Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#2401 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 18 maj 2016 - 08:07

Ochrona kukurydzy

To wiem ale zeagran słabo bierze ostrożeń a w ulotce bromotrila jest że wrażliwy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 22:37
  •  

#2402 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 18 maj 2016 - 08:08

Ochrona kukurydzy

Koledzy, planuje u siebie zastosować Maister, ale pojawiło mi się w jednym końcu pola dużo skrzypu i nie wiem czym go wytępić. Swoją drogą pola wapnowane, dobre PH a tu skrzyp. Czyżby już przestał rosnąć tylko na kwasach???

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2403 Share wojakjan

wojakjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 maj 2016 - 10:36

Ochrona kukurydzy

Witam panowie szybko poratujcie mnie odpowiedzią zasiałem kukurydze jednak od siewu nie mogłem opryskać bo było zimno i padał deszcz dzisiaj opryskałem jednak w czasie oprysku zauważyłem miejsca w których kukurydza wychodzi pryskałem adengo...Czy zaszkodziłem kukurydzy ? czy spisywać ją już na straty..? proszę pilnie odpowiedzcie.... 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2404 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 18 maj 2016 - 12:08

Ochrona kukurydzy

Witam panowie szybko poratujcie mnie odpowiedzią zasiałem kukurydze jednak od siewu nie mogłem opryskać bo było zimno i padał deszcz dzisiaj opryskałem jednak w czasie oprysku zauważyłem miejsca w których kukurydza wychodzi pryskałem adengo...Czy zaszkodziłem kukurydzy ? czy spisywać ją już na straty..? proszę pilnie odpowiedzcie.... 

Ja też dziś pryskałem adengo równo 7 dni dziś od siewu, kiełki miejscami pod powierzchnią, ale zaryzykowałem bo strasznie u mnie wietrznie było a dziś cisza a znowu później nie wiadomo myślę, że ewentualnie trochę ją przyhamuje ale na straty nie spisuj. 

#2405 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3187 postów

Napisany 18 maj 2016 - 13:46

Ochrona kukurydzy Czytaliście etykietę? Można pryskać do fazy dwóch liści.

#2406 Share wojakjan

wojakjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 maj 2016 - 14:21

Ochrona kukurydzy

Czyli nic jej nie będzie..? mogę spokojnie resztę pryskać..? dzięki kolego Thomas2135.

#2407 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 maj 2016 - 14:58

Ochrona kukurydzy koledzy czym opryskac zeby wzielo owies gluchy w kukurydzy faza konca 2 lisci

#2408 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 18 maj 2016 - 15:03

Ochrona kukurydzy

Nightmare to mnie zmartwiłeś. Dzisiaj miałem zamawiać Adengo, ewentualnie Lumaxa i nie wiem czy w ogóle kupować przedwschodowy jak ma chwastnicy nie ruszać. Ja pryskałbym tuż po wschodach. Na razie przez to zimno kukurydza ledwie z ziemii wylazła i stoi w miejscu. Nie chcę przepłacać za maistra.

Soltys odpuść tego Mocarza. Na jednej działce małej zostało maistra to wypryskałem i pole czyste od chwastów. Na resztę wypryskałem tylko Mocarza a adiuwantem( brak jednoliściennych na polu), bo do zwalczenia była tylko komosa. Coś tam lekko komosę skręciło kilka tyg po oprysku, po czy zregenerowała się i zaczęła rosnąć. Kukurydzę zagłuszyło i nie było co zbierać. Na polu było doskonale widać, jakby "odciął" gdzie chwasty spalił maister a gdzie mocarz. Warunki oprysku idelane, choć ziemia sucha była.
Lepiej Zegrana w dawce 1,2 l by nie popalić i skuteczność gwarantowana.

nie wiem czym to sie ma, ale adengo i lumax nie zawsze skutecznie  zwalcza chwastnice , w tym roku jest srednio, kto wie czy nie bedzie trzeba robic poprawki, zobaczymy jak dalej bedzie sie rozwijac, byly lata ze adengo robote skutecznie zrobil. 

#2409 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 18 maj 2016 - 15:08

Ochrona kukurydzy

Po środkach nalistnych jest G*wno nie kukurydza, jak jest wilgoć to tylko doglebowo

Co na perz, trawę i komosę?

Edytowany przez fireseba, 18 maj 2016 - 16:07.

#2410 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 18 maj 2016 - 18:01

Ochrona kukurydzy

Jakie macie doświadczenie w walce z bylicą, bodziszkiem, ostrożniem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2411 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 18 maj 2016 - 19:45

Ochrona kukurydzy

Nightmare to mnie zmartwiłeś. Dzisiaj miałem zamawiać Adengo, ewentualnie Lumaxa i nie wiem czy w ogóle kupować przedwschodowy jak ma chwastnicy nie ruszać. Ja pryskałbym tuż po wschodach. Na razie przez to zimno kukurydza ledwie z ziemii wylazła i stoi w miejscu. Nie chcę przepłacać za maistra.

Soltys odpuść tego Mocarza. Na jednej działce małej zostało maistra to wypryskałem i pole czyste od chwastów. Na resztę wypryskałem tylko Mocarza a adiuwantem( brak jednoliściennych na polu), bo do zwalczenia była tylko komosa. Coś tam lekko komosę skręciło kilka tyg po oprysku, po czy zregenerowała się i zaczęła rosnąć. Kukurydzę zagłuszyło i nie było co zbierać. Na polu było doskonale widać, jakby "odciął" gdzie chwasty spalił maister a gdzie mocarz. Warunki oprysku idelane, choć ziemia sucha była.
Lepiej Zegrana w dawce 1,2 l by nie popalić i skuteczność gwarantowana.

no widzisz mój znajomy leci mocarzem na ok 140 ha już któryś rok z rzędu i jest zadowolony.......

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2412 Share gibos95

gibos95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 maj 2016 - 19:55

Ochrona kukurydzy ja na ten rok kupiłem Zeagran + Innovate :)
Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

#2413 Share AleksanderX

AleksanderX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 18 maj 2016 - 20:31

Ochrona kukurydzy

ja bedee pryskać mustangiem 0,5 l na ha

#2414 Share edekqwe

edekqwe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 maj 2016 - 20:44

Ochrona kukurydzy zeagran 1,0 l razem z nisha 1,3 l niszczy wszystko procz kukurydzy :-)

#2415 Share lukaszwlkp

lukaszwlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team Rolnictwo, enduro/cross

Napisany 18 maj 2016 - 20:54

Ochrona kukurydzy

Koledzy chce pryskac jutro nikosh + mocarz bo pole zrobilo się zielone. Mogę na suchą ziemie? Bo różne wersje chodza

#2416 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 18 maj 2016 - 22:45

Ochrona kukurydzy

ja na ten rok kupiłem Zeagran + Innovate :)

to samo co ja

#2417 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3187 postów

Napisany 19 maj 2016 - 06:38

Ochrona kukurydzy Przy zabiegach nalistnych wilgotność gleby nie ma większego znaczenia. No może w przypadku maistra jest nieco inaczej, bo działa coś tam doglebowo na system korzeniowy. Ważniejsza jest pora oprysku i pogoda.

Panowie mam pytanie co do oprysków doglebowych. Ostatnio trochę popadało, uprawiłem pole i zasiałem kukurydzę. Wierzchnia warstwa gleby będzie zatem przesuszona na 1-2 cm zanim dotrze paczka a Adengo. Czy w takiej sytuacji oprysk zadziała prawidłowo?

#2418 Share lukaszwlkp

lukaszwlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team Rolnictwo, enduro/cross

Napisany 19 maj 2016 - 08:52

Ochrona kukurydzy

Thomas dzięki :) też mi się tak wydaje, więc tylko mnie w tym utwierdziłeś :)

#2419 Share przemo932

przemo932

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 19 maj 2016 - 09:41

Ochrona kukurydzy

Koledzy chce pryskac jutro nikosh + mocarz bo pole zrobilo się zielone. Mogę na suchą ziemie? Bo różne wersje chodza

Te środki są nalistne wiec raczej lepiej żeby było sucho :) pozdro

Co do wcześniejszego postu dotyczącego późnego kropienia adengo warto pamiętać że kropi się tym zaraz po siewie lub do 2 liści po wschodach.

Nikosulfuron sam nie weźmie Ci perzu.

Warto też pamiętać że środki typu Adengo czy Lumax (doglebówki) rozkładają się i działają tylko w wilgotnej ziemi. Po zeszłorocznej suszy ktoś to jechał na tym to są pola gdzie do tej pory Adengo działa i jest możliwość spalenia np pszenicy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2420 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 19 maj 2016 - 10:35

Ochrona kukurydzy

Jak nie bierze perzu nikosulfuron?Ja w tamtym roku pryskałem ikanos i mocarz .Dawka była mała 1l i 130g i do tego trochę mocznika.Wszystko padło po dwóch tygodniach.