Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#541 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 23 luty 2011 - 17:32

[Ursus C-360] Zalety i wady! Volvo chyba masz rację. Niektórzy nie wiedzą co jak się to nazywa, do czego służy, a jak tego nie wiem to najlepiej to wyrzucić. I tak na przykład dobre termostaty lądują na złomie bo przecież jest nie potrzebny, tylko wodę hamuje.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 01:23
  •  

#542 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 luty 2011 - 18:15

hahah wyjaca skrzynia ja nie moge to sa zwolnice!!!!.A zwolnice zaden problem bo mozna wstawic od zetora ,ciagnik dia sie wyciszyc kupujac nowa kabine jezeli wolno podnosi to juz wina tego przewodu a c-360 na rozgrzaniu ma dobry podnosnik jezli kots ma dobry

Jak podliczysz sobie nową kabine, wspomaganie, zrobić żeby nie wyło to lepiej sprzedać i kupic 7211. Bo nie wspomne że on moze miec juz siłownik wspomagajacy podnośnika
Mój Wladimirec podbija świat

#543 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 23 luty 2011 - 18:31

[Ursus C-360] Zalety i wady! Podnośnik w c360 ma przecież przełożenie pozwalające na prace pompy bez włączonego wom-u. Lewa wajcha na max do góry i bieg jakikolwiek i pompa pracuje a wom wyłączony jest. Niektóre modele nie miały jednego wycięcia w wodziku i dlatego nie można było można włączyć tego przełożenia ale wyjąć wodzik fleks w ręke i można działać tylko trzeba mieć drugi na przykład aby rowek w dobrym miejscu zrobić. A co do tego za co lubie c360 no to za dostępność części i prostota budowy no to było by na tyle z plusów.

#544 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 23 luty 2011 - 18:38

[Ursus C-360] Zalety i wady! To chyba każdy wie ze można pompe wlączyć przez skrzynie...

#545 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 23 luty 2011 - 19:30

[Ursus C-360] Zalety i wady! Uwierz, że nie każdy to wie :blink: . Nie w każdej sześćdziesiątce były te nacięcia w wodzikach i wystarczyło nacięcie zrobić i pojawiało się to przełożenie. Tak samo jak w sześćdziesiątkach były 2 różne rozdzielacze hydrauliczne montowane.

Edytowany przez kokoman0, 23 luty 2011 - 19:37.

#546 Share hrabia5994

hrabia5994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:52

[Ursus C-360] Zalety i wady! Panowie jak by ktoś chciał to ja mam piękną 60 tke do sprzedania więcej informacji pod numerem tel 663329115

#547 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 05 marzec 2011 - 20:46

[Ursus C-360] Zalety i wady! zalety:
szybki
zwinny
mocny
lekko się kieruje
części dostępne w każdym sklepie
łatwy do naprawy
siedzenie GRAMMERA

wady:
za lekki jak na 52 KM
za mały udźwig
brak półbiegów
brak dobrej kabiny
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

#548 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 06 marzec 2011 - 08:09

[Ursus C-360] Zalety i wady! i przez skrzynie w ładowaczu na jedynce będzie chodzić podnośnik jak żółw .

#549 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 11:43

Adi sam jesteś zwolnica. Dyferencjał wyje z winy kształtu zębów.

Nie wiem co wy się tak tych zwolnic uczepili. Zanim zaczniecie głupoty wypisywać zainteresujcie się troszkę tematem.

Ewolwentowy zarys zębów oraz kształt zębów w przekładni kątowej we wszystkich maszynach jakie znam a jestem inżynierem i znam ich dużo jest cudownym rozwiązaniem ze względu na cichą i płynna prace 99.9999%sprawność niezawodność chyba ze kołek który składał tą przekładnie nie ustawi prawidłowo luzu, a zaręczam że 99% mechaników uważających się za dobrych nie wie jak to się robi .Dlatego korzystać chłopy z instrukcji poradników bo składacie źle i później wyje wycina zęby itp, ale kolega wyżej to już śmiech... :D

Zapomniałem dodać o prawidłowym ustawieniu koła słonecznego i atakującego względem siebie ale to poczytacie w jakimś poradniku mechanika czy instrukcji montażu bo jest trudne do wyjaśnienia w kilku zdaniach.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#550 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2011 - 14:25

[Ursus C-360] Zalety i wady! będzie też wyć jak za mocno się dociśnie tryb atakujący do talerzowego ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 14:58

[Ursus C-360] Zalety i wady! bobytempelton Wiem o co ci chodzi ale w tym ciągniku w przekładni ta zęby są prawie proste. Szybkom nabierają luzu, wyrabiają się i potem żadne ustawianie nie pomaga a nawet jeśli to na chwilę. Niestety. Wiem jakie są zasady ustawiania przekładni kątowej, przerabiałem to, w swojej 40-ce bawiłem się z tym ale ustawić to prawidłowo w 40-letnim ciągniku jest niemożliwe.

To niestety słaby punkt tego ciągnika i nic tego nie zmieni.

KPK Kumurun Team

#552 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 15:22

[Ursus C-360] Zalety i wady! Zgadzam się z przedmówcą, zbyt proste zęby to przyczyna nieszczęścia w tylnym moście u c-360. Regulacja jest bardzo trudna i wymaga mega dokładności, co w tym ciągniku jest wręcz nieosiągalne. Większy skos na zębach powoduje inną współpracę i łatwiej jest trafić z ustawieniem. Przykładowo w c-330 często mimo dużych luzów na przekładni głównej tylny most nie huczy tak jak w 60-tce. Nie wiem czy jest jeszcze jakiś ciągnik z przekładnią główną o tak prostych zębach? (prócz podobnych do c-360 jak zetor 4011)

#553 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 16:33

[Ursus C-360] Zalety i wady! ok 380 zł kosztuje kpl koło talerzowe+tryb atakujący ursus 360 to jest totalne masło, alternatywą jest zetorowski zamiennik kosztuje ok 510 zł ma mniejszy moduł zębów bardziej zakrzywioną linie zarysu zęba , jest wykonany z materiału o niebo lepszego niż ursus i oczywiście pasuje do c360. nie pamiętam jaki to typ zetora w sklepie wam powiedzą. Ja jeżeli składam przekładnie kątowe to tryb atakujący maluje sprayem a później kręcę nim, w zależności od śladów jakie odbiją się na kole talerzowym koryguje ustawienie obu kół. I nie wyje i nie wycina zębów przynajmniej przez jakiś czas, dopóki nie pojawi się luz...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#554 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 17:09

[Ursus C-360] Zalety i wady! No i chyba wszystko zostało powiedziane. Można też odbijać na kartce albo tuszować zęby i korygować na podstawie odbicia tuszu.
KPK Kumurun Team

#555 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 19:46

[Ursus C-360] Zalety i wady! "sześćdziesiątka" to nie mercedes, nią się pracuje, a nie lansuje xD

#556 Share pawelrolnik

pawelrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 17:03

[Ursus C-360] Zalety i wady! Wady: głośny,zwonnice,słaby komfort w kabinie, wyjąca skrzynia biegów
Zalety: silny, dobry traktor na średnią gospodarkie, szybki , nadaje się do każdej maszyny np: Prasa (tylko nie zawielka) przyczepy pługi itp

#557 Share bobcat2250

bobcat2250

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 239 postów
  • Zainteresowania:Własne życie

Napisany 16 lipiec 2011 - 18:09

[Ursus C-360] Zalety i wady! Największym minusem jest brak 4x4 :mellow: .Podomierz produkowali kiedyś 360 4x4 ale ruscy zabronili bo polacy nie mogli mieć czegoś lepszego :P ale nie wiem czy to prawda gdzieś to słyszałem :rolleyes:

PS.My mieliśmy c360 i zamieniliśmy go na zetora 6945 i uważamy że zetor przegrywa tylko zwrotnością :D

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

#558 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 20:51

[Ursus C-360] Zalety i wady! Taa,zapomniałeś jeszcze napisać że ceną i dostępnością części.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#559 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 20:57

[Ursus C-360] Zalety i wady! Z częściami do zetora to nie problem ale różnorodność rodzaju do jednego modelu. Jak nie wyciągniesz to nie kupisz bo jest kilka rodzai. Paranoja.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 16 lipiec 2011 - 21:57

[Ursus C-360] Zalety i wady! cena ciągłych udoskonaleń.