Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suszarnia

294 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2013 - 16:24

Suszarnia silos 40t, z rurą w środku, i dmuchawa, koszt silosa- używanego to jakies 4tys, no i dmuchawa- w zależnosci od potrzeb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Suszarnia Dzisiaj, 12:50
  •  

#62 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 10:25

Suszarnia

Posiadam Pedrotti 9 ton pierwszy sezon ją suszyłem, zabezpieczenia na gospodarstwie zwiększałem do 40 A , na dobę zrobię 4 zasypy spokojnie ( max 3 godz chodzi palnik i 90 min chłodzenie) 10 min wysyp suchego ziarna, a zasyp około 20 do 30 min zależy od wilgotności wysuszyła ponad 400 ton jestem zadowolony, w nocy może chodzić bo jest cicha tak więc u mnie spełnia wymogi w 100 % znajomy taką suszarnią ogarniał 120 ha jeszcze kupował ziarno. Spalanie uzależnione od wilgotności i odmiany nie ma na to reguły. Ja bym stacjonarnej nigdy nie budował chyba ze naprawdę bym miał do wysuszenia 500 ha , według mnie za dużo latania i pieniędzy za pozwolenia i budowę. Myślę że tu chodzi przede wszystkim o bezkolizyjność pracy a nie o samą pojemność zasypu a 9 tonowa na pierwszy rzut oka to mała maszyna ale możliwości ma niewąskie. No i wniosek: Kupiłbym ją jeszcze raz u mnie się sprawdziła. Jak coś to pytajcie:)))

na gaz czy na olej masz ta suszarnie?? jaki duzy pobór pradu jest w tej suszarni?? ile zuzywasz gazu czy OO na tono%??

#63 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 20:57

Suszarnia Kamil41 , mam ją na olej opałowy maszyna ma pięć silników o łącznej mocy około 26 kW ale nigdy nie chodzą wszystkie spalanie około 1,2 litra na tono% tak pisali i mówili w serwisie i mniej więcej tak pali aczkolwiek każde ziarno inaczej się zachowuje tak więc nie można podać reguły na to.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:05

Suszarnia a dlaczego nie na gaz?

#65 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:46

Suszarnia Bo to jest maszyna mobilna a gazu sie nie naleje, a w sumie nawet o gazie nie było mowy.

#66 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 13:06

Suszarnia mi jednak bradziej sie podoba stacjonarna i na gaz bo koszty mniejsze

#67 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 13:12

Suszarnia Panowie przerabiał ktoś z was suszarnię z zasilanej olejem opałowym na gaz?

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#68 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 16:59

Suszarnia Ponawiam swoje pytanie bo jutrojade obejrzeć suszarnie. Jaka powinna być szczelina pomiędzy daszkami ? bo słyszałem że przy zbyt gęstych daszkasz kukurydza się zawiesza.

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2013 - 17:21

Suszarnia jak robisz w ruchu ciągłym, to nie ma prawa Ci sie zawiesic,
logicznie rzecz ujmując - to im więcej daszków tym szybciej qq powinna sie wysuszyc :)

#70 Share tomek2111

tomek2111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:03

Suszarnia panowie planuje zakup suszarni araj s 205 p stacjonarna 12 ton zasyp z paliniem na propan 500kw jakie sa wasze opinie o tym sprzecie jak sie zachowuje itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:17

Suszarnia Czy ktoś ma suszarnię z odzyskiem ciepła/ rekuperatorem? Jak tak to jakie oszczędności można uzyskać?

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:51

Suszarnia Jeśli chodzi nam o to samo, to oszczędnosci to pewnie na "gazie" ( lub co kto czym opala) ponieważ piec nie musi ocieplac nowego zimnego powietrza tylko bierze to które już jest ciepłe, nie wiem jak w innych suszarniach ale np Antti ( nie pamiętam modelu) która została wyceniona na 230tys euro,( wraz z wieżami redlerami itp) miała również tą zalete że była cicha, wentylatory miała u góry, więc hałas był minimalny, a o zanieczyszczeniu już nie wspomne, -,

#73 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 14:33

Suszarnia No raczej o to samo, tylko ta Antti to pewnie jakiś olbrzym a mi bardziej chodziło o powiedzmy 10-20 ton zasypu, daszkowe.

#74 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 06 luty 2013 - 11:31

Suszarnia Ja mam suszarnię MEPU RCW 300 z piecem Atmos. Opalam go zrębkami których mam full. Mam plan go wymienić na 600 ale sie zastanawiam czy mi się to opłaci.

#75 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 06 luty 2013 - 15:23

Suszarnia a jakiej mocy obecnie masz kocioł? to jest zgazowarka z podajnikiem, czy masz komorę, do której zasypujesz zrębki? ile kosztował Cię ten piec i jakią osiągasz dobową wydajność przy suszeniu kukurydzy?

#76 Share onyks

onyks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 10 luty 2013 - 23:02

Suszarnia mam takie pytanie ma ktos moze schladzalnik do kukurydzy firmy drzewicz jak tak to prosze o opinie i korzysci wynikajace z zakupu tego sprzetu

#77 Share grzesieknowy

grzesieknowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 luty 2013 - 15:13

Suszarnia czy posiada ktoś suszarnię podłogową BIN np.24m2, czym ogrzewa tę suszarnię, jaki ma zasyp i ile kukurydzy suszu na dobę? Z góry mówię ze kukurydzy sieję koło 10 ha, więc prawdopodobnie dlamnie by wystarczyła.

#78 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 28 luty 2013 - 12:22

Suszarnia Mam takie pytanie, odnośnie tej suszarni : http://allegro.pl/su...3065054398.html . Właściciel podaje, że spalanie wynosi 20-22 litry / h przy 14 tonach zasypu. I ten zasyp suszy 4-5 godzin. Czyli wychodzi że na jeden zasyp potrzeba łącznie 110 l OO, czy to jest możliwe? Skoro producenci podają, że średnio idzie około 1 litra na 1 tonoprocent.

#79 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 28 luty 2013 - 12:37

Suszarnia

a jakiej mocy obecnie masz kocioł? to jest zgazowarka z podajnikiem, czy masz komorę, do której zasypujesz zrębki? ile kosztował Cię ten piec i jakią osiągasz dobową wydajność przy suszeniu kukurydzy?

Zgazowarka o mocy palnika 1100kW.
Pieca ja nie kupywałem tylko był w zestawie więc nie wiem ile kosztował.
Dobowa wydajność przy szuszeniu QQ 30% - 14% to 78 - 84 t

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 10:21

Suszarnia Planuje zakup suszarni i mam do wyboru kilka firm:
Araj - ocynkowana stacjonarna porcjowa S209P 18 t (200 tyś. netto) lub stacjonarna o ruchu ciągłym S406 16 t (170 tyś. netto).
Stela - aluminiowa stacjonarna porcjowa MDB-TN 1/4-S 23 t (250 tyś. netto).
Tornum - ocynkowana stacjonarna o ruchu ciągłym TK 2-8-4 12,5 t (260 tyś. netto) lub stacjonarna porcjowa TS 2-10-5 16 t (210 tyś. netto).
Antti - ocynkowana stacjonarna porcjowa MixFlo 42MF2 15t (200 tyś. netto) lub AR4 125 17 t. Konstrukcja nośna wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo. Kolumna oraz kanaly suszarni wykonane ze stali AluZic. Izolacja termiczna. Niska emisja pyłów do 50 mg/m3. (270 tyś. netto).
Jeśli ktoś podzieli się inf to będę bardzo wdzięczny.