Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#921 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 31 maj 2013 - 11:01

Ochrona kukurydzy Sfajczy ją na amen i będziesz siać za tydzień peluszkę, ludzie czytajcie etykiety...

Na chwastnicę itd. nikosolfuron, czyli np. nikosh, narval, 1l na hektar za 70zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 05:54
  •  

#922 Share Dlugi666

Dlugi666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 31 maj 2013 - 13:21

Ochrona kukurydzy Witam , mam zamiar zastosować , Titus + Mocarz . Moze ktoś mogł by doradzić czy zastosować pelna dawke 60g + 200g czy moze dla bezpieczeństwa obniżyć dawkę? kukurydza jest na piaszczystej glebie , a perz gdzie niegdzie wychodzi .

#923 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 31 maj 2013 - 20:51

Ochrona kukurydzy Trzy dni temu zastosowałem Adengo, ze względu na to że od siewu praktycznie nie padało (13.05) nie mogłem go zastosować przedwschodowo. Kukurydza była w fazie 2-3 liści warunki praktycznie idealne co do wilgotności bo solidnie popadało. Dziś byłem na polu i za bardzo nie widać efektu zabiegu szczególnie na chwastnicy. Komosę i powój jakby trochę pokręciło (chwasty w fazie 1-2 liści właściwych)
Ma ktoś doświadczenie odnośnie adengo stosowanego powschodowo? Dodam ze ostatnie dni praktycznie codziennie przelotnie pada.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:30

Ochrona kukurydzy Witam. mam problem z chwastami w kukurydzy. 3 dni temu opryskałem Milargo + mocarz ale 2 h po oprysku zaczęło podać. Oprysk będzie do powtórzenia?
Czym teraz opryskać? kukurydza ma już 6-7 liści. Z tego co wyczytałem innovate można stosować na do 8 liści ale nigdzie nie mogę tego dostać.
Do tego dochodzi to, że gleba jest piaszczysta i zawsze był problem z przypalaniem kukurydzy na tym polu.
A może zostawić jak jest?

Edytowany przez node3mer, 31 maj 2013 - 21:30.

#925 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 maj 2013 - 21:58

Ochrona kukurydzy 2 godz od oprysku powinny wystarczyć dla milagro do dobrego pobrania przez liście.

Trzy dni temu zastosowałem Adengo, ze względu na to że od siewu praktycznie nie padało (13.05) nie mogłem go zastosować przedwschodowo. Kukurydza była w fazie 2-3 liści warunki praktycznie idealne co do wilgotności bo solidnie popadało. Dziś byłem na polu i za bardzo nie widać efektu zabiegu szczególnie na chwastnicy. Komosę i powój jakby trochę pokręciło (chwasty w fazie 1-2 liści właściwych)
Ma ktoś doświadczenie odnośnie adengo stosowanego powschodowo? Dodam ze ostatnie dni praktycznie codziennie przelotnie pada.

Masz jeszcze czas na ewentualne poprawki, poczekaj do fazy 6 liścia, jeżeli nadal nie będzie działać to wtedy myśl o poprawce.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#926 Share miecho027

miecho027

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Muzyka

Napisany 01 czerwiec 2013 - 11:24

Ochrona kukurydzy Ja stosuje w tym roku Maister pak, tyle że na razie leje jak z cebra...:/

#927 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 11:55

Ochrona kukurydzy Zastosowałem pakiet Maister+Zeagran+adiuwant,kukurydza mocno poparzona,dobrze że jest wilgotno i nie ma upału,bo byłoby źle.Wzrost zahamowany i myślę,że 2 tygodnie wegetacji w plecy.Cała przyczyna zła to zeagran.W prawdzie na polu czysto ale w przyszłości już nie zastosuje tej mieszanki.

#928 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 15:49

Ochrona kukurydzy Właśnie gdyby było cieplej to byłoby lepiej, kuku przetworzyłaby sobie zeagrana, a tak jest zimno i substancja aktywna dalej krąży w roślinie kukurydzy.

A co do adengo to rok temu stosowałem je przy suszy (środek zakupiłem niestety wcześniej) na 2 liść kuku (liścienie chwastnicy i komosy), konieczna była poprawka.

#929 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 11:10

Ochrona kukurydzy

Zastosowałem pakiet Maister+Zeagran+adiuwant,kukurydza mocno poparzona,dobrze że jest wilgotno i nie ma upału,bo byłoby źle.Wzrost zahamowany i myślę,że 2 tygodnie wegetacji w plecy.Cała przyczyna zła to zeagran.W prawdzie na polu czysto ale w przyszłości już nie zastosuje tej mieszanki.

U mnie to samo kukurydza przypalone ma wszystkie liście. W tamtym roku stosowałem Maistra+Zeagran i nic nie przypaliło a teraz to nie wiem czy przez tą pogodę (od tygodnia leje codziennie i zimno jest) jest taka sytuacja. Mam nadzieje że się pozbiera jak się pogoda poprawi.

#930 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 11:34

Ochrona kukurydzy Co powiecie na taką mieszankę: Chwastox Extra 300 SL (68zł - 5l) + Nikosh 040SC (71 zł - 1l)
Wychodzi bardzo tanio, duże spektrum działania, oraz można stosować do 8 liści, w odróżnieniu do Mocarz. Mocarz będzie też droższy.
Czy macie jakieś zastrzeżenia, proszę o opinię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share KRIS697

KRIS697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 11:58

Ochrona kukurydzy Ja w tym roku pryskałem Lumaxem w dawce 3.4l/ha i 200 l wody. Chwastów nie ma, nawet perz się zrobił biały i nie rośnie :D

#932 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 12:20

Ochrona kukurydzy Raczej nie do 8 liści, a najlepiej przy 4 liściach (chwastox - MCPA). MCPA przy większej ilości liści może mocno przyhamować kukurydzę. Pamiętam jak kiedyś ojciec popryskał nikosh + chwastox turbo, kukurydza 3 tygodnie odbijała. Ale do 6 liści nic nie powinno się stać.

#933 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 17:30

Ochrona kukurydzy Witam posiałem w tym roku pierwszy raz qq na ziarno 2,8 ha czym opryskać na chwasty? perzu raczej być nie powinno bo był glifosat po żniwach, gleba średnia na 0,5 ha piaszczysta. kukurydza ma sporo liści może z 6 i nie wiem czy nie za późno na oprysk?

#934 Share Theszymon2312

Theszymon2312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 20:29

Ochrona kukurydzy Witam. Kukurydza po zabiegu herbicydowym osłabła i się ugieła(w fazie 7-8 liści). Podać jej Asahi lub jakiś inny Stymulator wzrostu ? Czy poczekać jeszcze z 2 tygodnie. (odmiana kukurydzy to ''Glejt'' ,stanowisko 5-6 klasa ok. 40 ton oborniku nawóz pod korzeń 100 kg lubofoski 50 kg saletry amonowej)

Edytowany przez Theszymon2312, 02 czerwiec 2013 - 20:37.

#935 Share vladimir55

vladimir55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 czerwiec 2013 - 20:56

Ochrona kukurydzy Titus25wg+mustang+trend i pole czyste :)

#936 Share uszak21

uszak21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 11:43

Ochrona kukurydzy Dzis z rana bylo ladnie kolo 20 stopni wiec postanowilem pryskac kukurydze powschodowo. Ja i kilu sasiadow tez to robilo. Pryskalem Hectorem. pech chcial, ze nagle pogoda sie zmienila i spadl drobny deszcz. Oprysk podziala?

#937 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 15:12

Ochrona kukurydzy ile czasu to było po zabiegu ?

#938 Share bdhpl

bdhpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 15:16

Ochrona kukurydzy Ja powiem od siebie, użyłem ADENGO i tam gdzie nie dopryskałem to chwast jak cholera reszta pola jakby wyplewić ręcznie.
Pole zaorane na zime, brona na wiosne, potem talerzówka dzień przed siewem. ADENGO poszło jakieś dobrze ponad tydzień po siewie. Efekty jak na razie znakomite

#939 Share uszak21

uszak21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 15:30

Ochrona kukurydzy No to tak po zabiegu lekko popadalo kolo 1godz, nastepnie mniej wiecej co godzine przechodzil maly przelotny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 16:42

Ochrona kukurydzy Ciężko powiedzieć. Coś na pewno zadziała, ale czy w 100 % to nie wiadomo. Musisz poczekać i zobaczyć jak sytuacja się będzie rozwijała.