Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share gibos95

gibos95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 maj 2014 - 09:08

Ochrona kukurydzy Od czego robi sie zołta kukurydza jak wschodzi? Czy moze zimno bylo u dlatego?
Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 10:19
  •  

#1342 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA.

Napisany 14 maj 2014 - 20:35

Ochrona kukurydzy Witam Wszystkich, mam problem ze skrzypem polnym w kukurydzy :( jakim środkiem to zwalczyć?

#1343 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 14 maj 2014 - 20:41

Ochrona kukurydzy starane

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:57

Ochrona kukurydzy Czytałem teraz specyfikacje tego środka, o perzu nie jest napisane. pryskałem dwa i pół tygodnia temu lumaxem i jest w sumie czysto tylko z jednej strony kawałek pojawiło się perzu i skrzypu na jeden opryskiwacz 12m. i to nie na całej długości pola.

#1345 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 14 maj 2014 - 22:33

Ochrona kukurydzy Jaki środek na samosiewy rzepaku po Lumaxie 3,5l przedwschodowo?ten rzepak który wychodził zroił sie żółty i usechł ale teraz zaczęło go wychodzi coraz więcej i wygląda zdrowo.jakies pomysły w korzystnej cenie?

#1346 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 14 maj 2014 - 23:02

Ochrona kukurydzy Mocarz, chwastox turbo? Chyba najtaniej byloby.

Edytowany przez Mateusz1q, 14 maj 2014 - 23:07.

#1347 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 15 maj 2014 - 04:05

Ochrona kukurydzy

Czytałem teraz specyfikacje tego środka, o perzu nie jest napisane. pryskałem dwa i pół tygodnia temu lumaxem i jest w sumie czysto tylko z jednej strony kawałek pojawiło się perzu i skrzypu na jeden opryskiwacz 12m. i to nie na całej długości pola.

starane perzu nie bierze

#1348 Share Mario5

Mario5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 maj 2014 - 13:39

Ochrona kukurydzy Witam czy przy opryskach mustangiem lub maister power można odrazu dodać odżywkę dla kukurydzy?

#1349 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 maj 2014 - 14:49

Ochrona kukurydzy Witam Wszystkich, stosował ktoś na kukurydze środki starane+milagro i ewentualnie w polączeniu jakie dawki na 1 ha?

#1350 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 16 maj 2014 - 16:40

Ochrona kukurydzy Zakupiłem Bromotril na poprawke po Lumaksie na samosiewy rzepaku,miał ktos do czynienia z tym srodkiem i czy mocno zahamuje wzrost kukurydzy przy dawce 1l/ha?

lukaszchmiel-jeżeli masz sporo perzu to daj maksymalną dawke Milagro bo mniejsza raczej nie podziała,jesli chodzi o Starane to nie wiem jaka dawka w tym połączeniu,ale pewniej będzie zmniejszycdawke do ok 0,8l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:01

Ochrona kukurydzy Dzięki kolego tomek0808, perzu jest niewiele jak narazie ale już pryskałem lumaxem 4l/ha to napewno troche wyhmowało wzrost perzu. na polu 5.5ha to mam dosłownie 0.5ha perzu i skrzypu reszta czysta, jeść z tego można :D narazie i tak pogoda nie na pryskanie więc czas pokarze co jeszcze wijdzie i ile :)

#1352 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 16 maj 2014 - 23:19

Ochrona kukurydzy Ja pryskałem lumaxem i na 1 polu mam mnostwo prosa,niby wrazliwy a nie wziął.To wystarczy Milago 1,5l/ha a skrzyp zniknie niedlugo pod kukurydza jak go przerosnie;) pewnie kawałek masz piachowaty to perz uwielbia i skrzyp tez.
Mam jeszcze jeden problem,zostało mi Lumaxu własnie na 8 ha,miałem prysnąć powschodowo a pogoda jaka jest kazdy wie i mam pytanie do kolegów czy nie zaszkodzi oprysk w fazie 4 lisci qq?bo na etykiecie jest wyraźnie do 3 liści.

#1353 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 maj 2014 - 11:59

Ochrona kukurydzy Może szkodzić a przede wszystkim największa wadą jest znaczny spadek skuteczności. Takie środki jak lumax to im prędzej zastosujesz po siewie, tym lepiej.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1354 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 maj 2014 - 21:12

Ochrona kukurydzy Pytałem dziśaj w sklepie z środkami co by zastosować na skrzyp i powiedzieli że tylko starane wezmie a na perz co innego. aktualnie i tak leje deszcz, zobacze ile tego wyjdzie i coś pomieszam żeby temu dać rade. Zimno jest ogólnie i kuku. słabo rośnie :mellow:

#1355 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 17 maj 2014 - 22:17

Ochrona kukurydzy Witam . Mam takie pytanie odnośnie środka majster power. Czy ten środek zniszczy taki wyrośnięty rzepak ?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#1356 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 17 maj 2014 - 22:27

Ochrona kukurydzy To ja mam większy problem jak sie okazało po dzisiejszym zwiedzaniu pól 2,5 ha na najgorszej ziemi klasa 6 zasianej po życie kukurydza pieknie powschodziła,ladnie sie zapowiadało a wiekszość roślin padło lub jest w trakcie tzn,wyglądają jak po duzym mrozie,zwiędły i częściowo usychają.tylko w miejscach gdzie jest mocniejsza ziemia,ciemna jest zdrowa.Co na to powiecie?ja jestem w szoku troche bo zasiałem ponad 10 ha i jest ok.nasiona wszedzie takie same Ambrosini,nawozenie fosforan+saletrzak w podsiewacz,sól potasowa i mocznik rzutowo.to po TUZ-ie zasiałem kiedyś i była niezła a tu lipa,kukurydza mi zdechła.Jeszcze dostała po zniwach w zeszłym roku 1 tone/ha wapna kredowego 80%granulat.

kozik -musisz przeczytac na etykiecie..rzepak jest we wrazliwych czyli wezmie.

#1357 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 18 maj 2014 - 05:32

Ochrona kukurydzy sucho i nawóz z podsiewacza. Czyli miejscowe zasolenie. Chyba że jest mokro to nawóz zaszkodzić niepowinien

#1358 Share lukaszchmiel

lukaszchmiel

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 18 maj 2014 - 09:43

Ochrona kukurydzy Tak jak kolega saszeta napisał z tym nawozem w siewnik, ja dawałem 200 polifoski6 do siewnika i przed siewnie 200 mocznika i 100 polifoski ale na moim terenie jest ostatnio wilgotno dosyć to i nie zaszkodzi. Myśle jeszcze dać 200 mocznika po głównie i dolistne dwa razy i niech sie dzieje wola nieba :D

#1359 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:47

Ochrona kukurydzy Mysle że 100 fosforanu +100saletrzaku nie zaszkodziło bo ziemia pod spodem miała i ma sporo wilgoci chociaz na wierzchu piach ale głównym winowajcą doszlismy do wniosku że jest mocznik.wysiałem go ok 200kg ale na piachu mam nauczke zeby trzymac sie od niego z daleka.Gdzie jest troche mocniejsza ziemia qq nic sie nie stało.Juz w tamtym roku na 6klasie miejscami sapliło troche kukurydzy,większości nic sie nie stało bo było sporo opadów.Ziemia po nim zrobiła sie ciemna,jak po gnojowicy.
Tak sie teraz zastanawiam co teraz zrobić,czym przesiac???Czy zaryzykowac jeszcz raz kukurydze jakąą bardzo wczesna odmiane?Przed siewem stalerzuje,moze nie spali.Nie za późno jest teraz na siew qq na ziarno?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:01

Ochrona kukurydzy ja dawałem 200kg mocznika z podsiewacza w ub. roku i nic kukurydzy nie było. A znam takich co po 250kg dają. Ziemia faktycznie czarna.
Przyjrzyj się dobrze korzeniom. Może robak siedzi w ziemi