Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

ceny kukurydzy kupowac opryski bylica oprysk chwasty kukurydza

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
1464 odpowiedzi na ten temat

#461 atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1784 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 00:49

maister nie radzi sobie dobrze z komosą, z chwastnicą nie jest źle. co do elumis'a zalezy w jakiej fazie jest chwastnica jak w początkowej to bym dał 1,2 litr na ha i załatwi. Ja po lumaxie robiłem ogląd dawałem 3 litry i jest ok, przy miedzy tylko jest perz ale to zwalcze titusem plecakowym opryskiwaczem . nie ryzykowałbym i potraktował na poprawkę elumis a nie maister
  • 0
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#462 Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,hodowla bydła{opasy}zaczynam krowy mleczne, rodzina i boks.

Napisany 02 czerwiec 2012 - 06:14

atomik@ ten EKO_SOL co kupiłem ma 34.5% fosforu i 5%azotu. opryskać 2-3 razy w odstępie 10 dni Opryskam dwa razy myślę że pomoże.
  • 0

#463 atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1784 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 09:41

co 7 dni opryskaj ale daj koniecznie cynk
  • 0
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#464 Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,hodowla bydła{opasy}zaczynam krowy mleczne, rodzina i boks.

Napisany 02 czerwiec 2012 - 13:15

Ok . Dzięki .
  • 0

#465 eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 811 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 16:30

Co do mojej sytuacji to nie jest źle, zaczyna brać komosę, czubki są białawe i pozwijane, a środek tak na dobrą sprawę działa od wczoraj. Zobaczymy jak jutro będzie, jeżeli jednak trzeba będzie coś zrobić to pójdzie nikosh+titus+mocarz w małych dawkach (1/3-1/4).

MichalR na chwastnice dobry będzie nikosulfuron z rimsulforonem + adiuwant (np. hector 53,6). Elumis to środek kompleksowy na wszystkie rodzaje chwastów (oprócz nikosulfuronu zawiera mezotrion znany z callisto), szkoda pieniędzy.
  • 0

#466 soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 02 czerwiec 2012 - 19:44

Panowie mam mały problem odbiła mi na jednym kawałku poodbijała mi chwastnica jednostronna-kukurydza ma na tym kawałku >8liści jest jeszcze jakaś szansa na oprysk
  • 0
KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

#467 MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • 3495119

Napisany 02 czerwiec 2012 - 21:14

Na chwastnicę od zawsze stosuje nikosulfuron z adiuwantem i drugi raz zdarza się wpadka spowodowana suszą, kiedy kukurydza już jest duża, a chwastnica dopiero wychodzi. W przyszłym roku muszę poszukać czegoś co działa na chwastnicę również doglebowo, tylko pewnie nawet to nie pomoże, kiedy aura nie sprzyja.
  • 0

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#468 atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1784 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 10:18

lumax zalecenia 3,5 - 4 litry, ja daje 3 litry od 4 lat nigdy mnie nie zawiódł i w tej cenie o takim składzie substancji czynnych środka pomijając perz i wieloletnie korzeniące się koszt wychodzi około 200 zł na ha, elumis nie stosowałem ale bardzo dobre opinie słyszałem od kilku osób i faktycznie spektrum chwastów jakie zabija jest porażające, cena zaporowa też nie jest bo przynajmniej pryska się raz i ma się święty spokój nie trzeba martwić się o poprawki i summa summarum wychodzi drożej jak odrazu zastosować dobry środek. Tak wiem napiszecie że po co przepłacać jak można odchwaścić taniej czym innym, zgadzam się tylko nie zawsze się udaje
  • 0

#469 eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 811 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 11:45

Atomik, tylko nie chodzi tu o to że adengo to zły środek, tylko że od 4 maja nic w mojej okolicy nie lało, a przedtem też się z deszczem nie przelewało (susza od początku sierpnia, brak śniegu etc.). Wszystko zależy od pola, warunków pogodoych, zachwaszczenia, nie ma idealnego środka na każde pole i każdy chwast. A droższy środek nie zawsze jest lepszy, np. maister.
  • 0

#470 atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1784 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 17:41

pomijam fakt złych warunków wilgotnościowych, odnoszę się tylko do skuteczności substancji czynnych. U mnie również jest tragedia z wilgocią praktycznie od września zeszłego roku, ja opryskałem 2 dni po siewie bo spadło 9 litrów deszczu i tylko dlatego. Przy suszy/niedoborze wilgoci każdy środek jest mało skuteczny. Ja wypowiadam się o środkach gdzie wilgotność jest optymalna do zabiegu odchwaszczania
  • 0

#471 c2aja

c2aja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 09:25

Witam. Jestem początkującym rolnikiem(duże braki sprzętowe i jescze większe wiedzowe:/). Na polu na którym zasiałem kukurydzę zrobiła mi się "łąka" i nie widać żeby maister coś zadziałał. Chwasty sa duże, kukurydza ma 7 liści- czym to jescze ratować? Widzę po ostatnich postach, że elumis sie pojawia. Warto jeszcze ratować? Jeśli tak to co polecacie zeby nie przepłacać. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Ps. Elumis w górnej dawce to 300zł:/

Edytowany przez c2aja, 04 czerwiec 2012 - 09:38.

• 0

#472 atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1784 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 13:58

dobra kolego za nie wiedzę się płaci niestety ale jeśli dawałeś titus + trend i nie zadziałał niestety trzeba powtórzyć zabieg i tani nie będzie tym bardziej że na kukurydzę powyżej 6 liści jest mało środków i nie są tanie tym bardziej jeśli masz perz. Policz dobrze liście nawet te które są w rurce, jeżeli jest 7 to jeszcze nie jest za późno. Dużo powierzchni masz do oprysku ? trzeba ratować co jest. Problem będzie jeśli nie padało teraz u Ciebie, jeżeli padało to nie zwlekaj. Do 8 liści możesz zastosować elumis pisałem o nim wcześnie, dalej środki na nikosulfuronie np ACCENT 75 + Trend, Innovate (słabo bierze komosę i bylię oraz chwasty powyzej 6 liści), Milagro extra, Nikosh. Dobrą kombinacją bylo by u Ciebie połączenie milagro extra 0,5l + calisto 0,75l tylko to bierze słabiej perz. Do 8 liści mozna jeszcze zaryzykować hector max nie bierze perzu i zawiera substancję dikambę która powyżej 6 liści może przyhamować kukurydzę ale pod awrunkiem że chwasty znajdują się we wrażliwych fazach na rozwojowych. to tyle musisz przeliczyć choć ja bym zastosował elumis oprócz nikosulfuronu zawiera mezotrion herbicyd nowej generacji. nie czekaj tylko działaj. teraz nie zaoszczędzisz już
  • 0

#473 marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 04 czerwiec 2012 - 20:56

nie wiem czy było czy nie ale mam problem

otóż nie która kukurydza jest pozwijana w "rurke" i wykręcona na bok

CZegoś jej brakuje czy jakiś szkodnik zaatakował ją ? jak rozwinąłem jedną qq to siedziała w środku jakaś taka muszka, mszyca czarna czy coś takiego, czy to ona może być przyczyną ?
  • 0
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#474 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8014 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 czerwiec 2012 - 21:15

Cos mi sie wydaje że to wina ploniarki zbożówki.
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#475 atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1784 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 21:46

ja też obstawiam ploniarkę ale dla pewności wstaw foto tych kukurydz
  • 0

#476 marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • 9705949

Napisany 04 czerwiec 2012 - 22:41

9 dni temu pryskalem innovate i mocarzem było bardzo sucho chwasty ladnie przychamowały, ale nie zołkną tylko po wczorajszych opadach deszcu zaczeły rosnać glownie proso i troche komosy trzeba bedzie prysnać czymś innym co polecacie do dam ze miejscami kukurydza juz duza i troche sie obawiam bo ma po te 8 lisci.
  • 0

#477 c2aja

c2aja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 22:52

Atomik! Dać 1.5l Elumisu czy 1l? Mam 3h do opryskania.
  • 0

#478 atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1784 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 08:44

jak masz perz to 1,5
  • 0

#479 marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:58

nawiązując do mojego wczorajszego posta

Patrzyłem u sąsiada qq i też ma te same objawy czyli poskręcana co któraś kukurydza...
Sprawdziłem na googlach jak wygląda ta ploniarka zbożowa i rzeczywiście ale niestety mieliście racje to ustrojstwo jest na mojej QQ :/

Jutro jadę do sklepu SOR i zobaczymy co doradza mi, czym opryskać.
A może WY mi coś doradzicie ?!?!

Załączone miniaturki

• IMG_0039.JPG
  • IMG_0047.JPG

• 0
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Google

• Reklama google
  •  

#480 gienio007

gienio007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 20:49

9 dni temu pryskalem innovate i mocarzem było bardzo sucho chwasty ladnie przychamowały, ale nie zołkną tylko po wczorajszych opadach deszcu zaczeły rosnać glownie proso i troche komosy trzeba bedzie prysnać czymś innym co polecacie do dam ze miejscami kukurydza juz duza i troche sie obawiam bo ma po te 8 lisci.

Jestem w bardzo podobnej sytuacji . Sprzedawczyni w sklepie z opryskami sprzedała mi jeszcze raz mocarz , mimo 8 liści . Tylko czy kukurydzy to nie zaszkodzi ?? Podpowiedzcie jeśli wiecie .
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk