Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#861 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 22 maj 2013 - 19:15

Ochrona kukurydzy Jakie polecacie bardzo wczesne odmiany kukurydzy na ziarno, żeby zbierać we wrześniu, ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 22:05
  •  

#862 Share adus19922

adus19922

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 22 maj 2013 - 23:14

Ochrona kukurydzy Witam posialem kukurydze 15-05, tego samego dnia wieczorem opryskalem ja lumaxem w dawce 4l/ha, 22-05 kukurydza zeszla, 3 dni wczesniej przed zejsciem kuku zaczelo sie zielenic od chwastow, narazie nie widac by te chwasty usychaly, czy trzeba juz szukac i ponawiac zabieg pryskania czy jeszcze ten srodek zacznie dzialac? Co roku na polu byl problem z chwastnica.

#863 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 22 maj 2013 - 23:24

Ochrona kukurydzy

Jakie polecacie bardzo wczesne odmiany kukurydzy na ziarno, żeby zbierać we wrześniu, ??

A to teraz dopiero chcesz siać czy ogólnie pytasz?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#864 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 23 maj 2013 - 06:47

Ochrona kukurydzy

A to teraz dopiero chcesz siać czy ogólnie pytasz?

Ogólnie.
Szukam odmian bardzo wczesnych do zbioru, żeby jeszcze pod koniec września posiać żyto, więc proszę oo pomoc? w odmianach.

#865 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 23 maj 2013 - 07:40

Ochrona kukurydzy Moim zdaniem KWS Ambrosini. FAO 210. W tamtym roku siana 1 maja, koszona coś koło 20 września. Pomimo wczesności daje bardzo dobry plon porównywalny z odmianami późniejszymi.

#866 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 maj 2013 - 09:20

Ochrona kukurydzy ta odmiana to rewelacja i nadaje się również na słabe stanowiska, ale wszystko zależy od przebiegu warunków atmosferycznych, przymrozek może troszeczkę opóźnić zbiór, także termin siewu nie jest najistotniejszy - podstawa to niskie FAO

czy jest jakiś tańszy rimsulfuron niż titus?

#867 Share adus19922

adus19922

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 maj 2013 - 15:14

Ochrona kukurydzy Witam ponownie posialem kukurydze 15-05, tego samego dnia wieczorem opryskalem ja lumaxem w dawce 4l/ha, 22-05 kukurydza zeszla, 3 dni wczesniej przed zejsciem kuku zaczelo sie zielenic od chwastow, narazie nie widac by te chwasty usychaly, czy trzeba juz szukac i ponawiac zabieg pryskania czy jeszcze ten srodek zacznie dzialac? Co roku na polu byl problem z chwastnica. 2013-05-23-052.jpg 2013-05-23-053.jpg

#868 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 23 maj 2013 - 15:54

Ochrona kukurydzy Jeśli ziemia podczas oprysku była sucha to jego skuteczność będzie niewielka. Od chwili oprysku wystąpiły opady deszczu? Na polu jest sucho?
Lepiej było opryskać po wschodach kukurydzy lub po opadach deszczu na wilgotną ziemię.

#869 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 maj 2013 - 16:02

Ochrona kukurydzy

Witam posialem kukurydze 15-05, tego samego dnia wieczorem opryskalem ja lumaxem w dawce 4l/ha, 22-05 kukurydza zeszla, 3 dni wczesniej przed zejsciem kuku zaczelo sie zielenic od chwastow, narazie nie widac by te chwasty usychaly, czy trzeba juz szukac i ponawiac zabieg pryskania czy jeszcze ten srodek zacznie dzialac? Co roku na polu byl problem z chwastnica.

Jakie były warunki w czasie oprysku? Środki doglebowe wymagają wilgotnej gleby.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#870 Share adus19922

adus19922

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 maj 2013 - 16:52

Ochrona kukurydzy Gleba byla wilogotna dzien po oprysku byl lekki deszczyk i 3 dni po tez

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 23 maj 2013 - 17:12

Ochrona kukurydzy Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że preparat był przeterminowany lub przechowywany w nieodpowiednich warunkach.
Poczekaj z tydzień może zacznie działać.

#872 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 maj 2013 - 17:45

Ochrona kukurydzy No ja tez radze czekać. Lumax w takich warunkach nie powinien mieć problemu z chwastnicą. Sulfonylomoczniki na chwastnicę można dawać do fazy 8 liścia. Jeżeli do fazy 6 liścia chwastnica nadal nie będzie zielona to daj milagro i już wtedy musi być czysto.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#873 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 23 maj 2013 - 22:17

Ochrona kukurydzy ja dzisiaj poprawiałem po lumaxie. Pryskałem tydzień po siewie po deszczu w idealnych warunkach. (mokro i ciepło). Część pryskałem guardianem z tamtego roku i tam jest czysto. Po lumaxie było czysto 10 dni a potem wyszła chwastnica i owies głuchy. Poprawiałem innovate.

Edytowany przez damian40000, 23 maj 2013 - 22:18.

#874 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 24 maj 2013 - 09:45

Ochrona kukurydzy A byscie mi poradzili pryskałem kukurydze dwka dzielona 17 maja . Dawka na 2ha Mocarza 200g + Hektor max 330g + trend kukurydz w fazie 4liscia( dwuliscienne widoczne zamieranie a chwastnica jak by nie ruszona w fazie ok 15-20cm . Dzisiaj miałem poleciec drugi zabieg Dawka na 2ha Mocarza 200g + Hektor max 330g + trend + hikosh 1l kukurydza w fazie 5-6liscia i lipa u mnie leje jak scebra i ma padac jeszcze 2 dni i niewiem kiedy bede mógł wejsc w pole. Czy moge wykonac zabieg tymi srodkami na wieksza kukurydze wiem ze etykieta mówi do 6 liscia ale moze doswiadczeni wiedza lepiej po praktykach na swoich polach. Czy moze innym srodkiem zwalczac to co pierwszy zabiek nie zniszczył.pozdro

#875 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 24 maj 2013 - 10:02

Ochrona kukurydzy mocarz powyżej 5 liści stanowczo odradzam, dlaczego dzieliłeś dawkę? na drugą dawkę polecam sam nikosulfuron, ale 1l/ha

odnośnie nikosulfuronu to czy mogę go dzisiaj zastosować (w nocy temperatura spada poniżej 10 stopni), a etykieta wskazuje, aby środka nie stosować po i przed okresem długotrwałych chłodów oraz w temperaturze poniżej 10 stopni, w dzień mam około 15 stopni i pełne zachmurzenie oraz już 6 liści!

#876 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 24 maj 2013 - 11:42

Ochrona kukurydzy Dzieliłem poniewarz doradził mi sąsiad ( mniej odczuje kukurydza) który sieje kukurydze kilka lat. A ja pierwszy rok. czyli moczrza odstawic a reszte astosowac dodjąc jeszcze litre Nikosh.

#877 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 24 maj 2013 - 18:55

Ochrona kukurydzy Witam, mam pytanko ponieważ słyszałem że adengo można stosować gdy kukurydza jest w fazie do 3 liści bo kiedy ma 4-6 liści to ja przypali i dlatego chciał bym poznać wasze opinie na ten temat, bo nie wiem co robić.

#878 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 24 maj 2013 - 21:58

Ochrona kukurydzy Raczej nie przypali, ale po prostu nie weźmie chwastów, bo środek pobierany jest głównie przez korzenie i najskuteczniej zwalcza małe dopiero co wschodzące siewki.

#879 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 25 maj 2013 - 01:45

Ochrona kukurydzy Dwa razy po 200g/ha Mocarza na pewno uszkodzi kukurydzę,ponadto jak chcesz zastosować nikosh'a to 1,5l na tak dużą chwastnicę

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 maj 2013 - 09:45

Ochrona kukurydzy co zwalczy spory ostrożeń i mlecz polny? titus da radę? innovate już zaaplikowałem, a tylko colombus rejestrację na te chwasty łącznie