Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 08:40

[Ursus C-360] Zalety i wady! Koledzy mam pytanie chodzi mi o polozenia wajchy od WOMu na Pierwszym polozeniu od skrzyni jest on wyłaczony na drugim jest Niezalezny (ten co sie kreci tylko jak dodajemy gazu) a na ktorej jest zalezny od drogi?Te dwa pierwsze zgadlem ??\
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 21:41
  •  

#442 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 czerwiec 2010 - 21:18

[Ursus C-360] Zalety i wady! Hmm nie za bardzo Cie rozumiem kolego. Położenie wajchy najniższe to WOM niezależny i pompa, położenie wyższe to wyłączony WOM i pompa, położenie wyzej to WOM zależny(tzw przez skrzynie) i polozenie ostatnie najwyżej to pompa przez skrzynie. Na WOM zależnym WOM chodzi do momentu zatrzymania ciągnika, chociaż w sumie WOM zależny najbardziej przydaje się tylko na postoju.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#443 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 03 lipiec 2010 - 06:50

[Ursus C-360] Zalety i wady! wom zależny na wyłaczonym reduktorze położenie środkowe prawj wajchy jest bardzo potrzebny przy pracy cyklopem

Opus meum est

#444 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 12:20

[Ursus C-360] Zalety i wady! Lub beczkowozem, czy np przy opróżnianiu rozrzutnika przy wożeniu qq. W normalnej pracy się nie przydaje, próbowałem kosić trawę na zależnych to silnik się meczy(4 bieg, 1500obr/min). A na normalnym WOM na 4 biegu(1800obr/min) kosić się dało swobodnie.
Zapraszam na swój profil

#445 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 13:27

[Ursus C-360] Zalety i wady! silnik się męczy bo ma za cięzko przy rotacyjnej jest za duza prędkośc obrotowa wałka . Przy 4 biegu i obrotach silnika 2200 daje 780 obrotów na wom-ie

Opus meum est

#446 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 14:33

[Ursus C-360] Zalety i wady! Tak tak wiem, i dlatego ustawiłem 1500 obr na tych obrotach przypada 540 na WOM. Ale już lepiej kosić na zwykłem i na zawrotnej prędkości ;)
Zapraszam na swój profil

#447 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 04 lipiec 2010 - 18:18

[Ursus C-360] Zalety i wady! Czy podczas pracy WOM-u przez skrzynię biegów podzespoły ciągnika nie są bardziej obciążone? Kombinuję jak pracować moim 3603P z rębakiem, który powinien mieć na wałku ok. 1000 obr./min. (podczas pracy nie potrzebuje pompy podnośnika bo rębak spoczywa na ziemi).

Rozumiem, że mam po kolei:

1. Wajchę od WOM-u ustawić w pozycji skrajnej górnej
2. Przełącznik reduktora ustawić w środkowej pozycji (luz)
3. Włączyć bieg 4 lub piąty i puścić sprzęgło- powinien kręcić się wałek

Czy coś nie pokręciłem?

Może ktoś się orientuje:

1.Z jaką prędkością kręci się wałek normalnie (tzn. dźwignia WOM-u w pozycji pierwszej od dołu) przy obrotach silnika 2200, a jaką na biegu 4 i 5 przy taich samych obrotach?
2. Czy dłuższa praca z rębakiem (kilka godzin bez przerwy) na 5 biegu nie uszkodzi pompy podnośnika i podzespołów w skrzyni?
3. Pewnie wyższe obroty wałka na biegach spowodują, że na wałku będzie generowany mniejszy moment obrotowy, czy tak jest istotnie?

#448 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 20:56

[Ursus C-360] Zalety i wady! Kilka wątpliwości do Twojego posta.
Po 1 w instrukcji C-360-3p nie jest wskazane używanie 5 przez skrzynie.
Po 2 to jeżeli chcesz włączyć WOM zależny to musisz ustawić 3 położenie od dołu, gdy pociągniesz wajchę max do górę to włączysz pompę przez skrzynie.
Po 3 prawą wajchę od reduktora ustawisz tak jak pisałeś w pozycji środkowej aby ciągnik stał.
Po 4 pompie nic się nie stanie bo będzie chodzić tylko WOM.
Po 5 jeżeli się coś stanie to może np przy dużym obciążeniu sprzęgło to odczuć lub skrzynia.
Po 6 wrzuć 4 bieg i daj porządna ilość obrotów silnikowi(myślę że 1700-1800obr/min będzie ok), 1000obr/min nie osiągniesz ale praca powinna być odpowiednia. Wałek włączy się w momencie puszczenia sprzęgła bo na WOM zależnym jest tak jakbyś miał 1-stopniowe sprzęgło. Przy lekkim wciśnięciu sprzęgła wałek się zatrzyma.
Po 6 na WOM niezależnym przy 2000obr/min silnika jest 540obr/min wałka(przy 2200 wychodzi ok 595obr/min). Na 4 przez skrzynie osiągasz przy 2250obr/min silnika 815,60obr.min wałka.
Po 7 myślę że dłuższa praca na 4 przez skrzynie nie powinna sprawić problemów.
No i to chyba wszystko, gdybym o czymś zapomniał to czekam na następne pytania.
Zapraszam na swój profil

#449 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 08:49

[Ursus C-360] Zalety i wady! @Milanreal1- dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Faktycznie pokręciłem z pozycją przełącznika WOM-u, przy okazji następnej pracy z rębakiem spróbuję pędzić wałek przez skrzynię na 4 biegu, zdam relację jak się udało.

#450 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 16:20

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja używam 5 na obrotach zależnych do zrzucania liści z buraków rozrzutnikiem. A jeśli chodzi o obroty przy rębaku to po co na 4 dawać blisko 2000 tys obr. Dużo więcej spali paliwa.Ja bym włożył 5 i obroty ok 1500, myślę,że by był ten sam efekt tylko przy mniejszym zużyciu paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 19:37

[Ursus C-360] Zalety i wady! Tylko obawiam się, że nie ma nic darmo- jeśli przy niższych obrotach silnika będą wyższe obroty na wałku to pewnie kosztem momentu obrotowego, rębak też go potrzebuje. Sprawdzę na 4 biegu, to chyba będzie rozsądny kompromis.

#452 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 21:55

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Ja używam 5 na obrotach zależnych do zrzucania liści z buraków rozrzutnikiem. A jeśli chodzi o obroty przy rębaku to po co na 4 dawać blisko 2000 tys obr. Dużo więcej spali paliwa.Ja bym włożył 5 i obroty ok 1500, myślę,że by był ten sam efekt tylko przy mniejszym zużyciu paliwa.

Ale Kolega ma 3p, w nim nie jest wskazane używanie 5 przez skrzynie. Do tego na takich obr 1000obr na WOM będzie grubo przekroczone, szlak może trafić albo skrzynie, albo rębak.
Zapraszam na swój profil

#453 Share pancer527

pancer527

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Rożne :)

Napisany 15 lipiec 2010 - 08:42

[Ursus C-360] Zalety i wady! Witam od niedawna tez jestem posiadaczem  tego ciagnika  :D  szczesliwym moze to nie do konca ale najgorsz to ciagnik to nie jest. Ja za swoja 60 dalem 3 tys coprawda 9 lat nie byla odpalana i stala w garazu.  Zmienilem filtr zalalem olejem troszkie paliwa i 30 min odpalania i czyszczenia ukladu paliwowego troche samostartu i zapalila bez wiekszych problemow. Odnosnie stanu to tak wygladalo zapieczone chamulce wybite tulejki w przodzie i no i opony tylne ale to za flache zalatwilem sobie w dobrym staniie i zimering na womie wymienilem. A teraz + i - z mojej strony

+szybki wom od biegow dobre do podlewania

+dobra jest o rozsiewania nawozow

+chamulce jak sa to fajna sprawa -ale ciagle ich nie moge naprawic 

+i wedlug mnie naj lepszy plus to to ze dobrze odpala 

a teraz minusy

-jak by tego ciagnika by nie uszczelnil to i tak zawsze bedzie cieknol olej 

-paliwo to ona lubi nawet za bardzo dlatego bym wolal 3p 

-jak niektuzy pisza to ze jest zwrotna i mala i do wiekszosci prac sie nadaje to taczej nie prawda napewno bym nia nie przewracal siana ani sial zboza czy obredral ziemniakow po 1 za duzo by spalila by a po 2 to lepiej nadaje sie do tego c 330

-kolejny - to to ze do pluga sie wogule nie nadaje ale jak ktos ma duzy ciagnik wo wiadomo nie potrzebna ale 3 zeby ciagala to ciezko

-wieczny brak blokady ale to sie da zrobic tylko trzeba troszke pomyslec (uciac sprezyne od blokady o 1/3 lub polowe i tak ciezko nie bedzie sie zalaczac

a odnosnie tych zwolnic to umnie jakos nie wyja co wy macie za problem z tym moze lepiej sprawdzic czy olej ma i luzy zlikwidowac

A po zatym to cos jeszcze bym znalazl do +i- ale jak dlamnie to raczej nie udany ciagnik, ale da nim sie pracowac napewno tylko dobrze go dobrac do danej pracy

#454 Share daw1980

daw1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 13:51

[Ursus C-360] Zalety i wady! nie jest tak paliwożerna jak niektórzy piszą jak wciskają pedał gazu w podłogę
- czasami wyje w zwolenicach
+ nie jest duża
+ jest prawie niezawodna zależy jak kto dba o sprzęt

#455 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 wrzesień 2010 - 22:58

[Ursus C-360] Zalety i wady! E no nie jest jednak aż taki zły ten ciagnik żeby sie do ncizego nei nadawał. Nadaje isę do maszynale naszej produkcji. Bo z zachodnimi co maja wiecej hydrauliki to jest porażka. Ta przeklęta przez większosc ursusowców hydraulika ruska lepiej sobie radzi. Dla mnie najwiekszym niedorobieniem to: Hałas, tehcnika wciskania sprzęgła( Jak by nie szło tego inaczej troche zrobić. W prasie to po dniu roboty prosisz o amputacje nogi. Rozdzielacz wielkie dzadostwo. Działajace nazasadzie jak w trolu, czy ruskich ciagnikach wedle mnie o niebo lepsze. Przydala by sie hłodnicao leju od hydrauliki. W orce pługiem obracanym problem z podnoszeniem po dluższymczasie jest a węże są po prostu gorące. Słaba hydraulika. Ale zp olskimi masyznami na 50-60 Km radzi sobie znakomicie. No ale ja ze znajomym chłopem twierdzimy jednogłośnie. Polski ciagnik jest kompatybilny tlyko z polską maszyną. A teraz plusy bo zaraz mnie zlinczują. Orałem 1,5ha na gorącej wodzie i wydmuchanej uszczelce. pod głowicą B) Dlateog się zagotowała. No i ubywa wodu. Ale ursus jeździ cały czas. Sam silnik to jest naprawde nie do zajechania. Zadbany nie jednego perkinsa przetrzyma. Ale już układ chłodzenia niezbyt. No i monotwanie prądnicy :P Ja się przyznam bez bicia O olej nikt u nas nie dba. Wymiana co 4 lata B) 7500 MTH nabite. A silnik gada jak nówka. Ciekawe Co by wyszło jak by wsadził w 5211 silnik C-360 Bo wydaje mi sie po oserwowaniu kumpla Zetora ze Zetor to ma ogromnego muła ale zadusić nei zadusi się ale z obrotówna minimum spada B) A C-360 to się zbiera jak Benzyniak w Mazda 323 16V B)
Mój Wladimirec podbija świat

#456 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 18:36

[Ursus C-360] Zalety i wady! Co 4 lata olej wymieniasz? To chyba dobry olej mu dajesz.
A sprzęgło wg mnie jest dobre, w ciapku jest bardziej denerwujące.
Zapraszam na swój profil

#457 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 18 wrzesień 2010 - 10:30

[Ursus C-360] Zalety i wady! Superol CC :D Na wioesne pompe wtryskową mu robiłem to miał gdzieś 7200MTH. A teraz trzeba głowice rzucić Bo cos się grzeje i albo któraś głowica sie spieprzyła albo uszczelka bo woda baardzo syzbko grzeje się, w chłodnicy duze ciśnienie sie robi i ubywa wody a nie wywala jej nigdzie. :) Czas by zmienić olej bo z 3 lata już nie wymieniany :D Te silniki nie ma to tamto, Ale naprawde wytrzymałe są. 3P mi tak dlugo nie trzymał a bardziej isę dbało. wymiana oeljów to był standard. 5 tyś niecałe MTH i kapitalka

#458 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 18 wrzesień 2010 - 19:41

[Ursus C-360] Zalety i wady! popre czesia  silnik 60 wytezyma duzo sam sie przyznam w w ciagu 11 lat od czasu kapitalki tylko 3 razy zmienialiśmy olej i nic sie nie dzieje prócz tego ze w czasie kapitalki szlifiaz nie powiedział ze wał jest do niczego i go napawał i tak wytrzymał podajze 5 lat ale od tego czasy nic nie było robione oprócz pompy wtryskowej ile mtg kreci nie mam pojecia po kapitalce robiłą 60 stale w lesie wiec nabijała nie mało teraz troche mniej bo sa 3 traktory mały do lasu a duzy do ciezkiej pracy a 60 ma jakby wakacje to to zaciagnie to przywiezie zasieje itd.

#459 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 19 wrzesień 2010 - 08:42

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja już mam C-355 czwarty rok, jest bodajże z 72 roku, silniczek suchutki. Dałem za nią 7,6 tys. Wymieniłem tarczę sprzęgłową, zapadki od ustawiania sprzęgła, cewkę i uszczelki tłoka od podnośnika i to tyle, bardzo dobry sprzęt.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 10:01

[Ursus C-360] Zalety i wady! Nie jedna marka może pozazdroscić silnika S-4003 Chociaż chłodzenie mogło by być lepsze :D Ale im bardziej do tyłu tym gorzej :)