Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 22:40

Ochrona kukurydzy Koledzy mam problem. Jak wspomniałem wcześniej 1,5 tygodnia temu opryskałem pole Mustangiem. Niby efekty w postaci zwiędniętych liści były już następnego dnia, ale jak do tej pory zielsko nie potrafi uschnąć. Wypryskałem pełną a nawet wyższą dawkę na ha, bo na działkę 1,7 zużyłem porcję na 2 ha. Do zwalczenia była komosa i rdest powojowaty. Sytuacja wygląda tak, że część roślin na polu żółknie, inne dostały żółtych plam i mają opadnięte liście a inne jakby oprysk ich nie ruszył. Jutro wrzucę fotki jak to wygląda. Nie wiem czy to zostawić i liczyć, że chwasty nie zagłuszą kukurydzy czy robić poprawkę. Kukurydza ma aktualnie od 8 do 10 liści i nie wiem jaki środek można by zastosować i w jakiej niższej dawce, aby nie popalić kukurydzy. Czy do Mustanga powinienem dodać adiuwant, bo na etykiecie nie było o tym napisane wprost? Jedyne co to stosować adiuwant w robiąc mieszaninę z Titusem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 23:23
  •  

#1482 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 22:54

Ochrona kukurydzy Jeżeli traktowałeś to 306-ką to się nie dziw. Florasulam działa baaaaaardzo długo. To co wcześniej wzięło to 2,4D-które dość szybko działa

#1483 Share dawid35123

dawid35123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 20:30

Ochrona kukurydzy Ktos wie ile w glebie zalega srodek Lumax? W nastepstwie roslin jest napisane ze po wykonaniu glebokiej orki mozna zasiac rzepak ozimy, ale czy na pewno mu nie zaszkodzi? Moze ktos z was tak robil?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1484 Share domguralesku

domguralesku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 15:31

Ochrona kukurydzy Moje Pytanie jest nastepujące. Kukurydza jest w tej chwili w fazie 6-8 liści do tej pory pole było czyste na początku opryskałem na jednoliścienne bo było ich mnóstwo juz zostały spalone. po ostatnich deszczach widzę ze jest spoko komosy i innych dwuliściennych. co zrobic czym opryskac zeby nie przypalić kukurydzy?

#1485 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 15:39

Ochrona kukurydzy Ja w piątek opryskałem mocarzem, przytulia już "padła na kolana'', kukurydza ciemnozielona czyli nic jej nie jest

#1486 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 08:30

Ochrona kukurydzy a ja mam problem - zaaplikowałem maister power w pełnej dawce (1,5l/ha) na 4 liść (w prawie optymalnych warunkach) i pomijając małą skuteczność to ostro przyhamował mi kukurydzę, przestudiowałem ponownie etykietę, gdzie znajduje się wzmianka o zaprawie i granulatach fosforoorganicznych, których zastosowanie uniemożliwia aplikację tego środka - jaki wpływ mogła mieć zaprawa owadobójcza?

#1487 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 20:58

Ochrona kukurydzy Koledzy powiedzcie mi bo nie wiem pierwszy raz zasiałem kokurydzę czy pryska sie ja na choroby jesli tak to czym? i kiedy i jaką zastosowac odżywkę proszę o pomoc??

#1488 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 22:13

Ochrona kukurydzy Kissmy ja też zastosowałem Maistra i nie zauważyłem widocznych uszkodzeń na liściach. Może tam gdzie na końcu pola nałożyły się opryski to kukurydza jest skarłowaciała i poskręcana. Po 1,5 tyg chwasty dwuliścienne już zżółkły i perz także żółknie. Dzisiaj mija chyba 2 tyg i dwuliścienne robią się brązowe, więc na skuteczność nie mogę narzekać. Jedno co własnie zauważyłem to chyba jak twierdzisz wstrzymał trochę kukurydzę. Przykładowo po prawej stronie kukurydza ma 40-50 cm wysokości( nie mierzyłem i strzelam) a po lewej przez drogę (3 m obok) jest 10-15 cm niższa. Pryskane były tego samego dnia z tym, że po prawej był Mustang. Nie mam 100% pewności czy to wina Maistra, bo i odmiany na obu polach są inne. Na innej działce po Maistrze z jeszcze innymi odmianami jest jeszcze słabiej.

#1489 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 20:48

Ochrona kukurydzy Panowie, jest jakiś środek którym można pryskać chwasty(samosiewy rzepaku) przy 8-9 liściach kukurydzy?

Edytowany przez jaro8540, 12 czerwiec 2014 - 20:49.

Piwo to moje paliwo

#1490 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 22:09

Ochrona kukurydzy Pytanie za 100pkt. Z azotem pojechać przed pryskaniem czy po pryskaniu chwastu? Ile czasu przed lub po?

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 07:30

Ochrona kukurydzy Można czymś jeszcze pryskać na chwastnice w kukurydzy gdy ma 8-10 liści? Dwuliścienne zniszczył już dawno mocarz a jednoliścienne wyszły po czasie.

#1492 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 13:44

Ochrona kukurydzy U mnie też chwastnica pojawiła się później, ale odpuszczam sobie oprysk. Kukurydza ma po 50 cm i już jej nie zagrozi. Co do nawożenia przed czy po odchwaszczaniu pytanie i odpowiedź padały kilkakrotnie 1-3 stron wcześniej.

#1493 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 18:16

Ochrona kukurydzy panowie mam takie pytanie, powyłaziło mi zielsko w kuku, było pryskane przedwschodowo windem i gdzie nie gdzie nie dawno wylazło ziele, kupiłem maistra i tam pisze żeby pryskac do 6 liści a moja kuku ma już koło 10, sprzedawca mówił że można pryskać... co o tym myślicie?

#1494 Share ollo82

ollo82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,gry komputerowe,

Napisany 16 czerwiec 2014 - 13:21

Ochrona kukurydzy U mnie też chwastnica pojawiła się później, ale odpuszczam sobie oprysk. Kukurydza ma po 50 cm i już jej nie zagrozi. Co do nawożenia przed czy po odchwaszczaniu pytanie i odpowiedź padały kilkakrotnie 1-3 stron wcześniej.

-uwierz mi zejeszce sie zdziwisz co potrafi chwastnica

Edytowany przez ollo82, 16 czerwiec 2014 - 13:26.

#1495 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 16:06

Ochrona kukurydzy Panowie moja qq ma 30-50cm zalezy gdzie wody nnie bylo ;D , i jest problem opylilem nowa dzialke titusem z duza iloscia adiuwantu 65g/ha i wyszedl i nowy perz jest go dosyc sporo co radzicie? robic powtorke mala dawka titusa? Pilne !:)

#1496 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 21:48

Ochrona kukurydzy Mam do was pytanie, wie moze ktos z was po jakim czasie widac pierwsze przypalenia perzu po elumisie?

#1497 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 22:47

Ochrona kukurydzy Minimum 7 dni jeśli jest ciepło,a tak to 2 tygodnie . Elumis wolno działa ale meczy wszystko,oczywiście mowa o dawce 1,5l/ha.
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#1498 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 23:21

Ochrona kukurydzy dałem 2,1l na 400l wody i mineło półtora tygodnia a chwasty tylko lekko czubki maja zrzułknięte a perz wogule nie ruszony. Jak myślicie, zadziała jeszcze? :)

#1499 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 13:12

Ochrona kukurydzy Ale na jaką powierzchnię to poszło? ja zastosowałem 2 l na 1,5 ha i pole czyściutkie uschły nawet pojedyńcze duże chwasty które były przed siewem i w trakcie siewu się ostały, nie było perzu to nie wiem jak z nim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 13:29

Ochrona kukurydzy 400 l starczyło na 1,6 ha. Pole było i jest mocno zachwaszczone ^^