Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#1501 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 14:44

Ochrona kukurydzy

Mam do was pytanie, wie moze ktos z was po jakim czasie widac pierwsze przypalenia perzu po elumisie?

mezotrion - działa już po kliku dniach i pierwsze objawy to bielenie roślin ( a na gatunkach wrażliwych czerwone przebarwienia) a rośliny zamierają po około tygodniu
nikosulfuron - działa trochę dłużej objawy zamierania wystąpić mogą nawet po kilku tygodniach, a pierwsze objawy to podłużne chlorozy liści i purpurowe przebarwienia nerwów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 19:59
  •  

#1502 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 czerwiec 2014 - 17:02

Ochrona kukurydzy

Mam do was pytanie, wie moze ktos z was po jakim czasie widac pierwsze przypalenia perzu po elumisie?

W jakich chwastach? Dwuliściennych czy jednoliściennych? Bo w dwuliściennych jak jest ciepło to po 5 dniach było widać. A nikosulfuron (na perz) działa znacznie wolniej, po około tygodniu powinny być widoczne zmiany na liściach, a po 3 tyg powinien być zwalczony.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1503 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 19:33

Ochrona kukurydzy Przewaga dwulisciennych. Zmiany widac na chwastach bo czubki im zrzułkły i zaczerwienily sie, oprocz perzu ale juz minelo półtora tygodnia i obawiam sie ze nie zniszczy tego całkowicie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1504 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 13:59

Ochrona kukurydzy Nie ma ktoś przypadkiem kilka gramów nasion kukurydzy Pyroxenia? Chciałem przeprowadzić
doświadczenie a nie chce kupować całej jednostki. Oczywiście zapłacę

#1505 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 20 czerwiec 2014 - 15:47

Ochrona kukurydzy witam mam pytanie 3 dni temu opryskałem kukurydze maister pak i kukrydze delikatnie przypaliło i chciałbym sie dowiedzieć czy nic jej nie będzie?

Załączone miniaturki

• DSC_0347-1.jpg
  • DSC_0350.jpg

Edytowany przez farmer777, 20 czerwiec 2014 - 15:48.

#1506 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 20:57

Ochrona kukurydzy Widocznie odmiana jest bardziej podatna na działanie zeagranu. Dlatego sam unikam stosowania maister packu i odradzam tego też znajomym. Za to nowy maister się u mnie bardzo dobrze sprawdził. Kukurydza powinna z tego wyjść, trochę ją przytrzyma.

#1507 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 21:51

Ochrona kukurydzy Może dlatego zalecają dawki dzielone

#1508 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 22:52

Ochrona kukurydzy Chyba niekoniecznie, choć w przypadku niektórych herbicydów powiem Ci że dawki dzielone dają wręcz lepsze efekty.
Lekkie przyhamowanie wzrostu w stosowaniu herbicydów nalistnych się zdąża, w przypadku bardziej wyrośniętej kukurydzy to częste zjawisko. Dlatego ja wolę dać herbicyd w fazie 4 liścia niż w fazie 6 czy 8 liścia bo wtedy może dość mocno przyhamować, a szybka aplikacja np. odżywki po herbicydzie też może przynieść skutek gorszy od oczekiwanego.
Oczywiście przy aplikacji herbicydów nalistnych w stosunkowo wczesnych fazach istnieje ryzyko słabszego działania ze względu na mała powierzchnię liści chwastów oraz praktycznie znikome działanie doglebowe (ryzyko wschodzenia nowych chwastów po herbicydzie).
Zapraszam na swój profil

#1509 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 23:42

Ochrona kukurydzy Na wyraźne zmiany w perzu jeszcze musisz poczekać. Dwuliścienne maja dość, sadząc z opisu.
Zapraszam na swój profil

#1510 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 21 czerwiec 2014 - 09:15

Ochrona kukurydzy czyli powino być dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1511 Share Tomek0305

Tomek0305

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 16:34

Ochrona kukurydzy Panowie, wyszlo mi proso od nowa w kukurydzy. radzicie to pryskac? kukurydza ma okolo metra, ale zielsko wyszlo glownie tam gdzie slabsza ziemia jest, gdzie ma okolo 40-50 cm. co z tym zrobic?nie chce slabszej czesci pola zostawic tak na marne, bo nie dosyc ze slabiej rosnie w tym miejscu to jeszcze chwast jej nie pomaga

#1512 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 20:19

Ochrona kukurydzy Mam podobnie na jednym polu, chwast wyszedł na nowo, rumian, gryka, samosiewy rzepaku i co z tym robić, prysnąć czymś jeszcze??? Pryskane był ok miesiac temu Hektorem, ale QQ stala i nie rosła, zimno i tyle, a teraz chwasty robią się duże.
Poradzcie bo u mnie qq pierwszy rok. dziś prysnąłem odżywkami ok 2 tygodnie temu RSM

#1513 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 21:07

Ochrona kukurydzy Porada na przyszłość :P Dużo lepiej od oprysków nalistnych sprawdzają się te doglebowe, lub mieszane. Po Lumaxie pole wygląda jak obca planeta na której można znaleźć tylko kukurydzę ;)

#1514 Share Tomek0305

Tomek0305

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 22:00

Ochrona kukurydzy ja pryskalem mocarzem i narvalem i niby wymiotlo wszystko ale tak jak eko energia pisze, zimno bylo kukurydza nie podrosla zeby przyćmić zielsko i teraz odbija na nowo..

#1515 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 22:01

Ochrona kukurydzy Popieram kolegę wyżej, albo doglebowo albo mieszanie. W tym roku duet pendigan na 2 liść i maister power na 4ty idealnie wyczyścił kukurydzę. A zawsze były kłopoty z zachwaszczeniem wtórnym, w tym roku go raczej nie będzie. Przeszło tylko trochę bylicy, ale jest tego tyle, co kot napłakał.

#1516 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 11:52

Ochrona kukurydzy

Porada na przyszłość :P Dużo lepiej od oprysków nalistnych sprawdzają się te doglebowe, lub mieszane. Po Lumaxie pole wygląda jak obca planeta na której można znaleźć tylko kukurydzę ;)

No wiadomo ale duzo osob sieje qq na ugorach lub na zaniedbanych dzialkach i wtedy nie ma sensu placic 2x przeplacac w tym roku u mnie tez zielsko troche poodbijalo ale qq jeszcze kilka dni i calkiem zagluszy miedzyrzedzia

#1517 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 czerwiec 2014 - 20:51

Ochrona kukurydzy jestem już w tej chwili pewny że Adengo przyhamowało mi kukurydzę i to dość znacznie, dawka poszła dolna na drugi dzień po siewie i na wilgotną glebę- po siewie deszczyk, warunki wręcz idealne dla środka, miał ktoś podobnie?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1518 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 22:07

Ochrona kukurydzy Dziwne, odchwaszczałem 1,5ha qq adengo i nic podobnego nie zauważyłem, tylko że na tym polu qq sie pokrzewiła.

#1519 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 22:56

Ochrona kukurydzy Mi kolega mowil ze zrobil mijaka i na mijaku jest qq o 10-15cm wyzsza po adengo dawka nie wiem jaka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1520 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 lipiec 2014 - 12:38

Ochrona kukurydzy eMWu no tak się stało, u mnie tak samo gdzie mijak to QQ o nawet 30cm wyższa.

My siejemy, a Bóg daje plony.