Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 16 maj 2015 - 06:17

Ochrona kukurydzy

Liczymy tylko liście w pełni rozwinięte. Jak 3 widać to raczej ciągle faza 1. liścia.

Jeden piernik. Te środki, które podałeś, to jest to praktycznie to samo.

Nikosulfuron na perz to tak sobie, raczej całkowicie go nie zwalczysz.

Jeśli jednak się na któryś zdecydujesz, warto dodać do nich Atpolan. Sam Jednak preferuję niko w formulacji OD. Cena wyższa, dawka substancji niższa, ale jakość i skuteczność dużo lepsze.

A co do ilości zakupywanego środka, to dawkę możesz regulować też poprzez przejazd z inną prędkością. Nie ma perzu, to przyśpieszasz, jest  to zwalniasz. 

to ciekawe bo częstym błędem jest to że widzimy 3 liście a ona ma już 4-5. Zwłaszcza na niektórych herbicydach to jest napisane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 16:25
  •  

#1822 Share mrobak

mrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 16 maj 2015 - 08:48

Ochrona kukurydzy

daj przykład etykiety

#1823 Share lukasosa

lukasosa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 maj 2015 - 12:20

Ochrona kukurydzy

co do adengo można pryskać nawet jak ma ze 3-4 liście nic się nie stanie czemu piszą do 2 liści bo jak by napisali do 4 to byście pryskali jak by miała 6 i chwasty duże , jedna zasada jak ma więcej liści nie pryskamy w chłody .Na te wyżej wymienione chwasty maister power nie zwykły maister i sobie spokojnie poradzi wiem że to wygląda jak reklama ale jest super można tez rimela(titus) + novel ale tu się zaczynamy bawić w mieszaniny co a jak źle się zmiesza to po zawodach można też colomusem super środek ale od maistra droższy . Jest mega fajnych kombinacji ale i tak się nie zejdzie poniżej tych 132 zł netto na ha a i żeby było dobrze chyba że się ma jednoliścienne albo samo dwuliścienne ale tego się nigdy nie wie co wyskoczy więc lepiej pełno ochrone stosować:-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1824 Share mrobak

mrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 16 maj 2015 - 12:38

Ochrona kukurydzy

1 l samson/nikosh itp + 80 g Mocarza na komosę  i nawet z aduwantem się w 100 zł  zmieścisz :D .

#1825 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 16 maj 2015 - 12:52

Ochrona kukurydzy

panowie co jest dobre na powój i rdest kolankowy kukurydza faza 3 liści po lumaxie tylko to zostało,pryskane lumaxem było 01.05.2015  Ktos  odp

#1826 Share lukasosa

lukasosa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 maj 2015 - 13:35

Ochrona kukurydzy

Mrobak ale ominie Ci wyczyńca ostrożnia no i wiele wiele innych;-). Na powój i rdest shado 300 lub hector ale powoju ale on nie jest tak groźny i mało co na niego działa:-)

Samson 1l 65 zł netto+ Mocarz 60 zł netto na ha + adiuwant 1 l ok 15 zł razem 140 zł netto wiec nie wiem jak Ty liczysz:-) i Mocarzu nie 80 g a 20 g ;-)

#1827 Share rolnik1986

rolnik1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 17 maj 2015 - 07:06

Ochrona kukurydzy

Mrobak ale ominie Ci wyczyńca ostrożnia no i wiele wiele innych;-). Na powój i rdest shado 300 lub hector ale powoju ale on nie jest tak groźny i mało co na niego działa:-)

Samson 1l 65 zł netto+ Mocarz 60 zł netto na ha + adiuwant 1 l ok 15 zł razem 140 zł netto wiec nie wiem jak Ty liczysz:-) i Mocarzu nie 80 g a 20 g ;-)

20g czy 200g koledzy? :)

#1828 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 17 maj 2015 - 09:13

Ochrona kukurydzy

a co polecicie na ostrożeń polny? Bo polecili nam mieszankę Mocarz + Nikosh + hydrotec ale tu słabo ze zwalczaniem tego. Na hektar 155zł. Maister wychodzi 200zł na hektar. Najbardziej interesuje mnie na przytulie , perz i właśnie ostrożeń

reklama Agrolok na oprysk QQ  :) takze miałem taką propozycje ale raczej bede pryskał pewnym środkiem :D niby taniej a jak cos wyskoczy 

#1829 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 17 maj 2015 - 10:39

Ochrona kukurydzy

Panowie co będzie lepszym rozwiązaniem adengo w dawce 0,4l/ha-kukurydza wypuszcza kiełki ok 1 cm pod powirzchnią(siana na 4 cm) czy mieszanina nikosh/narval+ mocarz w dawkach 1,5l+200g

dodam,że pole zaje....perzem i innym dziadostwem dość mocno-ot taki pierwszoroczny  nabytek

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1830 Share rolnik1986

rolnik1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:56

Ochrona kukurydzy

ja robiłem rok temu 1,5l narval i 0,2kg mocarz i perzu nie ma. w tym roku będzie 1,2l i 0,2kg

Edytowany przez rolnik1986, 17 maj 2015 - 10:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 17 maj 2015 - 12:12

Ochrona kukurydzy

u mnie taka mikstura była uzywana przez kilka lat i zawsze było ok ale nigdy nie miałem tak zaje....pola jak w tym roku

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1832 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 maj 2015 - 12:18

Ochrona kukurydzy

ostatnio podczas sprzątania magazynu jakimś cudem uchowała mi się odżywka EKOSOL KU około 4l (napoczęta) z 2010 roku. jak myślicie mogę ją jeszcze wykorzystać, nic się nie stanie? Na butli pisze że okres ważności to minimum 3 lata.

Wiem, że nic nie wiem.

#1833 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 17 maj 2015 - 14:00

Ochrona kukurydzy

Nie wiem do końca jak to jest, ale nikosulfuron całkiem dobrze bierze wyczyńca, przynajmniej u mnie.

Pełna dawka Mocarza 200 g , ale w mieszance z nikosulfuronem też zawsze daję mniej, w sumie tylko po to by poprawić skuteczność na komosę, także gdy dwuliścienne małe to można wg mnie nawet mniej niż te 80 g, tym bardziej z adiuwantem, tym bardziej, że praktycznie wszystkie herbicydy nie pozostają zupełnie bez wpływu na plon w kukurydzy. Co do cen, czasem warto kupić w większych opakowaniach.

A jeśli już tak mocno mamy zejść z ceny, to ja jeszcze bym obniżył te dawki o 20%, dał to w max 200l/ ha i dodał jeszcze ok 750 g saletry na 100 l wody

Edytowany przez matava, 17 maj 2015 - 14:07.

#1834 Share lukasosa

lukasosa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 maj 2015 - 14:44

Ochrona kukurydzy

To miał być 200 g a nie 20:-P. Sorki za pomyłkę. Zawsze w większych jest taniej:-)

#1835 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 17 maj 2015 - 15:24

Ochrona kukurydzy

W  kukurydzy wychodzi 4 liść od 10 dni nic nie padało, kiedy dać lumax ? jutro i czekać na deszcze które maja padać w tym tygodniu ,czy poczekać na te deszcze i opryskać po pierwszych opadach ,tylko żeby nie padało cały tydzień bo kukurydza przerośnie .

#1836 Share hodowca16

hodowca16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 17 maj 2015 - 18:56

Ochrona kukurydzy

co powiecie na maister power?

#1837 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 17 maj 2015 - 19:09

Ochrona kukurydzy Nie chciało się czytać tematu? O maistrze napisano już chyba wszystko.

#1838 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 18 maj 2015 - 06:25

Ochrona kukurydzy

A stosował ktoś taką mięszankę Narwal 1l+Cormax1l w chemirolu mi to polecili macie jakieś doświadczenia z tymi opryskami?

#1839 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 18 maj 2015 - 13:57

Ochrona kukurydzy

kolego janczar dokładnie agrolok tak proponował ale że ostrożeń na dwóch kawałkach jest więc wróciliśmy do pewnego Maistra i tam gdzie ostrożeń damy pełną dawke a gdzie nie ma tam 1.25 i koszt wychodzi 200zł/h przy pełnej dawce. Cena za litr Maistra 136zł niecałe wyszło mi. Podpowie jeszcze ktoś kiedy mocznikiem sypać qq i odżywki kiedy można dać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 18 maj 2015 - 19:31

Ochrona kukurydzy

To prawda ze mocarz przyhamowuje kuku? , w tym roku zakupilem bo mustang za bardzo liscie kreci i przyhamowuje ale slyszalem ze mocarz niby tez