Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poznaniak 04r + kółka ugniatające ?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share castiel

castiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 16:28

Poznaniak 04r + kółka ugniatające ? Witam, ostatnio dochodzę do wniosku, że kółka ugniatające idące za lejami w siewniku to bardzo dobra sprawa, bo w warunkach dosyć suchych (tak jak tegoroczna jesień) zasiana np pszenica schodzi dosyć równomiernie, więc chyba coś w tym jest, że tak zasiane ziarno ma niby mieć lepsze warunki wilgotnościowe. Co o tym myślicie?
Druga sprawa, może pisze nie tu gdzie trzeba, ale - zastanawiam się, żeby takie kółka zamontować w swoim Poznaniaku z roku 2004, z redlicami stopkowymi.Wymagałoby to trochę przeróbek, ale chyba by się opłaciło. Najtańszym kosztem, to myślę, żeby to zrobić z takich kółek ogólnie dostępnych o średnicy ok 20-30cm. Czy lepiej jest jak takie kółko będzie szło bezpośrednio za każdą redlicą, czy może jak mam te redlice dłuże i krótsze to wystarczyłoby to zrobić na całej szerokości tych redlic długich ? I za tym, puścić zestaw zagarniatający pomiędzy każdą redlicą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poznaniak 04r + kółka ugniatające ? Dzisiaj, 15:18
  •  

#2 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 17:47

Poznaniak 04r + kółka ugniatające ? Też myślałem o takim czymś ale w końcu kupiłem wał posiewny.

#3 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 19:58

Poznaniak 04r + kółka ugniatające ? Jak zrobisz to za redlicami z tyłu to nie zagłębią ci się one w ziemie ponieważ rolka nie pozwoli jej wejść na odpowiednia głębookość. Rolki dociskowe są polecane do siewników na redlicy talerzowej która lepiej wcina się w glebę. Każda rolka dociskowa posiada regulację głębokości pracy mówię tutaj o rolkach z Accorda.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share castiel

castiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 13:04

Poznaniak 04r + kółka ugniatające ? i jak po tym wale, widać doraźne efekty? ja mam wał do wałowania ale taki jednolity, a z tego co patrzyłem to z takimi zębami chyba najlepszy jest?

#5 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 19:09

Poznaniak 04r + kółka ugniatające ? Według mnie efekty są zauważalne szczególnie tej jesieni gdy jest taka mała ilość opadów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 23:44

Poznaniak 04r + kółka ugniatające ? jaka powinna byc optymalna masa kółek szerokosc i srednica? chcesz je przymocować bezposrednio do redlic, tzn do tych ramion na ktorych sa redlice czy zrobić niezależne zawieszenie?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 08:33

Poznaniak 04r + kółka ugniatające ? Ja zawsze wszystko wałuję po sianiu. Różnica jest duża. W tym roku siałem Focusem T Driwe z kółkami dogniatającymi. Też wałowałem, ale zostawiłem kawałek pola na środku żebym wiedział czy to miało sens. Różnicy nie było. Wschody takie same po wałowanym i nie wałowanym.

#8 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 18:58

Poznaniak 04r + kółka ugniatające ? Zobacz sobie co widziałem na agritechnice LINK i sam się nad czymś takim zaczynam zastanawiać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 23:10

Poznaniak 04r + kółka ugniatające ? Sam lada bede dzien bede zamawial vitasema 302a i dlugo myslalem wlasnie nad ta konfiguracja stopki z kolkiem dogniatajacym, po paru dniach doszedlem do wniosku ze to przerost formy nad trescia i sie raczej nie sprawdzi i wole nie ryzykowac 6 tys zeby mi to lezalo pod wiata. Po pierwsze stopka duzo trudniej wchodzi w ziemie od talerza takze zeby kolko dobrze dogniatalo nalezaloby ustawic duzy nacisk redlicy co przy stopkowej powodowalo by czeste zapychanie bo przy odpowiednim(nie duzym) naciagu stopka poprostu podskoczy a przy duzym naciski bedzie trzymac sie w ziemi i ciagnac wszystko. Po drugie stopka zostawia duzo wiekszy rowek niz talerzyk przez co kolko bedzie wedrowac w rowku po redlicy zamiast ladnie przykrywac ziarno i zageszczac grunt, o tym problemie powiedzial serwistant poettingera z serwisu krajowego z ktorym sie konsultowalem telefonicznie bedac u dealera.

Dodaj odpowiedź