zmija2a

Palenie okopowym

Polecane posty

zmija2a    1

Witam.

 

Panowie znacie kogoś/ktoś, co pomoże zainstalować spalarnię ziemniaka (ogólnie przydomową biogazownię)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ziemniaki to najlepiej przerobić na spirytus ale żeby nim palić w piecu - to chyba grzech a jeśli nie grzech to co najmniej głupota :D - te kilka słów to tak w ramach " chwili relaksu" a co do tematu to poprostu - INTERNET- tam znajdziesz prawie wszystko!

Pozdrawiam i życzę udannego przerobu! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

albo zakisić jako karma dla zwierząt ,albo sprzedać i kupić za to opał ale żeby palić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Palą węglem i nikt nie narzeka. Oponami, słomą, zborzem, palą zwłoki, śmieci, gazem, opałem, drzewem i też nikt nie narzeka a można by ładną ławke zrobić i poleżeć. Może i ziemniarami się da.

 

http://elmar.gda.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=147&category_id=49&option=com_virtuemart&Itemid=168&lang=pl

 

http://www.ada-gastrogaz.com.pl/pozostale/pozostale/ziemniaczarka.htm

 

 

 

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

@seweryn te piece są do ziemniaka a nie na ziemniaki

w niemczech jest firma co obiera ziemniaka. Codziennie mają 45-50 ton obierek i wszystko idzie na biogazownię. Znaczy że można

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Ja w piecu spalam obierki od ziemniaków i zgniłki jak sie trafiają. Nawet zauważyłem że po tym jest troche czystszy komin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

bo to tak działa. Mąka ziemniaczana też dobrze komin czyści. Tyle że może być wybuchowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Chyba większość z was nie zrozumiała tematu. Ziemniaków nie da się spalićchyba zeby je najpierw wysuszyć. trzeba je przerobić na biogaz a potem tym gazem palic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Oczywiście żartowałem , z drugiej strony temat dość innowacyjny i sam jestem ciekaw innych wypowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

No, Panowie, może suma wszystkich mózgów da jakiś pozytywny wynik.

 

Wystarczy nauczyć się palić ziemniórami - a ich cena pozostanie na przyzwoitym poziomie ceny węgla.

 

A co myślicie o takiej technologii:

. odwodnić

. wysuszyć

. spalić

? Technologia prosta jak budowa cepa B)

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

zapytam czysto teoretycznie ;) :lol:

Robił ktoś zacier z ziemniaków surowych? Przemrożonych bo taniej niż gotować.

Cena litra wychodzi ok 2 zł wiec jest dużo taniej niż ropa. A na etanolu większość ciagników pojedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem również czysto teoretycznie :lol:

Zmarznięte ziemniaki są słodkie więc teoretycznie powinno dać rade ale w praktyce może być inaczej zwłaszcza ze ziemniaki mają mniejsza wydajnos niż zboze a tym bardziej z nisko skrobiowych i zmarzniętych moze być niewypał ,nigdy nie spotkałem sie z taką recepturą ale jak kolega coś opracuje niech da znać to będziemy w ciągniki lać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

mniej skrobi to mniej alkoholu z kg. A z ziemniaków ma być pryta. Jak zmarzną to będą podobnie jak rozgotowane. Bardziej chodzi mi o słód bo niby do zmarzniętych nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

W sumie jak by ludzie nauczyli sie palic ziemniakiem w piecu to moze cena byla by podobna do wegla :mellow:


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz słodu prawe nikt nie stosuje od tego sa enzymy gorzelnicze Alfa-amylaza i Gluko-amylaza,ze słodem jest za dużo zabawy .Tylko jest taki szkopuł ze enzymy te prawidłowo działają dopiero w wyższych temperaturach, dodaje sie je przy studzeniu zacieru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

Co zrobić z ziemniakiem? Użyć jako paszy dla bydła, ale ta biogazownia to całkiem niegłupi pomysł ile coś takiego mogło by kosztować mam jakieś 50-60 ton ziemniaka.

Edytowano przez piotrek7725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Wszystko da się przerobić tylko koszty przerobu też kosztują. Najrozsądniej byłoby zrobić biogazownie. Samemu się nie będzie opłacało trza by było założyć grupę producencką.Jak założyć grupę jak jeden mądrzejszy i bystrzejszy od drugiego.A co z biogazownią jak pyrki będą droższe?Myślę ,że jedni będą zbywać kto ile daje drudzy spasą a inni wyżu cą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Mam piec tłokowy na miał.Jakby rozdrobnił ziemniaki i wymieszał z suchym miałem na pewno by się spaliły.Tylko czy to będzie oszczędność .Muszę spróbować ,miał mokry da się spalić w moim piecu .Jak cebula daje oszczędności w opalaniu to nawet jakby ziemniaki wyszły po kosztach to będzie się opłacało je spalać.Za dwa dni zaczynam próbę bo wczoraj zasypałem piec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

A spróbuj ziemniaki najpierw zamrozić (przez co przy suszeniu stracą wodę), wysuszyć i dopiero spalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Da się palić ziemniakami lecz nie ma dużych efektów.Proporcja spalania to 3 części miału i jedna część ziemniaków rozdrobnionych.Przy spaleniu 30 kg ziemniaków zaoszczędziłem 5 kg miału więc ziemniaki wyszły w przeliczeniu na miał po 10gr.Fakt ,że próba ze spalaniem ziemniaków przypadła w większy mróz .Plusy jakie są to lepsze wypalanie się miału i bardzo mało sadzy no i co się spali to nie wejdzie na rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3
Napisano (edytowany)

Ale zapewne paliłeś ziemniakami, nie wysuszonymi. Spróbuj teraz pare woreczków zamrozić na dworzu, jak będą rozmarzać to się "wysuszą", przydałoby się jeszcze dobre "Słoneczko" i wydaje mi się, że można śmiało spalić. Zapewne "kaloryczność" jest na poziomie 50% węgla (a ile to nie mam zielonego pojęcia), więc powiedzmy opłacalność palenia ziemniakiem będzie przy stosunku cenowym 1tona węgla - 2 tony ziemniaka.

 

A może "podsuszone" ziemniaki da rade zbrykietować? Jak by dało rade, to hmm.

Można by pewnie jeszcze je przepuścić przez separator gnojowicy, bo przy dzisiejszych cenach NPK, recykling by się przydał....

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Takie cudowanie z paleniem ziemniaków nie ma sensu. Jedyny rozsądny sposób na spożytkowanie "niechcianych" ziemniaków to: wystawić na mróz a potem na rozrzutnik i po polu. Jare się wyłoży po takiej dawce nawozu. Nie polecam rozwożenia zdrowych ziemniaków wiosną. Dziki przyjdą a i ziemniak puści liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

przemrożone nie schną tylko pryta się robi. W zeszłym roku 3 tony tak wywaliłem do lasu. Wczoraj wsadziłem rękę w kopiec. Pomimo 70 cm warstwy słomy i najmniejszych mrozów w kraju będę miał duuużo więcej do wywalenia. Na razie robi się bimberek na próbę z przemrożonych ziemniaków. I tylko drożdże. Na razie pracuje dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj