Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 maj 2014 - 16:38

Ochrona kukurydzy Po ilu dniach od zastosowania Maister Power widać pierwsze efekty dzialania środka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 22:47
  •  

#1422 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 26 maj 2014 - 18:20

Ochrona kukurydzy Ja u siebie pryskałem Maister Power w tamten wtorek to dwuliściennych można powiedzieć że już nie ma, a perz już żółknie :)

#1423 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 maj 2014 - 19:16

Ochrona kukurydzy Ja pryskałem w czwartek i chwasty jakoś słabo się zbierają. Jaką dawkę dawałeś?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1424 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 26 maj 2014 - 20:53

Ochrona kukurydzy Panowie mam na jednej działce problem ze skrzypem. Planuje popryskać starane i zastanawiam się co można by było dodać na perz bo gdzieniegdzie się trafia. Macie może jakieś propozycje?
Dodam że było pryskane lumaxem przedwschodowo.

#1425 Share Tomasz-rolnik78

Tomasz-rolnik78

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 maj 2014 - 21:05

Ochrona kukurydzy Może mi ktoś podpowiedzieć bo nie mam doświadczenia w uprawie kukurydzy czy pryskać na chwasty jeśli kukurydza ma 4 liście czy jeszcze zaczekać? I jeśli tak to jaki środek polecacie?

#1426 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 26 maj 2014 - 21:24

Ochrona kukurydzy u mnie majster power czeka na 5 liści -tak mi poradzono-ale wiem że są środku, które zdaje się można już z powodzeniem stosować od 3 liści -wszystko zależy jakie chwasty do zwalczania i jaki środek chcesz zastosować(patrz w etykiete)

#1427 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 maj 2014 - 21:31

Ochrona kukurydzy

Może mi ktoś podpowiedzieć bo nie mam doświadczenia w uprawie kukurydzy czy pryskać na chwasty jeśli kukurydza ma 4 liście czy jeszcze zaczekać? I jeśli tak to jaki środek polecacie?

U mnie kukurydza ma 4 liście i kropiłem elumisem. Nie ma co czekać aż chwasty zagłuszą kukurydzę. Jest ciepło, kukurydza śmiga, potrzebuje słońca i skł pokarmowych a nie konkurencji chwastów.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1428 Share Gorbi

Gorbi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 maj 2014 - 21:37

Ochrona kukurydzy od 4 liści możesz dać nikosch +mocarz lub zeangal albo sam maister.polecam maistra ja tydzień temu dałem 1,2 litra dwuliścienne padły perz żółknie gdy pryskałem qq miała 4 liście teraz ma 6 przy 6/8 liści jest najbardziej wrażliwa

#1429 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 26 maj 2014 - 21:40

Ochrona kukurydzy Dzisiaj zastosowałem 50g Tiutusa + 200g Mocarza mysle że kukurydza powinna byc czysta...

#1430 Share adamo_89

adamo_89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 maj 2014 - 21:44

Ochrona kukurydzy Ja pryskałem po siewie 25.04 Adengo 315 SC i do dziś pole czyściutkie żadnego chwastu a kukurydza już czwartego liścia wypościła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 27 maj 2014 - 07:32

Ochrona kukurydzy Witam wszystkich agroforumowiczów.Mam problem ze wschodami kukurydzy którego przyczyną jest mała larwa 2-3 mm długości koloru biało przezroczysty zżerająca wysiane ziarniaki i korzonki .Dodam że zjawisko występuje najbardziej na glebach mokrych i zwięzłych na glebach lekkich nie występuje.Co to za robal i czym go zwalczać?

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#1432 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 27 maj 2014 - 08:29

Ochrona kukurydzy Jakie ilosci wody dajecie na chwasty? Czy jerli dam 250l na ha to ok czy za duzo?

Powie ktos cos o innovate + shado? Mam taka mieszanke i dzisiaj pryskam.

#1433 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 27 maj 2014 - 14:22

Ochrona kukurydzy Rozwiązałem zagadkę, ten robal to śmietka kiełkówka.Jeśli ktoś miał doświadczenie z tym robalem to mógł by się podzielić swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#1434 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 27 maj 2014 - 14:55

Ochrona kukurydzy

Ja pryskałem w czwartek i chwasty jakoś słabo się zbierają. Jaką dawkę dawałeś?

Ja dawałem u siebie 1,5 l na hektar. Spokojnie efekt będzie, po maistrze trzeba zaczekać troche na efekty ale perz u mnie zazwyczaj po 14 dniach znikał.
Ja pryskałem kukurydze jak miała 4 liście, nie ma co czekać bo w tamtym roku stwierdziłem że poczekam, potem przyszły deszcze, wiatr, zimno i pryskałem potem jak była zarośnięta chwastem i 8 liści miała, także jak są warunki dobre i 4 liście sa to jechać nie czekać :)

#1435 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 maj 2014 - 17:44

Ochrona kukurydzy

Ja dawałem u siebie 1,5 l na hektar. Spokojnie efekt będzie, po maistrze trzeba zaczekać troche na efekty ale perz u mnie zazwyczaj po 14 dniach znikał.
Ja pryskałem kukurydze jak miała 4 liście, nie ma co czekać bo w tamtym roku stwierdziłem że poczekam, potem przyszły deszcze, wiatr, zimno i pryskałem potem jak była zarośnięta chwastem i 8 liści miała, także jak są warunki dobre i 4 liście sa to jechać nie czekać :)

U mnie było od 3-5 liści i nie czekałem, bo kukurydza była strasznie zarośnięta. Właśnie wróciłem z pola i widzę, że chwasty zaczynają się zwijać, więc jestem spokojny. Kukurydza też w tej temperaturze bardzo szybko odbija.

#1436 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 27 maj 2014 - 20:40

Ochrona kukurydzy A co może sie stać po zastosowaniu titusa(do 7 liści qq) lub maistra(do6 liściaqq) gdy QQ ma 8 liści I więcej, czy jest inny środek gdzie można stosować go w tej fazie qq, który zwalczy perz ostrożeń.

#1437 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 27 maj 2014 - 21:22

Ochrona kukurydzy elumis 1,5 l/ha rok temu pryskałem jak miała 10 lisci ledwo traktorem wjechałem i zero efektrów ubocznych pole czysciutkie/

#1438 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 27 maj 2014 - 21:32

Ochrona kukurydzy a czy moge opryskać lumaxem jak kukurydza ma prawie 5 liści?

#1439 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 27 maj 2014 - 21:58

Ochrona kukurydzy Ja prysnąłem na 4 liść i nic sie nie stało,no chyba że efekt ubczny wyjdzie w zbiorach..ciekawe ,ale kukurydzy nic sie nie stanie chyba że chwasty już za duże i może słabiej podziałać,zawsze możesz byc królikiem doświadczalnym ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 28 maj 2014 - 10:13

Ochrona kukurydzy Co to może być?

Dodany obrazek

Jest kilka roślin złamanych na powierzchni ok. 10m x 10m i zastanawiam się, czy się to nie rozprzestrzeni za jakiś czas...