lukaczmarek

Formalności związane z zakupem ziemi

Polecane posty

lukaczmarek    277

Chciałbym zapytać jakie są formalności związane z zakupem ziemi. Czy tylko udajemy się do notariusza? i ile to orientacyjnie kosztuje (około hektar ziemi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer121    4

Jesli niebierzesz kredytu to chyba prosto do notariusza ale jak kredyt trzeba załatwiac to masakra z tymi papierami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

hola, hola najpierw właściciel danej działki musi pójść do gminy po zaświadczenie o przeznaczeniu działki i do wydziału gospodarki nieruchomościami w danym powiecie po wypis i wyrys działki a dopiero potem kasiora i dowody w garść i do notariusza... i jeszcze zależy czy do działki jest już założona księga wieczysta czy jeszcze nie... Zresztą skoro nie wiesz jakie papiery to pójdź do notariusza i on najlepiej Ci powie.. tu na forum to szczegółowych rzeczy się nie dowiesz a notariusz wszystko ci wyłoży... a koszt też zalezy ja kupowalem w czercu podobną działkę i opłat notarialnych było 547 zlotych (wszystko z przyłączeniem do mojej księgi wieczystej)

Edytowano przez wolowik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Radziłbym też złożyć wizytę w KRUSie i UG, i sprawdzić czy sprzedający nie ma tam zaległości w opłatach bo "kupuje" się je razem z działką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

odświeżę temat-jestem na etapie (wstępnie) kupna ziemi (3,7 ha) od kuzyna. Wiem, że u komornika wisi ok 33 tys. (przez alimenty) i wiem, że nie płaci krusu i tam też jest zaległość kilku tysięcy. Pewnie przez to jest odpowiednia notatka w księdze wieczystej. Czy mogę tą ziemię jakoś kupić bez tych długów, np założyć nową księgę, a sprzedający zdeklaruje się, że po otrzymaniu pieniędzy zapłaci wszystkie długi? Albo czy wpis w ks można przeżucić na inną działkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Zgłoś się do notariusza - wyjaśni ci to za free i na dodatek dowiesz się ile cię będą kosztować jego usługi jak już będziesz u niego finalizował zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak kupowaliśmy ziemię z długami to notariusz zaznaczał na jakie konta mamy przelać jakie kwoty.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Kupowałem taką ziemie, najpierw spisałem ze sprzedajacym umowe wstępna, później u komornika zapłaciłem jego dług, komornik wystawił mi pismo ze mozna wykreślić zadłuzenie, reszte już załatwiliśmy u notariusza, Czyli podpisanie aktu. Ale idz do notariusza i nich ci wszytsko wytłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no dokładnie miałem taki plan jak Ty tylko nie mam tyle gotówki na ten dług, po prostu muszę wziąć na całą ziemię kretyd z 20% moim wkładem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj