Nie cytuj poprzedniego posta i wyluzuj, bo może się skończyć niezbyt przyjemnie. A poza tym naucz się zasad ortografii, bo stwierdzam, iż jesteś z nią na bakier

Edytowany przez krolikNH, 12 listopad 2011 - 23:56.