Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#601 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 wrzesień 2011 - 22:14

[Ursus C-360] Zalety i wady! C 360 ma w kabinie ok 100 dB, Zetor 84, stąd różnica. Swoją drogą ciekawe czemu konstruktorzy tak oszczędzają na wygłuszeniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 02:03
  •  

#602 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 22:46

[Ursus C-360] Zalety i wady! Pomiędzy 100, a 84dB jest przepastna różnica, bo to skala logarytmiczna. No i to pudło rezonansowe w postaci fabrycznej kabiny.

#603 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 wrzesień 2011 - 08:22

[Ursus C-360] Zalety i wady! UrsusCzesio robiłem różnymi ciągnikami i takimi z komfortowymi kabinami i takimi bez kabin całkowicie i nie powiem też wole takiego z kabiną choćby szczelną np. ursus c 385 ale 60-tką też mi się jeździ nie tak źle komfortu wiadomo nie ma żadnego ale jest wygodny dostęp do biegów rozdzielacza kierownica w dobrym położeniu sprzęgło hamulec też i mówiąc że wygodnie mi się jeździ miałem to na myśli.Ty jesteś jeszcze młody to nie pamiętasz jak kiedyś ludzie pragnęli ciągników nie ważne czy to była 30-stka 28 czy zetor 25 byle by był ciągnik a jak ktoś miał 40-stke albo 60-tke to był gość.Ja sam jak kupowałem kilka lat temu fortschritta mogłem kupić 323 bo kabina lepsza miałem kilka na oku ale ich stan techniczny wiele pozostawiał do życzenia znalazłem w ogłoszeniu zt300 pojechałem to była akurat zima ciągnik zalany zimną wodą odpalił od strzała stan podzespołów idealny kabina była ostatnią rzeczą na którą zwracałem uwagę. Przecież teraz do 60-tki można kupić taką fajną kabinkę że hej nie to co kiedyś puszka lub później czeska ewentualnie. A jeszcze co do hałaśliwości to jechałeś kiedyś zetorem 25? on dopiero wyje tak że ja pier**** :)

#604 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 10:52

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ta teoria jest troche idiotyczna. Trzeba isć do przodu a nie mówić że to co kiedyś, 30 lat temu było dobre i ludzie się za tym zabijali... jest też dobre dziś. Jezdził bys dziś maluchem czy syreną dla tego że kiedyś to był wypas, i dobre było? Nie. Proste. Ciagnik jest dziś przestarzały i nic tego nie zmieni. Dziś jest niemożliwe żeby do produkcji wszedł ciągnik z takimi wygodami jak 60-ka. PRAWO i PRZEPISY by do tego nie dopuściły. Z lini nie zjechała by ani jedna sztuka. Nawet nie doszło by do produkcji.

Tak że dajmy sobie spokój. To był dobry ciągnik ale jego czasy świetności mineły. Tyle.

KPK Kumurun Team

#605 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 wrzesień 2011 - 12:54

[Ursus C-360] Zalety i wady! Tak zgadzam się z tobą tylko że nie każdego stać żeby kupić sobie w dzisiejszych czasach nowy ciągnik czy kilkuletni ludzie robią starymi ursusami i robić nimi będą.Myślisz że jak by mnie było stać na nowy ciągnik to bym robił 60-tką czy fortschrittem? oczywiście nie ale realia są jakie są i nic tego raczej nie zmieni na zimę mam zamiar kupić c385 bo potrzebny mi ciągnik o mocy około 80 km a na nowy czy jakiś zachodni o tej mocy mnie nie stać i będę robił starym przestarzałym ursusem.

#606 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 28 wrzesień 2011 - 16:26

[Ursus C-360] Zalety i wady! Gdyby mnie było stać to wolałbym jeździć Fendtem 211 Vario.Niestety ale C360 I T25 muszą wystarczyć.

#607 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 17:26

[Ursus C-360] Zalety i wady! Temat jest o wadach i zaletach, a nie o zasobności portfela.

#608 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 18:44

[Ursus C-360] Zalety i wady! No prędzej o wadach bo zalety to on miał 30 lat temu że on był to było zaletą. Cena części zaletą moze tylko że można je wymieniać jak gacie to druga sprawa. Do ursusów nie ma dobrych części niestety nasza stal jest do d*py. Mechanizm różnicowy 6 lat żeby wytrzymał tylko? jak był nowy wszystko ładnie chodziło jak jesienią robiłem podnośnik to jeden wielki luz a tani nie był kasy poszła ;[ Alternatywa to części Zetora już ostatnia deska ratunku
Mój Wladimirec podbija świat

#609 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:24

[Ursus C-360] Zalety i wady! Otóż to panowie nie dyskutujemy tutaj o zasobności portfela, bo ja też bym sobie chciał nówką śmigać, a męcze się starymi gratami. Seweryn też poruszył ważny temat względem tych maluchów czy syrenek. Zawsze tak mamie tłumaczę, że stać nas na lepszy samochód, ale jak rozmowa o ciągniku to ci się głupot zachciewa, a przecież samochód na siebie nie zarabia! Widziałem ostatnio na allegro fotki c-362 i powiem wam bajecznie to wygląda, ale nie wiem jak jeździ. Dlaczego te podłe instruktorki nie mogli zrobić coś lepszego też dla nas, tylko co lepsze to na eksport. Widzieliście eksportowe c-385 i c-385A też fajne maszynki a nam zawsze badziew sprzedawali. Całe szczęście, że ja mam jakąś czeską kabinkę czy nie wiem jak ona się nazywa bardziej jakby sokółka czy coś, bo mierze 190cm i jak u wuja wsiadłem kiedyś do puszki to garba bym dostał.

#610 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 21:01

[Ursus C-360] Zalety i wady! zorzyk2 chodziło mi o to że stać mnie było tylko na taki ciągnik,którym jednak po paru udoskonaleniach i tuningach
można pracować w polu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 21:38

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja mam 1,80 i w 4011 prawie garba sie dorobiłem. Fakt, temat jest o wadach i zaletach. Gdyby nasz rzad pozwolił nam lepiej zarobic 60-ki dawno by zgineły bo każdego było by stać na lepszy ciągnik. I w ten sposób przypadkiem ocalał piękny i kultowy dla polaków ursus c-360. Dziekowac im za to?
KPK Kumurun Team

#612 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 22:55

[Ursus C-360] Zalety i wady! A ja mam 189cm i mieszcze sie bez problemow w swojej kabinie
Komuna zbankrutowała i upadła i chwała jej za to.Po niej do władzy dorwali sie kolejni złodzieje
i kompetni idioci,którzy doprowadzili do biedy dużą część narodu,w tym rolników.
Dzięki nim jesteśmy w dużej części skansenem rolnictwa

#613 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 10:08

[Ursus C-360] Zalety i wady! To pewnie siedzenie wyrzuciłeś, albo w dachu dziurę zrobiłeś kolego skoro się mieścisz. Jes jeszcze możliwość, że się na miarze nie znasz, albo nas kłamiesz tak dla jaj.
A co do wad to jest jeszcze kijowo rozwiązane sprzęgło i hamulec ręczny. Powinno być sprzęgło od góry wciskana, a tak leje się koło tego wałka i jeszcze zapieka się ręczny i trzeba go sznurkiem przywiazywać.

#614 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 12:40

[Ursus C-360] Zalety i wady! Kojak tylko bez wycieczek osobistych proszę,nie życzę sobie takich tekstów.
Sam się sznurkiem zwiąż i nalej sobie tego kapiącego oleju.
Mam wysoką kabinę i bez problemu mieszczę się w niej,zapraszam niedowierzających.

#615 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 12:56

[Ursus C-360] Zalety i wady! Kojak pisał o starej kabinie ja zresztą też bo w 4011 innych nie było. Tak byś głową na każdej dziurze w dach walił juz nie mówiąc o tym że na wysokości oczu masz silnik od wycieraczek. Nie potrzebne te nerwy... wystarczy uważnie przeczytać.
KPK Kumurun Team

#616 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 14:10

[Ursus C-360] Zalety i wady! No nie potrzebne te nerwy wystarczy zeby konstruktorzy dali kanciate błotniki i wyższą kabine juz by inaczej było a nie jajowate do końca produkcji
Mój Wladimirec podbija świat

#617 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 19:54

[Ursus C-360] Zalety i wady! Dyskusja kolego była o kabinie puszce, więc wywnioskowałem, że ty też taką masz i dziwiło mnie, ze się w niej mieścisz, a ty nic nie pisałeś, że masz dużą kabinę. Następnym razem jak odbiegasz od tematu to wyjaśnij o czym piszesz, bo nie każdy jest jasnowidzem.

#618 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:09

[Ursus C-360] Zalety i wady! Przepraszam za moje niedoczytanie,myslałem ze chodzi ogólnie o kabiny.
Kojak zastanów sie następnym razem jak piszesz takie teksty,wypada przeprosić

#619 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 18:56

[Ursus C-360] Zalety i wady! Nie obraziłem cię i nie będę przepraszał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 23:16

[Ursus C-360] Zalety i wady! Przeczytaj swój post po mojej wypowiedzi.Jak mogłeś nazwać mnie otwarcie kłamcą lub sugerować że nie znam
się na mierze?To bezczelne z twojej strony,chamstwo do kwadratu