Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 listopad 2013 - 22:40

Ochrona kukurydzy Pytanie i do tych co uprawiają na kiszonkę i tych co na ziarno.
W publikacjach naukowych i teoretycznie odchwaszczanie doglebowe jest najlepsze. W tym roku odchwaszczałem nalistnie w fazie 4-6 liści i szczerze mówiąc wydajność na kiszonkę była lepsza niż rok temu po doglebowym. Dałem elumis, który mnie przekonał że nie wszystkie sulfonylomoczniki słabo radzą sobie z chwastnicą. A w moim rejonie poprzedni rok był lepszy dla kukurydzy, czyli takie sprzeczności występują :D Po oprysku nie powiem trochę przyhamowało kukurydze ale potem ruszyła. W przyszłym roku planuje jeszcze dać jakieś odżywki żeby szybciej się zbierała.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 13:33
  •  

#1002 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 listopad 2013 - 05:21

Ochrona kukurydzy ja leciałem Narwalem chyba przy piątym liściu. Efekt bardzo dobry. U mnie ci co w tym roku lecieli doglebowymi to płakali że chwastnica wyszła. A wtym roku doglebowe powinny dobrze działać bo było mokro

#1003 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 19:51

Ochrona kukurydzy Właśnie dlatego pytam jak tam u Was było, bo jak u mnie to trochę sprzeczności było. Ja trochę na oprysk nalistny byłem skazany bo trochę perzu mi wyskoczyło i dlatego ten elumis. Początkowo słabo brał, a potem wytępiło wszystko, po skoszeniu pola było czysto.
Zapraszam na swój profil

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1004 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 05 listopad 2013 - 21:50

Ochrona kukurydzy U mnie doglebowy zdał egzamin na 6 warunki były sprzyjające, zero zielska po skoszeniu QQ.
Wydajność masy na kiszonkę super, też zależy od odmiany i nawożenia ale wiem że chwastnica może bardzo zredukować plon. Zabrakło mi na 80 arów Lumaxa i kupiłem na listny titus + Mocarz i chwastnica zrobila swoje , Fakt może za wcześnie opryskałem bo chyba na 4-5 liść .
W przszłym roku daje doglebowe nie chamują QQ jak kolega wyżej nadmienił i pole od siewu do zbioru czyste bynajmniej u mnie tak jest.

#1005 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 23:16

Ochrona kukurydzy dlaczego zastosowałeś drogi titus zamiast nikosulfuronu?

#1006 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 listopad 2013 - 05:38

Ochrona kukurydzy rimsulfuron jednak trochę lepszą robotę robi ale kukurydza też bardziej po nim cierpi

#1007 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 06 listopad 2013 - 06:56

Ochrona kukurydzy Jakoś odruchowo go kupiłem , kiedyś nim pryskałem i było OK no i nie była to duża ilość bo na 1 ha.

#1008 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 08:24

Ochrona kukurydzy

Pytanie i do tych co uprawiają na kiszonkę i tych co na ziarno.
W publikacjach naukowych i teoretycznie odchwaszczanie doglebowe jest najlepsze. W tym roku odchwaszczałem nalistnie w fazie 4-6 liści i szczerze mówiąc wydajność na kiszonkę była lepsza niż rok temu po doglebowym. Dałem elumis, który mnie przekonał że nie wszystkie sulfonylomoczniki słabo radzą sobie z chwastnicą. A w moim rejonie poprzedni rok był lepszy dla kukurydzy, czyli takie sprzeczności występują :D Po oprysku nie powiem trochę przyhamowało kukurydze ale potem ruszyła. W przyszłym roku planuje jeszcze dać jakieś odżywki żeby szybciej się zbierała.

Ja stosuje zawsze doglebowe. Mimo że było kilka ulew które spłukały pole oprysk trzymał dobrze. Pryskalem adengo i troche lumaxem. Po nalistnych często problem jest z komąsą która lubi odbić. Poza tym kukurydza ma zero konkurencji co w przypadku wystąpienia wiosennej suszy ma duże znaczenie.

#1009 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 08:56

Ochrona kukurydzy paweł jak cenowo wychodzi adengo?

#1010 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 12:52

Ochrona kukurydzy Nie jestem pewien, a faktura jest u księgowego ale chyba 216 zł 0,5l a dawka od 0,33 do 0,44 na hektar. Czyli od 150 do prawie 200 zł na hektar. Wiem że lumax wychodził drożej ale opakowanie litrowe na 0,25 ha więc co brakło lumaxem kończyłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 22:20

Ochrona kukurydzy Lumax wychodzi drożej od adengo ale ma 3 substancje z czego 2 są odpowiedzialne za zwalczenie chwastnicy. Do tego wszystkie te substancje są z innych grup chemicznych, inny mechanizm działania, więc wyższa cena jest uzasadniona.
Zapraszam na swój profil

#1012 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 08:11

Ochrona kukurydzy Znajomi którzy stosowali bardzo byli zadowoleni, nawet mówili że lepszy od lumaxa. Ja tylko kliny lumaxem kończyłem więc nie mogę wiele powiedzieć. Ogólnie ściernisko teraz czyściutkie na całym polu. Nalistne przytrzymują troche kukurydze, co może spotengować majowe ochłodzenie na tzw ogrodników i kukurydza kiepsko wygląda. Nie możemy wtedy poratować jej odżywką po nalistnych w obawie przed tym że chwasty też poratujemy i odbiją razem z nią.

#1013 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 12:29

Ochrona kukurydzy Dokładnie jest jak mówisz, szczególnie substancje odpowiedzialne za zwalczanie chwastów dwuliściennych przytrzymują kukurydzę. Elumis również mi przytrzymał kukurydze, ale w czerwcu i lipcu szybko rosła. Trochę też za późno pryskałem bo już miała 6 liści, opryskać w fazie 2-4liści i wtedy kukurydza mniej to odczuje, chwasty szybciej zwalczy i szybciej można pojechać z odżywką.
Zapraszam na swój profil

#1014 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 21:38

Ochrona kukurydzy Elumis 1.5l/ha pole czyste do dzisiaj :) Pryskana 20-30 cm wysokości, chwasty były wyższe od QQ, w tym 60% perzu :D

Edytowany przez Murphys, 10 listopad 2013 - 21:43.

#1015 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 22:29

Ochrona kukurydzy To konkretnie poczekałeś z opryskiem. Tym bardziej że elumis może troszeczkę przyhamować, ale chwasty zwalcza bardzo dobrze. Może na przyszłość opryskaj trochę wcześniej bo takie chwasty to sporo składników pochłonęły.
Zapraszam na swój profil

#1016 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 11 listopad 2013 - 07:58

Ochrona kukurydzy a ja pryskalem nikosh plus mocarz

efekt rewelacyjny, wszystko wzielo lacznie z perzem. Pryskane w maks 3 lisc. Uprawa uproszczona sprzyja nasileniu sie chwastow i tym ze pojawiaja sie one w czesniej. Wydaje mi sie ze nic nie przytrzymała ta mieszanina.

Ale mialem jedno pole niedosiane bo nawoz nie dojechal. I oprysk poszedl pol opryskiwacza na taka co miala 5 lisci. Myslalem ze bedzie po niej;/ ale dala rade

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1017 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:30

Ochrona kukurydzy ja pryskalem mocarzem jak miala z 1m wyskosci na pewno wiecej niz 5 lisci bo byla nierowna i nic sie nie stalo nic jej nie bylo piekna wyrosla nie zauwazylem zeby ja ten oprysk przyhamowal a pryskac musialem bo woda wymyla srodek doglebowy i rzepak zapitalal w oczach gonil doslownie kukurydze mocarz bardzo dobry srodek na poprawke do 8 liscia nic nie bedzie qq tylko zeby juz z niczym nie mieszac w tej fazie

Edytowany przez maly00, 14 listopad 2013 - 21:31.

#1018 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 24 styczeń 2014 - 22:05

Ochrona kukurydzy mam pytanie jakie zastosować opryski począwszy od siewu żebym miał czystą kukuydze bez trawy i chwastów czym pryskać i czymś w mkiare tanim?

#1019 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 00:58

Ochrona kukurydzy To zależy czy czy jest ryzyko perzu. Jak nie to można dać doglebowo lumax, adengo czy guardian (chyba jeszcze go całkowicie nie usunęli). A jak perz to trzeba dawać nalistnie w fazie 4-6 liści środek oparty na sulfonylomocznikach. Maister jest dobry, ja dawałem elumis i podziałał elegancko. Można też taniej stosować titus czy nikosh, ale w tych warto dawać wysokie dawki.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share farmer777

farmer777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:hoduje bydło trzode i króliki

Napisany 25 styczeń 2014 - 09:07

Ochrona kukurydzy dokładnie to chodzi mi o to czym prysnąć po siewie rzeby było czyjciutko jak QQ wzejdzie bo potem jakodrugi oprysk to myśłe jakąś odrzywke i jak by ktoś doradził jakięś śrdki na trawe żęby było czyste pole to był bym wdzięczny bo stosowałem majstra jest on dobry al hce coś taniej sprubować