Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 07:18

Ochrona kukurydzy

chyba ze dwa lata wstecz w top agrar był opisany sposób ochrony lumax +narval. Czyli przedwschodowo pół dawki lumaxa (2l) a w fazie kilku liści Narval też pół dawki. W takim zestawie zwalczane było praktycznie wszystko. Jest tylko jeden problem że trzeba 2 razy pryskać

Robiłem tak i jeśli nie ma perzu, lepiej działał lumax w pełnej dawce 3,5 l/ha. Może dlatego że na moich polach chwastnica zaczęła uodparniać się na sulfonylomoczniki, odchwaszczanie przez lata opierałem na atrazynie i milagro. Wracając do ceny lumaxu , zakładajcie grupy zakupowe , kilkudziesięcio hektarowe gospodarstwa nie są w stanie wynegocjowac dobrych cen na środki , nawozy etc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 08:02
  •  

#1122 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 09:50

Ochrona kukurydzy ma ktoś może kwietniowe wydanie NOWOCZESNEJ UPRAWY bo jest w niej opisane odchwaszczanie kukurydzy, a byłem w Agromie i nie mają kwietniowego wydania.
Mógłby mi ktoś skana podesłać na solek01@poczta.onet.pl?

#1123 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 16:58

Ochrona kukurydzy Mi jeszcze nie przyszło kwietniowe wydanie. Prawdopodobnie dopiero w poniedziałek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 kwiecień 2014 - 00:57

Ochrona kukurydzy

Piszę o herbicydach przedwschodowych, jeszcze raz sobie przeczytaj.

A sorry coś źle przeczytałem.

a co lepsze majster pak ,majster power, czy lumax? bo jeszcze słyszałem o zeagranie

Maister i zeagran to środki nalistne, powschodowe. A lumax to środek doglebowy. Trochę ciężko je porównać, maister zwalcza perz, a lumax to pewniejsze zwalczenie chwastnicy, przy dobrych warunkach.

chyba ze dwa lata wstecz w top agrar był opisany sposób ochrony lumax +narval. Czyli przedwschodowo pół dawki lumaxa (2l) a w fazie kilku liści Narval też pół dawki. W takim zestawie zwalczane było praktycznie wszystko. Jest tylko jeden problem że trzeba 2 razy pryskać

Słyszałem taki wariant i rzeczywiście wiele osób go chwali. Ciekawy jest też wariant ze stosowanie dawek dzielonych ale tyczy się tylko środków powschodowych.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1125 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 07:56

Ochrona kukurydzy Jeżeli kogoś to interesuje, to pendigan ma już tylko jeden dostawca z południowej polski, obdzwoniłem kilka miejsc i tylko u jednego został w cenie 133zł brutto w opak. 5l (największy dostawca z Dolnego Śląska z pierwsza literą 'O'). Stomp kosztuje 182zł brutto/5l, więc jeżeli ktoś ma zamiar odchwaszczać pendimentaliną, to zakup generyku bardzo się opłaca, wyjdzie taniej o prawie 40%.

#1126 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 13 kwiecień 2014 - 09:14

Ochrona kukurydzy W jakiej cenie u was adengo?

Edytowany przez tomi1349, 13 kwiecień 2014 - 12:50.

#1127 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 19:36

Ochrona kukurydzy Zastanawiam sie pryskac Mocarzem i narvalem ale w osobnych opryskach z przerwa 2-3 dni miedzy opryskami, poniewaz boje sie mieszc tego. Warto?

#1128 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 13 kwiecień 2014 - 20:08

Ochrona kukurydzy Ja lecę Lumaxem i po wschodach Titus 20 gr na owies głuchy który się rozsiał na ok 5 arach.

#1129 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 21:17

Ochrona kukurydzy Jakie środki polecicie na QQ ? Musi brać perz bo sieje QQ po QQ, w tamtym roku psikałem Nikoshem i nie wział perzu :o Z góry dzieki ;)

#1130 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 22:46

Ochrona kukurydzy

Zastanawiam sie pryskac Mocarzem i narvalem ale w osobnych opryskach z przerwa 2-3 dni miedzy opryskami, poniewaz boje sie mieszc tego. Warto?

Ja pryskam od kilku lat Mocarzem i nikosulfuronem(np. Samson,Nikosz).
Na początku też sie bałem mieszania ale jak miałem jeździć 2 razy to zacząłem mieszać i nic sie nie dzieje.
Chwasty likwiduje zadowalająco tzn troche ostatnio przepuścił mi komosy ale staneła w miejscu po oprysku i kukurydza ja zdominowała.
Proponuje dawać maksymalna dawke Milagrosa(nikosulfuron)z własnego doswiadczenia bo mniejsze dawki mogą nie podziałac na perz.
Jeżeli samym Mocarzem to tylko z jakimś sklejaczem(adiuwant)np.Olbras.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 12:13

Ochrona kukurydzy tu http://www.sklep.rud...n-40-SC-1L/3002
znalazłem NICOGAN z nikosulfuronem zalecają mieszać go z SULCOGANEM, ale można go zamienić na Mocarza?i ewentualnie w jakich dawkach?

Edytowany przez solek01, 14 kwiecień 2014 - 12:16.

#1132 Share rolnik987

rolnik987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 12:26

Ochrona kukurydzy Ja w zeszlym roku pryskalem wing p 180zl/h oprysk przed wschodowy, kukurydza czysciutka ale w ty roku mam troche parzu i niewiem czy dac raundap transenergy 2tygprzed siewem czy agragatem, bo mieszac pewnie nie mozna tego wing p z raundapem i dac przed wschodowo razem' bo potem ciezko perz wytepic

#1133 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 15:23

Ochrona kukurydzy

tu http://www.sklep.rud...n-40-SC-1L/3002
znalazłem NICOGAN z nikosulfuronem zalecają mieszać go z SULCOGANEM, ale można go zamienić na Mocarza?i ewentualnie w jakich dawkach?

Mozna.Mocarz bierze więcej chwastów np.rdesty.
Mocarz 0,2kg+jak dużo perzu 1,5l nikosulfuronu.Ja tak stosuje i nie jest źle,chociaz lepiej gdyby perz zlikwidować przed wschodami ale nigdy nie stosowałem Ranadapu przedwschodowo.

#1134 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 15:48

Ochrona kukurydzy własnie myślałem aby po siewie prysnąć roud*pem i po wschodach czymś poprawić w zależności jakby to wyszło. ale narazi ciągl pada, chciałe siać w sbotę ale się trochę ciągło za kołami a dzisiaj to padał śnieg, grad i burza była

#1135 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 kwiecień 2014 - 16:08

Ochrona kukurydzy

Ja pryskam od kilku lat Mocarzem i nikosulfuronem(np. Samson,Nikosz). Na początku też sie bałem mieszania ale jak miałem jeździć 2 razy to zacząłem mieszać i nic sie nie dzieje. Chwasty likwiduje zadowalająco tzn troche ostatnio przepuścił mi komosy ale staneła w miejscu po oprysku i kukurydza ja zdominowała. Proponuje dawać maksymalna dawke Milagrosa(nikosulfuron)z własnego doswiadczenia bo mniejsze dawki mogą nie podziałac na perz. Jeżeli samym Mocarzem to tylko z jakimś sklejaczem(adiuwant)np.Olbras.

Masz na myśli chyba Milagro ;) Dobry środek na perz.
Tylko z tym perzem w kukurydzy jest takie ryzyko że tylko 2 substancje są zalecane ale są z tej samej grupy chemicznej. Trzeba na to uważać i pamiętać że najlepsza walka z perzem to glifosat w okresie pożniwnym. Glifosat musi trafić na zielone części roślin, doglebowo nie działa.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1136 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:01

Ochrona kukurydzy pryskał ktoś Afalonem Dyspersyjnym kukurydze przedwschodowo?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1137 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:26

Ochrona kukurydzy Ja będę pryskał po siewie afalonem, a że teraz pada deszcz, to będą idealne warunki po siewie na 5 klasie na oprysk

#1138 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:49

Ochrona kukurydzy też nim planuję zabieg, a wiecie może czy Guardian Complete Mix jest w obrocie w tym roku? Bo doszły mnie słuchy że jest wycofywany.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1139 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:01

Ochrona kukurydzy już w tamtym roku o tej porze był nieosiągalny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share tomek0808

tomek0808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:32

Ochrona kukurydzy

Masz na myśli chyba Milagro ;) Dobry środek na perz.
Tylko z tym perzem w kukurydzy jest takie ryzyko że tylko 2 substancje są zalecane ale są z tej samej grupy chemicznej. Trzeba na to uważać i pamiętać że najlepsza walka z perzem to glifosat w okresie pożniwnym. Glifosat musi trafić na zielone części roślin, doglebowo nie działa.

Racja racja,nie wiem skąd ten Milagros sie wziął,pewnie wspomnienia jakies z telenoweli pozostały :D a tak serio to nie bardzo wiem jak sie to odmienia..
Chciałem pryskac Randapem po żniwach,ale jest taka masakra zawsze po ścięciu słomy, że raczej nie dotarł by do zasypanego perzu i skutek byłby niewielki.