Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#901 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 27 maj 2013 - 19:30

Ochrona kukurydzy Poczytaj kolego kilka postów wcześniej, ja i kilka osób o tym pisaliśmy. Mi też poprzypalało ale juś się polepsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 20:26
  •  

#902 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 maj 2013 - 20:32

Ochrona kukurydzy U mnie też Zeagran poparzył,dzisiaj pryskałem kolejne pole ale zmniejszyłem dawkę na 0,5l/ha zobaczę jaki będzie efekt.

#903 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 maj 2013 - 20:44

Ochrona kukurydzy

u mnie uprawione było przed samym siewem. @Milanreal masz rację z tym lumaxem. Kiedyś pryskałem nim wieczorem a w nocy przyszła burza i zlało mocno. Podziałał wtedy super. W następnym roku było tak jak teraz czyli wtórne zachwaszczenie chwastnica. Potem parę lat używałem guardiana. A teraz pryskałem po lekkim deszczu. Dla guardiana było wystarczająco mokro a dla lumaxa widocznie nie.

Gaurdian miał inną substancje aktywną, zresztą gaurdian miał chyba tylko 1 substancję. Lumax ma 3, na chwastnice działają 2, ale jedna z nich bardzo słabo przenika w glebie dlatego potrzeba wilgotnej gleby. O dobrym doprawieniu zapomniałem dopisać. Żaden środek doglebowy nie podziała odpowiednio gdy gleba będzie źle doprawiona.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 27 maj 2013 - 21:37

Ochrona kukurydzy Czy można pryskać Elumisem po Lumaxie?
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#905 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 maj 2013 - 22:03

Ochrona kukurydzy Można, jeżeli jest potrzeba poprawka to nie ma takich przeciwwskazań. To są rożne substancje aktywne, do tego substancje aktywne elumisu już od dawna są stosowane w kukurydzy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#906 Share Pawel1992mf

Pawel1992mf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 maj 2013 - 15:20

Ochrona kukurydzy Witam, może nie jest to właściwy temat ale "gorący", pierwszy raz uprawiam kukurydzę w tym roku, i niektóre rośliny są pokrzywione, to znaczy przegięte w bok czy to normalne? odmiana Reduta, nawoziłem 200 kg mocznika, soli potasowej i polidapu. Pryskałem Hectorm maxem.

Edytowany przez Pawel1992mf, 28 maj 2013 - 15:21.

#907 Share grzeskw75

grzeskw75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 maj 2013 - 17:47

Ochrona kukurydzy Ponawiam pytanie.Czy mogę opryskać kukurydzę która 3-6 liści mocarzem w dawce 200 g i czy dodać do tego trend ,czy może opryskać czymś innym bo mocarz jest do 5 liści a narazie ciągle pada.

#908 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 28 maj 2013 - 19:12

Ochrona kukurydzy do mocarza lepiej dodać jakiś olej mineralny, trend jest do titusa, powyżej 5 liści stanowczo odradzam stosowania jakiejkolwiek dikamby, lepiej wykosztować się na coś droższego

#909 Share grzeskw75

grzeskw75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 maj 2013 - 19:35

Ochrona kukurydzy Jak możesz kolego kissmy... to podpowiedz co można zastosować.

#910 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 28 maj 2013 - 19:42

Ochrona kukurydzy ja mam pryskać na perz titusem + trend ale nie wiem kiedy wjade w pole ;[
Titusem można do 7 liścia pryskać więc moze jakoś się uda za nie długo.
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share grzeskw75

grzeskw75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 28 maj 2013 - 19:53

Ochrona kukurydzy Tylko nie wiem czy ten titus u mnie przejdzie, bo nie wolno go stosować na lekkich glebach piaszczystych bo na takich mam kukurydzę, perzu nie mam to może starane?

#912 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 28 maj 2013 - 21:38

Ochrona kukurydzy no ok. ale tak z ciekawości zapytam, powiedzcie mi czemu nie można na piaszczystych stosować ? dlatego że można spalić qq czy dlatego że można zanieczyścić ziemie,wody powierzchniowe(gruntowe) ?
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#913 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 29 maj 2013 - 19:33

Ochrona kukurydzy Panowie po ilu dniach widac efekty na owsie głuchym,pryskałem maistrem pak,chwasty dwuliscienne bierze ładnie ale po owsie jeszcze nie widac.
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#914 Share johnsoon

johnsoon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 30 maj 2013 - 12:25

Ochrona kukurydzy Witam
Pryskałem kukurydze opryskiem Wing P. Jeśli chodzi o dwuliścienne jest czyściutko, potrzebuje jednak czegoś na perz poniewaz na areale 1-1,5 h bede musial poprawic powschodowo. Jaki w miare tani oprysk polecacie na sam perz w kukurydzy ?? Z góry dzieki za odp.

#915 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 30 maj 2013 - 12:55

Ochrona kukurydzy nikosulfuron ogarnie perz (innovate 0,25l/ha, a wszystkie pozostałe 40g w dawce 1,5l/ha), nie wiem czy jest najtańszy, ale można go aplikować w fazie 2-8 liści

#916 Share johnsoon

johnsoon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 30 maj 2013 - 13:58

Ochrona kukurydzy tego innovate cena na allegro 199+ (razem z mocarzem) wiec u mnie w sklepiku powinna byc calkiem przystepna cena bez mocarza(ciezko znalezc cos taniej niz u nich) :)
Od nastepnego roku przezucam sie chyba na powschodowe. jak nie sialem na piaszczystych to bylo spoko ale w tym roku to sie troche w**rwilem z tym perzem... Moze oprysk tez lipny, bo u sasiada na sasiedniej dzialce pryskalem adengo i jest czysto, u siebie tez mialem zastosowac ale nie bylo juz gdzie dostac :(

zapytam jeszcze czego inni forumowicze uzywaja na perz?

#917 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 30 maj 2013 - 17:13

Ochrona kukurydzy @johnsoon, natańszy nikosulfuron na rynku to nikosh lub narval 040 SC, ze wskazaniem na nikosha. 60-70zł brutto za litr, dawka na perz 1,5l - wychodzi więc 105zł/ha. Innovate 0,25l/ha wychodzi ok. 130zł, więc drożej.

#918 Share johnsoon

johnsoon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 30 maj 2013 - 17:55

Ochrona kukurydzy dzieki za odp. zawsze pryskalem przedwschodowymi i temat troche mi obcy :mellow: zobaczymy co jutro w sklepie beda mieli. zastanawia mnie tylko to, dlaczego podane sa inne terminy stosowania skoro sub. aktywna ta sama.. do 8 liści dla innovate, a tylko do 4 dla nikosha..

#919 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 31 maj 2013 - 08:14

Ochrona kukurydzy Hej mordki czytam wasze komentarze i widze ze ZEAGRAM przypala kukurydze i stosujecie nizsze dawki. ja pryskałem 1,5l/ha + hector i mam troche przypalona i do tego siałem pocznik II dawke teraz. troche pocierpi kuku teraz ale za chwile pojade kelpakiem i odzzywkami to dostanie kopyta. dobrze ze pada teraz bo szybciej sie odrodzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share Berpaw

Berpaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, i oczywiście Rolnictwo

Napisany 31 maj 2013 - 10:03

Ochrona kukurydzy Witam wszystkich i mam takie pytanie czy Leopard Extra 05 EC spali kukurydze ponieważ mam problem z trawicą w kukurydzy a mam ten herbicyd i się zastanawiam czy mógłbym nim prysnąć