Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#361 Share zetor6011

zetor6011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 21:13

[Ursus C-360] Zalety i wady! został odkleszczony luz i biegi wchodziły na sucho ale jak został odpalony to sie zakleszczyła na nowo skrzynia :D

został odkleszczony luz i biegi wchodziły na sucho ale jak został odpalony to sie zakleszczyła na nowo skrzynia :) pierwszy raz mi sie takie cos przydarzyło były biegi zakleszczone ale to z jakies 4 lata temu ale to była chwila i wchodziły normanie biegi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 13:12
  •  

#362 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 22:55

[Ursus C-360] Zalety i wady! Jak masz po wkładane sprężynki z kulkami, między wodzikami, to nie ma możliwości zakleszczenia się biegów. U mnie przez 20 lat jeszcze nigdy sie nie z kleszczyły. Wystarczy tylko mieć jakieś pojecie o skrzyni w c360 i złożyć ja tak jak należy, a nic psuć się nie będzie.

Ps. wiele ludzi wypowiada się o danym ciągniku nie mając o jego konstrukcji i użytkowaniu żadnego pojęcia. Bynajmniej takie jest moje zdanie

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#363 Share zetor6011

zetor6011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 14:27

[Ursus C-360] Zalety i wady! odkreciłem pokrywę skrzyni biegów i jest wytarty jeden ząbek ten odrazu od kierownicy po miedzy 3 a 2 begiem :D ile może taka prowadnica kosztować

#364 Share zetor6011

zetor6011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 16:15

[Ursus C-360] Zalety i wady! mam jeszcze takie jedno pytanie otóż wymieniony został wodzik a w zestawie były 2 kulki i tłoczek gdzie to założyć i w jakiej pozycji proszę o szybka odpowiedz zależy mi bardzo na czasie :P

#365 Share MetalTech

MetalTech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 23:20

Za 12 tyś można kupić zetora 7011 lub 5011 albo 5711 w dużo lepszym stanie jak 20 letnia c 360, wujek kupił za 7 tyś 5711 pozagladał wszedzie łącznie z rozpoławianiem i zdejmowaniem głowicy bo myślał że będzie coś do zrobienia przez zime i nic nie znalazł wszystko cacy a konstrukcyjnie moze podobny ale masywniejszy od c360, jak popracował nim na wiosne to stwierdził ze tą starą 60tke tylko wyprowadzić w bagna i podpalić,
inny kupel kupił za 15 tyś 5211 i twierdzi że nie ma nawet porównania do c360 i z każdą maszyną lepiej idzie (chociaż spalić też lepiej potrafi :) ),
Za 12 tyś będzie też mtz 500 sąsiad ma taką ze sportową kabiną to też po przesiadce z c360 odchwalić się nie może na komfort uciąg i spalanie
komfort w mtz ze sportową kabiną :)

Zalety:

+ Ładny wygląd :)

+ Prosty w obsłudze i budowie

itp.

Wady:

- Skrzynia biegów przy kierownicy ... trzeba się nieźle wysilić żeby znaleźć żądany bieg :)

- Dużo pali ... za dużo w porównaniu do C-330 ale to w końcu inna moc i 4 cylindry.

dla mnie biegi przy kierownicy nie sprawiają żadnych problemów, jak dla mnie to nawet duży plus. a z tym że dużo pali to się zgadzam.

#366 Share Darek3110

Darek3110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 09:47

[Ursus C-360] Zalety i wady! Niewiem co wy wypisujecie, ja ostatnio jeździłem u kumpla c360 (2 raz w życiu dopiero jeździłem tym wechikułem), powiedziałem kumplowi że znam schemat biegów i jeździło mi sie spoko, biegi super wchodzą, tylko trzeba umiec, stary ma SAM-a z skrzynią stara i może dlatego mam takie wyczucie do biegów, tam to trzeba tak walnąc w lewarek żeby nieupier*** :) , ale żeby tak walnąc jak to sie mówi z czuciem i wtedy z każdą skrzynią sie poradzi :)

#367 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 11:10

[Ursus C-360] Zalety i wady! Co wy tu piszecie 60 to najlepszy ciągnik z ursusów
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#368 Share Farmer21

Farmer21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2010 - 16:17

[Ursus C-360] Zalety i wady! @MetalTech -zgadzam się z tobą biegi przy kierownicy to dobra sprawa i mi żadnego problemu nie sprawiają:rolleyes:

#369 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:10

[Ursus C-360] Zalety i wady! Witam jestem nowy na forum. Moj tata posiada ursusa c-360 od nowości (89r.), nie miał jeszcze poważnego remontu i śmiga z trzema 3 skibami a pozatym super się jeżdzi.
Zalety:
-łatwy w obsłudze
-tanie części
-naprawa we własnym zakresie
-nie pali dużo choć dużo ludzi tak nie uważa
Wady:
-no może zwolnice (można sie przyzwyczaić)
Nie zamieniłbym bym go na inny najwyżej dokupił jakiś.

#370 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:28

Co wy tu piszecie 60 to najlepszy ciągnik z ursusów

Hahaha Najlepsze to są ciężkie. Od C-360 juz bym wolał jednak ciapkiem sie męczyć...

Mam C-360 nie jest awaryjny. Ale brak jakichkolwiek warunków pracy dla człowieka.... Co za idiota go skonstruował. Za sam most go nienawidze. nigdy w życiu C-360. Nie jest zły ale gorszego nie spotkałem. W MTZ 50 z daszkiem jest lepiej.... :rolleyes: I chetnie bym się pozbył tego czegoś
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share PatroLLBwo

PatroLLBwo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:32

[Ursus C-360] Zalety i wady! Mała skrętność

#372 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 18:38

[Ursus C-360] Zalety i wady! No skręt to on ma 3P mi elegancko skręcał koła prawie wp oprzek. Ale w zwykłej mam miękki przód i ma troche mniejszy skręt.

#373 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:23

[Ursus C-360] Zalety i wady! Chłopcy wszystkie 60 mają wiecej lat od was więc uchylcie przed nimi czapki. Obstawiam że żaden współczesny ciągnik tyle nie wytrzyma.

#374 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:28

Hahaha Najlepsze to są ciężkie. Od C-360 juz bym wolał jednak ciapkiem sie męczyć...

Mam C-360 nie jest awaryjny. Ale brak jakichkolwiek warunków pracy dla człowieka.... Co za idiota go skonstruował. Za sam most go nienawidze. nigdy w życiu C-360. Nie jest zły ale gorszego nie spotkałem. W MTZ 50 z daszkiem jest lepiej.... :rolleyes: I chetnie bym się pozbył tego czegoś

Jeździłeś kiedyś ciapkiem? Hałas ten sam, ale c 360 ma przynajmniej jakąś moc i reaguje na gaz, ciapek niestety nie.
Ogólnie to te ciągniki już dawno powinny być przetopione, tak samo jak T25, MTZ, ciapki itp, no ale wiadomo jak wygląda opłacalność.

#375 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:37

Myślisz że jakby był taki zły to bym miał aż 3 c-360 ? :blink:

A co do tematu to :
Zalety :
-Aż tak dużo nie pali
-dobry uciąg
-łatwy w naprawie
-tanie części
-wałek można włączyc przez skrzynie, przez co w beczce pompuje na małych obrotach
-możliwośc założenia wspomagania, 4x4, i tura z chywtakiem

wady :
-słaba pompa, ale można wstawić lepszą
-kabina, można już kupić z podłogą
-wyjący tylny most, można wstawić atak od zetora i już tak nie będzie wył

#376 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:38

po pierwsze ten idiota konstruował to w latach 60 i na tamte czasy 60 nie odstawała od ciągników czołowych producentów, ale niestety historia potoczyła się tak a nie inaczej i mamy co mamy, i nie można narzekać na te ciągniki bo są naprawdę dobre wiem bo mamy 55 i 3p, co prawda w 3p most trochę daje znać o sobie

#377 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:40

A ja Ci gwarantuje ze trochę kapuchy i chęci to da się zrobić z 60 ciągnik wygodny w jeździe.
Co do promienia skrętu to wszystkie C-360 miały sztywne przednie osie i skręt był większy niż na osiach miękkich od C-355 i 4011.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#378 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:42

[Ursus C-360] Zalety i wady! bo 60 na płaskiej osi ma większy rozstaw osi o kilka cm od tej okragłej

#379 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 23 styczeń 2010 - 19:49

[Ursus C-360] Zalety i wady! A ja bym swojej 360 nie zamienił na żaden inny,wystarczy troche chęci, roboty i jeżdzi mi sie lepiej niz w zetorze.Faktem jest ze wymaga sporo przeróbek ale warto.Foty w mojej galeri.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 20:03

[Ursus C-360] Zalety i wady! No nie nigdy nie bedzie lepiej niż w zetorze bo po 1 wycie zostanei ale będzie w znacznym stopniu wygłuszone. Tylko że w latach 60 były 40 i one były jednak cichsze. 30 lat temu był 5011 i jednak oni mogli zrobic poządna kabine... no i 60,70 11 jeszcze