Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa nowej obory

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 15:15

budowa nowej obory znaczy my i tak do tej pory kupujemy słomę prosto z pola rok rocznie, więc po prostu trzeba by było kupować więcej z PGR. Wypychał bym turem obornik codziennie jak nie 2 razy na dzień. ChiquitaB a jaki byłby mniej więcej koszt obory na rusztach+zbiornik na 25 sztuk? Orientujesz się może?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa nowej obory Dzisiaj, 20:21
  •  

#22 Share MrKrzysiu12

MrKrzysiu12

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 16:34

budowa nowej obory

Turem to pół biedy wypychać jeszcze ale zgarniacz też swoje kosztuje. Polecam ruszta kolego. Słomy co roku coraz mniej i coraz krótsza a co ludzie mają to kto mądry to sprzeda jeszcze i zarobi na niej więc kończą się czasy że za darmo dostaniesz od sąsiada. Co do tych kosztów do kolegi wyzej to jak nie wiesz to głupot nie pisz

Koles nie napisałem że na pewnto tak jest tylko że wyczytałem że koszty raz tyle poczytaj po necie tak pisze ale koszty napewna nie są tak duże że aż raz tyle i na pewno nie są to koszty o 10tys wienksze tylko troche wiencej wienksze i nie pisz mi tu że sie nie znam bo nic nie pisałem że mam takie cos albo cos tylko wyczytałem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jeszcze o cos ci chodzi????
no muj sąmsiad ma to jak ma dużo obornika to wyciągiem wywala chyba z godzine

znaczy my i tak do tej pory kupujemy słomę prosto z pola rok rocznie, więc po prostu trzeba by było kupować więcej z PGR. Wypychał bym turem obornik codziennie jak nie 2 razy na dzień. ChiquitaB a jaki byłby mniej więcej koszt obory na rusztach+zbiornik na 25 sztuk? Orientujesz się może?

To bys musiał sam sobie policzyc bo m2 ruszt kosztuje 100-120zł
ale słyszałem że na rusztach są wienksze koszty leczenia ale nie wiem jak z tym na prawde czy to prawda
no i to zależy czy krowy luzem czy wiązane bo jak chcesz stanowisko to 10tys jak nic na krowe musisz dac

Turem to pół biedy wypychać jeszcze ale zgarniacz też swoje kosztuje. Polecam ruszta kolego. Słomy co roku coraz mniej i coraz krótsza a co ludzie mają to kto mądry to sprzeda jeszcze i zarobi na niej więc kończą się czasy że za darmo dostaniesz od sąsiada. Co do tych kosztów do kolegi wyzej to jak nie wiesz to głupot nie pisz

A jak jesteś taki znawca to czemu koledze nic nie napisałes jak i co
a taki wyciąg to za 15tys to już sie kupi jeszcze zależy ile metrów potżeba

#23 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 10 listopad 2011 - 17:05

budowa nowej obory Kolego @MrKrzysiu12 polecam słownik ortograficzny, końcówka Twojego nicku oznacza chyba wiek o widac po ortografii...

Sama obora to chyba mały pikuś ale wyposazenie jej potem kosztuje mase pieniedzy
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#24 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 17:39

budowa nowej obory i właśnie dlatego wygrodzenia chciałbym zrobić sam. Rzeczy potrzebne do instalacji takie jak rury, poidła, kable, lampy kupiłbym ale pozakładałbym we własnym zakresie by jak najbardziej ciąć koszty.

#25 Share MrKrzysiu12

MrKrzysiu12

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 17:59

budowa nowej obory 12 to nie wiek a numer mojego domu bo idne były zajete a chciałem miec te same niki wszendzie na nk yotube onet wp no i agrofoto
też w tym żecz kasy do srodka wejdzie bardzo dużo

#26 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 19:28

budowa nowej obory kolego zbiornik to bys musial miec 300m3 powiedzmy w zaokragleniu i teraz czy bys chcial miec osobno obok budynku czy pod rusztami do tego ruszta tak jak kolega wyzej pisal ceny i mozesz sam ulozyc. hale mozesz uzywana kupic do dojenia i wyposazenie to juz od ciebie zalezy jak bys chcial miec w srodku. oczywiscie obora wolnostanowiskowa. co do zbiornika mi sie podoba riela z blachy robia i pokrywaja jakims preparatem i na to dach jeszcze przychodzi taki namiot i smrodu nie ma ale do tego pompa musi byc wiec dodatkowy koszt. zreszta mozna obliczyc wszystko tylko wymiar by trzeba bylo miec.
kolego co tam sie czepilem to sory ale za sam ruszt jeszcze raz tyle to wiadomo ze nie realne.
pisze z telefonu to moze tak nie skladnie troche:-) koszt to pewnie cos kolo 200tys

Edytowany przez ChiquitaB, 10 listopad 2011 - 19:30.

#27 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 19:52

budowa nowej obory a uwięziowa na rusztach na 25 sztuk?

#28 Share MrKrzysiu12

MrKrzysiu12

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 20:34

budowa nowej obory No tak z 200tys to tak bendzie od 200-220 tys powines sie zmiescic tylko trzeba jeszcze jakies mieszadło skombinowac a jesli jesteś doś mondry to sam se to zrobisz :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 02 luty 2012 - 13:10

budowa nowej obory Do ilu DJP nie trzeba planu srodowiskowego przy budowie obory?

Edytowany przez konrad82, 02 luty 2012 - 13:11.

#30 Share marcos

marcos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 luty 2012 - 13:34

budowa nowej obory Jeśli chodzi o plan środowiskowy to do 40djp nie trzeba chyba że mieszkasz poza wioską to do 60.

Jestem w trakcie budowy obory i mogę powiedzieć, że licząc koszty trzeba wziąć pod uwagę to, iż nawet na drobiazgach uzbiera się spora kwota bo nawet gdy robotę wykonujesz sam to jednak ceny materiałów obecnie są nie małe i wraz wyjdzie pokaźna sumka.

Edytowany przez marcos, 02 luty 2012 - 13:40.

#31 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 02 luty 2012 - 14:01

budowa nowej obory Tak wiem.Mieszkam na końcu wsi,trzeba w gminie sprawdzić pewnie do ilu DJP jest????? Było by około 50 szt dojnych reszta w starej oborze.Mozna to jakoś ominąć ,zeby tego plany nie robic,ktos to jakoś sprawdza?

Edytowany przez konrad82, 02 luty 2012 - 14:02.

#32 Share marcos

marcos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 luty 2012 - 15:01

budowa nowej obory Przy wydawaniu pozwolenia sprawdzają. Ja po postawieniu nowej obory niby mam mieć 40 ale w opisie mam że w starje oborze zmniejszę obsadę.

#33 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 02 luty 2012 - 15:55

budowa nowej obory Nowy obiekt budowaleś czy to jakaś dobydowa bądz rorbudowa? Ja rozwazam jeszcze dobudowe z jednego boku po calej długosci.zostały by pomieszczenia na schładzalnik ale te dobudowki troche ograniczaja...

#34 Share marcos

marcos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 luty 2012 - 16:59

budowa nowej obory Gdybym mógł dobudować do starej to napewno bym tak zrobił bo zmniejszyłoby to koszty ale nie mogę bo ogranicza mnie podwórko z jednej strony a sąsiad z drugiej więc musiałem postawić nowy w innym miejscu.

#35 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 08 luty 2012 - 15:27

budowa nowej obory Nie chcąc zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Znajomy ma w planach modernizację obory stanowiskowej na 50szt krów dojnych. Ze względu na szerokość budynku nie wchodzi w grę przebudowa na wolnostanowiskową.

Zastanawia się nad:

1. stanowiskowa z korytarzem paszowym przez środek obory, pod ścianami kanaly gnojowe/ ruszt;

2. kombiboksy po obu stronach korytarza paszowego, a pod scianami jak wyzej- kanaly gnojowe/ ruszt.

Które rozwiazanie waszym zdaniem jest najlepsze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 luty 2012 - 23:34

budowa nowej obory gdybym był na jego miejscu to pewnie kombiboksy z drabiną paszową zatrzaskową, a nad nimi dojarka przewodowa. Przed dojeniem sypiesz krowom treściwe i powinno grać. Ale nie mam takiej obory, więc mogę się mylić :) Równie dobrze drabiny mogą się nie sprawdzić, albo niektóre krowy nie będą się chciały wydoić z jednej strony, tylko z drugiej itp.