Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suszarnia

294 odpowiedzi na ten temat

#121 Share ecoenergyartur

ecoenergyartur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 19:09

Suszarnia Do kissmy: palnik na pellet 500 kW spala 2400kg na dobę co daje nam 24kg popiołu oprócz popiołu na palniku odkłada się spiek który zatyka palnik nawet przy dobrej jakości pelletu.
Inaczej sprawa wygląda w piecach retortowych z podajnikiem ślimakowym spieki nie odkładają się na retorcie ponieważ paliwo podawane do palnika wypycha powstające spieki do popielnika.
Jak już mówiłem wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja na suszenie słomą nie mogę sobie pozwolić (brak miejsca na składowanie, do szopena: 100zl za tonę w moim rejonie to marzenie ściętej głowy jeśli wogóle można było kupić słomę to po 300zl/t w tym roku może się to zmieni po za tym ryzyko pożaru przy słomie jest wysokie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Suszarnia Dzisiaj, 07:51
  •  

#122 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 07:57

Suszarnia pellet też będzie ciut tańszy;] w jaki sposób jest podawane paliwo do tego palnika, jeśli nie od dołu?

#123 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 22:05

Suszarnia sprzedam suszarnię typu perdotti drzewicz 10 ton stan bdb na gaz wiatrak turbinowy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share amak195

amak195

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 12:42

Suszarnia

sprzedam suszarnię typu perdotti drzewicz 10 ton stan bdb na gaz wiatrak turbinowy

krzysiek550 podaj rok produkcji i orientacyjną cenę.

#125 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 16:48

Suszarnia ja jednak zdecydowałem się na suszarnię daszkową 16m3, będę ją powiększał do 24m3 i modernizował, w jaki sposób są zaizolowane takie suszarnie (jakim materiałem)? i czy warto robić wyciąg zużytego powietrza? czy można je osuszyć i ponownie użyć?

będę również opracowywał źródło zasilania, wstępnie będzie to palnik na OO, ale docelowo zrobię chyba uniwersalny wymiennik, który będzie mógł być zasilany z palnika na zboże/ekogroszek/miał

#126 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 22:12

Suszarnia suszarnia daszkowa o 16m3 która przychodzi mi do głowy to suszarnia drzewicz. Czy to na tę suszarnię się zdecydowałeś? Jak to będziesz przerabiał? Chcesz nową suszarnię ciąć, rozkręcać, wiercić spawać? Co na to producent i gwarancja?

#127 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 20:33

Suszarnia akurat na drzewiczu chcę się wzorować, kupuję jakiegoś zachodniego noname podobnego do drzewicza (być może jakiś jego pierwowzór), chcę zacząć od izolacji (styropianem) i zrobienia wyciągu zużytego powietrza podobnego jak w drzewiczu, ale największym problemem będzie dobór wentylatora i mocy źródła ciepła, wskażcie mi proszę jaką temperaturą mogę suszyć (rzepak, pszenicę i kukurydzę) w takiej suszarni daszkowej) i jak dobrać moc palnika tudzież ile będę potrzebował m3/h powietrza o danych parametrach, powiększenie zapewne zostawię na kolejny sezon, ale źródło ciepło musi mieć w związku z tym zapas 50%

Edytowany przez kissmy..., 31 lipiec 2013 - 20:34.

#128 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 01 sierpień 2013 - 09:55

Suszarnia Witam .. mam pytanie odnosnie suszarni które firmy wyporzyczają .. jak to jest z cenami ich wyporzyczenia ? robiłjuż to ktoś ? prosze o opinie naten temat i wasze oceny
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#129 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 10:46

Suszarnia

chcę zacząć od izolacji (styropianem) i zrobienia wyciągu zużytego powietrza podobnego jak w drzewiczu, ale największym problemem będzie dobór wentylatora i mocy źródła ciepła, wskażcie mi proszę jaką temperaturą mogę suszyć (rzepak, pszenicę i kukurydzę) w takiej suszarni daszkowej)

Jeżeli chodzi o kukurydzę są dwa sposoby suszenia: w niskiej temperaturze przy 20-22% wilgotności, w wysokiej temperaturze powyżej - jedno lub dwu stopniowy z opcją schładzania. Jaką technologię chłodzenia masz na myśli?

Co chcesz izolować styropianem? W przypadku urządzeń i maszyn stosuje się izolację pianką PU, taśmy termoizolacyjne itp rozwiązania. Styropian raczej do termoizolacji budynków.

#130 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 18:39

Suszarnia pierwszy etap suszenie w wysokiej temperaturze + drugi etap suszenie w niskiej temperaturze

styropianem obuduję suszarnię daszkową (pianki teraz nie będę szukał), poza tym jest to chyba najtańsze i najprostsze rozwiązanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 20:28

Suszarnia Za miast styropianu nie lepsza jest wata mineralna ?

#132 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2013 - 14:13

Suszarnia Budujemy własnie drugą suszarnie Strahl*, tym razem tą nową ( z odzyskiem ciepła itp) i żadnego styropianu w niej nie ma, tylko i wyłącznie wata mineralna - lub cos bardzo do niej podobnego

Edytowany przez mlodyy, 03 sierpień 2013 - 12:28.

#133 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 17:25

Suszarnia

styropianem obuduję suszarnię daszkową (pianki teraz nie będę szukał)

A jaki jest cel wykonania izolacji na suszarni? Bo myślałem że chodzi o rury.

#134 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 sierpień 2013 - 20:05

Suszarnia chodzi chyba o ocieplenie suszarni, przez co koszty suszenia będą niższe...

#135 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 21:37

Suszarnia

Budujemy własnie drugą suszarnie Antii, tym razem tą nową ( z odzyskiem ciepła itp) i żadnego styropianu w niej nie ma, tylko i wyłącznie wata mineralna - lub cos bardzo do niej podobnego

Jaka jest to suszarnia, daszkowa czy też porcjowa z blachy perforowanej ?

#136 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2013 - 12:32

Suszarnia Strahl*

suszarnia jest daszkowa

Edytowany przez mlodyy, 03 sierpień 2013 - 12:32.

#137 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 11:00

Suszarnia

Budujemy własnie drugą suszarnie Strahl*, tym razem tą nową ( z odzyskiem ciepła itp) i żadnego styropianu w niej nie ma, tylko i wyłącznie wata mineralna - lub cos bardzo do niej podobnego

wskaż proszę w jaki sposób jest odzyskiwane ciepło, czy zużyte powietrze jest osuszane i ponownie wykorzystane? jaka jest wydajność wentylatorów (nadmuchowego i wyciągowego) w m3/h i ile m3 pojemności ma suszarnia? oraz jakie są parametry nagrzewnicy moc i wydajność w m3 na dany przyrost temperatury powietrza,

ze styropianem nie ma problemów z wilgocią, ale wełna/ wata mineralna jest łatwiejsza do obróbki i lepiej uszczelni suszarnię, ale problemem jest właśnie woda, którą nasiąknie izolacja pogarszając jej skuteczność,

mam jeszcze jedno pytanie, otóż wszyscy użytkownicy twierdzą, że suszarnie daszkowe należy cały czas utrzymywać w pełni zasypaną, czyli uzupełniać mokrym wsypem, w jaki sposób utrzymać przy takim suszeniu jednorodność wysuszonego ziarna i jak często należy w suszarni daszkowej mieszać wsad (jeśli jest używana wyłącznie do suszenia na gorąco)?

#138 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 sierpień 2013 - 15:12

Suszarnia http://www.agrosec.c...u-oraz-pylenia/
tu chyba masz cos napisane o recyrkulacji
dużych szczegółów suszarni jak narazie nie znam, suszarnia bedzie chodziła w ruchu ciągłym i bedzie sypała bezpośrednio taśmociągiem na hale, jak narazie trudno mi jest powiedziec jak to bedzie z tym ziarnem ponieważ poprzednia suszarnia nie chodziła w ruchu ciągłym, po prostu zasypywaliśmy, wysuszylismy i na magazyn,
W tej nowej suszarni QQ musi byc cały czas na koszu, bo pewnie sama będzie sobie ją pobierała, o wilgotności ziarna będą nas informowały czujniki, których jest tam dosc dużo
Jeśli chodzi o mieszanie ziarna w starej suszarni gdzie suszylismy porcjowo, to chodziła ona w obiegu praktycznie cały czas

#139 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 18:05

Suszarnia

w
mam jeszcze jedno pytanie, otóż wszyscy użytkownicy twierdzą, że suszarnie daszkowe należy cały czas utrzymywać w pełni zasypaną, czyli uzupełniać mokrym wsypem, w jaki sposób utrzymać przy takim suszeniu jednorodność wysuszonego ziarna i jak często należy w suszarni daszkowej mieszać wsad (jeśli jest używana wyłącznie do suszenia na gorąco)?

Nie jest to tak straszne na ile malują, przy różnicach do 5%wilgotności wsypu nic nie musisz robić, po prostu co wysyp sprawdzisz wilgotność i następny wysyp przyspieszysz lub opóźnisz o kilka minut, bywało tak ze jest różnicy 10% i więcej wilgotności ziarna i wtedy przytrzymujesz je na koszu, w suszarni schodzisz ziarnem do podłogi, tak drastycznie nie spada wydajność suszenia poniżej daszków i ustalasz czas co ile ma być wysyp... Napisałem na przykładzie suszarni drzewicza, i tak przeważnie jak kosisz to od najsuchszej także kolosalnych różnic we wilgotności nie masz i przeważnie bez szczególnych zmian w obsłudze suszarni to przebiega

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share jarek5036

jarek5036

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 08:07

Suszarnia Witam chciałbym zbudowac suszarnie na bazie bina przez który bedzie przechodzic rura z nadmuchem.
Z wiązku z tym mam 2 pytania: jak zbudowac wymienik ciepła do pieca na opał stały? i czy ziarno musi byc cały czas mieszane jesli do przedmuchu bedzie około 70 cm ziarna?