Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#681 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 06 grudzień 2011 - 10:21

[Ursus C-360] Zalety i wady! Myśle że ursusy 330, 360 , 3P jeszcze długo pozostaną w polskich małych i średnich gospodarstwach, ludzie są przyzwyczajeni do awarii i napraw tych sprzętów, a wiadomo niema bezawaryjnych maszyn, prędzej czy później coś nawali a koszt takiego np; sprzęgła w 360-tce to groszowe sprawy, a np New Holland( zależy wiadomo jaki ) to koszty idą w tysiące :( a co jeśli trzeba silnik remontować? osobiście gdybym potrzebował coś mocniejszego od 360 to szukałbym coś z ciężkiej serii ursusa :) no ale każdy ma swoje zdanie :)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 13:46
  •  

#682 Share beczka57

beczka57

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, motocykle, rolnictwo oraz ładne dziewczynki :D

Napisany 06 grudzień 2011 - 19:21

[Ursus C-360] Zalety i wady! Witam kolegów ;)
Też mam C-360 i zalety już dużo odpowiedzi za mną się pojawiały ale powiedzcie mi czy taki nowy John Deere czy choćby Fendt wytrzyma tyle lat w pracy co poczciwy URSUS? Wątpię ale jak ktoś chcę zaznać komfortu to jego wybór, fakt w C-360 jest głośno ale jak się kupi nową kabinę i dobrze uszczelni to i w tym ciągniku można zaznać komfortu i w spokoju radyjka posłuchać :P I dobre siedzenie z podłokietnikami i można robić :lol:
Pozdrawiam

#683 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:37

fakt w C-360 jest głośno ale jak się kupi nową kabinę i dobrze uszczelni to i w tym ciągniku można zaznać komfortu i w spokoju radyjka posłuchać :P I dobre siedzenie z podłokietnikami i można robić :lol:
Pozdrawiam

Mimo że posiadam sentyment do tych ciągników, to rozbawiłeś mnie do łez :lol: :lol: :lol: tylko na starość nie zapomnij sobie kupić aparacik słuchowy :P

#684 Share beczka57

beczka57

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, motocykle, rolnictwo oraz ładne dziewczynki :D

Napisany 07 grudzień 2011 - 14:36

[Ursus C-360] Zalety i wady! heheh w sumie to trochę przesadziłem ale tak jak ma np. @prorok swoją C-360 uszczelnioną to jest trochę ciszej :)

Edytowany przez milanreal1, 07 grudzień 2011 - 14:45.
cytowanie poprzedniego posta

#685 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 grudzień 2011 - 16:42

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja już kupę lat robię 60-tką i jakoś dobrze słyszę i nic innego też mi nie dolega :P ale jak to mówią kto słabej du*y to się i chlebem struje tak samo z ciągnikiem jak macie słabe organizmy to wam 60-tak szkodzi.

#686 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 16:48

[Ursus C-360] Zalety i wady! Chłopaki jak tak sobie pomyślę to czy można mówić że 60 tki były awaryjne, ojciec kupił w 85 roku zrobiłem nią coś koło 5 tyś mtg nim sprzedałem pierwsze usterki co pamiętam po ok 3 tyś mtg łożysko w prądnicy ,pompki hamulcowe ,pompa wody ,po 4 tyś mtg remont skrzyni (wyszło dużo klockowania prasą bez przeciwwagi) wszystko robiliśmy sami ,nic poza sprawdzeniem ciśnienia wtrysków nie robione przy układzie paliwowym ,teraz mam nowego 160 mtg gdyby tyle wytrzymał bez awarii byłbym szczęśliwy ,a niby duperelki a już denerwują urwał się amortyzator siedzenia,nieszczelna rurka spalin,pasek popękany jak po kilku latach w 60 tce ,mały przeciek od sprężarki spływu ,60 tka to prostota w prostocie i to ich plus

#687 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 17:51

[Ursus C-360] Zalety i wady! Jak pojezdzisz ze dwadziescia lat robiąc mtg na tysiące to pogadamy. Na kiepskie warynki jeszcze się supermen nie narodził. W 60-ce jest na bank ponad 100 decybeli. To hałas szkodliwy nawet dla ciebie tylko jeszcze tego nie odczuwasz. Poczekamy.

Edytowany przez seweryn20, 07 grudzień 2011 - 17:52.

KPK Kumurun Team

#688 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 18:44

[Ursus C-360] Zalety i wady! mnie najbardziej w 60tce bynajmniej mojej tylko irytują hamulce i ich naprawa a reszta jest ok wszystko ładnie pięknie chodzi :P

#689 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 08 grudzień 2011 - 14:22

[Ursus C-360] Zalety i wady! nic nie jest doskonałe wszystko ma swoje wady jak i zalety , większości hałas w c-360 przeszkadza mi akurat to nie przeszkadza

#690 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 18:36

[Ursus C-360] Zalety i wady! Tak C - 360 to szajst i może skończcie ten temat , wszelkie komentarze zostawmy tym którym starzy za do finansowania kupili coś lepszego , oj teraz dopiero się zacznie , no powiedźcie jakie dobre są wasze nowe ciągniki , tyle że stary Ursus lata po polu a nowy stoi przykryty pierzyną na pokaz i świeci sąsiadom w oczy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 08 grudzień 2011 - 20:12

[Ursus C-360] Zalety i wady! dla mnie hałas to też nie problem, nie przeszkadza mi to w żadnym stopniu, nigdy sobie nie pomyślałem czemu w tym ciągniku jest tak głośno :)a mam starą kabine orginalną (4011)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#692 Share zico

zico

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 23:48

[Ursus C-360] Zalety i wady! Uczyłem się na niej jeździć wiec sentyment pozostał :) Nawet jak coś się popsuje to łatwo naprawić ale szczerze mówiąc awaryjna to ona bardzo nie jest i ekonomiczna tez :) niestety ! Bo z 3 skibami to tak średnio ona latała :( i w dodatku głośno ,zimno dobrze ze tylko teraz służy do przestawiania i sianokosów bo wiadomo pogoda nieraz goni :( Jak dla mnie w średnich pracach da się nią pracować ale do ciężkich to zetor lepszy !!! P.S Fan club Zetor :) Pozdrawia !!!!!!

#693 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:16

[Ursus C-360] Zalety i wady! ja jakoś sentyment mam do takich traktorów i jakoś ich wady mi nie zawsze przeszkadzają ja miałem najpierw 355 ale tylko do 1988 a potem znów w 2005 kupiliśmy c-360 i jakoś ten hałas mi nie przeszkadza , lecz znów innym to przeszkadza i nie chcą mieć z tym traktorem nic wspólnego i zmieniają na coś innego , ale jak dla mnie to dość dobry traktor ma dość wytrzymały silnik i jak dla mnie wygodną zmianę biegów a awaryjność w każdym jest inna Dodany obrazek

#694 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 13:40

[Ursus C-360] Zalety i wady! -Hałas jest dokuczliwy ale da się ten hałas do porządku doprowadzić. wymienić tryb w tylnym moście od zetora
-Kierownicza lekko chodzi tylko trzeba wymienić niektóre przeguby kulowe na nowe wysmarować je dolać oleju do kolumny kierowniczej i dobrze ustawić zbieżność kół . przy turze wspomaganie
-Sprzęgło jeżeli komuś ciężko się wciska można sobie z tym poradzić że wciśnie 10 letnie dziecko. tzn przedłużyć ramię które wychodzi na zewnątrz z obudowy skrzyni

U mnie przeszkadza to że jak jadę z rotacyjną i wcisnę sprzęgło a rotacyjna się zatrzyma nagle np. zahaczyła o bruzdę a ja o tym nie wiem oglądam się a rotacyjna się zatrzyma to nie mogę puścić sprzęgła po urwie wał to muszę wyłączyć wałek odbioru mocy a później jak chce podnieść rotacyjne to trzeba odpiąć wałek i włączyć WOM

#695 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 13:57

[Ursus C-360] Zalety i wady! Coś Piotrek mieszasz - by podnieś maszynę z założonym wałkiem - trzeba rączkę obrotów WOM podnieść na max do góry , rączkę zmiany szybkości biegów - żółw - zając dać na luz i włączyć bieg np czwórkę i pod nosisz .

#696 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 16:12

[Ursus C-360] Zalety i wady! No dobra ale tak logicznie pomyśleć to podnośnik nie działa gdy nie będzie się kręcił WOM
WOM musi się kręcić żeby działał podnośnik

Edytowany przez PIOTREK44, 25 grudzień 2011 - 16:13.

#697 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 16:23

[Ursus C-360] Zalety i wady! Tak jak pisałem - zamelduj jak będziesz miał założona maszynę z wałkiem .

Edytowany przez andrzej612b, 25 grudzień 2011 - 16:28.

#698 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 grudzień 2011 - 17:47

No dobra ale tak logicznie pomyśleć to podnośnik nie działa gdy nie będzie się kręcił WOM
WOM musi się kręcić żeby działał podnośnik

Tak logicznie pomyśleć to jednak kolega @andrzej612b ma rację :D maszynę idzie jak najbardziej podnieść nie odczepiając WOM :P punkt 3 http://instrukcja.pl..._1542887430.jpg

#699 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 18:07

[Ursus C-360] Zalety i wady! He he he. Cześć kolego. Jak wy jezdzicie ciągnikami nie wiedząc co i do czego? A gdzie są biegi i od czego te pedały to wiecie?
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 grudzień 2011 - 18:20

[Ursus C-360] Zalety i wady! Witaj kolego Seweryn, z okazji Świąt wszystkiego naj, najlepszego :D No nie raz ktoś o schemat biegów też się pyta, albo do czego służy "ta wajcha" :P