Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suszarnia

294 odpowiedzi na ten temat

#141 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 18:38

Suszarnia palniki pelletowe to idealne rozwiązanie, mogą pracować w suszarniach i kotłach domowych.
są bezawaryjne i bezobsługowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Suszarnia Dzisiaj, 23:10
  •  

#142 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 13:28

Suszarnia pellet to jest nieporozumienie, chyba że kosztuje około 300zł/netto, gdyż za 500zł/t netto można kupić super ekogroszek o miale nie wspominając, a podajniki na te paliwa są jeszcze tańsze, jedyny problem to popiół

Z wiązku z tym mam 2 pytania: jak zbudowac wymienik ciepła do pieca na opał stały? i czy ziarno musi byc cały czas mieszane jesli do przedmuchu bedzie około 70 cm ziarna?

budowę najlepiej zlecić kotlarzowi, a ziarno najlepiej mieszać non stop przy takiej konstrukcji można użyć w tym celu łopaty

#143 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 16:40

Suszarnia a młócić cepem :D

dobre urządzenia do spalania pelletu są konkurencyjne nawet do miału

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 16:55

Suszarnia ostatnio kupiłem palnik z podajnikiem na ekogroszek o mocy 300kW za niecałe 4tys. zł netto, oczywiście bez sterowania i nadmuchu, ale faktycznie jest to konstrukcja tak skomplikowana jak budowa cepa, poproszę o konkurencyjny cenowo podajnik na pellet oraz konkurencyjne cenowo paliwo

#145 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 19:20

Suszarnia ok kupiłeś za 4tyś jak napisałeś niekompletny. To co kupiłęś to zapewne palnik retortowy lub szuflada z popychaczem pneumatycznym.
w tego typu palnikach nie masz mozliwości ustawienia pracu STOP/START paliwo sie pali, jest zuzywane czy trzeba czy nie. A więc ekonomia żadna.
Jeżeli kupisz ekogroszek kiepski to musisz czyscić palnik w zimie co dziennie bo zbiera sie tak zwana szlaka lub żużel i bywa, że palenisko przygasa.
żywotność tego co kupiłeś jest słaba bo jest to wykonane ze stali zwykłej czarnej jeżeli trochę lepszy producent to ze stali kotłowej a jeżeli jeszcze lepszy to robią z żeliwa.

Palnik pelletowy jest droższy i to kilkukrotnie jednak ekonomia spalania jest dużo lepsza, wykonane są ze stali nierdzewnej i mają system ruchomego rusztu co powoduje samoczyszczenie
Pellet jest spalany w ilości takiej jaka jest potrzebna w danej chwili i palnik jest wyłączany, wygaszany . Pracuje tak jak kocioł gazowy czy olejowy.

W całej zabawie z różnymi paliwami i palnikami czy kotłami chodzi o ekonomię. Kwota wydana na początku to nie jest istotne bo chodzi o zużycie paliwa w okresie całego roku i wielu lat i bezproblemowego użytkowania. Nie wspomnę o czystości pomieszczeń.

A tak na marginesie za 4tyś kupiłeś 300kW palnik? Kto to wyprodukował?

#146 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 19:24

Suszarnia www.pellet.pl
mają palniki na pellet, modernizuja kotłownie i wymieniaja palniki olejowe na pelletowe
Według życzeń

#147 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 07:00

Suszarnia a ile kosztuje pellet?

#148 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 07:02

Suszarnia niekompletny, ale za 1,5tys. zł zostanie uzbrojony w dobry sterownik (umożliwiający pracę na odpowiedniej mocy i podawanie takich ilości paliwa jakie są potrzebne) oraz wentylator, palenisko jest żeliwne - producent pancerpol, mam w domu piec z palnikiem na ekogroszek (ruchomy ruszt z dobrym sterownikiem) spala wszystko od ekogroszku, przez miał, pył węglowy, pellet, zboże, nasiona chwastów itd cały kocioł 35KW kosztował niecałe 7tys. zł i poza załadunkiem paliwa (raz na tydzień) i usuwaniem popiołu (co drugi zasyp) jest bezobsługowy, spala wszystko przez 365 dni w roku (latem ogrzewa mi wodę użytkową) i wbrew pozorom jest bardzo oszczędny (podaje paliwo tylko wtedy, gdy jest potrzebne, a węgiel długo utrzymuje żar w przeciwieństwie do pelletu)

#149 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 07:33

Suszarnia

za 500zł/t netto można kupić super ekogroszek

taaak? a gdzie? i skąd wiesz, że jest on taki super? myślałem, że post jest sprzed 3 lat ale widzę, że aktualny z września bo się bardzo zdziwiłem.
jak palnik uruchomisz to napisz wszystkie koszty wtedy. Jeśli nie masz pojęcia o palnikach i automatyce, a nie jest to banał, to jestem pewny, że w końcowym rozrachunku nie zmieścisz się w tej kwocie.

#150 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 07:51

Suszarnia Jakiś tys za t.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 13:02

Suszarnia

niekompletny, ale za 1,5tys. zł zostanie uzbrojony w dobry sterownik (umożliwiający pracę na odpowiedniej mocy i podawanie takich ilości paliwa jakie są potrzebne) oraz wentylator, palenisko jest żeliwne - producent pancerpol, mam w domu piec z palnikiem na ekogroszek

To ty robisz własnej konstrukcji suszarnię na zboża? Nie wiem czy się zmieścisz w tych cenach z pełnym sterowaniem mocą.

#152 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 16:16

Suszarnia ja zasadniczo nic nie robię;] ale kompletuję taki zestaw suszarnia daszkowa + chłodnica (lejowy silos z perforowanej blachy) + piec zasilany ekogroszkiem, sterowany elektronicznie będzie wyłącznie palnik na ekogroszek, a cała instalacja będzie w tym sezonie sterowana ręcznie, chyba że na szybko mi coś jeszcze automatyk wyrzeźbi

ekogroszek płukany dokładnie 470zł/t netto (25MJ/kg)

Edytowany przez kissmy..., 06 wrzesień 2013 - 16:20.

#153 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 17:31

Suszarnia kissmy
wszystko mozna samemu zrobić.
Dobry ekogroszek to 800zł, bo to nie jest zwykły węgiel.
Co to znaczy płukany? Płukany to jest miał i grubsza frakcja sprzedawana jest pod nazwą ekogroszek.
Rolnicy są bardzo bogaci ( nie wszyscy oczywiście) bo stać co niektórych na płacenie kilka razy za to samo.
Pellet kosztuje netto 400zł i 750 zł. Zależy z czego jest zrobiony. Tak jest ze wszystkim

#154 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 19:26

Suszarnia mnie interesuje zasadniczo wyłącznie wartość opałowa (w stanie roboczym), ilość popiołu i wilgotność, miał jest przesiewany i odchodzi od niego groszek 25-50mm i ekogroszek (8-25mm); zasadniczo dobre ekogroszki mają 27-29MJ/kg, ale już miałem nieprzyjemność zakupienia niepalnej jego wersji, także wszystko zależy od optyki dla mnie liczy się głównie cena uzyskanej energii, jeśli uda mi się złapać dobry miał (lekko koksujący) to nie będę się spłukiwał na ekogroszek, gdyż nie jest to zwykły węgiel lecz eko, a to musi kosztować

#155 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 14:28

Suszarnia

ale kompletuję taki zestaw suszarnia daszkowa + chłodnica (lejowy silos z perforowanej blachy) + piec zasilany ekogroszkiem, sterowany elektronicznie będzie wyłącznie palnik na ekogroszek

A powiedz jaką zakładasz uzyskać wydajność swojego systemu 300kw dla wilgotności kukurydzy z 25% na 15%?

#156 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 20:08

Suszarnia założenie to 25-30t suchej kukurydzy na dobę, tylko muszę ustalić jeszcze dwa parametry
- ilość powietrza wchodzącego do suszarni, która będzie implikowała również jego temperaturę,
- tempo mieszania kukurydzy, czyli wydajność podajnika, który będzie przesypywał kukurydzę w suszarni,
najprawdopodobniej będę wzorował się na parametrach suszarni Drzewicz 810

#157 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 11:26

Suszarnia Jeżeli nie jest to kopia 1:1 to moc i rozmiary będziesz będziesz mógł dobrać tylko eksperymentalnie :)
Druga sprawa to ten ekogroszek. Będziesz miał bardzo dużo popiołu i sadzy. Palenisko i instalację trzeba przy takim paliwie regularnie czyścić i przedmuchiwać. Jednym słowem syf a ty tu zamierzasz suszyć ziarno które mają potem jeść ludzie lub zwierzęta.

#158 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 18:53

Suszarnia ja mam taki "syf" w domu i jeszcze w nim mieszkam, także nie jest tak źle (piec czyszczę raz na rok)

#159 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 10:25

Suszarnia Plusy i minusy każdego rozwiązania. Tu masz tanie paliwa ale obsługa jest dosyć kłopotliwa. Ale jak sobie porównałem ceny to przy tradycyjnej technologii w grę jako alternatywa wchodzi tylko drewno, które również ma swoje wady.

Edytowany przez eco-e, 10 wrzesień 2013 - 10:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 11:54