Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#661 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 październik 2011 - 17:00

[Ursus C-360] Zalety i wady! Wiesz masej nie chce mi się wierzyc w twoj niby duży wiek bo niby jesteś kupe starszy a piszesz tak chaotycznie jak rozwydrzony bachor. Zacytuje twe słowa i odpowiem bo gówno to ty wiesz a nie ten ciągnik jest ,,sprzęgło jednostopniowe chłodzony powietrzem ,lekki ,słaby ,luz na układzie, łatwo wywrotny, niski udźwig podnośnika, często zakleszczająca się skrzynia a o wyglądzie zewnętrznym lepiej nie mówić"

Sprzęgło- jednostopniowe ok w prasie będzie uciążliwe
Lekki- nie wypowiem się ogólnie ale przód ma dość ciężki akurat
Słaby- ma 30KM w silniku D21 i 36KM w silniku D120 bo prostu tak wymyślili i tak miało być ciągnik miał być uniwersalny
Chłodzenie powietrzem- Nie wiem co tu jest nie tak wade mogą widzieć ci którzy mają trupy na dobicu to im nie odpali bez gorącej wody. Jak silnik nie zużyty i układ paliwowy w nienagannym stanie to tylko aby dobrze przerzucił przez kompresje ze 2 razy i chodzi po rozgrzaniu świecy
Luzy- Z tym się zgodze
Wywrotny- Jeżeli masz pochyłe pola to fabryka przewidziała zmiane prześwitu i szerokości ciagnika. Pół dnia zajmie przestrojenie całego ciągnika a robisz to raz zwykle. Ale jeżeli ktoś o tym pojęcia nie ma to pisze takie brednie
Niski udźwig- Tu mnie rozpieprzyłeś na łopatki 800kg na 30 KM i zakładana z początku pompa 21 l/min potem 32 l/min to jest słaby? C-360 takiej pompy nie miała fabrycznie
Zakleszcząjaca się skrzynia :lol: :lol: Trzeba być sierotą, analfabetą, mieć raka downa i prostaty żeby tą skrzynie zakleszczyć. 29 lat ten ciagnik u mnie pracuje i ani razu nie była zakleszczona skrzynia a w C-360 pare razy ale mi osobiście nigdy tylko Vater tego dokonał
Wygląd. A co jest złego w wyglądzie napewno lepiej wygląda jak C-360 z puszką. Czytając takie wypowiedzi stwierdzam że kto tak coś wymyśla jest pusty jak wydmuszka i tyle w temacie.

Edytowany przez UrsusCzesio, 20 październik 2011 - 17:13.

Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 04:48
  •  

#662 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 październik 2011 - 17:26

[Ursus C-360] Zalety i wady! Mogłeś zastawić to bez komentarza a tak narażasz się do kłótni.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#663 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2011 - 19:46

[Ursus C-360] Zalety i wady! UrsusCzesio Posłuchaj mnie napisałem to co wiem o tym ciągniku z własnego doświadczenia i wiem że cudem techniki nie jest podobnie jak ursus też jakimś super ciągnikiem nie jest ale konstrukcyjnie na pewno lepszy od t25 ale porównywanie 60-tki do rusaka jest nie zbyt równe. A co do mojego wieku powiem tylko tyle w polu robię 19 lat i nie jednym ciągnikiem już pracowałem.
A takie słownictwo że niby gów*o wiem to sobie tatusiowi albo mamusi mów. Ciekaw tylko jestem czy gdybyś się spotkał z człowiekiem w moim wieku w realu to czy też byś był taki cwany. Dziecko zachowaj trochę szacunku dla starszych i nie spinaj się tak bo ci hemoroidy puszczą.

#664 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 20 październik 2011 - 20:28

[Ursus C-360] Zalety i wady! A gdzie jest nasz błyskawiczny moderator z procentami i ostrzeżeniami i nie kończy tej pyskówki?
Może tu są równi i równiejsi?

A może są mądrzy i mądrzejsi?

Edytowany przez milanreal1, 20 październik 2011 - 21:16.

#665 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 20 październik 2011 - 20:33

[Ursus C-360] Zalety i wady! Trochę czytam wypowiedzi w tym temacie i postanowiłem też coś od siebie napisać. Otóż co do T-25 pomimo iż sam o nie mam a moja styczność z nim polegała w sumie na kilku przejażdżkach tym traktorem no i pomocy znajomemu przy paru drobnych naprawach to trochę jednak się wypowiem. No i tak nie nawidzę tym tratorem jeździć ponieważ:
- układ kierowniczy nawet po gruntownym remoncie szybko znowu dostaje luzy
- układ biegów do tej pory pozostaje dla nie wielką zagadką ale miałem to szczęście, że obydwa którymi miałem szansę jeździć miały rewers więc aby jakiś bieg trafić i wajcha albo w lewo albo w prawo (głównie podjeźdżałem nimi).
Co do reszt uwazam że są dość wygodne gdyby nie ten układ kierowniczy i to że bardzo wysoko się siedzi (ale to akurat tylko moje odczucie).
Dobry udzwig podnośnika ale słabe mocowanie siłownika (to ucho nie jest za solidnym rozwiązaniem i dla wszystkich znajomych pekłało co najmniej raz). Sprzęgło 1 stopniowe fajne do jazdy (lekko się wciska) mało fajne przy pracy z maszynami na wom).
Odpdające koła tylne: często pękają półosie i koła poprostu odpadają (kumpel jak robił nim w lesie co roku musiał to robić ale pierwsze wytzymały bardzo długo) a o dziwo c330 lepiej znosi taką robotę.
Starsze modele były (są) dużo trwalsze od nowszych egzemplarzy (chyba były wykonywane z lepszych materiałów.
Co do c360 no to mają dobre skrzynie (układ biegów i możliwości skrzyni), dobry podnośnik (udzwig adekwatny do mocy) i dobry układ kierowniczy (jak na brak wspomagania nie licząc c362), bardzo dobrze nadaje się do napędzania mieszadła do gnojowicy to były zalety a teraz wady: często trzeba robić hamulce, komfort równy zeru absolutnemu (po za c362), silniki nie lubią wysokich obrotów przy kosiarce piją ile wlejesz i do takiej roboty lepszy jest 3p, w orce 3p i zwykła c360 palą podobnie, Słabe filtrowanie oleju przekładniowego itp.
Ogólnie oba traktory ciężko porównywać każdy ma swoje + i -, poprostu są to stare konstrukcje które nadal pracują i ludzie, którzy nie mają pieniędzy aby kupić coś lepszego będą nimi robić ot i wszystko.
Moja wypowiedź nie miała na celu pokazania wyższości jednego traktora nad drugim są to moje osobiste obserwacje wynikające z jazdy jako kierowca, pasażer i pomocnik dla jednego ze znajomych.

Edytowany przez kokoman0, 20 październik 2011 - 20:49.

#666 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 20 październik 2011 - 21:33

[Ursus C-360] Zalety i wady! W końcu ktoś kogo czyta się z przyjemnością i neutralny jak szwecja :rolleyes:
KPK Kumurun Team

#667 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2011 - 08:06

[Ursus C-360] Zalety i wady! Moja 60-tka wcale dużo nie pali a na pewno zrobi więcej jak 3p znam gościa co orał 3p 2 hektary pola pługiem 2 i mu zechlał cały zbiornik do dna a zrobił ile mniej.

#668 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 21 październik 2011 - 12:37

[Ursus C-360] Zalety i wady! No to skoro chcesz się bawić w takie podawanie przykładów to proszę. Sąsiad zza miedzy (pozdrawiam chociaż wątpie żeby to czytał) ma zwykłą 60-tke i orze pługami dwójkami (były trójki ale 1 korpus odkręcił) bo nie dawał rady trójkami orać na równym kawałku (dziwne zwłaszcza, że ziemia wcale ciężka nie jest) my np. 3p (kiedy jeszcze nie było większego traktora) działaliśmy 3 trójkami bieg nr. 2 i ogień. Powiedz teraz który z tych traktorów spali więcej? Podam jeszcze jeden przykład sąsiad ma c360 (w sumie to 40-tka z silnikiem chyba 60-tki) pługami trójkami potrafił w latach świetności tego traktora potrafił orać na 4-ce :blink: (jak mu się strasznie gdieś śpieszyło, wiadomo młodość :lol: ) i to nie była podorywka. Teraz on nie gospodarzy tylko my obrabiamy a ten traktor służy do wypadów jego ojca na ryby.
Podsumówując szystko zależy od:
- ustawienia pługa,
- sprawności traktora,
- operatora,
- ziemi,
- ukształtowania terenu itp.
Miarodajnym porównaniem było by gdybyś miał jeden i drugi traktor w którym wiedziałbyś co jest grane (w jakim stanie jest silnik, stan bierznika itp.)
Ja nigdy zwykłą 60-tką nie orałem ale z porównań ludzi wiem, że w orce 3p i zwykła palą podobnie (1 raz więcej od drugiego i na odwrót). Miałem za to styczność z oboma traktorami podczas pracy z kosiarką (musiałem sąsiadowi pomóc ponieważ trochę podupadł na zdrowiu) i dla tego wiem, że przy kosiarce oszczędniejszy jest 3p (po za tym jakos ogólnie lepiej się czuje podczas pracy z kosiarką). Sześćdziesiątka bardziej pasuje do pługa bo jest statyczniejsza i silnik ma bardziej taką statyczną prace po za tym 3p ma trochę mniej koni i teoretycznie ma prawo przy ciężkiej pracy spalić więcej. Dobra to tyle odemnie.

Edytowany przez kokoman0, 21 październik 2011 - 12:52.

#669 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 21 październik 2011 - 12:38

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ależ panowie.. tu nie ma co porównywać tych dwóch ciągników ponieważ nie są tą ciągniki porównywalne ze swoimi mocami...T 25 to jest zupełnie inny poziom klas ciągników lekkich a sześdziesiątka zalicza sie już do tych średnich klas ciągników...proste :) .Oczywiście sześdziesiątka nie jest cudem techniki ani nie jest to T25. ;) .Muszę stwierdzić też że niestety sześdziesiątka bije T25 jak nic a jaką jest jej zaletą??.Otóż władek dobrze sprawuje sie w uprawach miedzy rzędowych ale gdy podczepimy mu kombajn do ziemniaków anne i puścimy go w teren gdzie dzien wcześniej spadł deszcz to już niestety zbraknie mu mocy ponieważ pewna cześć mocy pujdzie na WOM a reszta na układ napędowy czyli na koła to niestety ta moc jest nie wystarczająca :unsure: .Ale gdy do 60tki zamontujemy koła miedzy rzędowe mamy spokojną baśkę że zapas mocy nam pozostanie ;) to jest zaletą 60tki nad t25 ;) Wkońcu co 52km to nie 30km.... ja na swoją 60tke nie narzekam jest w miarę oszczędna ale jeśli przedobrzymy z maszyną którą mu zaczepimy z tyłu to nie liczmy na niskie spalanie ;)
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#670 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 21 październik 2011 - 17:33

[Ursus C-360] Zalety i wady! @KarolT25 jak się dba tak się ma ja swojej nie mam nic do zarzucenia , moja ma mała awaryjność wprawie wcale mi się nie psuje , zmiana biegów mi odpowiada w ogóle to ja pisałem co ja sądzę o tym traktorze a nie ty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 październik 2011 - 19:15

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja ostatnio swojej robiłem remont silnika 3 lata temu po 20 latach ciężkiej pracy jej się należało B)

#672 Share adrianursus914

adrianursus914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:mechanika,rolnictwo

Napisany 07 listopad 2011 - 20:38

[Ursus C-360] Zalety i wady! Nie koniecznie jeśli zakupisz kabine naglaka i odpowiednio ją wygłuszysz to ci nie będzie wyło w kabinie fakt że w 360 szybko można zakleszczyć skrzynię ale duża zaletą w 60tce to że są szybkie mało palą i mają prostą budowę ;]

#673 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 17:47

[Ursus C-360] Zalety i wady! Jak na wiek 17 lat widzę że masz bardzo dużo wiedzę o tych ciągnikach.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#674 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 17:52

[Ursus C-360] Zalety i wady! Dodany obrazek zawsze będzie mnie zadziwiała prostota tego ciągnika .

Edytowany przez andrzej612b, 09 listopad 2011 - 17:58.

#675 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 12 listopad 2011 - 22:10

[Ursus C-360] Zalety i wady! @adrianursus914 masz racje można ją szybko zakleszczyć zwłaszcza w pośpiechu sam miałem kilka razy tak ale trzeba lepiej wcisnąć sprzęgło i już się nie zakleszczy

#676 Share bartez27

bartez27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 22:16

[Ursus C-360] Zalety i wady! witam kolegów w sprawie 60-tki wiadomo to nie są nowe maszyny wszystko sie wyrabia i technika tez idzie do przodu ale na tamte lata to były dobre maszyny ja mam 60-tke i 330 i nie narzekam tu sam se człowiek w stodole poklepie pokreci i pojedzie dalej a w nowych wyswietli ci kom serwis i juz bulisz grubą kase zaletą jest to ze wszedzie kupisz czesci i są niedrogie a do t-25 jest chyba ciężej

#677 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 04 grudzień 2011 - 22:38

[Ursus C-360] Zalety i wady! Też mi zalety. Również mam oba te sprzęty i uwierz mi wolał bym dzwonić po serwis niż dłubać przy nich. Przynajmniej bym poczuł trochę komfortu. Tak jak mówisz na tamte lata były to dobre maszyny bo innych nie było.

#678 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 05 grudzień 2011 - 09:55

[Ursus C-360] Zalety i wady! To że Ciągnik można samemu naprawić nie będąc mechanikiem , u siebie w domu , to napewno ogromna zaleta, zaleta 360 tki:) tanie części i ich dostępność , i nie skomplikowana budowa, dzięki temu te ciągniki zawsze bedą "dobre"
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#679 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 15:24

[Ursus C-360] Zalety i wady! Wszystko i na temat. Kiedyś mówili "60-ka to dobry ciągnik. Dziś zostało "60-ka to BYŁ dobry ciagnik"

Edytowany przez seweryn20, 05 grudzień 2011 - 15:27.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 15:57

[Ursus C-360] Zalety i wady!

To że Ciągnik można samemu naprawić nie będąc mechanikiem , u siebie w domu , to napewno ogromna zaleta, zaleta 360 tki:) tanie części i ich dostępność , i nie skomplikowana budowa, dzięki temu te ciągniki zawsze bedą "dobre"

Każdy ciągnik z lat 80 sam naprawisz co za filozofia czy to Ursus MTZ John Deere czy nawet Fendt jeżeli masz co nie co pojęcia bo jak ktoś twierdzi że za opadanie podnośnika wine ponosi pompa no to taki mondzioł nie poradzi sobie nawet z C-360
Co do zakleszczania wystarczy zmiana palca zmiany biegów bolączka ustąpi
Mój Wladimirec podbija świat