Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#461 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 15:10

[Ursus C-360] Zalety i wady! to co Ty trobisz z ta prasą że tak trzymasz na tym sprzęgle , noga do amputacji ?? jest takie coś jak przedłużenie do wałka sprzęgłowego i lalka lekko chodzi .

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 10:42
  •  

#462 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 16:14

[Ursus C-360] Zalety i wady! Bo nigdy nie moge znaleść odpowiedniego biegu. A najczęsciej to bywa jak przyleci 5 żeby im prasować. Wtedy jade ile się da rosa schodzi i do 1 nawet 2 w nocy. No i ile fabryka dała, a tutaj problem bo jeden bieg za wolny i prasa nie zbiera tyle materiału ile by mogła a wezme większy i zapchana, wtedy często na sprzęgle trzeba trzymać. No i tutaj następny plus Sprzegło też bdb jest w C-360 ale ciężko chodzi, jeszcze zależyja blisko siedzenie, ja owle blizej wziac i jechać jak,,baba" samochodem czyli bistem przy kierownicy. wtedy mam dobre zaparcie o siedzenie i idzie ale sie rozwaliło siedzenie i sp***rza do tyłu. A mam idealne wiec nowego niek upie pokombinuje. Jakis bolec wspawam zeby do tyłu nie uciekało. Najwięcej prasowałem 17 godzin wiec moja opinia o komforcie jest jaka jest. Że można padaczke dostać od tego wycia jeszcze jak wom włączony ;)
Mój Wladimirec podbija świat

#463 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:53

[Ursus C-360] Zalety i wady! No 17 godz z prasa, niezły hardcore prasa potrafi porzucać traktorem. Ludzie często gadają że C-360 to nieudana kontynuacja 4011, ale wg mnie modernizacja silnika na +, reszta robili jeszcze gorzej. Wuj ma 2xC-360, C-328, i 1614 i mówi że ursus upadł ze wstawianie silnika Perkinsa, dla niego silniki zetora nie do zajeżdżenia(to opinia wuja, nie moja ;)).
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#464 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 19:11

[Ursus C-360] Zalety i wady! Nie tyle to rzucanie co to wycie okrutne ;) tydzień do siebie można dochodzić czasami. Troche za długo to było, bo smar się pokończył gdzie nie gdzie na tłoku i nagraniaczu. Ale miałem smarownice nabitą to przerwe zrobilem i smarowałem bo ciepło sie porobiło wtych miejscach. No i ciągnikowi też ciepło było. Dlatego mówie że układ chłodzenai to nie jest zbyt udany. Ale silnik jak najbardziej bo mimo przegrzania ten silnik chodzi dalej ;)

#465 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 20 wrzesień 2010 - 19:19

[Ursus C-360] Zalety i wady! a przy prasowaniu to denerwuje mnie to że piątka polowa jest szybsza od 1 drogowej jedziesz jedynką cienszy wałek sie przez chwile trafi to trzeba sie na wajchować żeby piątke polową wrzucić a potem z powrotem na jedynke a zgrzyta czasem jak cholera nieraż wejdzie moment,

#466 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 20 wrzesień 2010 - 19:21

[Ursus C-360] Zalety i wady! To nie lepiej wrzucić 2 szosową?
Zapraszam na swój profil

#467 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 17:22

[Ursus C-360] Zalety i wady! aja zwykle jade cały czas 5szosowa i wtedy na sprzęgle. Lepie już przytrzymać niz to nieszczęsne wajchowanie a 2 stanowczo za szybka wtedy bywa

#468 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 18:57

[Ursus C-360] Zalety i wady! no własnie w prasie każdy metr za szybko i d*pa kto prasuje ten wie.

#469 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 21 wrzesień 2010 - 20:15

[Ursus C-360] Zalety i wady! A na 5 polowej wyje jak głupi, wole wachlować 1 szosowa lub 2 szosowa i nie głuchnać od wycia :D
Zapraszam na swój profil

#470 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 04:35

[Ursus C-360] Zalety i wady! A no prawda ale mnie to wycie bardziej się podoba niż na niższych biegach. Bo to jest takie delikatne :D i zagłusza most :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 17:48

[Ursus C-360] Zalety i wady! Jak ci zacznie słuchu ubywać to pierwsze zmienisz zdanie na temat 60-tek a potem sam ciągnik.
KPK Kumurun Team

#472 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 19:59

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja robie w ochraniaczach więc mnie to wiele nie przeszkadza>

#473 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 12:30

Jak ci zacznie słuchu ubywać to pierwsze zmienisz zdanie na temat 60-tek a potem sam ciągnik.

Oj ja widze ze nie śledzisz odp oczątku mej przygody z tym ciagnikiem. Jak mówiełem na pochwałe zasługuje Silnik. Przecież ja to coś chce sprzedać jak najszybciej bo sie nei darobic nadłuższą mete. Niewiem jak ludzie tym mogą orać 30 ha :) jak by lepszych traktorów w tej cenie nie było. Ja narazie te 6 ha pod ozime przebolałem. Trudno było ale się orało. Żeby nie obrtówka to napewno bym nie orał nim :D Prace konieczne nim wykonuje niektore idzie zrobić mniejszym i wygodniejszym ciagnikiem. I zapamiętaj. Ja nigdy nie miałem dobrego zdania o całym ciagniku miałem zdanie że ciagnik ponizej krytki jest. Notylko silnik moge powiedzieć jest the best. :)

#474 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 12:42

[Ursus C-360] Zalety i wady! Śledzę temat. Tylko nie rozumiem jak może się podobać że ciągnik fajnie głośno wyje.
Jak bym miał 15 lat to może by mnie to cieszyło ale ja w 4011 przesiedziałem już 20 i tego hałasu na prawdę mam dość. Ciągniki nie są złe ale nie nadają się do kilku czy nawet kilkunastogodzinnej częstej jazdy bo po prostu szkodzą zdrowiu. 5 hektarów i koniec. Szkoda zdrowia.
KPK Kumurun Team

#475 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 19:17

[Ursus C-360] Zalety i wady! No fakt ale widzisz czemu aż 20 lat się męczysz z tym kukuryźnikiem jak wiesz że długa praca w takiej maszynie szkodzi zdrowiu? pewnie z tego samego powodu co 90% rolników mających taki sprzęt.

#476 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 19:20

[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj chyba już nie znajdzie takiego co 30ha C-360 obrabia. Taki na ciągnik to na 10-15ha(w wyjątkowych okolicznościach 20ha). Ale u mnie 15 ha i szczerze nieraz przydał by się jeszcze jeden ciągnik. Np wczoraj siałem, pole oddalone 4km i jeszcze przez drogi polne. Sianie nawozu czy bronowanie zajmowało mniej czasu niż dojazd na pole...
Zapraszam na swój profil

#477 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 wrzesień 2010 - 19:46

Śledzę temat. Tylko nie rozumiem jak może się podobać że ciągnik fajnie głośno wyje.
Jak bym miał 15 lat to może by mnie to cieszyło ale ja w 4011 przesiedziałem już 20 i tego hałasu na prawdę mam dość. Ciągniki nie są złe ale nie nadają się do kilku czy nawet kilkunastogodzinnej częstej jazdy bo po prostu szkodzą zdrowiu. 5 hektarów i koniec. Szkoda zdrowia.

Dlam nie też to jest chore. To wycie jest przebrzydłe ale tutaj trzeba wybierać mniejsze zło. Maszracje ale niestety nie moge przetłumaczyć że wiekszy ciagnik będzie bardziej ekonomiczny bo znajdując lepszej marki mniej będzie się psuł, spali mniej na ha no i moge założyć agregat uprawowo siewny i za jednym przejazdem uprawić i zasiać. Sąsiad ma ponad 30 i wszystko C-360 tlyko on baardzo słabo słyszy :D

#478 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 13:10

[Ursus C-360] Zalety i wady! Fakt... jestem a raczej byłem zmuszony jezdzić 40111 20 lat. Zmieni się to za jakiś rok.
Nie bez powodu mówi się że duży może więcej. Dodał bym jeszcze NOWY. Większa moc i uciąg to większa, wydajniejsza maszyna i MNIEJSZE zużycie paliwa na każdy hektar zrobionej roboty. Pod warunkiem że do tego cięgnika masz odpowiednio dobrane maszyny. A nowy to komfort i wygoda. Wiesz że nowa maszyna teoretycznie przynajmniej jakiś czas powinna służyć bezawaryjnie nie stresując cię myślą czy ja to dojadę do końca, a komfort pozwoli ci dłużej pracować bez narażania się na zmęczenie, głuchotę czy hemoroidy. Coś pominąłem? No może kwestię finansową. Wszyscy mieszkamy w Polsce i jedno jest pewne... pomarzyć można.
KPK Kumurun Team

#479 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 17:12

[Ursus C-360] Zalety i wady! Chociaż z ursusa to C-385 już calkiem inaczej w środku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 17:43

[Ursus C-360] Zalety i wady! Pewnie. Nawet ciągnik o tej samej mocy co 60-ka tylko współczesny to już duży postęp. Komfort mają lepszy, praktycznie każdy ma wspomaganie, wentylację choćby powietrzem z otoczenia, szczelną cichą kabinę bardziej precyzyjny podnośnik, porządny fotel, radio (niby nic ale potrafi umilić godziny samotności he he w polu)... i już po 10-ciu godzinach pracy nie wychodzisz głuchy i na miękkich nogach. Liczy się wszystko gdy w ciągniku spędzasz większość czasu.
Ja bym nawet mtz-a polecił... mocny, szybki, duży zakres przełożeń, kabina w miarę uczciwa, uciąg do pola w sam raz do wagi(jak na 80 koni nie są ciężkie) szybki w transporcie, tanie części i każdy kto umie naprawić 60-kę... naprawi i mtz-a. Takich ciągników jest więcej.
KPK Kumurun Team