Skocz do zawartości

Zdjęcie

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika???

56 odpowiedzi na ten temat

#21 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 19:49

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? moim zdzniem lepiej było wejść do uni niż zostać jednym z niewielu państw którę tam nie są
dopłaty są troche żle skonstruowane bo dopłata powinna być do litra mleka i kilograma sprzedanego zwierzęcia i wtedy skończyło by się np u mnie we wsi za dopłty to 3 gospodarzy kupi coś do gospodarstwa a reszta to samochody albo dopłaty niskotowarowe wzieło 5 osób a tylko jedną maszynę koleś kupił a reszta teraz się boi kontroli bo w remont domu kasę włorzyli
Powinni karać takich ludzi i nie dawać dopłat tylko dawać więcej prawdzimym ROLNIKOM
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? Dzisiaj, 03:41
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 19:49

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika???

no prawda taka Ze 70% ciagnikow nowych z galerii by nie bylo.. te wszystkie JD CAse zetorki NH dalej bysmy ursusy stare komentowali a nowym sprzetem to tylko duuze gosp by sie mogly chwalic Unia jest dobra choc wady tez ma

Ja Bogu dzięki należę do tych pozostałych 30 % ...i całkiem się tego nie wstydzę że nie jest za unijne pieniądze ten mój sprzęt ;)

#23 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 21 kwiecień 2008 - 19:54

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? Niema co stękać na ta Unię, tylko trzeba myśleć i wykorzystywać okazję. Moim zdaniem wejście do Unii opłaciło się tym, co mają głowę na karku, umieją się dostosować do nowych zasad gry na rolniczym rynku. Trzeba korzystać z tych wszystkich dopłat, dotacji, premii itp. Rolnictwo na całym świecie ulega zmianom, następuje globalizacja i pieniądze unijne dobrze wykorzystane pomogą nam rolnikom dostosować się do nowych wymogów. Oczywiście nie wszystkim, ale tym którzy po nie sięgną. Oczywiście Unia to nie miód i orzeszki, ale zastanówmy się co by było gdybyśmy w 2004 roku nie przystąpili? Zalali by nas dotowaną żywnością. W dzisiejszym świecie taki gracz na rynku jak Polska, to "mały pikuś" razem w Unii możemy więcej. Osobną sprawą są warunki na jakich przystąpiliśmy i to, jak nasi politycy walczą o nasze sprawy, bo jak my o nie nie zadbamy, to nikt tego nie zrobi, bo niby dlaczego?
Podsumowując są plusy i minusy,czego więcej? To zależy z kim się rozmawia. Jescze raz powtórzę niema co narzekać, tylko pracować z głową.

#24 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 21 kwiecień 2008 - 19:56

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? To tylko pogratulowac

tak jak mowi kolega lepiej bylo wjesc niz zostac... nawet jesli doplaty sa zle kontrolowane .. cieszmy sie ze wogole sa moze nasz wspanialy rzad nauczy sie wykorzystywac unijna kase ... w koncu
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#25 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 20:23

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? Na pewno pomogła może nam aż tak mocno to nie ale mojemu wujkowi postawił nową oborę kupił ciągnik wraz z wszystkimi maszynami do niego a tak do tej pory by jeździł starym Ursusem 914. Na wsi tak samo wszystkie nowe ciągniki to tylko zasługa Uni ale żeby coś dostać to i trzeba myśleć ci co więcej wiedzą to jeżdżą teraz nowymi Zetorami a my ciągle na starych ursusach:( jedno co mi się w Uni nie podoba to ta trudność dostania jakich kolwiek funduszy nawet dopłat z wszystkim trzeba tak dokładnie się liczyć jak np: U nas dopłaty były później przyznane bo szerokość rowu przecinającego dwa pola się nie zgadzała

#26 Share arbuz89

arbuz89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 21:21

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? nie wiem czy tak dużo korzyści macie z tej uni, jeszcze 5 lat temu powiększyć gospodarstwo to był pikuś jak ziemia chodziła po 3-5tys a teraz nie kupisz jej nie powiekszysz gospodarstwa bo kosztuje min 15tyś a dochodzi nawet do 40tyś.Dali wam zwroty na ciągniki, maszyny 50% a samego watu doszło 22% a doliczcie o ile wzrosły ogólne ceny maszyn więc praktycznie nie ma zwrotu płacisz tyle samo co było przed wejściem.A jeśli chodzi o dopłaty powieszchniowe to wogóle smiać mi się chce,dali 500zł a zabrali 1000zł na samych kosztach produkcji, nie mam pojęcia czemu z tych dopłat się cieszycie albo po prostu nie umiecie liczyć.Dlaczego niemiecki rolnik ma 2000zł do hektara a polski 1/4 tego? To k**ewska polityka niszczaca nasze rolnictwo. Co z tego , że macie te nowe ciągniki jak nie macie szans powiekszania gospodarstw.Ciekawe co powieci za pare lat jak te śmieszne dopłaty zabiorą a cena ziemi nadal bedzie wysoka.Wykupią nas nasi sąsiedzi za granicy...?

#27 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 21:50

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? Ja wolałem czsy z przed 2004 roku,jak ktos myslał to tez kupował nowe maszyny.Teraz koszty produkcji poszły do góry a wiec zyski zmalały mimo ze niektóre nasze towary zdrozały. Tak jak kolega wyzej napisał zwrot niby 50% ale netto do tego wiekszy podatek ,ceny podniesli i wyszło jeszcze drozej jak było przed 2004. Kirdys byłem na TAK teraz jestem na NIE!!!

#28 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 21:54

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? Jednym unia pomogla a jednym nie zabardzo wszystkim nie dogodzi
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#29 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 08:50

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? @nasil90
Dopłaty do produkcji też by nie były uczciwe dla wszystkich. Bo powiedz ile sztuk(bydła lub świń) może utrzymać rolnik na 20ha ziemi klasy I II III a ile na 20 ha klasy V i VI? A nakłady wcale nie są tak wiele mniejsze ;) .

Ziemia i tak by podrożała. Bo przecież o ile podrożały inne nieruchomości(domy, mieszkania)?
Tak samo z nawozami i środkami ochrony roślin. Wierzycie w to że gdyby polska nie była by w Unii to ceny by nie wzrosły?

W moich okolicach nie widać żeby unia komuś zaszkodziła.....

#30 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 09:22

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? znam kulisy negocjacji i wiem ze system dopłat do produkcji był rozważany ale jeżeli Polska zdecydowałaby sie na to, to pieniądze były by później bo system jest skomplikowany wiec dopłaty zaczęły by sie z kilkuletnim opóźnieniem...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 09:24

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? znam kulisy negocjacji i wiem ze system dopłat do produkcji był rozważany ale jeżeli Polska zdecydowałaby sie na to, to pieniądze byłyby później bo system jest skomplikowany wiec dopłaty zaczęły by sie z kilkuletnim opóźnieniem...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#32 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 11:17

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? Nie chcę mieszać do tego polityki ale rząd Millera "wynegocjował" Polsce takie warunki, ze pożal się Boże. Cieszyłbym się, gdyby Polska miała chociaż w 2/3 takie warunki dopłat i dotacji z Unii jak Niemcy, Francja itp. Przepisy są naprawdę debilne, więc nie ma się co dziwić, że większość ludzi boi się w ogóle zabierać za wniosek w obawie przed kontrolami itd.
Według mnie Unia wymaga nieproporcjonalnie dużo do tego, co oferuje w zamian. Ale musimy się nie dawać i wykorzystywać co się tylko da, bo kto się nie rozwija, ten się cofa w rozwoju.

A gdyby Polska nie weszła do Unii to po jakimś czasie wchłonąłby (może nie dosłownie ale uzależniłby nas od siebie) nas wschodni gigant... także nie było innego wyboru jak się przyłączyć do zachodu.

#33 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 12:02

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? Powiem wam, ze nawet jesli opłacalnosc gospodarstw zmalała to ludzie nareszcie zaczeli jakoś myślec, a nie sprzedac dwie świnki na rok. Wystarczy popatrzec na wieś 10 lat temu i teraz. Widac zmiany...
Czy UE jestprzyjacielem ?? Tak naprawdę im chodziło o to, aby diametralnie zmniejszyła się ilosc rolników, bo swoje też gdzieś muszą pchac. Ale Polacy na szczeście mogą dokładac do gospodarki, narzekac, ze nic się nie opłaca a i tak bedą robic. Nas nie jest tak ławto wyniszczyc ;) .
Co do niskich cen żywca to mam takie podejrzenia, że może UE ma w tym jakieś wkłady, ale moe się mylic.
Dlaczego mleko jest drogie ?? Bo nigdzie w Unii tego nie ma. Niemcy to pi..dolą, wolą jechac do miasta,a Polak może zapiep..ac, bo rolnictwo jest takim specyficznym zawodem, że wklad pracy nigdy nie będzie zrekompensowany ceną.
Z resztą pożyjemy, zobaczymy.
Poza tym nasza polityka zagraniczna jest całkiem bez sensu. Uczepili sie tej Ameryki, ajkby miała nam coś dac. Oni dbaja tylko o siebie. Już dają nam jakieś dowództwo w Afganistanie, bo u siebie nie mają żonierzy, tyle już poginęło. Dziwię się jeszcze tym, że Polacy szczekają do Rosji. Przecież to jest kraj, który ma najwięcej złoż. Co z tego, że tam dalej jest komuna. Ich poki co trzeba się, w penym sensie, bac. Już nas załatwiają. Wystarczy, ze podwyższą ceny gazu i po nas. A jak skończy się jeszcze ropa to będzie wojna.
Obym się mylił...

#34 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 12:15

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? Co prawda dają dopłaty i współfinansują zakup maszyn ale dają nie potrzebne limity.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#35 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 22 kwiecień 2008 - 12:55

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? ja tam jestem za unią i wedlg mnie to ona jest "przyjacielem" rolnika gdyby nie pieniadze z uni wiele gospodarstw w polsce by upadlo albo poprostu sie nie rozwineło
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

#36 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 23 kwiecień 2008 - 18:46

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? Moim zdaniem UE nakłada takie przeisy na rolnika ze głowa pęka ale gdyby nie UE to by rolnik nie dostawał tylu pieniędzy.

#37 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 19:05

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? B) łodzieje i jeszcze raz złodzieje.Co nam dają te dopłaty.Po ile kiedys było paliwo czesci itd.Przecież to sie w pale nie miesci,wcale nie ma zbytu rolnik sie orobi a gó... z tego ma.Więc dla mnie Unia to WRÓG.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#38 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 24 kwiecień 2008 - 08:33

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? Przcież zwracają ci pieniądze za paliwo to co chcesz więcej.

#39 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 08:55

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? A w jaki sposób? Unia jest odpowiedzialna za cenę paliwa w Polsce? Jak na moje drogie paliwo to raczej wina polskiego rządu. Większość ropy mamy od ruskich a jeszcze z nimi wojować chcą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 24 kwiecień 2008 - 09:04

UNIA EUROPEJSKA-wrog czy przyjaciel rolnika??? nie na paliwo to juz tansze nie bedzie i to nie jest wina rzadu tylko wina nie zawiniona... coraz wiencej auto coraz wieksze zuzycie palil . o dieslu za 3 zl mozna zpomniec dojdzie do normy jak diesel bedzie dorzszy niz benzyna bo tak jest prawie na calym swiecie