Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 06 maj 2007 - 16:56

Ochrona kukurydzy

czy prysnąć kukurydze żeby zwalczyć chwastnice jednostrono w kukurydzy. Pryskałem azoprimem zaraz po siewie ale widze że ten chwas się pojawia i to w dużej ilości :blink:. Czym prysnąć aby oczyścić pole i nie zbankrótować :D. Kukurydza ma 3 liście.

sprobuj milagro

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 19:13
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 maj 2007 - 16:57

Ochrona kukurydzy a jaka cena na ha? jeśli można wiedzieć :blink:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 06 maj 2007 - 17:01

Ochrona kukurydzy litrowe opakowanie kosztuje 124,50 a 5l 581,50 dawkowanie na 1 ha musisz sobie gdzieś w necie poszukać, bo nie pamiętam. Ceny z firmy ELMAR z lubienia kujawskiego

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 maj 2007 - 09:59

Ochrona kukurydzy ale te ceny dotycz którego:
Milagro 040 SC
Milagro Extra 060 SC

A ktoś stosował ten oprysk:
Merlin 750 WG
Merlin Super 537 SC
i jaka jet ich cena??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 10 maj 2007 - 17:28

Ochrona kukurydzy millgro 040 sc

#26 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 10 maj 2007 - 18:00

Ochrona kukurydzy ja uzywam Mazine 500

#27 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 maj 2007 - 21:42

Ochrona kukurydzy Ja pryskałem zaraz po siewie Guardian max 840EC + Atranex 500SC na niecałe 5 ha, to bylo 24 kwietnia i chyba podziałało, bo kukurydza wschodzi, a na razie chwastów nie ma. Zobaczymy co będzie za tydzień. :blink:

#28 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 czerwiec 2007 - 13:24

Ochrona kukurydzy Ja od ładnych kilku lat pryskam Milagro + atranex 1l +1l/ha( azoprim, maizyne itp to to samo wszytkie zawierawja atrazyne) I zawsze pryskam po wschodach jak kukurydza ma 2-7 lisci wtedy chwasty maja juz kilka centymetrów. Jest to super skuteczna kombinacja jesli jest chwastnica jednostronna.
Samym atranexem 3l/ha pryskam tylko jak kukurydze sieje pierwszy raz nadanej działce bo wtedy jescze nie ma problemu z chwastnica i wtedy pryskam przedwschodowo.
Nawet kuka dni temy pryskałem kombinacja milagro + atranex i juz widac że chwastnica pożółkła a kukurydza leci do góry jak należy :D

Milagro jest dosc drogie w porówaniu z atranexem ale warto !!!!!!!!

Kiedys pryskałem titusem i była lipa chwastnice wykonczyło a po tygodniu znowu odbiła :D

#29 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 czerwiec 2007 - 20:29

Ochrona kukurydzy u nas stosujemy Atranex przed wschodowo, a gdy gdzieś się pojawi się jeszcze jakieś ziele jak perz to jeszcze raz titusem lub Maistrem razem z odżywką dolistną, w 2008 mają być wycofane opryski na bazie atrazyny :D

#30 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 02 czerwiec 2007 - 20:48

Ochrona kukurydzy Ja używam AZOPIRIM -jak się okqazuje bardzo skuteczny,ba dodatkowo prze mój błąd lanca poleciała mi po kukurydzy bo pryskałem marchew AZOGARD i o dziwo KUKURYDZA 2 rzędy czyściutkie!!kukurydza wzeszła ani deko nie przypalona :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 08:46

Ochrona kukurydzy W moim przypadku
(merlin super) milagro+atranex+banwel+titus+saletra= czyste pole
na nowe pola 6kg atrazyny i czyściutko. Może i koniec z sprzedażą atrazyny w przyszłym roku. Ale nie zakaz stosowania. Ja mam zapas na kilka lat he :D A mozne jeszcze nakupić.

#32 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 08:58

Ochrona kukurydzy ja pryskałem Mustangiem drugi rok z rzędu i pole jest wolne od chwastów,niemam perzu bo jesieną pryskałem.

#33 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 09:00

Ochrona kukurydzy Przy 6 kg atrazyny to w następnym roku tylko kuku a i tak koszt tego wyjdzie ponad 100 zł

Ja w tym roku sianą po życie poleciałem bezpośrednio po siewie guardianem + atrazyna na 7,5 ha dałem 20 l guardiana + 10 l atranexu i jest czyściutko wyszło ok 80 pare zł na ha i jeszcze co innego gdybym chjciał teraz pryskać to nie mam mowy o wjechanieu na pole

We wtorek z rana pojechałem prysnąć kuku posianą w ugorze przyskałem titus + atranex skończyłem pryskać a za pól godziny ulało konkretnie

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 09:18

Ochrona kukurydzy

W moim przypadku
(merlin super) milagro+atranex+banwel+titus+saletra= czyste pole
na nowe pola 6kg atrazyny i czyściutko. Może i koniec z sprzedażą atrazyny w przyszłym roku. Ale nie zakaz stosowania. Ja mam zapas na kilka lat he :D A mozne jeszcze nakupić.

"Mieszanina może być stosowana do 30 czerwca 2007 r., tj. do utraty ważności zezwoleń na dopuszczenie do
obrotu i stosowania środków ochrony roślin zawierających atrazynę, w tym Azoprim 50 WP, Gesaprim 90 WG."

bullet_black.png

#35 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 03 czerwiec 2007 - 11:00

Ochrona kukurydzy z tymi 6kg atranexu to troche przegiecie nie sadzicie???? wegług dawek to chyba 3 kg to maks !!! Ja tezsie zastanawiam czy nie zrobic zapasu atranexu na kilka lat bo to bardzo skuteczny oprysk w połaczeniu z innymi.

Jesli po titusie popadało to chyba bedziesz pryskał jescze raz :D Mój kolega tak miał w tamtym roku wieksze zielsko odkukurydzy było :D

#36 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 20:50

Ochrona kukurydzy nie bede pryskał aż sam się zdziwiłem bo nie brało perzu tylko tam gdzie były duże jego kępy i dzisiaj obleciałem to plecakowym :D :D :)

#37 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 14 czerwiec 2007 - 10:37

Ochrona kukurydzy Majster -kosi wszystko !!! ale jest drogi za dawkę na 4 ha zapłaciłem 660zł-warto.

#38 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 12:44

Ochrona kukurydzy Oczywiście ze kosi wszystko tylko po co przepłacać jak można użyć tańszych srodków i efekt będzie podobny lecz perzu nie zniszczą a majster i owszem wiec jak pole jest bez perzu to po co przepłacać

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#39 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 14 czerwiec 2007 - 15:33

Ochrona kukurydzy owszem efekt "podobny" aczkolwiek jezt różnica miedzy podobny a taki sam.Wszystko zalezy od warunków i stanowiska na którym jezt posiana kukurydza .Dla przykłdu - w tym roku wziołem dzierżawę zaniedbaną i dosyć późno,w moim regionie jedyną rośliną jaką mogłem obsadzić pole była kukurydza,pierwszy zabieg(Titus+Mustang) wykonałem po wschodach bo niesamowite zachwaszczenie było, po około 2 tyg musiałem zasówać 2 raz z opryskiem bo wtórne zachwaszczenie zadusiło by kukurydzę,wolałem nie ryzykować i zastosowałem" majstra".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 czerwiec 2007 - 15:43

Ochrona kukurydzy Nie no oczywiście na takim stanowisku to to tylko i wyłącznie Majstra zastanawiam sie dlaczego od razu go nie użyłeś. powiem ci cos ja w tamtym roku na czymś takim posiałem kukurydze to praktycznie mało co urosło a ziemia III i IV klasa na tym kawałku była z przewaga na III. Ale pole było zaniedbane a jeszcze jakieś bakterie sie wdały i roślinę zniszczyły dlatego obserwuj roślinę i jak coś to pryskaj czym sie da żeby ją ratować

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej