Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 23 maj 2016 - 08:44

Ochrona kukurydzy

A czy ja napisałem, że je miaszałem? Rok temu był Mocarza a 2 lata temu Mustang. Wiecej tego błędu nie popełnię.

Do mocarza trzeba dolać przylepiacza, olej. Na drugi,trzeci powinno być  widać. Kamose łatwo się zwalcza.

Ja w tym i w zaeszłym roku pryskałem dzielony dawkami 70% a po tygodniu, dwóch reszte 30%. Jestem zdania że należy szybciej pryskać QQ jak ma jedną parę liści. Zwalcza się chwasty w fazie kiełkowanie a nie jak są duże i zagłuszają QQ.

Pryskam niebieskimi dyszami zwykłe 300L/ha 3,5 bar.

Może turkuć podjadek ją podżera? Pędraki, drutowce i rolnice raczej tego nie robią. Moja siana 7 maja ma po 2 listki i widać trzeci a siana głęboko. Tuż po siewie dziki nie mogły jej znaleźć. Znalazły dopiero jak zaczęła kiełkować. Trzeba dosiewać. Kupiłem ffuka zielonego na próbę i wyjącą teściową, ale nie wiem, czy to działa, bo są dopiero od środy a poryły we wtorek, gdy zapomniałem wstać w nocy. O 22 i 2:30 jadę i strzelam z karbidu.
http://www.zielonyog...jak-go-zwalczac

Na dziki najlepiej głęboko siać, talerzowy siewnik sobie z tym poradzi i jeszcze po siewie przebronuj będzie jeszcze głebiej. a może prestige forte

Maister w dawce 1l to tak słabo, minimalna 1,25l. A może ZEAGRAN się sprawdzi?

Maister- jak będzie susza to Ci nie podziała szczególnie na komose.

Co to są "glapy"????

P.S czytać etykiety ŚOR  działa średniowrażliwie uznaje że nie działa wcale.

Edytowany przez tespis17, 23 maj 2016 - 14:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 21:04
  •  

#2442 Share januszsamiec

januszsamiec

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 23 maj 2016 - 10:19

Ochrona kukurydzy Ja pryskam innovaite i sukcesor

#2443 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 23 maj 2016 - 10:32

Ochrona kukurydzy Panowie wie ktoś może na jaką substancje czynną reaguje rumian najbardziej? przyjwąłem nixonem 80 G i zeagran 1 l i rumian był na tyle duży ze chyba odbije. . . a czy pryskacie interwencyjnie indektycydem czy raczej to zbędne? nikt ze znajomych u mnie tego nie robi i dziwią się jak i to pytam ze po co...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2444 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 23 maj 2016 - 12:44

Ochrona kukurydzy Tespis amatorem nie jestem, bo był i adiuwant mieszany z mocarzem.
Pisalem, że siana głęboko. Ja jeszcze nie kiełkowała to ryły i jej nie znalazły. Jak zaczęła puszczać kiełki to wyczuły i ryły jeszcze głębiej. Nawet jak ziarniak nie znalazły to kielki zniszczone. Właśnie skończyliśmy dosiewać. Dzisiaj przez kilka nocy ma myśliwy na nie czatować.

Co do insektycydu to stosuje się go tylko jak widzisz ploniarkę. Atakuje wcześnie, gdy jest chłodno.

#2445 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 maj 2016 - 14:08

Ochrona kukurydzy

Do mocarza trzeba dolać przylepiacza, olej. Na drugi,trzeci powinno być widać. Kamose łatwo się zwalcza.

Ja w tym i w zaeszłym roku pryskałem dzielony dawkami 70% a po tygodniu, dwóch reszte 30%. Jestem zdania że należy szybciej pryskać QQ jak ma jedną parę liści. Zwalcza się chwasty w fazie kiełkowanie a nie jak są duże i zagłuszają QQ.
Pryskam niebieskimi dyszami zwykłe 300L/ha 3,5 bar.

Na dziki najlepiej głęboko siać, talerzowy siewnik sobie z tym poradzi i jeszcze po siewie przebronuj będzie jeszcze głebiej. a może prestige forte

Maister- jak będzie susza to Ci nie podziała szczególnie na komose.

Co to są "glapy"????

P.S czytać etykiety ŚOR co jest napisane że działa średniowrażliwie uznaje że nie działa wcale.

. Glapy to ptaki takie czarne
Maister podziała nawet w suszę ja stosuje go co roku i jeszcze mnie nie zawiódł stosuje 1,5l na h

#2446 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 23 maj 2016 - 14:58

Ochrona kukurydzy

Tespis amatorem nie jestem, bo był i adiuwant mieszany z mocarzem.
Pisalem, że siana głęboko. Ja jeszcze nie kiełkowała to ryły i jej nie znalazły. Jak zaczęła puszczać kiełki to wyczuły i ryły jeszcze głębiej. Nawet jak ziarniak nie znalazły to kielki zniszczone. Właśnie skończyliśmy dosiewać. Dzisiaj przez kilka nocy ma myśliwy na nie czatować.

Co do insektycydu to stosuje się go tylko jak widzisz ploniarkę. Atakuje wcześnie, gdy jest chłodno.

Ja sieje talerzowym a pole po zasianiu wygląda tak jakbym pyrki radlił. myslę że z 7-10 cm. Po siewie mocznik i bronuje. po uprawie nie siej zaraz tak samo jak jest mocno wilgotno.  .

#2447 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 maj 2016 - 16:17

Ochrona kukurydzy

Czyli chodzi o kruki bądź o gawrony . Pomaga rozwiesić nad kukurydzą sznurek nad całym polem na kijach i jakies tam torebki itp boją się i nie siadają znajomi co mają znimi problemi tak z nimi walczą

#2448 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 23 maj 2016 - 17:35

Ochrona kukurydzy Wystarczy kupić nasiona zaprawione Mesurolem i po problemie.

#2449 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 maj 2016 - 18:26

Ochrona kukurydzy Zaprawialem mesurolem i tak gdzieś niegdzies wydziubaly

#2450 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:16

Ochrona kukurydzy

U  mnie najlepiej i najtaniej zwalczam chwasty w kukurydzy mustangiem koszt około 55 zł na ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 maj 2016 - 20:24

Ochrona kukurydzy Witam. Mam problem na jednej dzialce. Opryskana dookola adengo i reszta lumaxem przedwschodowo i obecnie jest ziele jak cholera szczegolnie tu gdzie bylo konczone lumaxem po adengo czystawo. Perz i oset i inne ustrojstwa. Mam pytanie czym opryskac to drugi raz aby zwalczyc chwast? Myslalem nad maistrem? Co polecicie? Moze milagro plus jakis dodatek?

Edytowany przez pioter03, 23 maj 2016 - 20:26.

#2452 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 23 maj 2016 - 20:59

Ochrona kukurydzy

nie wchodz w koszta opryskaj mustangiem

#2453 Share MateuszKunik

MateuszKunik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 maj 2016 - 21:30

Ochrona kukurydzy

Pryskał ktoś kukurydze środkiem pan tani 40 ? jakie efekty?

#2454 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 23 maj 2016 - 21:42

Ochrona kukurydzy

jo prsykałem super efekty

#2455 Share MateuszKunik

MateuszKunik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 maj 2016 - 21:47

Ochrona kukurydzy

a w jakiej dawce pryskałeś po ilu dniach widać efekty oprysku?

#2456 Share themrsakmejek

themrsakmejek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:sport motoryzacja wędkarstwo i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 24 maj 2016 - 06:14

Ochrona kukurydzy

Po ilu dniach od oprysku adengo widać efekty (pryskanie w fazie 2 liści kukurydzy)?

#2457 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 24 maj 2016 - 06:25

Ochrona kukurydzy Nie słuchajcie tej Anteki. Jak Mustang ma zwalczyć perz i ostrożeń? Brednie jakieś.

#2458 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 24 maj 2016 - 07:27

Ochrona kukurydzy

Mustang to dziadostwo,szczególnie na poprawki.W tamtym roku jak opryskałem jeden przejazd opryskiwaczem to się oddzieliło od reszty i na górce kukurydza miała z metr.Zmarnowałem kukurydzę ..Ja polecam cornmax,zeagran lub bromotril .W mieszaninie z pantani wystarczy litr.Efekt natychmiastowy .

#2459 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 24 maj 2016 - 12:08

Ochrona kukurydzy

3 liście miejscami 4 na razie nic po niej nie widac lecz minęło dopiero 3 dni. A skrzyp sie wylozyl i pożółkł lekko czy go spali nie wiem. Może najpierw wykonaj gdzies próbę u siebie bo nie wiadomo jak inne odmiany reagują i czy nie jest oslabiona od niskich temperatur.

jak tam kukurydza po galaperze? Bo i u mnie sporo skrzypu wylazło miejscami i zastanawiam się czy nie opryskać. Ale czym żeby kukurydza nie dostała? Już ma 4 - 5 liści.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 24 maj 2016 - 12:35

Ochrona kukurydzy

Witam. Mam problem na jednej dzialce. Opryskana dookola adengo i reszta lumaxem przedwschodowo i obecnie jest ziele jak cholera szczegolnie tu gdzie bylo konczone lumaxem po adengo czystawo. Perz i oset i inne ustrojstwa. Mam pytanie czym opryskac to drugi raz aby zwalczyc chwast? Myslalem nad maistrem? Co polecicie? Moze milagro plus jakis dodatek?

Nikosulfurun np. Nikosh, Fornet perz i oset powinno załatwić nie wiem co masz za inne ustrojstwa.

Mustang na pewno nie podziała na perz tj. kolega Thomas napisał wyżej.