Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#301 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 03 czerwiec 2011 - 15:19

Ochrona kukurydzy @EppS w tamtym roku Lumax był skuteczny praktycznie w 100% niestety w tym nie <_< Ognicha rośnie jak wściekła ale na szczęście takimi tylko placami, a nie całym polem. Nie wiem czy to przez przymrozki i deficyt wilgoci czy co.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 11:09
  •  

#302 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 21:01

Ochrona kukurydzy Dwa lata temu na całym polu po Lumaxie nie miałem ani jednego chwasta, już myślałem że po wycofaniu atrazyny jest kolejny niezawodny środek a tu klops. Może po ostatnim deszczu coś się poprawi.
NAPIS ćWICZEBNY

#303 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 03 czerwiec 2011 - 21:38

Ochrona kukurydzy u mie tak jak pisąłem wczesniej zabrakło mi guardiana i pryskałem 0,30ha lumaxem efekt taki sam jak po guardianie nie widze różnicy pole czysciutkie :) oczywisice pryskane na wilgotna glebe podpasowało ze po deszczu :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 11:16

Ochrona kukurydzy Witam mam pytanie. Czym można opryskać kukurydzę słodką (jadalną) ponoć opryski na kukurydzę pastewna nie są zalecane na jadalną.

#305 Share irenka30

irenka30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 13:20

Ochrona kukurydzy Mam pytanie czy jeśli zmniejsze dawkę Milagro z 0,75l/h do 0,6l/h i dodam do mieszaniny mocznik to spali perz? Czy lepiej nie ryzykować?

#306 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 13:39

Ochrona kukurydzy w tamtym roku pryskałem 3l lumaxa i było czyściutko tylko trochę perzu. W tym dałem 3,5l lumaxa i nie pobrało zbytnio chwastnicy nie było za sucho na pryskanie. Myślę że to nie jest ten sam środek co w tamtym roku. Trzeba czegoś innego poszukać w następnym sezonie.

#307 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 09:45

Ochrona kukurydzy Faktycznie,też gorzej w tym roku dziala Elumis.

#308 Share horputwu

horputwu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 01:58

Ochrona kukurydzy Ja w zeszłym roku byłem bardzo zadowolony z Lumaxa :rolleyes: . W tym już nie ;[ . Na polach sianych w wielką sobote 23 kwietnia kuku mam już prawie metrową, i niestety pojedyńcze chwastnice rosną. Nie ma ich dużo ale w porównaniu do zeszłego roku jest spora różnica. Gorzej na kawałku sianym po życie na kiszonke. Tu kukurydza była siana 14 maja, oprysk tym lumaxem robiłem 1 czerwca i to był chyba błąd bo było jednak zbyt sucho. Teraz kuku ma gdzieś 4-5 liści ale prosowate rosną dalej. Początkowo po 4-5 dniach było już widać efekt zahamowania wzrostu chwastów ale po środowej burzy jakby odżyły ;[ . Poczekam jeszcze pare dni ale podejrzewam że konieczny będzie jeszcze jeden zabieg. I tu pytanie, jaki środek polecicie w tej sytuacji głównie na jednoliścienne jednoroczne, perzu nie mam. No i stosunkowo tani bo już ponad 200zł na ha poszło w lumaxie. A i żeby można było połączyć z jakąś odżywką i mocznikiem.

#309 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 06:18

Ochrona kukurydzy Ja pryskam Titus + Mustang + zwilżacz w fazie od 2 -6 liści kukurydzy; efekt super pali wszystkie chwasty, tylko koszt niemały ok 270 zł/ha

#310 Share J3rom3

J3rom3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 09:31

Ochrona kukurydzy Witam
mam pytanie : na mojej plantacji ostatnio pojawiły się rośliny kukurydzy z pozwijanymi liśćmi. Na jednej ze stron w internecie wyczytałem ze to może być odwapnienie ale chciałem usłyszeć waszą opinie. Na pewno nie jest to spowodowane przez środek ochrony ,(jak wyżej ktoś pisał ) ponieważ stosowany był już ponad 2 tyg temu, proszę o pomoc ,czy jest na to jakiś środek a może odżywka jeżeli chodzi o odwapnienie, z góry dziękuje :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share horputwu

horputwu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 15:54

Ochrona kukurydzy A nie jest to czasem objaw niedostatku wody i wysokich temperatur. U mnie też zauważyłem że zwijały sie w charakterystyczną trąbkę, ale po ostatnich burzach i zelżeniu temperatur objaw minął.

#312 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 12 czerwiec 2011 - 18:01

Ochrona kukurydzy najprawdopodobniej to bedzie susza czy liscie tak jakby traca soczystosc i robia sie jakby zwiedłe ?

#313 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 12 czerwiec 2011 - 18:05

Ochrona kukurydzy W tym roku pryskałem Panida czy coś takiego ogólnie nie jest źle ale mogło by być lepiej. B)

#314 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:11

Ochrona kukurydzy tez mam problem z pozwijanymi liscmi qq. myslalem ze to od suszy ale popadalo i dalej to samo. pryskalem mustangiem forte + titus. czy mam sie martwic czy spokojnie czekac az to minie?

Edytowany przez Montifan, 12 czerwiec 2011 - 20:11.

#315 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:38

Ochrona kukurydzy Adengo od Bayer'a-skuteczność 100%(perz 95%)doglebowo w dawce 0,3l/ha.
I najważniejsze:130zł/ha B)

#316 Share horputwu

horputwu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 21:44

Ochrona kukurydzy Tylko że adengo stosujemy po siewie i krutko po wschodach 1-2 liście qq. Moja qq po życie ma około 30 cm wysokości i 4-5 liści. Na lumax było za sucho nie zadziałał na kiełkujące chwasty i teraz jest ładny dywan prosowatych :( .

Edytowany przez milanreal1, 13 czerwiec 2011 - 21:12.
cytowanie poprzedniego posta

#317 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 21:50

Ochrona kukurydzy Milagro jest bodajże do 8 liści QQ. Majster do 6. Cena to 225zł opakowanie które jest na 1-1,5ha. Wczoraj pryskałem Majstrem kawałki QQ gdzie się rzuciło zielsko. QQ ma 8-9 liści.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#318 Share horputwu

horputwu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 22:00

Ochrona kukurydzy Właśnie myślałem nad milagro bo jest pobierany głównie przez liście a jest strasznie sucho.

Edytowany przez milanreal1, 13 czerwiec 2011 - 21:38.
cytowanie poprzedniego posta

#319 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:40

Ochrona kukurydzy

Witam
mam pytanie : na mojej plantacji ostatnio pojawiły się rośliny kukurydzy z pozwijanymi liśćmi. Na jednej ze stron w internecie wyczytałem ze to może być odwapnienie ale chciałem usłyszeć waszą opinie. Na pewno nie jest to spowodowane przez środek ochrony ,(jak wyżej ktoś pisał ) ponieważ stosowany był już ponad 2 tyg temu, proszę o pomoc ,czy jest na to jakiś środek a może odżywka jeżeli chodzi o odwapnienie, z góry dziękuje :P

Naturalny mechanizm u roślin typu C4(takich jak qq). W suchy dzień qq zwija liście aby zahamować transpiracje wody(zamykanie aparatów szparkowych) w nocy aparaty szparkowe się otwierają roślina pobiera CO2 i fotosynteza zachodzi jak należy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:50

Ochrona kukurydzy Czasami też liście zwija po Mustangu ;) W tamtym roku tata pryskał owies i zostało trochę oprysku to przez kukurydzę przejechał i tam gdzie dodatkowo była opryskana to zwinęła liście

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.