ahme999

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik

Polecane posty

ahme999    116

koledzy!

czy róznica miedzy tarką a gniotownikiem jest aż tak kolosalna jak mówią? czy warto, nawet na przykładzie jaguarów serii 6xx dopłacać w granicach 15-20tys do analogicznych egzemplarzy właśnie za te "cudowne" dwa walce? jak dużo pozostaje całych ziaren po tarce? jaka jest różnica w zapotrzebowaniu na moc?

dobrze byłoby gdyby wypowiadali sie ci, którzy na włąsne oczy porównywali qq po tarce i gniotowniku, a nie "słyszeli od kolegi wujka szwagra ze ........."

 

EDIT:

 

wiem,wiem, wiem szanowny modzie-wątek przewijał sie już kilka razy przez forum ale nigdzie nie został wyczerpany wiec zakłądam nowy topic;)

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek3125    41

Moj ojciec pracuje w kólku rolniczym 2 lata temu jezdził na Claas'ie Jaguar'ze 695sl, teraz jezdzi na 860 i obydwa mialy gniotowniki i w 100 % moge ci to polecic bo kosi u mnie ok. 5 ha rocznie i nie znalazłem jeszcze całego ziarenka kukurydzy. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

A co chcesz kupić jakąś sieczkarnie ?? Bo ja mam do sprzedania Mamuta Mengele 5800 .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

powiedzmy że póki co zagłebiam sie w temat. osobiście mam mieszane zdanie o gniotownikach-po jedym faktycznie nie znajdzie całego ziarenka, po innym jest nawet 1/3...-czyli mniej wiecej tyle samo co po pewnej 690 bez "sl".

jednak nie satysfakcjonują mnie obserwacje kilku sieczkarni, tym bardziej że temat jest bardzo ciekawy.

 

kolego powiedz coś wiecej o tej mengelce, zwłaszcza o sieczce.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Ma 4 rzędowy heder , stan dobry , rok produkcji 1992 . W sieczce zdarzają się całe ziarnka ale rzadko . Gniotowniki są chyba lepsze niż tarka .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

gdzie się podziali wszyscy Panowie specjaliści od qq? pomoże ktoś zaspokoić moją ciekawość?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie rób mi smaku :P

 

Ja mam tarkę którą sam musiałem dorobić bo ktoś wyjął przed sprzedażą... Ziarka są uszkodzone. Ciężko znaleźć ziarko nie naruszone.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

w jakiej sieczkarni? jak jest dokładnie zbudowana ta tarka? to jakaś analogia do bebna młócącego w kombajnie?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mengele MB 280

 

Można by tak powiedzieć. To co dorobiłem to kawałek blachy do której przyspawałem dwa kwadratowe pręty (tak jak by klepisko w kombajnie) U mnie na kole tnącym nie ma ale na niektórych są przykręcone takie małe cepy. U mnie jest przy każdym nożu płaskownik który prawie dochodzi do tych petów w tarce.

 

http://otomoto.pl/sieczkarnia-do-kukurydzy-mengele-mb-280-A115942.html tu widać koło tnące. Tarka jest po przeciwnej stronie koła.

A ta ma jeszcze dodatkowo cepy http://allegro.pl/sieczkarnia-do-kukurydzy-pottinger-mex-ok-i1987509490.html


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

miałem na myśli rozwiązania w sieczkarniach samobieżnych;p


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tam będzie podoba zasada. Tylko na większą skale :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

a co ma mniejsze zapotrzebowanie mocy? tarka?:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak tarka w duzych sieczkarniach wogole sie nie znajduje tylko gniotowniki lecz powiem wam ze posiadam menegel mammut6800 zobaczcie w galeri mojej ,zdarzaja sie ziarka cale ale to naprawde odsetek procenta oczywiscie jesli ktos posiada mammuta to musi pamietac o sciskaniu gniotownikow po odpaleniu sieczkarni bo mengele ma gniotwniki rozsuwane kiedy kosi sie trawe w silos poprostu nietrzeba ich wyjmowac tak jak jest to w innych sieczkarniach bardzo dobry myk firmy mengele. ahme999 ale chcesz jakas sieczkarnie kupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

w przyszłości na pewno, choć wątpię ze sie w tym roku z kasą uwinę. ale zawczasu chcę wybadać temat ;d

 

edit:

jak to nie znajduje-a wszystkie claasy 6xx sprzed 1990roku to co niby mają? podobnie starsze nh 19xx

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w clasie sa gniotowniki tyle ze sa mnijszej srednicy . claas 6xx jest bardzo awaryjny jesli chodzi o gniotowniki bo pekaja oski.new hollanda u mnie w okolicy niema wiec sie nie wypowiem .nie rozumiem tylko sensu pytania w temacie przeciez gniotowniki musza byc w sieczkarniach a tarki to gowno jak ktos ma 10 ha to moze sie pieprzyc . a zapotrzebowanie na moc to przeciez analogiczne skoro sa gniotowniki to musi byc i wentylator wiec jest wieksze obciazenie silnika.ahme999 zostaw te tarke jak chcesz to sie pytaj o nia w sieczkarniach 1 rzedowych w samobieznych tarka niezdaje egzaminu .jak kupisz sieczkarnie z gniotownikami to spokoj jest i wiadomo ze ziarka sa przetracane i klient zadowolony .tarki to kiedys byly dobre lecz w 20 wieku w 21wieku tylko gniotowniki. a jezeli poleci ktos ze taniej bez gniotownikow i kupi taka to taka osoba jest dla mnie durniem bez wobrazni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

no ok-wiem mniej wiecej jak wygląda taki gniotownik w jaguarze serii sl, czyli od '90r wzwyż, czyli analogicznie do 8 i 9-setek-dwa karbowane walce z a bębnem tnącym, czyli @bobekmariusz twierdisz ze w tych starych claasach jest to podobnie rozwiązane, bo z tego co słyszałem różnica jest spora, tzn tych walców tam w ogóle nie ma ? opisz to jeśli możesz.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeciez napisalem ze w 6xx sa gniotowniki u mnie w okolicy kazda 6xx ma gniotowniki ,widze ze jestes slabo obeznany w temacie bo piszesz ze od 90r. byly tylko a ja ci mowie ze pare lat wczesniej juz byly w 6xx. mniej wiecej nieoznacza ze wiesz jak to wyglada bo gniotowniki nie sa karbowane tak jak walki w belarkach claasa tylko sa frezowane.nieznajdziesz clasa seri 8xx bez gniotownikow(no moze jak uszkodzona to znajdziesz)kazda ma .

napisz dokladniej bo nierozumiem co mam opisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

karbowane a frezowane-jeden ch*j, i nie łap mnie, proszę Cię, za słówka.

 

a wracając do tematu-opisz mi jeśli możesz, jak wygląda "system uszkadzający ziarno" w takim np jaguarze 690 z roku np 1987, i czym się różni od tego w jaguarze 690sl z np 1991.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

roznica pomiedzy zwykla seria 6xx a sl to jedyne rozne rodzaje lozysk na gniotowniku i szerokosci gniotownikow i ich osadzenie w obudowie .wiec czesci z 690 nie moga pasowac do do sl ,poczytaj na forum o takich agentach co chcieli gniotowniki z 690 do sl wlozyc niezle aparaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

hm-czyli różnica jest jedynie przereklamowana?:) jak jest z awaryjnością porównując zwykła szóstkę a "sl-kę", pomijam fakt ze zwykła bedzie starsza i z zasady bardziej wyeksploatowana. bo chyba cena częsci jest raczej podobna.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

roznicy nie ma jesli chodzi o gniotowniki 6xx ma i sl tez ma .jezeli porownujac zwykla serie6xx to jest troche slabsza w trwalosci szczegolnie ze wzgledu na gniotowniki sl sa znacznie trwalsze .cena czesci jest podobna tylko do sl jest latwiej dostac bo do zwyklej 6xx jest trudniej ze wzgledu na lata produkcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@bobekmariusz-wielkie dzięki! wyprowadziłeś mnie ze sporego błędu :)

 

mam jeszcze jedno pytanie-przeglądając ogłoszenia jaguarów, mammutów, nh czyta sie w opisach dwa warianty-tarka i gniotownik. skąd więc to określenie skoro nawet stare samojezdne klamoty mają walce zgniatające?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzie ty te ogloszenia przegladales na allegro jest zamiast gniotownik to najwyzej zgniatacz ziarna walce gniotace ale ja malo kiedy widze w ogloszeniu w opisie ze ma tarke no chyba ze zaczepiane sieczkarnie. ja mam mammuta 6800 to nie ma w nim zadnej tarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj