Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Zalety i wady!

936 odpowiedzi na ten temat

#221 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 21 luty 2008 - 19:14

[Ursus C-360] Zalety i wady! to ze c360 jest mozna powiedziec wielka a jest slaba ...nie wjedziesz na jakis maly ogrodek...nawet w lesie jest nie dobrze ze jest taka dluga....chodzi tu o zgrabnoisc ciagnika.... nie sztuką jest zrobic 50 konny dlugi na 5 metrow traktor, ale sztuka jest zrobic mocny maly i zwinny traktor...jak w przypadju zetora 7011 i c360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Zalety i wady! Dzisiaj, 21:34
  •  

#222 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 luty 2008 - 19:22

[Ursus C-360] Zalety i wady! ale gdyby 60 była krótsza to by jej przód mocniej zadzierało jak coś ciężkiego bierzemy na podnośnik

#223 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 21 luty 2008 - 19:25

[Ursus C-360] Zalety i wady! od tego są obcciazniki....jakos innych, krotszych ciagnikow nie podnosi ( przynajmniej nie slyszalem)

#224 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 luty 2008 - 19:27

[Ursus C-360] Zalety i wady! czasem i one nie wystarczają

#225 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 23 luty 2008 - 19:45

[Ursus C-360] Zalety i wady! Polski rolnik dawno pozbył by sie 360 i kupił nowy ciągnik w zamian,ale gdyby wiedział napewno że produkcja którą się zajmuje przyniesie zysk.Gdyby miał pewność że jego produkt sprzeda sie za dobrą cenę , i poniesione koszty zwrócą sie, a jeszcze zarobi. Miałby wtedy z czego uzbierać , albo nie bałby sie wziąc kredytu wiedząc że bedzie mial z czego spłacić. A w obecnej sytuacji rolnik nie wie co bedzie za rok-czy zyska,czy zbankrutuje, wiec musi się męczyć na wiekowych ursusach ,albo sprzedac i kupić jeszcze starszego sprowadzonego "trupa' z zachodu i dalej sie męczyć.
A po drugie to chyba tez sprawa sentymentu do URSUSA i znajomości jego budowy,obsługi,napraw...
360 jest napewno bardzo uniwersalna-pasuje do (prawie)wszystkich maszyn przeznaczonych na taką moc-tych nopwych i starych.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#226 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 23 luty 2008 - 21:16

[Ursus C-360] Zalety i wady! Z tą niepewnoscia na nastepne lata sie zgadzam, bo jak sie ma mniej jak 50h to rolnictwo jest nieoplacalne...i nie ma sensu ryzykowac...ale jezeli ktos ma setki, tysiace hektarow to jasne ze nie beddzie trzymal 60tki

#227 Share krojony

krojony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 luty 2008 - 07:35

[Ursus C-360] Zalety i wady! c 360 najlepiej sprawdza się w roli ciągnika pomocniczego tak jak c 330 osobiście posiadam jeszcze 1002 i forterre 11441 Przed zakupem forterry orałem c 360 i nie narzekam tylko w 3 skiby to szczególnie po kukurydzy było ciężko

#228 Share damianTDD

damianTDD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:sprzęt rolniczy

Napisany 25 luty 2008 - 21:47

[Ursus C-360] Zalety i wady! ja osobiście nie mam 360 ale mam 3p moze ma troch mnie koni ale do opryskiwacza czy transportu jest idealny

#229 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 14:55

[Ursus C-360] Zalety i wady! ja mam 360 od 15 lat i do 2005 roku była jedynym ciągnikiem na 30ha ornego i 60 łąk
chodziła ze wszystkim od pługa, przez kosiarke do prasy do siana i uważam że jest naprawde solidna, była kupiona ze stanem licznika 5400mth (licznik był zepsuty więc ile było przepracowane niewiadomo, ale na pewno nie mniej)
od 2 lat ma do pomocy 385 a i tak nabija po 600mth rocznie (założyłem rok temu licznik)
pali jak na moc przyzwoicie, do orki ma obciążniki od 4011 z 3 talerzami+środek na jedno koło więc jest uciąg:)
a skoszenie 60ha kosiarką 135 troche zajmuje i woda nie raz sie gotowała
wszystkie pola i łąki jakie mamy to były ugory które ten ciągnik musiał do porządku doprowadzić i jakoś wytrzymał do teraz
miał robiony raz silnik i w tym roku skrzynie i podnośnik, został tylko tylny most który jest na razie ok
pewnie że można zrobić to szybciej i wygodniej tylko że ile to kosztuje...
ciągnik to maszyna, ma pracować, zarobić na siebie i trafić na złom i uważam że moja już na siebie zarobiła ale musi jeszcze zarobić na ciągnik który ją zastąpi

#230 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 14:59

[Ursus C-360] Zalety i wady! 60 ha i jedna 60 tylko ??? jak ty sie wyrabiałeś??
a jak teraz 60 robi 600mth rocznie to ile robi 80 u ciebie bo pewnie też ponad 600

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 16:54

[Ursus C-360] Zalety i wady! wyrabiałem sie jakoś... wiadomo że jesienią żeby było wszystko na czas to ciągnik prawie nie był gaszony ale chyba po to on jest
na zachodzie przebieg 600mth rocznie to nic
a mój 385 nie wiem ile robi mth rocznie ale mniej niż 360 bo większość sprzętu jest do "małego", dużym robie orke i zwijarka + Tur

#232 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:06

[Ursus C-360] Zalety i wady! to że 600mth to wiem że jest nie wiele bo sami w ostatnim roku 3p zrobiliśmy ponad 600mth i miał on jeszcze sporo wolnego

#233 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 21:01

[Ursus C-360] Zalety i wady! dokładnie
nie rozumiem np. tego że inni na taką powierzchnie jak ja mam to mają ciągniki 2 razy mocniejsze i sie nie wyrabiają
ja mam studia, gospodarstwo i mam jeszcze czas dla dziewczyny...
pewnie że fajnie by było robić wszystko połowe krócej ale jak sie zaczyna praktycznie od zera to maszyna ma najpierw zarabiać... i na razie są takie jakie są....

#234 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 10 marzec 2008 - 16:42

[Ursus C-360] Zalety i wady! Słaby kuład chłodzenia czesto psujacy sie układ chamulcowy w polu na polach kwadratowych zle sie manweruje
Zalet
Tanie czesci wytrzymałe silniki i chyba tyle :)

#235 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2008 - 17:08

[Ursus C-360] Zalety i wady! W C-360 jest najgorssze to, żeby włączyć pompę załącza się z nią przekaźnik. To jest jego wadą. A zalety, to to, że jest dosyć szybka i nadaje się do transportu....

#236 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 25 kwiecień 2008 - 21:31

[Ursus C-360] Zalety i wady! Ale nie trzeba włączac womu zeby pompa chodziła. Wystarczy podnieśc lewą dzwigienkę na maxa do góry a prawą ustawic na neutralne położe nie i włączyc jakis bieg najlepiej 3 lub 4 . pompa podnosi a wałek stoi B)

#237 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 07:11

[Ursus C-360] Zalety i wady! Mnie to w c360 najbardziej denerwuje podnośnik długie oczekiwanie aż podniesie jeszcze na moich ziemiach np:uprawiasz i się zaglibisz zanim podniesie się agregat już siedzisz ze nie możesz wyjechać

#238 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 09:13

[Ursus C-360] Zalety i wady! W przypadku kiedy ciągnik się szybko zakopuje z narzędziem można włączyć regulację siłową. U mnie musiałem jednak przywiązać tę gałeczkę z prawej strony przy siedzeniu w pozycji pionowej. Działa wyśmienicie. To jest zaletą mojej sześćdziesiątki, sąsiedzi kopią się z kultywatorem i ciągle regulują dźwignią od podnoszenia, a ja jak ustawie na początku pola to do końca tak idzie, utrzymując tę samą głębokość nawet na nierównościach. To samo z pługiem. Normalnie rewelka. Polecam.

#239 Share Maciek90

Maciek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 17:05

[Ursus C-360] Zalety i wady! A jak się włącza tą regulację siłową? Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat?

Nie cytujemy poprzedniego posta... - krolikNH

Edytowany przez krolikNH, 22 lipiec 2008 - 08:02.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 19:19

[Ursus C-360] Zalety i wady! Regulacje włącza się tą gałeczką, co jest przy siedzeniu z prawej strony. Trzeba ustawić ją w pozycji pionowej. U mnie musiałem przywiązać, bo się sama przestawiała. Aby pracować z regulacją siłową wałek skrętny w podnośniku nie może być pęknięty (zazwyczaj nie jest). Kiedy śruba łącząca narzędzie z ciągnikiem naciska na dźwignię w podnośniku, to podnośnik automatycznie unosi.