Skocz do zawartości

Zdjęcie

Formalności związane z zakupem ziemi

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 19:37

Formalności związane z zakupem ziemi Chciałbym zapytać jakie są formalności związane z zakupem ziemi. Czy tylko udajemy się do notariusza? i ile to orientacyjnie kosztuje (około hektar ziemi)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Formalności związane z zakupem ziemi Dzisiaj, 04:05
  •  

#2 Share farmer121

farmer121

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:18

Formalności związane z zakupem ziemi Jesli niebierzesz kredytu to chyba prosto do notariusza ale jak kredyt trzeba załatwiac to masakra z tymi papierami :P

#3 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 21:16

Formalności związane z zakupem ziemi hola, hola najpierw właściciel danej działki musi pójść do gminy po zaświadczenie o przeznaczeniu działki i do wydziału gospodarki nieruchomościami w danym powiecie po wypis i wyrys działki a dopiero potem kasiora i dowody w garść i do notariusza... i jeszcze zależy czy do działki jest już założona księga wieczysta czy jeszcze nie... Zresztą skoro nie wiesz jakie papiery to pójdź do notariusza i on najlepiej Ci powie.. tu na forum to szczegółowych rzeczy się nie dowiesz a notariusz wszystko ci wyłoży... a koszt też zalezy ja kupowalem w czercu podobną działkę i opłat notarialnych było 547 zlotych (wszystko z przyłączeniem do mojej księgi wieczystej)

Edytowany przez wolowik, 10 listopad 2011 - 21:19.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 17:38

Formalności związane z zakupem ziemi Radziłbym też złożyć wizytę w KRUSie i UG, i sprawdzić czy sprzedający nie ma tam zaległości w opłatach bo "kupuje" się je razem z działką.

#5 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 21:17

Formalności związane z zakupem ziemi odświeżę temat-jestem na etapie (wstępnie) kupna ziemi (3,7 ha) od kuzyna. Wiem, że u komornika wisi ok 33 tys. (przez alimenty) i wiem, że nie płaci krusu i tam też jest zaległość kilku tysięcy. Pewnie przez to jest odpowiednia notatka w księdze wieczystej. Czy mogę tą ziemię jakoś kupić bez tych długów, np założyć nową księgę, a sprzedający zdeklaruje się, że po otrzymaniu pieniędzy zapłaci wszystkie długi? Albo czy wpis w ks można przeżucić na inną działkę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 09 listopad 2013 - 22:20

Formalności związane z zakupem ziemi Zgłoś się do notariusza - wyjaśni ci to za free i na dodatek dowiesz się ile cię będą kosztować jego usługi jak już będziesz u niego finalizował zakup

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 22:42

Formalności związane z zakupem ziemi Jak kupowaliśmy ziemię z długami to notariusz zaznaczał na jakie konta mamy przelać jakie kwoty.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:17

Formalności związane z zakupem ziemi Kupowałem taką ziemie, najpierw spisałem ze sprzedajacym umowe wstępna, później u komornika zapłaciłem jego dług, komornik wystawił mi pismo ze mozna wykreślić zadłuzenie, reszte już załatwiliśmy u notariusza, Czyli podpisanie aktu. Ale idz do notariusza i nich ci wszytsko wytłumaczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 21:00

Formalności związane z zakupem ziemi no dokładnie miałem taki plan jak Ty tylko nie mam tyle gotówki na ten dług, po prostu muszę wziąć na całą ziemię kretyd z 20% moim wkładem.