Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona kukurydzy

2770 odpowiedzi na ten temat

#2001 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 21:10

Ochrona kukurydzy Jak od lat była to trawa to i chwastów będzie niewiele. Zaorałem już kilka kawałków pod kukurydzę i Maister w zupełności wystarcza, choć możesz próbować z mieszaninami.
Co do Pendigan to czytałem, że pendimentalina to najgorsze dziadostwo dla kukurydzy. To jakiś stymulator wzrostu i kukurydzy nie służy. Dla pewności poczytaj o tej substancji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona kukurydzy Dzisiaj, 01:36
  •  

#2002 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 23:06

Ochrona kukurydzy

a wiesz cos na temat elumis ?? 

#2003 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 23:24

Ochrona kukurydzy Skuteczny produkt o szerokim działaniu, ale cena u mnie w okolicy za duża. Dział trochę wolno, ale jest skuteczny o ile zabieg w porę przeprowadzony.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2004 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 23:54

Ochrona kukurydzy

czyli najlepiej wymrac maistra power ?

#2005 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 10:06

Ochrona kukurydzy

u nas w zeszłym roku maister słabo działał ale zapewne przyczyniła sie do tego pogoda bo chwasty odbijały a normalnie nei było z nimi problemu a opryski tylko wieczorami były robione. Aktualnie poszukuję tańszego rozwiązania a nizeli maister ale i skutecznego

#2006 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 styczeń 2016 - 12:43

Ochrona kukurydzy

Oba produkty są porównywalne cenowo i pod względem skuteczności. Mają adiuwanty olejowe, bdb pokrywają liście ale spowalnia działanie (dlatego na efekty elumisu czy maistra trzeba poczekać). Na szybszy efekt zwalczanych chwastów można zrobić mieszaninę z adiuwantem, będzie taniej. 

Ja w tym roku dam nikosulfuron+zeagran.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2007 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 17:10

Ochrona kukurydzy

@milanreal

Tylko ostrożnie z tym Zearganem, bo lubi poparzyć liście w zbyt duzej dawce i czynnikach stresowych.

U mnie caly czas był Lumax, ale w tym roku spróbuje Adengo bo taniej, 170 z bruttoł/ ha

#2008 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 17:17

Ochrona kukurydzy Zeagranu to wystarczy 1,2 l. Przy1,6 bierze błyskawicznie komosę i rdesty, ale kukurydzę parzy. Odradzam Mocarza, bo prawie w ogóle nie zadziałał. Miał do spalenia tylko komosę taką małą 4-5 cm i ledwie pożółkła. Przytrzymało ją na trochę a potem odbiła. Niestety na zeagrana się spóźniłem i został wyprzedany.

#2009 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 18:18

Ochrona kukurydzy ....a może się ktoś wypowiedzieć na temat andengo czy to kolejny środek podobny do wing czy maister power czyli działają jak jest pole wolne od chwastów a gdy trzeba już faktycznie coś zwalczyć to różnie z tym bywa...

#2010 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 21:21

Ochrona kukurydzy Adengo i Wing P to przedwschodowe a maister nalistny. Jak nie ma perzu to adengo jest dobrym i skutecznym środkiem. Perz też potrafi przyhamować. Wystarczy poczytać ten temat. Co do WingP zapytaj Bialego2005, bo go stosował.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2011 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 19 styczeń 2016 - 21:54

Ochrona kukurydzy

W tym roku kukurydza będzie zasiana po raz drugi z rzędu na polu świeżo kupionym polu i mam tam problem z perzem w ubiegłym sezonie zastosowałem Innvate właśnie ze względu na perz i jakoś mocno go nie przetrzebił...teraz ten kawałek jest potależowany i widać jak wychodzi zielone, wiosną ma być wywieziony na to obornik i przed nim najwcześniej jak się da planowałem jakiś glifosat i później obornik i orka-jak myślicie zda to egzamin?Jak szybko trza by było zastosować zabieg aby zadziałał?? 

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2012 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 23:14

Ochrona kukurydzy

Chcialem zrobic podobnie jak ty, ale perz u mnie wiosna słabo sie zbierał i nie bylo szans zeby wyrosl na te 15-20 cm zeby go opryskac. za to nikosulfuron w pelnej dawce go załatwił spokojnie

#2013 Share PawelN25

PawelN25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 13:04

Ochrona kukurydzy

może lepiej wczesnie wywiez obornik i orka z włóką i pryskać glifosadem przed wysiewem nawozów i uprawą pod kukurydzę jesli troche tego wyjdzie  a jak nie to mocarz i nikosh załatwi sprawe po wschodowo

#2014 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 styczeń 2016 - 13:12

Ochrona kukurydzy

@milanreal

Tylko ostrożnie z tym Zearganem, bo lubi poparzyć liście w zbyt duzej dawce i czynnikach stresowych.

U mnie caly czas był Lumax, ale w tym roku spróbuje Adengo bo taniej, 170 z bruttoł/ ha

Zeagran już wiele razy stosowałem i wiem co potrafi. W takiej mieszaninie w dawce 1,2l na młode chwasty wszystkie dwuliścienne położy, przede wszystkim rdesty.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2015 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 20 styczeń 2016 - 13:55

Ochrona kukurydzy

Koledzy mam taki problem, otóż w tamtym roku na jednej z nowych działek wysiałem kukurydzę tylko ze względu na to że była zaperzona. Wiadomo, perz idzie załatwić w kukurydzy. I teraz moje pytanie, czy ten perz wylazie w tym roku po maitrze w następczej uprawie? Czy Maister załatwił go na dobre? Planowałem na tą działkę soję, ale teraz się boję ze względu na perz. W soi jest słabo ze środkami.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2016 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 17:28

Ochrona kukurydzy Może się trafić, ale w znacznie mniejszym stopniu. Zależy jak dobrze go spaliło i czy pole było czyste aż do zbioru.

#2017 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 20 styczeń 2016 - 18:36

Ochrona kukurydzy Wypaliło go do czysta. Kukurydza była czysta jak łza do samego końca, ale jak orałem po niej to tak jakby wyciągały trochę się rozłogi. Nie wiem czy były żywe czy martwe...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2018 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 19:14

Ochrona kukurydzy

zdecydowanie tak, jeżeli tylko pogoda będzie sprzyjająca to nic lepszego nie ma. 

#2019 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 20 styczeń 2016 - 19:47

Ochrona kukurydzy

może lepiej wczesnie wywiez obornik i orka z włóką i pryskać glifosadem przed wysiewem nawozów i uprawą pod kukurydzę jesli troche tego wyjdzie  a jak nie to mocarz i nikosh załatwi sprawe po wschodowo

ta załatwi w tym roku był mocarz +innvate czyli nikosulfuron i nie bardzo sobie poradziły z perzem, początkowo ładnie to wyglądałom ale jesienią jak juz wspominałem zrobiło się zielono

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2020 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 21 styczeń 2016 - 07:42

Ochrona kukurydzy Pare lat stosowalem adengo i rezygnuje z niego bo mocno hamuje kukurydze. W tym roku pojdzie lumax w obnizonaj dawce 3l takze wyjdzie nieco drozej 180zl adengo 146zl/ha