Skocz do zawartości

Zdjęcie

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się piłką nożną , trenuje w lokalnym "klubie sportowym", starymi samochodami i rolnictwem...

Napisany 10 listopad 2011 - 19:18

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Witam. Czy ktoś z was może bierze udział w konkursie organizowanym przez fundacje Roberta Schumana pt. "Jak zmodernizować gospodarstwo rolne mojego ojca". A może ktoś już brał w tym udział i jak się to skączyło? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Dzisiaj, 10:34
  •  

#2 Share piotrus45

piotrus45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 21:09

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Hej:) Brałem udział w tym konkursie udział w roku 2009,a skończyło to się indeksem:)

#3 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się piłką nożną , trenuje w lokalnym "klubie sportowym", starymi samochodami i rolnictwem...

Napisany 10 listopad 2011 - 22:34

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Czyli wygrałeś ten konkurs? Ja biorę udział w tym roku, znaczy babka od agrobiznesu mnie zapisała i coś tam napisałem ale nie wiem czy coś z tego będzie.... A jaki kierunek studiów wybrałeś?

#4 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 10 listopad 2011 - 22:40

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Poproszę o więcej wiadomości na temat tego przedsięwzięcia, za rok matura a to z tego co rozumiem daje szanse na dalszą naukę na interesującym mnie kierunku :D
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#5 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 22:54

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Tu masz tam jakieś info... http://dariuszklimcz...2,ID262035943,n

tylko ze to info to stare ale zasady są identyczne. nic nie mogę więcej znaleźć na ten temat.

http://schuman.pl/ja...rstwo-2011-2012 tu coś jeszcze jest

#6 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 10 listopad 2011 - 23:11

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Dziękuję :)
A pytanie do tych którzy startowali: Ilu stronnicową pracę mieliście ? I jak ona wyglądała jeżeli chodzi o budowę ( czy dużo wykresów czy może opisów, jak się za nią zabraliście , itd. itp.). Nie chodzi mi o cudze pomysły tylko pierwszy raz o tym czytam i chcę widzieć jak to ugryźć w przyszłości.

Edytowany przez ursus914, 10 listopad 2011 - 23:12.

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#7 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 11 listopad 2011 - 09:22

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Macie może więcej informacji? Jak wygląda w ogóle ta praca? część opisowa i co plan całego gospodarstwa?

Edytowany przez kalus77, 11 listopad 2011 - 09:22.

#8 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 13:32

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Ja tam napisałem coś i zaliczyłem do tego opis gospodarstwa mojego ojca, wszystko co związane z produkcją zwierzęco i roślinną , park maszynowy w którym wszystko wyodrębniłem i analizę SWOT gospodarstwa. A nauczycielka ma mi pomóc w rozinięcu tego gospodarstwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share piotrus45

piotrus45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 19:41

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Maciej93 Studiuje na kierunku Technika Rolnicza i Leśna.
Moja praca miała ok 30 stron + prezentacja multimedialna przedsięwzięcia :) Ogólnie to trzeba w to włożyć sporo pracy ale warto:)
Chętnym mogę udostępnić swoją pracę jako wzór ;)

#10 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 11 listopad 2011 - 19:51

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Kolego jeśli tylko możesz to prosze o wzór ;) przynajmniej będzie wiadomo jak ta praca ma prawidłowo wyglądać

#11 Share piotrus45

piotrus45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 17:39

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kto jest zainteresowany proszę pisać na gg 8726778 :)

#12 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 19:25

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych może ktoś robi projekt z województwa wielkopolskiego lub lubuskiego?

#13 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 19:56

konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych 40 kilka stron dwunastką plus wykresy i tabele stanów stada,bilanse bazy paszowej, dawek pokarmowych, nawozowe, swot, bilans aktywów pasywów, płynności finansowej etc etc-wszystko co idealny biznesplan zawierać powinien, kierunek rozwoju-Trzoda chlewna. Dało mi to w 2010 szóste miejsce i indeks na dowolny kierunek na sggw-od rolnictwa, przez wete, administrace na budownictwie skończywszy:)

zajęło mi to dwa miesiące, bo wszystko ,usiało być dokładnie wyliczone zmotywowane, nie dało sie zadnych danych wziąc z d*py. ale dzieki temu znacznie poszerzyłą sie wiedza z rolnictwa, ekonomii o PROWie na pamięc nie wspomnę. sporo wskazóek nawagę złota dał mi znajomy z ODRu.

do tego była prezentacja multimedialna w finale.

ogólnie byłem jedynym trzodziarzem w finale, 1/4 bydło opasowe, sporo ekologii, ze dwóch mleczarzy, stadnina koni, mała masarani, chyba jakaś piekarnia. jeśli chcecie sie napracować-weźcie coś z hodowlą, jeśli bardziej lajtowe podejście to tylko ekologia;)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#14 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 15 listopad 2014 - 23:45

Odświeżam temat
Ja brałem udział w tym konkursie w tamtym roku i w tym będę brał jeszcze raz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 22:18

Witam!

W grudniowym numerze top agrar znalazłem ten konkurs. Bardzo mnie zainteresował, lecz mało się o nim mówi i u mnie w szkole nikt nic nie wspominał. Myślę, że jako uczeń III klasy agrobiznesu jakieś podstawy do zrobienia tego typu projektu już posiadam (bo przecież to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych). Szukałem więcej informacji na stronie top agrar, lecz nie znalazłem, ale dzięki temu trafiłem na ten temat. Czasu już nie pozostało za wiele, gdyż wg artykułu prace należy przesyłać do 9 lutego. 

Jakie macie wskazówki? Czy ktoś z was bierze jeszcze udział oprócz @dentka17?