Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#821 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 13:03

[Ursus C-360] Zalety i wady! <p>Ciężko w coś takiego uwierzyć, ale wtedy w fabryce nie taka sztuka szła do klienta. Wiem na pewno jedno, w tym ciągniku przestaje lać, jak już oleju nie ma.</p>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 17:25
  •  

#822 Share SEWERYNEK997

SEWERYNEK997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 22:03

wraxajac do tego 4p co pisalem wczesniej co moj wujek kupil znow urwalo wal a mechanicy powiedzieli zrob pan ten silnik znowu i pan to sprzedaj a wujek powiedzial ze wsadzi tam silnik od zwyklej 60 i wtedy sprzeda nie bedzie robil swinstwa nowemu nabywcy i zeby ten dzwonil do niego ze mu gowno sprzedal bo sie sypie bez przerwy silnik

a tu znalazlem filmik jak facet opowiada o c360 

Edytowany przez SEWERYNEK997, 30 sierpień 2015 - 08:50.

#823 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 10:43

Wracając do tematu, mój znajomy ma C 360 po remoncie kapitalnym i już od 3 lat walczy z rozrządem bo ciągnik nierówno pracuje i nie ma mocy. I czy przez to mam twierdzić, że każdy S-4003 nierówno pracuje i jest słaby ??

#824 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 30 sierpień 2015 - 21:03

Kaszlak79 Przestaje lać kiedy nie ma oleju? Haha U siebie w 60-tce nie mam praktycznie  wycieków jedynie 2 pocenia  przy kole pasowym wału korbowego nie zmienilem uszczelniacza i troche się poci oraz przy zwolnicy  bo jakość dzisiaj części woła o pomstę  1 mm cienszy oring i się poci a tak  olej nigdzie nie leci.Kto dba ten ma 

Edytowany przez Adi96, 30 sierpień 2015 - 21:04.

#825 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 05:35

Przynajmniej Ja tak mam, że co wymienię o ring albo zimmering to 2-3 lata i zaczyna puszczać. Może tobie kolego nie przeszkadza wymienianie co chwilę uszczelniaczy, ale mnie to nie bawi. U mnie przy kole pasowym mam jeszcze odrzutnik, trochę się poci ale się przynajmniej nie zużywa w oczach. Ten ciągnik ma wiele wad konstrukcyjnych, choćby wałek od ręcznego przechodzący przez skrzynię. Tam cieknie prawie w każdej C 360. Zresztą, te ciągniki pociły się już na gwarancji...

#826 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 10:07

taki odlew i spasowanie elementów  <_<

Polska B

#827 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 19:22

Też miałem problem że przy wałku pedału sprzęgła się pociło bo i nawet to od nowości miałem i też sporo wycieków jak nawet był ciągnik nowy.W przypadku wałka sprzęgła  to ojciec dał aluminiowa podkładkę i wyciek ustał mineło ponad 20 lat i przy wciskaniu pedału ręczny sie podnosił  rozebraliśmy w drobny mak daliśmy  oring na wałek trochę silikonu i grama oleju nie ma wgl do tego ciagnika trzeba dawać silikon bo nie ma idealnego spasowania z wami się zgadam.Nie dużo tego daję bardziej po zewnętrznej stronie i jest git choć np gdy zdejmowalem mise olejowa to naprawdę był problem zdjać ale jakoś poszło

#828 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 20:55

Miałem te same problemy ze swoimi Ursusami, ciągle ciekły, co rok ginął jakiś bieg albo znikała hydraulika, sprzęgło ciągle do ustawienia, silnik po remoncie jak wytrzymał 2000 mth to było dobrze.... I znalazłem cudowny sposób na te wszystkie dolegliwości, dziś w listopadzie chowam ciągniki do garażu , wiosną wymieniam olej i wio w pole aby tylko paliwo było... 

#829 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 21:25

taki odlew i spasowanie elementów  <_<

Gdzieś już tu na forum, może nawet w tym temacie ktoś pisał, że na początku miesiąca jak w Ursusie odlew "nie wyszedł" to szedł na przetop, a pod koniec, jak fabryka nie wyrabiała z zamówieniami, to szło wszystko. Takie czasy. Tu wchodzi też w rachubę problem klepania tego samego modelu przez dziesięciolecia, nie było z tego powodu wymieniane oprzyrządowanie i pod koniec produkcji ciężko było o jakość. Pewnie dlatego najbardziej chwalone za jakość i wytrzymałość były C 4011, zwłaszcza te ze skrzyniami od Zetora.

Też miałem problem że przy wałku pedału sprzęgła się pociło bo i nawet to od nowości miałem i też sporo wycieków jak nawet był ciągnik nowy.W przypadku wałka sprzęgła  to ojciec dał aluminiowa podkładkę i wyciek ustał mineło ponad 20 lat i przy wciskaniu pedału ręczny sie podnosił  rozebraliśmy w drobny mak daliśmy  oring na wałek trochę silikonu i grama oleju nie ma wgl do tego ciagnika trzeba dawać silikon bo nie ma idealnego spasowania z wami się zgadam.Nie dużo tego daję bardziej po zewnętrznej stronie i jest git choć np gdy zdejmowalem mise olejowa to naprawdę był problem zdjać ale jakoś poszło

Nie ma co mieszać ciągników z błotem, zmechanizowały nasze rolnictwo. Ale żeby C 360 chodziła jak trzeba, to ciągle trzeba coś naprawiać i poprawiać po fabryce. Nie są to wielkie rzeczy, ale jednak upierdliwe. Czasy kiedy rolnik sam musiał być mechanikiem, albo mieć ciągle pod ręką "znachora" złotą rączkę z PGR-u już minęły. Oczywiście każdy pracuje tym, na co go stać...

#830 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 19:02

Ja mam 3p z 1988 roku i gdyby nie słaba jakość zamienników, to pewnie jeździłby latami bez zaglądania. A tak, to lecą pompki od hamulców, pompka zasilająca 2x już wymieniana, błotnik jeden zgnił z tyłu i oba z przodu (od pryskania mocznikiem chyba szybciej je trafia), wieszak regulowany się zapiekł na amen, koło talerzowe po 27 latach w tym roku ścięło nity, 2x uszczelka pod głowicą.

Przez 20 lat był to jedyny ciągnik na 15ha.

Podpiszę się pod hasłem - jak ktoś dba, tak ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 19:15

Ja się też pod tym hasłem podpiszę. Tylko problem w tym, że C 360 jak i cała reszta sprzętów a nawet samochodów produkcji rodem z PRL wymaga szczególnej i częstej dbałości. Kto tylko może, przechodzi na zachodnie ciągniki, lub chociaż na Zetora.

Sam mam zamiar w niedługim czasie kupić koparę Waryńskiego K-408, wiem że będzie to pasmo awarii i napraw, ale póki co sam sobie z nimi radzę a ceny części, jak i całej maszyny niskie. Co nie zmienia faktu, że sprzęt nie ma się co mierzyć do CAT-a czy Atlasa.

#832 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 19:36

@jahooo Akurat problem z wieszakiem jest twoja wina z braku wykręcenia go całkowicie i przesmarowania lub w ogóle nie smarowałeś przez kalamitkę.

Kaszlak79 Też bym chętnie wymienil na coś innego ale w moim przypadku gdzie gospodarstwo od dawna powinno pójść na likwidacje i powinno być wykupione przez miasto to nie wymieniam.Części po nakupywałem z epoki PRL i też mam zestaw naprawczy z PRL do tego ciągnika więc nie bede sprzedawał skoro dla mnie i dla ojca nigdy nie stanął na polu zawsze dojechał i nie było takiego dnia żeby nie odpalił.Prawie wszystkie podzespoły  sa w bardzo dobrym stanie oprócz silnika który wymaga  remontu a właściwie regenracja głowicy bo mi kopci ale siłę ma reszta w silniku nominał chodzi od nowości  przebieg 5 tyś.Brak komfortu i potrafi czasem wyktołować ale mój sprzęt jest naprawdę bezawaryjny  usterki którę sie pojawiły zaraz były usuwane.Nie wszystkie 60-tki były dobre  

#833 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 15:17

Za PRL-u tak było, że jakość miała podwójne, jak nie potrójne standardy.

#834 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 17:32

60tka jak na tamte czsy była dobra ojciec kupił w 85 roku jak sprzedawałem  w 2010 rok jakoś olejem nie był opaćkany palił idealnie poza uszczelką głowicy i pompą wody śilnik nie ruszany wymieniane drobiazgi co samemu zrobiłem małym kosztem ,teraz MF pełna elektronika było dobrze do nie całych 3 tyś mtg potem jeden czujnik skrzyni 1 tyś zł, ciężko zapalał naprawa pompy 4 tyś , nim niekiedy udało się ruszyć kilka minut kombinowania serwis wymiana czujnika ponad 2 tyś zł, koszt wszystkich  filtrów ok 1 tyś zł w rozmowach z kolegami co mają inne marki wiadomo inny komfort ale konto w banku musisz mieć spore bo koszty awari po gwarancji powalają dobrze że jeszcze mam z tamtych czasów ruska co zawsze odpali

#835 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 18:19

W czym problem kolego, mogłeś zostać przy tych prostych maszynach. Nie zapominaj że C 360 a właściwie C 4011 w 1965 roku też miał kupę niepotrzebnych bajerów, których np. Ursus C 451 nie miał. I już nie pojechał na byle czym, tylko dobrej jakości ON trzeba było lać.

#836 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 18:23

A jakie to były bajery? Rozpadająca się kabina, wibrujący dach którego dźwięk wyrywał bębenki, dziury wietrzące nawet najbardziej pocące się jądra, ręczny hamulec który skutecznie wieszał za filcoka?

Nie rozumiem.

KPK Kumurun Team

#837 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 18:29

He, he za***iście to ująłeś :P . Kolega @marian2011 wymienił prostotę budowy C 360 w porównaniu z nowoczesnym MF jako zaletę, a Ja tylko dodałem że C 4011 była swojego czasu też skomplikowana i droga w naprawie w porównaniu z tym, co królowało na naszych polach. Innymi słowy, postępu nie unikniesz, "nie ma powrotu do jaskiń, jest nas za dużo".

#838 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 18:32

A. No tak już 10 biegów do przodu robiło z niej monstrum. Myśląc tym tokiem masz rację odnośnie postępu równiesz. :)

KPK Kumurun Team

#839 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 05 wrzesień 2015 - 18:50

Wszystko było kiedyś nowoczesne i nowatorskie jak na "swój" czas. Gorzej jak ktoś to klepał bez większych zmian przez prawie 30 lat ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share MegaKwas

MegaKwas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Nie posiadam własnego gospodarstwa ale bardzo duzo lecz praktycznie wszystkie zajęcia wykonuje na gospodarstwie za mojego dziadka wiec nie przywlaszczam sobie żadnych praw do maszyn ani ciągników ja ttkko je użytkuje

Napisany 05 wrzesień 2015 - 19:01

[Ursus C-360] Zalety i wady! nie narzekam posiadam sam od 73 ursusa 55 dawał rade wszedzie mimo ze mamy arealu ponad 45 ha spokojnie rade daje nigdy mnie nie zawiodl a gdy mialem wybierac miedzy zetorem a ursusem wybralbym ursusa bo zakupilem tamtego roku druge wiec jest spoko