Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#641 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 październik 2011 - 19:04

[Ursus C-360] Zalety i wady! Za duży koszt jak dla mnie robić takie przeróbki jak dla mnie starczyło by zabudować tył bo tylko się kurzy. Próbowałem zabudować ale mi nie wyszło miałem problem z dźwigniami są za blisko ramienia podnośnika ,w c362 to wszystko podnieśli (jak w t 25) i zabudowali a do regulacji użyli linek jestem za cienki na takie przeróbki. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 09:58
  •  

#642 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 04 październik 2011 - 20:26

[Ursus C-360] Zalety i wady!

@volvo a twoje musi być na wierzchu. Nie zgrywaj tutaj wielkodusznego, bo nazwałeś mnie "dupkiem" i "wykastrowanym palantem" i teraz jeszcze kłamcą. Ja mam to w nosie to tylko forum, ale nie wyciągnę ręki do kogoś kto na nią pluje. Chciałem to wyjaśnić w prywatnej rozmowie, ale ty nie chciałeś i odpuść sobie. To jest moja ostatnia odpowiedź na to bzdurne nieporozumienie, które tak rozdmuchałeś. Cokolwiek nie napiszesz ja już ci nie odpowiem.
Co do tych biegów to mi odpowiadają, bo nie pracuję z turem, więc nie potrzebuję zmieniać lewą ręką. A ta przeróbka to myślę, że nie kosztowała by 8tys. Oni widzę zmieniali kabinę na nówkę i maskę, więc dlatego takie koszty. Ale ta przeróbka fajna tylko kiedy na to czas znaleźć. Gdyby ojciec też był taki zakrecony na tym punkcie jak ja to coś prostszego i cichego by się zrobiło.

To jest w koncu temat o zaletach i wadach c-360 ? Czy waszej kłótni ? :blink:
To co on pisał do ciebie na PW to wasza sprawa, i nie pisz tego na forum bo nikogo to nie obchodzi :mellow:

#643 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 05 październik 2011 - 07:49

[Ursus C-360] Zalety i wady! Nie wtrącaj się i będzie dobrze. Temat ucichł, a ty go przypominasz nie wiem po co. A skoro to jest temat o wadach i zaletach to napisz coś w temacie.

#644 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 06 październik 2011 - 21:39

[Ursus C-360] Zalety i wady! zalet

+ mała awaryjność
+dostęp do części
+ prosta budowa
+dosyć duża siła uciągu
+dosyć twardy silnik
+ wygodna jak dla mnie zmiana biegów
+umiarkowane spalanie
+dobre hamulce ( przynajmniej w moim modelu egzemplarzu są bardzo dobre )
+lekko chodząca kierownica (przynajmniej w moim egzemplarzu )

wady
- hałas

#645 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 15 październik 2011 - 14:17

[Ursus C-360] Zalety i wady! Klepk995 Niektóre według ciebie zalety powinny znaleść się w wadach czyli duża awaryjność,nie wygodna zmiana biegów,bardzo duże spalanie,no i ten twój hałas ;)

#646 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 15 październik 2011 - 14:43

[Ursus C-360] Zalety i wady! Skąd wiesz jaka jest awaryjność i spalanie tego ciągnika skoro go nawet nie posiadasz ?

Edytowany przez Ursusc385, 15 październik 2011 - 14:44.

#647 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 15 październik 2011 - 18:23

[Ursus C-360] Zalety i wady! Po tobie można to z twierdzić bo jak wrzucisz jakąś fotkę to zawsze pod nią piszesz że coś w którymś twoim ursusie coś poszło i tu jest mała awaryjność? ;)

#648 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 15 październik 2011 - 18:49

[Ursus C-360] Zalety i wady! A myślisz że 30 letni ciągnik będzie chodził cały czas bezawaryjnie ?
Zazwyczaj u mnie to są drobne sprawy
Po za tym w c-360 z turem przez rok czasu byla tylko 1 drobna awaria, przegnita tulejka w głowicy...

A tak w ogóle to widze że co raz to wiecej piszesz postów bez sensu.
Jak można pisać o czymś, czego się nie posiada ?

#649 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 15 październik 2011 - 18:56

[Ursus C-360] Zalety i wady! A kto zabronił pisać o tym czego się nie ma a może się miało z tym do czynienia :mellow: Bezsensownych to może piszesz ty ja piszę czystą prawdę o tych ciągnikach widzę że twoje ursusy robią postęp żeby cię nie ośmieszać ile pieniędzy na nie wydajesz i się ciut mniej psują ;)

#650 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 15 październik 2011 - 19:09

[Ursus C-360] Zalety i wady! Co raz bardziej mnie smieszysz
Czystą prawde piszesz ? Ile ty godzin spędziłeś na tym ciągniku że wszystko o nim wiesz ? Haha według ciebie te ciągniki ciągle stoją w warsztatach bo są awaryjne :lol: Dużo palą ? Mierzyłeś spalanie ?
Skąd wiesz kiedy one mi się psują ? i jak często ? :blink:

A tak w ogóle to co cie obchodzi ile ja kasy na nie wydaje ? Nie twoja sprawa to się nie interesuj. Nawet widze że wiesz ile ja kasy na nie wydaje - dobry jestes :lol:
Że twoje ciągniki więcej stoją niż jeżdżą to owszem nic kasy nie wydajesz na czesci...

Tak po za tym to mój ostatni post

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 15 październik 2011 - 19:25

[Ursus C-360] Zalety i wady! Tak moje ciągniki jeszcze zobaczysz przepracuję te twoje wszystkie c-360 może będą miały 2 generalki na 20 lat 30 miała jedną ruski wcale a twoje ile przyznaj się tam już na pewno druga 60 złożona jest ;)

#652 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 październik 2011 - 10:34

[Ursus C-360] Zalety i wady! Gdyby C-360 była takim fatalnym ciągnikiem a T-25 takim doskonałym to byśmy mieli odwrotną proporcje ciągników marki T-25 i C-360 na polskiej wsi niż obecnie (C-360 jest najwięcej), u mnie za T-25 kupiliśmy C-360 i odetchnęliśmy z ulga ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#653 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2011 - 11:08

[Ursus C-360] Zalety i wady! T25 w porównaniu do c360 to gów** co masz takiego wspaniałego we władku same wady: sprzęgło jednostopniowe chłodzony powietrzem ,lekki ,słaby ,luz na układzie, łatwo wywrotny, niski udźwig podnośnika, często zakleszczająca się skrzynia a o wyglądzie zewnętrznym lepiej nie mówić. A 60-tka same zalety sprzęgło dwustopniowe chłodzony cieczą kierownica chodzi leciutko mocny i dynamiczny silnik, mocny podnośnik bardzo dobrze rozwiązana skrzynia biegów dobrze rozłożona masa jednym słowem ciągnik idealny jako główny na średnie albo pomocniczy na większe gospodarstwo. Wiem że właściciele t25 zaraz będą alarmować że ruski ma lepszą kabinę a przecież teraz do 60-tki można kupić taką fajną szczelną wyciszoną kabinę z równą podłogą. 60-tka górą :)

#654 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 październik 2011 - 11:43

[Ursus C-360] Zalety i wady! No może jednak zbyt optymistycznie to opisałeś :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#655 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2011 - 13:18

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja ani nikt z mojej okolicy z którym rozmawiałem nie narzeka na 60-tke w prost przeciwnie każdy chwali ten ciągnik.

#656 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 17 październik 2011 - 15:28

[Ursus C-360] Zalety i wady! @masej aleś pięknie opisał c-360 :D niczym artykuł o zaletach tej maszyny.
Tak już na całkiem serio to niestety albo i stety odchodzimy powoli od tych maszyn. W nich nie ma mowy o wydajności, i nie sprzeczajcie się który lepszy. Bo i tak to jeden wielki balas ;) tylko w innym opakowaniu. Kiedyś podkreślam KIEDYŚ może i to były maszyny ale nie teraz nie przy dzisiejszym rozwoju techniki. Dalej już nie pierniczcie o przywiązaniu waszych dziadków i ojców do ursusów bo ja takiego zamiłowania u mnie w okolicy jakoś nie znalazłem ;) Co było mineło i koniec kropka.

#657 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 17 październik 2011 - 17:20

[Ursus C-360] Zalety i wady! Też miałem 60 tke znaczy ojciec kupił 25 lat temu bo to był podstawowy ciągnik na kilkanaście ha i usługi starczał spokojnie ,prosta budowa nieskomplikowana obsługa nic się nie psuło przez dobre kilka lat, pierwsze awarie co pamiętam po 2-3 tyś mtg ,pompa wody .pompy hamulcowe po ok 4 tyś mtg skrzynia biegów co nieco do wymiany tylko sami zrobili wszystko ,dzisiaj mam nowy niby jeden z prostrzych a samemu nic nie zrobisz tyle tych dzwigienek, cięgiełek i po kilkunastu mtg takie głupstwa zaczeło wyskakiwać siedzenie ,uszczelka za 3 zł i kilka innych drobiazgów, niestety nie robią już ciągników typu naszych 30 tek gdzie zrobić remont silnika wymiana tłoków tulei panewek robiło się wieczorem a rano już można docierać w polu jak mówią starsi rolnicy

#658 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 18 październik 2011 - 16:24

[Ursus C-360] Zalety i wady! wes ty t25 sie nie odzywaj bo gów*** wiesz 60-tkach ani razu nie jedziłes.Po pierwsze jak możę byc nie wygodna wajcha skrzyni biegów nie trzeba sie schylac sprzeglo ręka prawa i wszystko a t25 ciagle do dolu i do tak samo chyba ze 2 wajche masz czy do 30stki.Po 2 t25 maja bardzo duze problemy z odpalaniem 60-tka woda gorecasz wlewasz i ci plai a nawet plynem zalejesz i ci pali takze jaki masz olej zależy od gęstości.Co do awyrajnosci gówno prawda fakt ze umnie 400mtg poszedl silnik do naprawy ale wina fabryki ze złozyli tlok do wymiany,nowy wał uszczelki i dobornstki i dalej jedzi do dzisiaj bez zadnej kapitalki wymieniane pomy wody czy termostaty czy czujniki ale to szczegołowe rzeczy.Ja sie pytaęłm ojca jak to bylo 60-tka i nigdy go 60-tka nie zawiodla zawsze dawała rady i jedzi dzsiaj fakt ze juz jest luz na glownych panewkach i na tulejach ale 23 lata bez remontu a 4 lata pierwsze juz napisalem co sie stalo ale po tym nic sie nie działo i jedzi do dzisiaj.Dalej niby taki paliwożerne porównaj zetora niby tam 1 litr pali wiecej ale to samo jak masz zle pompe ustawiona czy wtryski to nie moja wina ze ci pali dużo

#659 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2011 - 10:01

[Ursus C-360] Zalety i wady! KarolT25 jesteś jeszcze dzieckiem które nic nie wie o ciągnikach tym bardziej 60-tkach.Może jeździsz swoim władziem ale u taty na kolanach. A co do awaryjności to mojemu dalszemu sąsiadowi 18 lat temu robiliśmy kapitalny remont 60-tki i do tej pory chodzi.A ty lepiej zamknij buzię i idź się uczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share saimoon

saimoon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Informatyka, Ornitologia, Motoryzacja

Napisany 20 październik 2011 - 10:33

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ursus C-360 jest specyficznym ciągnikiem... mój jest starszy niż ja a mimo to sprawuje się wyśmienicie(oczywiście remoncik co kilkanaście lat). Często problemy i narzekania są spowodowane nie umiejętną regulacją i wymianą nie tych podzespołów co trzeba. Osobiście z Ojcem właśnie poprawialiśmy remont kapitalny silnika i hydrauliki wykonany przez kolejno dwóch magików-profesjonalistów. Po naszych dość żmudnych regulacjach pompy(nijak nie pasują znaczniki) i wymianie wtryskiwaczy w końcu silnik pracuje jak zegarek.

Ale najlepszy był pierwszy spec, który na objawy białego dymu, zero mocy i dźwięku puf puf :blink: mówił ęe to musi się dotrzeć i ten typ tak ma :lol:

Niech żyją wszystkie 60-tki!