Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#821 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 16 maj 2013 - 11:43

Ochrona kukurydzy ja bd Hectorem ale widziałem też taki zestaw Kelvin+Mocarz+Olbras na ha wychodzi 155zł działa na 2 i 1 liścienne
Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 03:22
  •  

#822 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 16 maj 2013 - 13:51

Ochrona kukurydzy Witam wszystkich jest to mój pierwszy tutaj post więc prosze o wyrozumiałość.
Przechodząc do sprawy mam taki problem. Zasiałem 4 ha qq ale na działce 1ha jest perz,zakupiłem już środek milagro i czekam na odpowiednią chwile.Moje pytanie jest takie czy dodawać coś do tego aby kukurydza tak bardzo nie odczuła tego oprysku i ładnie dalej rosła czy odczekać swoje i opryskać ją odżywką za jakiś tydzień po tym zabiegu

#823 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 16 maj 2013 - 14:21

Ochrona kukurydzy Herbicydu nie powinno mieszać się z żadnymi substancjami poza innymi herbicydami. Do Millagro możesz dołożyć Callisto na chwasty dwuliścienne. Odżywkę możesz dołożyć dopiero jak będziesz widział, że perz jest przypalony. Każdy herbicyd ma jakiś wpływ na kukurydzę, ale nie do tego stopnia, aby jej zaszkodził. Nie masz czym się martwić, bo gdyby herbicyd szkodził to nie zostałby dopuszczony do obrotu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 16 maj 2013 - 20:40

Ochrona kukurydzy czy do powschodowych zabiegów konieczna jest wilgotna gleba? czy oprysk wykonany na suchą glebę będzie tak samo skuteczny? mocarz + innovate

#825 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 16 maj 2013 - 20:52

Ochrona kukurydzy Teoretycznie nie musi być specjalnie wilgotna gleba, jednak silna susza hamuje rozwój chwastów i przez to środek może je tylko krótkotrwale przypalić i gdy np za tydzień doleje deszcz chwasty ruszą na dobre. Zaobserwuj czy chwasty szybko rosną - jak tak to śmiało pryskaj

#826 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 17 maj 2013 - 15:55

Ochrona kukurydzy Panowie co powiecie na temat herbicydu Hector Max i Hector 53,6 WG na kukurydze,ładnie niszczy chwasty?Mi chodzi szczególnie o owies głuchy.
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#827 Share bdhpl

bdhpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 maj 2013 - 18:30

Ochrona kukurydzy nie ma ktoś z 10 kg nasion do sprzedania nie zeszło mi 50 ary a szkoda zostawić. Woj lubelskie

#828 Share napusfarmer

napusfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 maj 2013 - 22:25

Ochrona kukurydzy

czy do powschodowych zabiegów konieczna jest wilgotna gleba? czy oprysk wykonany na suchą glebę będzie tak samo skuteczny? mocarz + innovate

Wiadomo na wilgotnej glebie ale suchych roślinach lepiej zadziała. Koniecznie do tej mieszanki dolej litr oleju - bo inaczej mocarz nie zadziała. Taką mieszankę polecam z czystym sumieniem - innovate - nikosulfuron b.dobrej formulacji - powinien skasować jednoliścienne idealnie. Z kolei mocarz lubi nieco więcej wilgoci, ale zdażało mi się stosować na suchych stanowiskach z dobrym efektem - konieczny olej, olej, olej, olej

Panowie co powiecie na temat herbicydu Hector Max i Hector 53,6 WG na kukurydze,ładnie niszczy chwasty?Mi chodzi szczególnie o owies głuchy.

Nie wiem jak z głuchym powinien dać sobie rade. Kłopot jeżeli jest mocno zaperzone pole

#829 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 18 maj 2013 - 05:38

Ochrona kukurydzy ja w czwartek wieczorem potraktowałem round*pem a wczoraj po południu już była na wierzchu. :unsure:

#830 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 18 maj 2013 - 09:08

Ochrona kukurydzy Pryskacie już powschodowo ? U mnie siana 25 i 26 kwietnia ma 4 liście takze na poniedziałek by pasowało pryskać, jednak zapowiadają u nas chłodne noce przez tydzień , około 7 stopni przy gruncie. Jak pogoda będzie dobra w poniedziałek to pryskać czy się wstrzymać i przeczekać te chłodne noce?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 18 maj 2013 - 09:55

Ochrona kukurydzy napusfarmer.Perzu nie ma,ale bardzo dużo jest komosy i owsa głuchego.Najlepszy był by maister pak ale ponoc przypala kukurydze.
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#832 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 maj 2013 - 16:20

Ochrona kukurydzy maister przypala? ja wczoraj ruszyłem na czyste stanowisko innovate + mocarz (0,15l + 0,2kg) przy 4 liściach, chociaż już pojawia się 5 kukurydza siana 22 kwietnia, resztę atakuję w przyszłym tygodniu, na zaperzonych stanowiskach aplikuję o,25l innovate

#833 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 18 maj 2013 - 18:22

Ochrona kukurydzy ja w poniedziałek jak pogoda pozwoli będę pryskał Inovate + Mocarz + adiuwant Atpolan, kukurydza ma obecnie 3 liście, siana 28.04

#834 Share Przemo17271

Przemo17271

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 maj 2013 - 08:52

Ochrona kukurydzy Co do oprysków polecam Lumax 537,5 pryskałem tydzień po sianiu wczoraj patrzyłem czyściutkie pole 0 badyla sama kukurydza już ma 3,4 liście :)

#835 Share b_radoszewski

b_radoszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 maj 2013 - 16:13

Ochrona kukurydzy Mam kukurydzę odmiany Drim w fazie 4 liścia i powoli wchodzi w 5 liść. Siana 02-05-2013r.
Czy mam popryskać głównie perz i trochę dwuliściennych.

#836 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 19 maj 2013 - 16:49

Ochrona kukurydzy Czy ktoś stosował mix Nikosch 040 SC 1,5l/ha+ Mustang 306 SE 0,6lha?

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#837 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 maj 2013 - 18:07

Ochrona kukurydzy

Mam kukurydzę odmiany Drim w fazie 4 liścia i powoli wchodzi w 5 liść. Siana 02-05-2013r.

nikosulfuron sobie poradzi do 8 liścia, może być wskazany wyżej nikosh, ja stosuję innovate około 400zł/l netto (dawka perzowa 0,25l)

#838 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 maj 2013 - 22:11

Ochrona kukurydzy

Mam kukurydzę odmiany Drim w fazie 4 liścia i powoli wchodzi w 5 liść. Siana 02-05-2013r.

Ja w podobnym przypadku będę stosować elumis, 1 środek bez żadnego mieszania zwalcza wszystko. Dam za ok 1,5-2 tyg. Kukurydza coś wolno rośnie, nadal ma zaledwie 2 liście i stoi. Może czeka na trochę deszczu. Pali codziennie niesamowicie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#839 Share b_radoszewski

b_radoszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 maj 2013 - 07:39

Ochrona kukurydzy Dziękuje za info.
No u mnie QQ rośnie dość ładnie pomimo nie wielu opadów ale teraz zacznie się prawdziwy koszmar bo na dobre deszcze raczej nie ma co liczyć do połowy Lipca a może i nawet do początku sierpnia... taki kraj :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 20 maj 2013 - 08:28

Ochrona kukurydzy my pryskalismy mocarz i nikosh i czy nikosh to podziala na perz ?