Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palenie okopowym

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:56

Palenie okopowym A spróbuj ziemniaki najpierw zamrozić (przez co przy suszeniu stracą wodę), wysuszyć i dopiero spalić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Palenie okopowym Dzisiaj, 13:37
  •  

#22 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 02 luty 2012 - 17:11

Palenie okopowym Da się palić ziemniakami lecz nie ma dużych efektów.Proporcja spalania to 3 części miału i jedna część ziemniaków rozdrobnionych.Przy spaleniu 30 kg ziemniaków zaoszczędziłem 5 kg miału więc ziemniaki wyszły w przeliczeniu na miał po 10gr.Fakt ,że próba ze spalaniem ziemniaków przypadła w większy mróz .Plusy jakie są to lepsze wypalanie się miału i bardzo mało sadzy no i co się spali to nie wejdzie na rynek.

#23 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 03 luty 2012 - 21:26

Palenie okopowym Ale zapewne paliłeś ziemniakami, nie wysuszonymi. Spróbuj teraz pare woreczków zamrozić na dworzu, jak będą rozmarzać to się "wysuszą", przydałoby się jeszcze dobre "Słoneczko" i wydaje mi się, że można śmiało spalić. Zapewne "kaloryczność" jest na poziomie 50% węgla (a ile to nie mam zielonego pojęcia), więc powiedzmy opłacalność palenia ziemniakiem będzie przy stosunku cenowym 1tona węgla - 2 tony ziemniaka.

A może "podsuszone" ziemniaki da rade zbrykietować? Jak by dało rade, to hmm.
Można by pewnie jeszcze je przepuścić przez separator gnojowicy, bo przy dzisiejszych cenach NPK, recykling by się przydał....

Edytowany przez kartofelz, 03 luty 2012 - 21:37.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 04 luty 2012 - 00:04

Palenie okopowym Takie cudowanie z paleniem ziemniaków nie ma sensu. Jedyny rozsądny sposób na spożytkowanie "niechcianych" ziemniaków to: wystawić na mróz a potem na rozrzutnik i po polu. Jare się wyłoży po takiej dawce nawozu. Nie polecam rozwożenia zdrowych ziemniaków wiosną. Dziki przyjdą a i ziemniak puści liście.

#25 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 04 luty 2012 - 08:26

Palenie okopowym przemrożone nie schną tylko pryta się robi. W zeszłym roku 3 tony tak wywaliłem do lasu. Wczoraj wsadziłem rękę w kopiec. Pomimo 70 cm warstwy słomy i najmniejszych mrozów w kraju będę miał duuużo więcej do wywalenia. Na razie robi się bimberek na próbę z przemrożonych ziemniaków. I tylko drożdże. Na razie pracuje dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share XNarni

XNarni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 luty 2012 - 21:26

Palenie okopowym I to jest 100 procentowy ,no może 96% sposób na zagospodarowanie nadwyżki ziemniaków.

#27 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 22 luty 2012 - 12:50

Palenie okopowym witam mam około 500kg zmarzniętych ziemniaków w garażu , w kopcach też troche pewnie nie wiem co z nimi zrobić ,czy palić czy rozwieżć po polu??ziemniaki dają dużo nawozu??????
wczoraj na próbe spaliłem z 30kg przez dzień pomieszane z miałem, myślałem ze wygarne je rano w popiole,ale się spaliły,piec i komin nie zachodzi a wręcz odwrotnie,więc spalić moge ale chciałem się dowiedzieć czy przypadkiem z nich nawozu nie bedzie bo wtedy bym je na pole wywiózł.

saszeta jak tam zacier z ziemniaków??,może tez zrobie

#28 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 22 luty 2012 - 18:43

Palenie okopowym jeszcze pracuje :) Muszę na dniach przedestylować :D

#29 Share marks50

marks50

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 19 luty 2013 - 15:13

Palenie okopowym Mam @saszeta pytanko jak się udało ?Bo przymierzam się do "przetworów" .Z góry dziękuje i proszę o odpowiedź .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 20 luty 2013 - 06:51

Palenie okopowym nie wiem bo baniak stoi cały czas nie ruszony :D Ale nie dawno znów zaczął pracować przez parę dni :blink: