Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#241 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 08 lipiec 2008 - 08:52

[Ursus C-360] Zalety i wady! c-360 to dobre ciagniki ale kazdy ciagnik ma wady jak c-360 :P np.trzeszczaca skrzynia biegów , wyjace zwolnice

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 04:09
  •  

#242 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 08 lipiec 2008 - 09:59

[Ursus C-360] Zalety i wady! Alezen88 tu pisze że nie trzeba włączac womu zeby pompa chodziła. Wystarczy podnieśc lewą dzwigienkę na maxa do góry a prawą ustawic na neutralne położe nie i włączyc jakis bieg najlepiej 3 lub 4 . pompa podnosi a wałek stoi

HAHAHA jak ja taką kombinację zrobiłem zeby pompa chodziła bez wałka to odrazu sie po nową pokrywę pdnośnika musiałem wybrać bo mi siłownik do kabiny wjechał i było koniec zabawy olej lał sie do kabiny a siłownik do połowy przebił pokrywę więc łapy zdaleka od zabawy tymi dzwigniami tam i wielkim kombinowaniu jak niechciecie 760 złoty dać na nową pokrywę

#243 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 22:54

[Ursus C-360] Zalety i wady! Musiałeś miec jakąś wadę. Według instrukcji podane przeze mnie ustawienie nazywa się "napędem zależnym pompy hydraulicznej przez skrzynię przekładniową" u mnie działa bez problemu.

Nie cytujemy poprzedniego posta

#244 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 lipiec 2008 - 23:07

[Ursus C-360] Zalety i wady! Hmm al z tego co ogladałem w C-360 w środku to żeby pompa chodziła to WOM musi być włączony i tu niec nie zrobisz czy przez skrzynie czy normalnie, od WOMu jest ta tuleja przesowna która nie wiem ale chyba to ona napedza pompe, i jak ta tuleja przesunie się do pompy to włącza WOM to jeden ch.... czy tak czy tak, bo albo bedziesz miał zależne albo niezależne :)
Mój Wladimirec podbija świat

#245 Share Maciek90

Maciek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 14:53

[Ursus C-360] Zalety i wady! zen88 ma rację. Można włączyć pompę bez włączania WOMU. Lewa dźwignia całkiem do góry prawa na środek i wrzucamy jakiś bieg. Wałek stoi a podnośnik podnosi. Jest jednak małe "ale". W instrukcji jest napisane, że pompa nie może działać na biegu wstecznym i na piątce.

#246 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 15:13

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja tam jezdze C-360 juz sporawo i tam juz mi zadan wada nie przeszkadza, przyzwyczailem sie... no moze poza tym ze zeby właczyc pompe trzeba tez wlączyc przekaźnik...

#247 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 18:25

[Ursus C-360] Zalety i wady! ale w kombajnie ziemniaczanym jest to wręcz niezbędne

#248 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 17 lipiec 2008 - 20:08

[Ursus C-360] Zalety i wady! Maciek90 może masz rację że to ''ale'' to bieg 5 i wsteczny choć ja sie po pokrywę pompy podnośnika wybrałem po włączeniu biegu 2 a było wszystko dobrze tak jak powinno być hehe więc ta instrukcja chyba czegoś dosłownie nieopisuje albo inżynierowie w Ursusie jak konstrułowali te traktory to spali treba było jak w ciapkach zrobić i było by dobrze a oni zamiast udoskonalić to sie cofli o krok do tyły

#249 Share Maciek90

Maciek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 20:32

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja robiłem tak wielokrotnie np. jeżdżąc z opryskiwaczem (czasami wrzucałem nawet 5 i jechałem dopóki nie dowiedziałem się, że tak nie można) i żadnych kłopotów z pokrywą nie miałem. Widocznie miałeś pecha albo trafiłeś na jakiś źle zrobiony egzemplarz. Jednak mimo wszystko trzeba otwarcie przyznać, że jest to chyba największa wada naszego poczciwego Ursusa C360

#250 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 21:41

[Ursus C-360] Zalety i wady! Tak, a jak gdzieś jedziesz i pompa opuszcza to musze wałek zdejmować, chociaż we władziu nie mam tego problemu
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share PABLOc360

PABLOc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 10:43

[Ursus C-360] Zalety i wady! WITAM panowie jeszcze powróce do tego tematu że 360 sie psuja co chwile tak jak jeden kolega tam pisał.Może i sie psuja ale to albo trafiłeś na jakiś wadliwy ciągnik albo kwestia złego użytkowania ja obrabiam mojom 360 15ha+łąki jest on z 84roku i mam go od nowości jeszcze po ojcu ;) i remont ostatnio robiłem jakieś 4 lata temu i jak naraźie to na remont sie nie zanosi ;) ale mam np.sąsiada który też ma 360 i ma na niego dwóch lub nawet trzech operatorów którzy mu obrabiają ziemie a wiecie jak to sie dba o ciągnik jak nie swój ;) i jak on wyjedzie tym ciagnikiem w pole to nawet ma takie przypadki że jednego sezonu mu nie wytrzyma bez remontu ale zazwyczaj zrobi jakiś jeden dwa sezony i remont ;) no i jeszcze on obrabia jakieś 10-12ha i w dodatku robił jeszcze rok temu remont generalny i znów sie zepsuł :) niewiem może on własnie trafił na taki wadliwy egzemplarz albo poprostu jest to kwestia złego użytkowania ciągnika :) Ja tam na 360 nie narzekam inny sąsiad też ma dwie sztuki i też nie pamiętam kiedy ostatnio remont robił jedynie co to nowe błotniki i lakier ogólnie w moich okolicach też jest bardzo dużó 360 i 360 3p

#252 Share sabusiak

sabusiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 15:45

-hałas
-wolny podnośnik
-itp

kto powiedzial ze w c 360 jest slaby podnosnik ja nie dawno wymienilem pompe hydrauliczna od podnosnika i pierscienie to na wolnych obrotach w pare sekund plug podniesie

#253 Share sabusiak

sabusiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 15:53

-hałas
-wolny podnośnik
-itp

#254 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 15:58

[Ursus C-360] Zalety i wady! racja u mnie tez podnosnik jest dobry a ma juz ponad 10lat moja c360

#255 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 16:06

[Ursus C-360] Zalety i wady! U nas też już powoli c360 wychodzą z mody ogólnie to robią i tak w lekkich pracach ale najgorsze jest to spalanie z podnośnikiem nie mam problemów po wymianie pompy ale też juz moja c360 ma ostatnie miesiące w gospodarstwie

#256 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 19:50

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ja tez wymienilem pierscienie na tloku i nowa pompa. Na wolych obrotach podnislo mi przod gdy chcialem podniesc trola z bela. A ta 360 jest z turem. ;)

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#257 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 30 sierpień 2008 - 20:19

[Ursus C-360] Zalety i wady! U mnie wada to brak wspomagania. Ten ciągnik byłby fajny jak byłby krótszy a przy tym zwinniejszy jak np. zetor 5211.

#258 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 08:00

[Ursus C-360] Zalety i wady! Co do wspomagania kiedyś mieliśmy c4011 prawie 10lat starszą od c360 którą teraz mamy i kierownicą można było kręcić jednym palcem w tych nowszych nie jest tak może to kwestia dopracowania układu ale ojciec i tak już dużo dłubał w tym i nie może ustawić

#259 Share barol

barol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 20:14

[Ursus C-360] Zalety i wady! +prosta konstrukcja=łatwy w naprawie
+dobry uciąg
+wytrzymałość

-komfort(kabina)
-słaby podnośnik
-głośna i zakleszczająca się skrzynia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 20:42

[Ursus C-360] Zalety i wady! w sumie te ciągniki nie byłyby złe jak by nasi konstruktorzy wykazali tyle inicjatywy co czesi wiadomo na dzisiejsze czasy te ciągniki nie spałniają żadnych wymogów a i w latach swojej świetności były daleko w tyle za zetorami, sam mam 3p. i nie było roku żeby sie coś nie spi.... a sąsiad ma 5211 o podobnym przebiegu to nie było w nim nawet w połowie tylu awarii co w moim ursusie. nawet wtrysków i zaworów nie ustawiał, i ciągnik dalej pali w 20 stopniowy mróz bez problemu.