Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#81 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 30 październik 2007 - 19:25

[Ursus C-360] Zalety i wady! co sie tak tego wspomagania uczepilscie ;/ ja w 4512 nie mam wspomagania (opony750/16) i jezeli jest dobrze nasmarowane to 1 reka kieruje a w 3p to nawet jak ruzam sianko na rownej lace to sie paluszkiem bawie kierownica
wystarczy dobrze nasmarowac i kreci sie luks :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 17:43
  •  

#82 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 30 październik 2007 - 19:29

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja dopiero kupiłem c360 i może trzeba wyregulować i nasmarować bo jak narazie ciężko chodzi

#83 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 30 październik 2007 - 19:46

[Ursus C-360] Zalety i wady! a co do układu kierowniczego to jeszce tzreba utrzumywąć stan oleju w kolumnie u mnie z niewiadomych przyczyn się skończył hehe :D i z belą na podnosniku nie szło ukręcić a potem jak ręką odjął :)
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#84 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 11:27

a co do układu kierowniczego to jeszce tzreba utrzumywąć stan oleju w kolumnie u mnie z niewiadomych przyczyn się skończył hehe :D i z belą na podnosniku nie szło ukręcić a potem jak ręką odjął :)

U mnie ten olej już tam hoho jest :) Teraz narzekacie na C360, no ale jak mówił mechanizator (jak dobrze pamiętam) miały one premiere dawno temu.. Tak samo za kilkadziesiąt lad będziemy narzekać na "dzisiejsze premiery" Proste, technika idzie do przodu, a za tym komfort.

KS Falubaz

#85 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 12:36

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja mam C-355,różne piszecie opinie,ale....w owijarce jest to najekonomiczniejszy traktor.WOM przez 5 bieg i na wolnych obrotach kręci belką jak szalona.Oprócz tego obrabiam nim ponad30ha-tylko w innych pracach nie ma mowy o ekonomii,ale jest to dobry ciagnik.

#86 Share akuraciarz

akuraciarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 14:12

[Ursus C-360] Zalety i wady! C-360 to najbardziej uniwersalny ciągnik...moj ojciec pracował na nim przez 20 lat na 25 ha i dawał sobie radę...a ziemie to mam bardzo ciężką. Spalanie w sześdziesiątce nie jest aż tak duze w porownaniu do wykonanej roboty przynajmiej w mojej:) ma 28 lat i napierdziela jak dzika:D

#87 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 15:32

[Ursus C-360] Zalety i wady! c-360 to ciągniki ktore podobnie jak c-330 zastąpily w polskich gospodarstwach konie. Pracują u swoich wlascicieli nawet po 30-40 lat i pewnie jeszcze niejedno wytrzymają. Choc są stare potrafią pracowac z niejedną nowoczesną maszyną. Zadbany i sprawny silnik c-360 wcale nie pali duzo. Moja szesdziesiątka wlasnie skonczyla 30 lat i nigdzie nie cieknie z niej olej co swiadczy ze jakosc nie byla taka zla nawet w porownaniu z tym co dzisiaj produkują. To super ciągniczek do wszystkiego w gospodarstwie okolo 20 hektarowym, a jak ktos mysli ze kon jest lepszy to niech pochodzi dzien za plugiem to odrazu zmieni zdanie

#88 Share siemianow

siemianow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 13:41

[Ursus C-360] Zalety i wady! Mój brat ma c360 z 1979 roku. wczesniej uzywal go ojciec.
procuje na okolo 20 ha.
NIGDY nie padl w polu w trakcie pracy!!
nic z niego nigdzie nie cieknie
Jak o niego prawidlowo dbasz czyli wymieniasz i poprawiasz wszystko na czas a nie dopiero gdy odpadnie to jest to niezniszczalny ciągnik.
nas nigdy nie zawiodl

#89 Share Bohi

Bohi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 14:02

[Ursus C-360] Zalety i wady! Jak dla mnie C 360 Bardzo dobry sprzęt B) Ale ja tam wole C355 i C 4011 B) ogólnie C 360 wypada moim zdaniem dobrze...

#90 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 13 listopad 2007 - 19:11

[Ursus C-360] Zalety i wady! a ja mam c-360 z 30000 tys mth wiec to o czymś świadczy no ale w końcu od 1979 roku do 1996 pracowała na 50 ha no i trzeba pamiętac ze non stop chodzi z turem zwozi pomidory ze szklarni bo jest wygodniejsza niz wózek widłowy i w ogóle jak trzeba na dwa ciągniki w polu robić to jak dociśne to naprawdę inny ciągnik by juz szlak trafił . A co do ''ulania'' to moja jest wszędzie mokra no ale wcale sie nie dziwie bo ostatnio był problem z wymiana zimeringu w skrzyni biegów ponieważ obudowa jest już troszkę wyrobiona ;(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2007 - 19:51

[Ursus C-360] Zalety i wady! Chyba 30 tyś mth, czyli 1000 mth rocznie. Coś mi się nie chce w to wierzyć, ile razy silnik był remontowany?

#92 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 20:17

Jak o niego prawidlowo dbasz czyli wymieniasz i poprawiasz wszystko na czas a nie dopiero gdy odpadnie to jest to niezniszczalny ciągnik.
nas nigdy nie zawiodl

Przyznaje 100% racii B)

#93 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 20:22

Mój brat ma c360 z 1979 roku. wczesniej uzywal go ojciec.
procuje na okolo 20 ha.
NIGDY nie padl w polu w trakcie pracy!!
nic z niego nigdzie nie cieknie
nas nigdy nie zawiodl

Ja nie twierdze ze on jest malo wytrzymaly ale twierdze ze jak na swoja mala moc duzo pali...i to jest jego głowna wada

#94 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 20:27

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ostatnio do mojej c360 wlałem 12litrów ropy i pojechałem orać niecały hektar i jeszcze było troche w baku i wypiła wszystko jeszcze w drodze mi zabrakło :lol:

#95 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 20:36

Ostatnio do mojej c360 wlałem 12litrów ropy i pojechałem orać niecały hektar i jeszcze było troche w baku i wypiła wszystko jeszcze w drodze mi zabrakło :lol:

No to dosc duzo Ci zżarła

#96 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 20:44

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ale orka ciężko szła bo wcześniej orałem U3512 i urwałem ramie od podnosnika

#97 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 21:00

[Ursus C-360] Zalety i wady! aHa :/a jakim plugiem?trójką?

#98 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 21:02

[Ursus C-360] Zalety i wady! Tak pług dwu skibowy z dorobioną skibą szeroki

#99 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 21:12

Tak pług dwu skibowy z dorobioną skibą szeroki

aha...no to rozumiem:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 03:06

[Ursus C-360] Zalety i wady! Największą wadą "60" jest to, że napęd pompy hydraulicznej i WOM-u jest wspólny. Podczas podnoszenia maszyny napędzanej WOM-em (np. glebogryzarki) maszyna pracuje w ziemi (betonie). Podczas prac uprawowych niepotrzebnie pracuje WOM.