Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 19:50

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik koledzy!
czy róznica miedzy tarką a gniotownikiem jest aż tak kolosalna jak mówią? czy warto, nawet na przykładzie jaguarów serii 6xx dopłacać w granicach 15-20tys do analogicznych egzemplarzy właśnie za te "cudowne" dwa walce? jak dużo pozostaje całych ziaren po tarce? jaka jest różnica w zapotrzebowaniu na moc?
dobrze byłoby gdyby wypowiadali sie ci, którzy na włąsne oczy porównywali qq po tarce i gniotowniku, a nie "słyszeli od kolegi wujka szwagra ze ........."

EDIT:

wiem,wiem, wiem szanowny modzie-wątek przewijał sie już kilka razy przez forum ale nigdzie nie został wyczerpany wiec zakłądam nowy topic;)

Edytowany przez ahme999, 09 listopad 2011 - 19:52.

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik Dzisiaj, 07:29
  •  

#2 Share Arek3125

Arek3125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to maszyny rolnicze, gospodarstwo, tworzenie i obrobka filmow.

Napisany 09 listopad 2011 - 20:54

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik Moj ojciec pracuje w kólku rolniczym 2 lata temu jezdził na Claas'ie Jaguar'ze 695sl, teraz jezdzi na 860 i obydwa mialy gniotowniki i w 100 % moge ci to polecic bo kosi u mnie ok. 5 ha rocznie i nie znalazłem jeszcze całego ziarenka kukurydzy. pozdro

#3 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 20:59

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik A co chcesz kupić jakąś sieczkarnie ?? Bo ja mam do sprzedania Mamuta Mengele 5800 .
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 21:07

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik powiedzmy że póki co zagłebiam sie w temat. osobiście mam mieszane zdanie o gniotownikach-po jedym faktycznie nie znajdzie całego ziarenka, po innym jest nawet 1/3...-czyli mniej wiecej tyle samo co po pewnej 690 bez "sl".
jednak nie satysfakcjonują mnie obserwacje kilku sieczkarni, tym bardziej że temat jest bardzo ciekawy.

kolego powiedz coś wiecej o tej mengelce, zwłaszcza o sieczce.

#5 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 21:35

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik Ma 4 rzędowy heder , stan dobry , rok produkcji 1992 . W sieczce zdarzają się całe ziarnka ale rzadko . Gniotowniki są chyba lepsze niż tarka .
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

#6 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 20:57

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik gdzie się podziali wszyscy Panowie specjaliści od qq? pomoże ktoś zaspokoić moją ciekawość?

#7 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:28

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik odgrzewam kotleta;)

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:37

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik Nie rób mi smaku :P

Ja mam tarkę którą sam musiałem dorobić bo ktoś wyjął przed sprzedażą... Ziarka są uszkodzone. Ciężko znaleźć ziarko nie naruszone.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:43

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik w jakiej sieczkarni? jak jest dokładnie zbudowana ta tarka? to jakaś analogia do bebna młócącego w kombajnie?

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 23:06

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik Mengele MB 280

Można by tak powiedzieć. To co dorobiłem to kawałek blachy do której przyspawałem dwa kwadratowe pręty (tak jak by klepisko w kombajnie) U mnie na kole tnącym nie ma ale na niektórych są przykręcone takie małe cepy. U mnie jest przy każdym nożu płaskownik który prawie dochodzi do tych petów w tarce.

http://otomoto.pl/si...80-A115942.html tu widać koło tnące. Tarka jest po przeciwnej stronie koła.
A ta ma jeszcze dodatkowo cepy http://allegro.pl/si...1987509490.html

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 23:28

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik miałem na myśli rozwiązania w sieczkarniach samobieżnych;p

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 23:41

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik Tam będzie podoba zasada. Tylko na większą skale :D

bullet_black.png

#13 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 08:58

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik a co ma mniejsze zapotrzebowanie mocy? tarka?:)

#14 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 09:03

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik powiem tak tarka w duzych sieczkarniach wogole sie nie znajduje tylko gniotowniki lecz powiem wam ze posiadam menegel mammut6800 zobaczcie w galeri mojej ,zdarzaja sie ziarka cale ale to naprawde odsetek procenta oczywiscie jesli ktos posiada mammuta to musi pamietac o sciskaniu gniotownikow po odpaleniu sieczkarni bo mengele ma gniotwniki rozsuwane kiedy kosi sie trawe w silos poprostu nietrzeba ich wyjmowac tak jak jest to w innych sieczkarniach bardzo dobry myk firmy mengele. ahme999 ale chcesz jakas sieczkarnie kupic ?

#15 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 09:20

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik w przyszłości na pewno, choć wątpię ze sie w tym roku z kasą uwinę. ale zawczasu chcę wybadać temat ;d

edit:
jak to nie znajduje-a wszystkie claasy 6xx sprzed 1990roku to co niby mają? podobnie starsze nh 19xx

Edytowany przez ahme999, 22 grudzień 2011 - 09:22.

#16 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 12:25

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik ale w clasie sa gniotowniki tyle ze sa mnijszej srednicy . claas 6xx jest bardzo awaryjny jesli chodzi o gniotowniki bo pekaja oski.new hollanda u mnie w okolicy niema wiec sie nie wypowiem .nie rozumiem tylko sensu pytania w temacie przeciez gniotowniki musza byc w sieczkarniach a tarki to gowno jak ktos ma 10 ha to moze sie pieprzyc . a zapotrzebowanie na moc to przeciez analogiczne skoro sa gniotowniki to musi byc i wentylator wiec jest wieksze obciazenie silnika.ahme999 zostaw te tarke jak chcesz to sie pytaj o nia w sieczkarniach 1 rzedowych w samobieznych tarka niezdaje egzaminu .jak kupisz sieczkarnie z gniotownikami to spokoj jest i wiadomo ze ziarka sa przetracane i klient zadowolony .tarki to kiedys byly dobre lecz w 20 wieku w 21wieku tylko gniotowniki. a jezeli poleci ktos ze taniej bez gniotownikow i kupi taka to taka osoba jest dla mnie durniem bez wobrazni.

#17 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 15:35

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik no ok-wiem mniej wiecej jak wygląda taki gniotownik w jaguarze serii sl, czyli od '90r wzwyż, czyli analogicznie do 8 i 9-setek-dwa karbowane walce z a bębnem tnącym, czyli @bobekmariusz twierdisz ze w tych starych claasach jest to podobnie rozwiązane, bo z tego co słyszałem różnica jest spora, tzn tych walców tam w ogóle nie ma ? opisz to jeśli możesz.

#18 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:53

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik przeciez napisalem ze w 6xx sa gniotowniki u mnie w okolicy kazda 6xx ma gniotowniki ,widze ze jestes slabo obeznany w temacie bo piszesz ze od 90r. byly tylko a ja ci mowie ze pare lat wczesniej juz byly w 6xx. mniej wiecej nieoznacza ze wiesz jak to wyglada bo gniotowniki nie sa karbowane tak jak walki w belarkach claasa tylko sa frezowane.nieznajdziesz clasa seri 8xx bez gniotownikow(no moze jak uszkodzona to znajdziesz)kazda ma .
napisz dokladniej bo nierozumiem co mam opisac.

#19 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 23:00

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik karbowane a frezowane-jeden ch*j, i nie łap mnie, proszę Cię, za słówka.

a wracając do tematu-opisz mi jeśli możesz, jak wygląda "system uszkadzający ziarno" w takim np jaguarze 690 z roku np 1987, i czym się różni od tego w jaguarze 690sl z np 1991.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 07:36

Sieczkarnie: Tarka vs Gniotownik roznica pomiedzy zwykla seria 6xx a sl to jedyne rozne rodzaje lozysk na gniotowniku i szerokosci gniotownikow i ich osadzenie w obudowie .wiec czesci z 690 nie moga pasowac do do sl ,poczytaj na forum o takich agentach co chcieli gniotowniki z 690 do sl wlozyc niezle aparaty