Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZETOR PROXIMA POWER 110

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 19:58

ZETOR PROXIMA POWER 110 sprzęgło hydrokinetyczne hmmm jest bardzo wrażliwe na jakość oleju , jak przyjdzie naprawa to z pewnością będzie kosztowna i kłopotliwa , takie sprzęgło najlepiej sprawdza się w ładowarkach teleskopowych , w sumie przy pracy z turem też , zacytuje słowa kolegi odnośnie tego sprzęgła [ nie da sę go spalić } :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZETOR PROXIMA POWER 110 Dzisiaj, 01:21
  •  

#22 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 17 listopad 2011 - 09:16

ZETOR PROXIMA POWER 110

sprzęgło hydrokinetyczne hmmm jest bardzo wrażliwe na jakość oleju , jak przyjdzie naprawa to z pewnością będzie kosztowna i kłopotliwa , takie sprzęgło najlepiej sprawdza się w ładowarkach teleskopowych , w sumie przy pracy z turem też , zacytuje słowa kolegi odnośnie tego sprzęgła [ nie da sę go spalić } :lol:

poruszyłeś fajny temat olej to podstawa i osoby które kupują kiepski olej niestety oszukują się sami :P i za jakiś czas zapłacą za to 100 razy więcej niż oszczędzili te kilka złotych na oleju :( .
Ps. To fakt tego sprzęgła nie spalisz :lol:

#23 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 listopad 2011 - 09:20

ZETOR PROXIMA POWER 110 Dokladnie mokre sprzęglo jest wrazliwe na jakosc oleju ale przedewszystkim na jego niski poziom lub brak :lol: Takie ekscesy spowoduja jego unicestwienie a w konsekwencji bardzo kosztowna naprawe. Dokladnych cen nikt ci nie poda bo zapewne nikt jeszcze w proxie go nie ruszal tak samo jak w kazdym innym ciagniku ktory jest nalezycie eksploatowany bo takie sprzeglo przy odpowiedniej dbalosci serwisowej wytrzyma przez caly okres eksploatacji ciagnika
Ponadto moim skromnym zdaniem zakup ciagnika do ladowacza czolowego wyposazonego w sprzeglo cierne jest wysoce nierozsadny znam samludzi ktorzy takimi zestawami przepracowywali najczesciej po 2 tys godzin i wymiana a to jest kosztowne wiec o niebo lepszym wygodniejszym i tanszym w eksploatacji jest mokre sprzeglo

#24 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 10:21

ZETOR PROXIMA POWER 110 masz rację timasz ale dobre sprzęgło powinno wytrzymać 4 tyś mtg. Jeśli chodzi o sprzęgła to nie mylmy sprzegła wielotarczowego mokrego ze sprzęgłem hydrokinetycznym to zupełnie inna zasada działania. Sprzedło mokre wielotarczowe (istnieją też mokre jednotarczowe) mają taką samą zasade działania jak zwykłe sprzęgło tarczowe suche. Olej w tych sprzęgłach służy głównie do przedłużenia żywotności tych sprzęgieł dzięki zmniejszeniu nagrzewania sie tarcz sprzęgłowych (to tak w wielkim skrucie). Natomiast Sprzęgło hydrokinetyczne to sprzęgło, w którym ruch obrotowy z elementu czynnego do biernego jest przenoszony za pośrednictwem cieczy, przeważnie oleju. Zasada działania sprzęgła hydrokinetycznego została opracowana jak dobrze pamientam gzieś około 1930. Główne założenie polega na połączeniu w jednej obudowie pompy oraz napędzanego przez nią wirnika.

Edytowany przez michal1313, 17 listopad 2011 - 10:38.

#25 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 12:40

ZETOR PROXIMA POWER 110 Czyli np. sprzęgło które było stosowane w Fendtach - Turbomatik

#26 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 17:57

ZETOR PROXIMA POWER 110 troszkę odjadę od tematu ja mam w swoim KTMie sprzęgło hydrauliczne super sprawa B)

#27 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 09:43

ZETOR PROXIMA POWER 110 kolego nie hydrauliczne tylko hydrokinetyczne Dodany obrazek . Z tego co wiem to są sprzęgła hydrauliczne ale one są stosowane w kotłach olejowych.

pastorek podjołeś jakąś decyzje w sprawie zakupu ciągnika bo popłyneliśmy z tematem troszkę w inna strone a zastanawiałeś się co kupić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:12

ZETOR PROXIMA POWER 110 Witam. Może ktoś mi tutaj odpowiedzieć na moje pytanie: ile może kosztować pierwszy przegląd zetora forterry????
Zetor Team

#29 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 14:39

ZETOR PROXIMA POWER 110 kilka tygodni temu w tygodniku rolniczym była rozpiska ile w poszczególnych markach to kosztuje ale niestety nie pamiętam ile kosztował pierwszy ale pamiętam że wszystkie przeglądy kosztowały około 6500-7000 zł. Jeszcze jedno w sprawie przeglądów Zetora musisz pamiętać że Zetor ma zapis w książce gwarancyjnej że przeglądy musisz robić według motogodzin albo 2 razy w roku bo jeśli nie przerobisz motogodzin i nie zrobisz przeglądu co 6 miesięcy to niestety tracisz gwarancje. Tak wkopał się mój sąsiad nie powiedzieli mu tego a kupował ciągnik jesienią i przez ponad pół roku zrobił zaledwie kilka motogodzin i jak mu się popsuł ciągnik to powiedzieli mu że stracił gwarancje bo nie przestrzegał warunków gwarancji (całe szczęście że to była drobnostka jakaś rurka zaczęła mu ciec).

Edytowany przez KRISTOFORn, 13 wrzesień 2013 - 10:22.
Cytowanie poprzedniego posta

#30 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 19:13

ZETOR PROXIMA POWER 110 co do przeglądów w proximie to
pierwszy jest przy 100mth lub pół roku
drugi 200mth lub rok
red power

#31 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 19:18

ZETOR PROXIMA POWER 110 Pierwszy przegląd w forterze dokładnie rok temu wyniósł mnie 1245 zł brutto z dojazdem (przegląd wykonywany w gospodarstwie) przez Toral Gostyń - wielkopolska

#32 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 19:26

ZETOR PROXIMA POWER 110 Dzięki wielkie właśnie o takie informacje mi się rozchodziło.
Zetor Team

#33 Share dawid0028

dawid0028

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 08:20

ZETOR PROXIMA POWER 110
  • Witam wszystkich, planuje zakup ciągniczka i zastanwaiam się między zetor proxima power 110 a New Hollandem t5.95 i pewności co do wyboru nadal nie mam. Obejrzałem dość dokładnie hollanda i powiem szczerze że jest w porządku, rewers elektrohydrauliczny, dopracowanie kabiny i wykończenia naprawde na dobrym poziomie, kilmatyzacja , jedynie co to brak zamykanego schowka w środku no i skrzynia prosta jak budowa cepa 16x16, gdyby była nieco większa, byłoby naprawdę dobrze. Półbiegi podczas pracy w polu to fantastyczna sprawa. i cena całkiem rozsądna 160 tys brutto. Mam zetora 7211 już 23 lata i ma przepracowane ponad 8,5 tys mth i nie miał żadnej poważnej awari, silnik ani skrzynia nigdy nie były rozbierane a wcale lekko nie ma, mam 30ha z czego 4ha kukurydzy i zetorek kilka lat dostaje w d*pe przy jednorzędówce. No i stąd mój sentyment do zetora zastanawiam się czy nowa proxima wytrzyma przynajmniej połowe tego czasu. Zastanawia mnie też spalanie testy z top agrar podają że holland spala nie wiadomo ile (ok.330g/mth) z kolei znajomy dealer powiedział że średnie spalanie podczas orki przy ekonomicznej jeździe powinno wynieść ok. 8l/h czyli norma. O nowych zetorach słyszałem że lubią paliwo i kiedy pracują to lubią pojeść:) no i też słyszałem że silnik oraz skrzynia zabiera dużo mocy do obsługi coś ok. 12 KM. I dodam jeszcze że cena nowej proximy power 110 w podobnym standardzie będzie wyższa i bedzie wynosić ok. 170tys. Co wiedziałem to napsałem:). Jeśli ktoś z was ma hollanda t5.95 to proszę o opinie . Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 13 wrzesień 2013 - 09:09

ZETOR PROXIMA POWER 110 We wrześniowym dodatku technicznym do Top Agrar jest test kilkunastu traktorów - najniższe spalanie mają Case Farmall 105 U i Zetor Proxima Plus 100 ok 250 g/KWh... więc te bajki o wysokim spalaniu Zetorów to bajki. Najwyższe spalanie natomiast ma Valtra ok 330 g/KWh.

Edytowany przez tracker, 13 wrzesień 2013 - 09:13.