Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#521 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:34

Jak poczytałem inne odpowiedzi to powiem że wystarczy kilka dni zeby wyremontwać i będą same zalety bo fabrycznie jest OK tylko kazda maszyna z biegiem lat i przy cięzkiej pracy się zuzywa. Ja wyremontowałem około 3 lata temy to wystarczyło 3dni aby go na trzy częsci rozjechac (silnik, skrzynia biegów i podnosnik z resztą ciągnika) i powiem ze jest to najlepszy ciagnik.<enter>

biegi czasami lubią się zakleszczać

zalezy od kierowcy i stanu technicznego skrzyni biegów bo u mnie jest OK trzeba dobrze sprzęgło wciskać. I zaletą jest fakt ze łatwo jest odblokować biegi

dla mnie to ogólnie fabrycznie jedna wielka pomyłka.chodzić chodzi remontu nie potrzebuje ale uwierz,pacując lepszymi, niemoge spać w nocy i czekam tylko na kupca na ten ciągnik
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 03:51
  •  

#522 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 19:57

[Ursus C-360] Zalety i wady! 60-tka z czterema skibami i na trzecim biegu to mozna robic podorywke na 5 cm bo przy srednio zwiezlej ziemi 3 skiby + kolczatka to dobra 60-atka 2-ką ma co robic.Pisze tu Rolnik 360 ze ma na liczniku 23789 mtg nie umisz tego odczytac bo ten licznik takiej wartosci nie zapisze, kolego to czerwone czy żołte pole to sa dziesietne mtg. jak masz taka wartosc to jest to 2378,9 mtg Oj ludzie-ludzie.

Edytowany przez MAT912, 02 styczeń 2011 - 19:03.

#523 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:34

[Ursus C-360] Zalety i wady! dla mnie to 60 nadaje się do wszystkiego tylko z odpowiednimi maszynami
niektórzy mówią że nie lubią wycia zwolnic w 60.
A ja kocham te wycie zwolnic w c-360 ten dźwięk jest bez ceny :wub:
wady to:
zależny podnośnik od womu
i komfortu
Ja dla 60 nie daje więcej nisz 1800 obr/min ma jusz ze 30lat i bez żadnego remontu i pracuje na 13h
jak by dać 50 c-360 i bym musiał rozpoznać swoją po głosie bym rozpoznał pozdro

Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee

#524 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 22:51

[Ursus C-360] Zalety i wady! podrośniesz, nabierzesz doświadczenia, to zobaczysz zmienisz zdanie :D

#525 Share supermichal13

supermichal13

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze Motoryzacja, rolnictwo, robienie filmów rolniczych.

Napisany 09 styczeń 2011 - 11:29

[Ursus C-360] Zalety i wady! Może i masz racje przyznam ze oprócz 30 i 60 żadnym traktorem jeszcze nie jeździłem ;) Ale w tym roku może u kuzyna przy pomocy pojeżdżę 8045 pozdro.
Zapraszam na kanał na YT http://www.youtube.c...13?feature=mhee

#526 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 14:23

[Ursus C-360] Zalety i wady! Najchętnie to bym udusił tego co zrobił tak piękny most albo może nie co zrobił a nie udoskonalił ;[
No w Zetorze to już poczujesz komfort. I nie będziesz chciał wsiąść w C-360

#527 Share emilek6500

emilek6500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 21:04

[Ursus C-360] Zalety i wady! Powiem tak u mnie dwa lata temu stanoł dylemat kupić zetora mf john deera z turem i najlepiej napendem na 4 kola albo może ursusa c360 tez z turem padło na mf bez przedniego napędu z turem z 89r
i i jeśli chodzi o porównanie to mf 70 konny pali tyle co c360 a ma 20 koni wiecej do tego wydajniejsza pompe hydrauliczna pozatym wspomaganie cichutka kabina itd ale za to częsci do 60 sa tańsze i remonty są prościejsze tylko znowu tak jak tutaj piszą forumowicze ta wada c360 ze musi działać wom żeby podnośnik działał nie powiem co to za de---- tak wymyślił bo to wkurza jakoś w c330 tego nie było a w c360 zrobili do tego te wyjące zwolnice niektórych irytuja a mi się podobają ;) także ja bym sobie kupił ursusa c360 za 2500zł dołożył wspomaganie i śmigał mimo że wyją zwolnice dużo pali ale części ma tanie i naprawa prosta jest i mimo najwarzniejszego ze ma 70 konnego mf z cichutką kabina wpomaganiem radyjkiem itd to polecam c360

#528 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 21:09

[Ursus C-360] Zalety i wady! u mnie c360 byłą w domu od 33 lat i w tym roku została zmieniona na belarusa 82. ogolnie to w c360 denerwują te zwolnice bo po co niby one sa w ogole? brak przedniego napedu no i chyba to wszystko co mi przeszkadzało ogolnie to ciągnik miałem zdrowy palil przy -20 po podgrzaniu swiecami i wszystko byłby spoko gdyby mi sie nie złamał :D :)

#529 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 20 styczeń 2011 - 21:48

[Ursus C-360] Zalety i wady! Jak się złamał?
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#530 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:48

Najchętnie to bym udusił tego co zrobił tak piękny most albo może nie co zrobił a nie udoskonalił ;[
No w Zetorze to już poczujesz komfort. I nie będziesz chciał wsiąść w C-360

... i z tym komfortem tak zostało do teraz. Zetor ma bardziej komfortową kabinę niż ursus.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 luty 2011 - 19:32

[Ursus C-360] Zalety i wady! Wtedy Zetor dawał tapicerke ursus goła blacha.
Dziś zetor mięciutka tapicerka Ursus plastik...

Ciekawe czy w tych najnowszych modelach też będą tyle plastiku ładować.

#532 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2011 - 19:59

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja mam c4011 przerobioną na c360 jest u nas od 1975roku i chodzi jak zegarek :lol: jeździłem też oryginalną 60 i w porównaniu do c360 to w mojej jest cicho :lol: 40 prawie nie wyje a 60 to tak że szok :P teraz wykonuje u mnie lżejsze prace a resztę roboty robi forszaj to dużo 60 nie jeżdżę ale jakieś 20-30 lat temu 60 była marzeniem wielu polskich rolników :D no ale czasy się zmieniają i ludzie też kto kiedyś wymagał komfortu ludzie nawet o takim czymś nie słyszeli każdy cieszył się że miał ciągnik i nie musiał łazić za koniem ;) tak więc 60 nie jest zła

#533 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 02 luty 2011 - 19:41

Wtedy Zetor dawał tapicerke ursus goła blacha.
Dziś zetor mięciutka tapicerka Ursus plastik...

Ciekawe czy w tych najnowszych modelach też będą tyle plastiku ładować.

Było tak pewnie dla tego że Ursus był tańszy, a Zetor droższy. Ursus był skromniej wyposażony bo chodziło o prostote i niskie koszty produkcji po to aby polskich rolników było na nie stać.

#534 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 04 luty 2011 - 23:50

[Ursus C-360] Zalety i wady! hahah wyjaca skrzynia ja nie moge to sa zwolnice!!!!.A zwolnice zaden problem bo mozna wstawic od zetora ,ciagnik dia sie wyciszyc kupujac nowa kabine jezeli wolno podnosi to juz wina tego przewodu a c-360 na rozgrzaniu ma dobry podnosnik jezli kots ma dobry

#535 Share EdwardC360

EdwardC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, historia XX wieku...

Napisany 20 luty 2011 - 21:51

[Ursus C-360] Zalety i wady! mi osobiscie wycie zwolnic nie przeszkadza. ja uważam że prawdziwa szesdziesiątka musi wyć na 5 biegu. ja lubie ten dźwięk jazdy na 5 biegu. ale to moja opinia.

#536 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 21 luty 2011 - 07:10

[Ursus C-360] Zalety i wady! Adi sam jesteś zwolnica. Dyferencjał wyje z winy kształtu zębów.

Nie wiem co wy się tak tych zwolnic uczepili. Zanim zaczniecie głupoty wypisywać zainteresujcie się troszkę tematem.

KPK Kumurun Team

#537 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 23 luty 2011 - 14:57

[Ursus C-360] Zalety i wady! Kolego seweryn20 tutaj niektórzy twierdzą że mają zwojnice,więc czego tu wymagać...
Wg mnie powinien być napisany dekalog dla C360 w którym będą podstawowe prawdy o tym
ciągniku-a więc dyferencjał,termostat,pompa i inne takie i każdy forumowicz powinien
go obowiązkowo przeczytać by nie powtarzać ciągle tych samych pytań

#538 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 23 luty 2011 - 15:09

[Ursus C-360] Zalety i wady! Termostat ? To jest wada ciągnika ? :blink: Ja problemu z termostatem nie mam bo jest już pare ładnych lat wywalony :rolleyes:

wg mnie 2 główne wady to
- wyjący most
- po wyłączeniu wałka pompa nie chodzi

#539 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 23 luty 2011 - 15:31

[Ursus C-360] Zalety i wady! Kolego Ursusc385 źle mnie zrozumiałeś,nie chodziło mi o wady tylko dałem przykładowe pytania
które sie najczęściej powtarzają.Na niektórych forach jest taki dział-zanim zapytasz przeczytaj-
w którym są opisane rozwiązania najczęstszych problemów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 luty 2011 - 17:10

[Ursus C-360] Zalety i wady! ja też lubię jeździć c360 :P jeździ się wygodnie biegi po ręką kierownica w normalnym położeniu tylko WOM i reduktor trochę nie wygodnie ale na tą chwilę co się przełącza to może być :D