Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#321 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 23:00

[Ursus C-360] Zalety i wady! Główna wada to kabina blaszanka projektanci chyba myśleli że będzie szybszy jak zrobią bardziej opływową ( o ile byli jacyś projektanci).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 01:35
  •  

#322 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 23:29

[Ursus C-360] Zalety i wady! jak się nie mylę ten ciągnik był "projektowany" w wersji bez kabin

#323 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 23:30

[Ursus C-360] Zalety i wady! Kabina blaszanka jako taka to nie wada, wadą jest to, że jak założysz Tura to wiekszość kabin (trapezy) nie pasuje, bo są mocowane na styku silnika ze skrzynią. Założyłem w zeszłym roku nowego Tura i od tego czasu mam cabrio (ale widoczność jest teraz nie do pobicia). Zaleta C 360 to to, że nawet z Turem jest bardzo zwrotna, w ciasnych budynkach nie do pobicia (no może C 330, ale nim tak cały dzień jeździć to można zajoba dostać: pah, pah, pah, pa, pa, pa - dwa cylindry, to szok!), chociaż trochę brakuje wspomagania, no i pompa jest słaba - powoli podnosi, a w stodole nie mogę gazować, żeby nie leciały iskry (podobno pasuje pompa od Zetora 50-7011, bo to ten sam tył, ale pewien nie jestem). Tak a propos, czy może ktoś z Forumowiczów jest z okolic Jeleniej Góry i ma na sprzedaż kabinę blaszankę (okrągłą, orzecha, puszkę - etc.) w dobrym stanie i chętnie z rurami ochronnymi, albo same rury (klatkę bezpieczeństwa). Tak się pytam, bo nie zaszkodzi... ;)
good God damn and other such phrases...

#324 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 23:37

[Ursus C-360] Zalety i wady! Mój dziadek kupił ursusa c-355 który był od razu z kabiną w 74 r. Projektowane bez kabin były zetory a ursusy są na ich licencji, a z resztą i tak ktoś musiał zaprojektować tą śmieszną kabinę, 60 była by może dobra do tura gdyby miała wspomaganie i mocniejsza pompę hydrauliki tak to jest porażka.

#325 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 23:42

[Ursus C-360] Zalety i wady! naprawdę nie wiem co wy wymagacie od tych ciągników, pokażcie mi który 50 konny ciągnik z lat 70 ma wspomaganie, super kabinkę itp...

#326 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 23:46

[Ursus C-360] Zalety i wady! Fendt jak cała reszta zachodnich przystosowanych do tura a 60 nie jest po prostu przystosowana do takich urządzeń.

#327 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 23:50

[Ursus C-360] Zalety i wady! proszę o konkretne przykłady bo jakoś takich wyrazistych nie mogę znaleźć, może jakieś fotki albo linki

#328 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 13:56

[Ursus C-360] Zalety i wady! Może i tanio jest zrobić hamulce tylko żadnemu mechanikowi się nie chce tego robić a ja sam nie zrobię, ojciec też i czasu nie ma a brat który by to pewnie umiał to też czasu nie ma bo zarobiony jest.
A te fendty to sobie w du.... wsadź.
To jest temat o ursusie a nie o tym niemieckim fendtcie

#329 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 09:34

[Ursus C-360] Zalety i wady! mechanik za zrobienie hamulców nie weżmie niewiadomo jakiej kasy
ale za durzo roboty i dźwigania jest przy tym
te zasrane zwolnice z pochwami
do d*py to jest rozwiązane

Opus meum est

#330 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 09:46

[Ursus C-360] Zalety i wady! Renomty c-360 nie są takie drogie, sami daliśmy 3500 zł za remont skrzyni i nowe hamulce ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 13:37

[Ursus C-360] Zalety i wady! No tak no ale mój ursusek był już 2 albo 3 razy u mechaników, remont silnika, drugi raz tłok mi rozwaliło, i jeszcze raz po coś i za każdym razem się ojciec pyta czy nie zrobi hamulca tak przy okazji jak już tu ciągnik jest a on, że nie ok ok a jak odbieramy ciągniczek to ze nie da się zrobić. Więc pewnie im się nie chce zaglądać, bo jak to rozbiorą to późn9iej trzeba złożyć a to trochę roboty jest.
Bo drogie to to nie jest, do 60 to nie ma aż takich drogich rzeczy i napraw, no chyba ,ze się napęd cały rozwali czy coś.

#332 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 19:14

[Ursus C-360] Zalety i wady! jeżeli jest cylinderek uszkodzony to do samego zdjęcia i założenia zwolnicy trzeba 2 osoby do pomocy a pozostałe elementy to przecież nic skomplikowanego i nie potrzeba nadzwyczajnych umiejętności troche roboty jest ale z kolegą w ciągu dnia zrobiliśmy 2 strony,a tym mrchaniką to się dziwie że nie chce im się trochę podłubać

#333 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 19:52

[Ursus C-360] Zalety i wady! Zrobić hamulce jest dzisiaj ciężko, bo części są do d*py. Moje C360 było w 2007 w remoncie i po tygodniu prawe koło przestało hamować, a lewe do dziś blokuje od dotknięcia, choć już trochę cylinderek puszcza płyn, a wszystko było nowe i wcale nie tanie, bo sam mojemu znajomemu części kupowałem i przywoziłem.
good God damn and other such phrases...

#334 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 21:04

[Ursus C-360] Zalety i wady! Od 1996r w moim c 360 było robione:jakiś wałek w skrzyni bo 3 nie było,zwolnice,blokada,tuleja+tłok bo się przegrzał i pękła i łożyska w skrzyni od WOMU i tarcze spzęgłowe,pompa wtryskowa u regeneracji.Oczywiście inne drobne naprawy też były.Na 13 lat to nie zbyt dużo ja nie narzekam.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#335 Share goomis93

goomis93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 maj 2009 - 18:43

[Ursus C-360] Zalety i wady! Jestem szczęśliwym posiadaczem takiego ursusa i muszę powiedzieć, ze do jego wad należy:

- blokada układu różnicowego
- trochę duże spalanie jak na swoją pojemność
- hałaśliwa kabina
- wyjące zwolnice
- zakleszczające się biegi
- trochę za lekki .. chociaż mam komplet obciążników i kabine jednak dalej się grzebie

ale są także jego zalety :P miedzy innymi:
+ prostota wykonania .. bo przecież "piękno i niezawodność tkwi w prostocie wykonania .. " :P to moje motto :P
+ łatwy dostęp do części
+ uniwersalność
+ dobry uciąg
+ idealne dobrane obroty WOM ... wyśmienicie współpracuje z kosiarką rotacyjną duża :P

.. i wiele, wiele innych .. :P Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tej maszyny.
.Wycie mostu słychać z dala - 60tka za*****la.. !! :P

#336 Share chata1989

chata1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 maj 2009 - 20:59

[Ursus C-360] Zalety i wady! ursus c-330 zalety
niezawodna blokadai wąski na kołach,do lasu jak znalaz
hamulce[nie zapowietrzą się]
zwinny wszędzie wejdzie
prosty w obsłudze
odprężnik
WADY
zwolnice
wolny podnośnik

#337 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 29 maj 2009 - 22:24

[Ursus C-360] Zalety i wady! sorry stary ale to jest fora o c 360 a nie c 330
poza tym co ty chcesz od zwolnic w c 330
przecież w c 330 nie słychać ani zwolnic ani ataku jak to ma miejsce w c 360

Opus meum est

#338 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 29 maj 2009 - 22:56

[Ursus C-360] Zalety i wady! @Davidastra, kolego to powiem Ci, że mało widziałeś, albo ja mam jakieś urojenia słuchowe :P u mnie w okolicy 3/4 trzydziestek wyje. u mnie na 3, 5 i 6 najbardziej. Nie jest to takie wycie jak w C360, ale jest. Co do C360 to jest superowy ciągnik do lasu, miałem okazję pracować nim kilka razy przy wyrębie i złego słowa nie powiem.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#339 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 czerwiec 2009 - 12:15

[Ursus C-360] Zalety i wady! wie ktoś może jaką max predkosc wyciąga c360 na wstecznym biegu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 12:38