Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#621 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 październik 2011 - 08:49

[Ursus C-360] Zalety i wady! UrsusCzesio pisałeś że mechanizm różnicowy wytrzymał ci tylko 6 lat może teraz taki są części badziewne ja w swojej 18 lat temu wymieniałem mechanizm tryb talerzowy atak i półosie i gdy w zeszłym roku robiłem podnośnik to wszystko jak nówka w idealnym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 10:53
  •  

#622 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 01 październik 2011 - 09:04

Przeczytaj swój post po mojej wypowiedzi.Jak mogłeś nazwać mnie otwarcie kłamcą lub sugerować że nie znam
się na mierze?To bezczelne z twojej strony,chamstwo do kwadratu

A co miałem zasugerować skoro pisaliśmy o kabinie puszce, a ty napisałeś, że przy wzroście 189cm mieścisz się w swojej bez problemu. To było nieporozumienie i tyle. Nie bądź taki nietykalny i uspokój się trochę, albo przejdź na prywatne wiadomości, bo to nie temat do kłótni.
P.S. Nie miałem na myśli tego, żebyś mnie obrażał na prywatnej rozmowie. Tak nie będziemy kolego rozmawiać i wysłałem raport do moderatora w sprawie tego "wykastrowanego palanta" jak mnie nazwałeś, mam nadzieję, że coś z tym zrobi.

Edytowany przez Kojak, 01 październik 2011 - 18:47.

#623 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 październik 2011 - 20:17

[Ursus C-360] Zalety i wady! Koledzy wrzućcie na luz, ten konflikt wynikł z nieporozumienia( takie przynajmniej jest moje zdanie). Szkoda zachodu na kłótnie. W sprawie PW nie zainterweniuje, gdybym miał reagować nawet na wiadomości PW to nie byłbym moderatorem tylko cenzorem a już trochę czasu od zmiany ustroju upłynęło.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#624 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 02 październik 2011 - 08:01

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja już zapomniałem o sprawie,rachunki wyrównane.Gdybyś mnie nie obraził to by nie było wiadomości na pw.I tyle
w tym temacie.

#625 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2011 - 14:09

[Ursus C-360] Zalety i wady! @volvo i @Kojak pogódźcie się sprawa nie warta kłótni. :)

#626 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 02 październik 2011 - 15:31

[Ursus C-360] Zalety i wady! Robię tym cudem od 1983 roku , od nowego , fakt obrabia rocznie kilka naście ha - zadbany i stwierdzam jeśli nie trzeba konkretnej naprawy - nie robić , jeśli kupować części to może droższe czeskie , nasze na dziś to kupić i wyrzucić są oczywiście róż
ne podróby , takie samo zdanie mam o naszych maszynach .

#627 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 październik 2011 - 17:48

Ja już zapomniałem o sprawie,rachunki wyrównane.Gdybyś mnie nie obraził to by nie było wiadomości na pw.I tyle
w tym temacie.

Wyrównane to będą jak mnie przeprosisz. Ty się obraziłeś o nic, bo to było nieporozumienie, a mnie obraziłeś świadomie i z premedytacją używając bardzo ostrych słów, które bardzo mnie zabolały. Nie mam zamiaru zawsze ustępować. Gdybyś mnie obraził tak w realu to dostał byś w pysk.
A co do tematu to czy wygłuszenie skrzyni i mostu tylnego masą bitumiczną nie sprawi, że olej będzie się grzał w skrzyni? Bo nie wiem jak masa bitumiczna ma właściwości termoprzewodnicze.
@andrzej612b zgadzam się z tobą co do polskich części. Teraz Polacy to robią taki badziew, że wstyd. Pompę wodną wymieniałem po roku, bo się rozsypała o łożyskach do rozrzutnika to już nie wspomnę.

#628 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 03 październik 2011 - 18:28

[Ursus C-360] Zalety i wady! Nie przejmował bym się grzejącym olejem tylko tym że po pół roku masa odpadnie ze skrzyni i ciagnik będzie wyglądał jak trędowaty z gnijącym ciałem. Poza tym mysle że nie dało by to żadnego efektu. Nigdzie nie stosuje się takiego sposobu wygłuszania. Zawsze wygłuszona jest kabina, reszta wyje ile chce a w środku cicho.
KPK Kumurun Team

#629 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2011 - 18:37

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja u siebie wygłuszałem kabinę w fortschrittcie to zdjąłem podłogę posmarowałem pastą głuszącą i przykleiłem na to wygłuszenie z poloneza podobnie zrobiłem z błotnikami słupkami dachem i deską rozdzielczą we wnętrzu kabiny tyle że jeszcze to wybijałem skajem teraz podczas orki radia spokojnie słucham B) a z 60-tką nie robiłem nic ale mam w planach kupić tą kabinę z podłogą to powinno być lepiej.

#630 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:17

[Ursus C-360] Zalety i wady! No cóż ja tak kombinuję z tym wygłuszeniem, bo kabinkę mam super i nie chcę jej zmieniać, a coś bym na zimę chciał uszczelnić i przy okazji wygłuszyć. I właściwie wadą 60-tki i ogólnie tych małych starych ursusów jest to, że kabina nie oddziela kierowcy od układów jezdnych i przekładniowych. I tak wchodzić trzeba praktycznie na wysokość górnych pokryw, więc czemu nie zrobili wyżej tej podłogi. Zainspirował mnie C-362 i chciałbym coś przerobić, ale czas jakoś pogania za szybko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:22

[Ursus C-360] Zalety i wady! Dokładnie masz racje. Skrzynie miedzy nogami dało by się obudować bez problemu ale z tylnum mostem i podnosnikiem to już ciężko. Do tego wszystko musiało by być hermetyczne. Dokładnie tak jak w zetorach. Ten sam patent.
KPK Kumurun Team

#632 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:26

[Ursus C-360] Zalety i wady! Tylni most to chyba nie taki problem myślę tylko ten nieszczęsny rozdzielacz, ale jakby to po przedłużać i gumami pouszczelniać myślę, że było by bombowo. Tylko obawiam się problemów przy sprzęgle i hamulcu trzeba by sporo poprzedłużać i pokombinować, ale może coś wymyślę, tylko sceptyczne podejście ojca trzeba będzie przełamać.

#633 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:33

[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzwignie podnosnika zostały by na swoim miejscy więc wystarczyło by obudować. Hamulce to nie problem. Przerobić pedały na wiszące i włożyć pompki do kabiny a sprzęgło zrobić hydrauliczne. Tak jak w zetorze. Gdzieś był film z takiej kombinacji.

Edytowany przez seweryn20, 03 październik 2011 - 19:47.

KPK Kumurun Team

#634 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:49

[Ursus C-360] Zalety i wady! Tylko nie wiem czy to wszystko już nie jest trochę przekombinowane. Ale może jakaś soft wersja takiej modernizacji się wykona. Jedno co mnie cieszy w 60-tkach to biegi przy kierownicy. To jest dobre rozwiązanie moim zdaniem.

#635 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:51

[Ursus C-360] Zalety i wady! Kojak obiecałeś że już nie będziemy rozmawiać i co?Jesteś kłamcą!!!Chętnie spotkam się z tobą by
wytłumaczyć ci jak bardzo się mylisz.

#636 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:59

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja tam na biegi przy kierownicy nie narzekałem bo dało się zmieniać lewą ręką a prawą sterować rozdzielaczem np. przy odsnieżaniu. Ale w mtz-cie mam wajche na środku i jest jeszcze wygodniej. Faktycznie masz racje, ten ciągnik troche przekombinowali. Cena tej roboty mówi sama za siębie. Dajcie spokój tej dziecinadzie. Zapomnij kolego o sprawie i włącz sie do dyskusji.
KPK Kumurun Team

#637 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:18

[Ursus C-360] Zalety i wady! Przepraszam,mam hopla na punkcie obrażania mnie.Ponoszą mnie wtedy nerwy.
Z tego filmiku najbardziej podobały mi się te nowe zbiorniki paliwa

Miał być koniec dyskusji a tak się nie stało, +10%

Edytowany przez milanreal1, 05 październik 2011 - 12:50.

#638 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:34

[Ursus C-360] Zalety i wady! Coś jak w zetorze. Ciekawe czy się nie zapowietrza po dłuższym postoju.
KPK Kumurun Team

#639 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:39

[Ursus C-360] Zalety i wady! @volvo a twoje musi być na wierzchu. Nie zgrywaj tutaj wielkodusznego, bo nazwałeś mnie "dupkiem" i "wykastrowanym palantem" i teraz jeszcze kłamcą. Ja mam to w nosie to tylko forum, ale nie wyciągnę ręki do kogoś kto na nią pluje. Chciałem to wyjaśnić w prywatnej rozmowie, ale ty nie chciałeś i odpuść sobie. To jest moja ostatnia odpowiedź na to bzdurne nieporozumienie, które tak rozdmuchałeś. Cokolwiek nie napiszesz ja już ci nie odpowiem.
Co do tych biegów to mi odpowiadają, bo nie pracuję z turem, więc nie potrzebuję zmieniać lewą ręką. A ta przeróbka to myślę, że nie kosztowała by 8tys. Oni widzę zmieniali kabinę na nówkę i maskę, więc dlatego takie koszty. Ale ta przeróbka fajna tylko kiedy na to czas znaleźć. Gdyby ojciec też był taki zakrecony na tym punkcie jak ja to coś prostszego i cichego by się zrobiło.

Miał być koniec dyskusji a tak się nie stało, +10%

Edytowany przez milanreal1, 05 październik 2011 - 12:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:55

[Ursus C-360] Zalety i wady! To chyba potrzebna by była pompka elektryczna w baku i zawór zwrotny?
Myślałem nad czyms takim w swojej,mam jeden aku i w miejsce drugiego zrobic bak