Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suszarnia

294 odpowiedzi na ten temat

#41 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 11:33

Suszarnia ok dziękuje :) trochę wiem więcej na temat suszarni :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Suszarnia Dzisiaj, 12:15
  •  

#42 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 14:31

Suszarnia Koledzy nie chce zaśmiecać forum także zadam pytanie w tym temacie. Mam na oku tą o to suszarnie : http://allegro.pl/su...2908302863.html . Co o niej sądzicie? Moje pytanie polega na tym, czy te daszki do kukurydzy nie są zbyt blisko siebie? niestety słabo orientuje sie w temacie, dlatego wolę sie zapytać dla pewnośći.

#43 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 18:02

Suszarnia

Wiesz to że jest coraz więcej suszarni to mnie nie dziwi. Ceny ostatnich 2 sezonów są wysokie, ale jak cena spadnie to znowu wszyscy do zbóż będą sie uśmiechac. Wracając do suszarni to myślę że taka jaką pisałam to w zupełności Ci wystarczy. Czyli ok 20 ton na zasyp. Daszkowe są dobre ale trzeba dwa razy suszyć kukurydze żeby dobrze się przechowała. Te drugie suszarnie są lepsze ale coraz mniej ich jest i zaczyna sie robić problem z częściami.

w suszarnaich daszkowych nie suszy sie na dwa razy ja posiadam suszarnia stacjonarna daszkową firmy Araj porcjówke i jestem bardzo zadowolony nie przetraca ziarna jak zmijkowe i nie susze na dwa razy zasypuje 38% H2O i jade do 13,5

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2013 - 18:21

Suszarnia suszysz do 13,5 ? to po ochłodzeniu wychodzi Ci 10% :P my suszymy do 15,i sama schodzi 1,2% podczas studzenia, a gdy dajemy do chłodziarki, to przy 16 wypuszczamy..

#45 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 18:28

Suszarnia nie no zaczynam chłodzic jak ziarno ma 55-60 st C

#46 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 18:28

Suszarnia
Mam kilka pytań do użytkowników suszarń Drzewicza SP-100. Jeśli ktoś posiada takie cudo to niech napisze czy jest zadowolony z takiej suszarni. Ja już zaczynam załatwiać pozwolenia na SP-103 i tak do końca mam mieszane uczucia. Jeśli ktoś pomoże mi rozwiać moje obawy to z góry wielkie dzięki.
  • 0

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2013 - 18:41

Suszarnia

nie no zaczynam chłodzic jak ziarno ma 55-60 st C

temp ziarna jeszcze nie mówi o jej wilgotności, bo inaczej wilgotnośc będzie oddawała denta a inaczej flint :)

#48 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 19:30

Suszarnia suszyłem dent i flint w granicach temp ziarna 55-60 st C i podczas sprzedazy zawsze mam 13.2%-13.8%H2O tak wiec nie jest zle. Przeciez nie bede z wilgotnosciomiezem latał i kazda suszarnie sprawdzał.

#49 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 19:39

Suszarnia a jaka doradzacie suszarnie? Jaka firme? Mobilna czy stacjonarną? myśle o czymś około 10-12ton zasypu, zauważyłem ze mobilna potrzebuje duza pradu a zabezpiczenie mam tylko 32A

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2013 - 19:55

Suszarnia

suszyłem dent i flint w granicach temp ziarna 55-60 st C i podczas sprzedazy zawsze mam 13.2%-13.8%H2O tak wiec nie jest zle. Przeciez nie bede z wilgotnosciomiezem latał i kazda suszarnie sprawdzał.

serio ?
u mnie w tym roku zostało wysuszone jakies 6tys ton, i każda suszarnia (30t-mokrej) była mierzona przed wyłączeniem co najmniej 5 razy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 20:13

Suszarnia my wyszuszylismy 900 ton kukurydzy i pierwsza suszarnia była mierzona. termostat wyłączał palnik przy tem w granicach 55-60st i ziarno suchutkie.

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2013 - 20:20

Suszarnia u nas termostat też może wyłączac suszarnie , i nawet wyłącza, ale tu przecież chodzi o oszczędności :) po co masz suszyc do 13,5 i tracic przy tym - godzine , czy 2, gdy mógł byś wyłączyc ją na 15...
może robisz mniejsze ilości, i nie zależy Ci na oszczędności, nie wiem..

#53 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 20:35

Suszarnia po wiem ci tak. gdy QQ osiagnie 55-60 stopni C to ziarno mierzone wilgotnosciomierzem ma jakies 15- 15.5 % H2O i przełącza sie na zchładzanie i wyciagam QQ o wilgotnosci ok 13.5%. Bo widze ze sie nie rozumiemy

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:05

Suszarnia to coś nie jasno piszesz :) zrozumiałem że przy wyłączeniu masz 13%.. ale ok :)

#55 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:33

Suszarnia losiek 13 można suszyć na raz ale jeśli oddajesz kukurydzę do punktu skupu gdzie maja wagosuszarke to wyjdzie Ci wilg powyżej 15%:/
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

#56 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:08

Suszarnia Posiadam Pedrotti 9 ton pierwszy sezon ją suszyłem, zabezpieczenia na gospodarstwie zwiększałem do 40 A , na dobę zrobię 4 zasypy spokojnie ( max 3 godz chodzi palnik i 90 min chłodzenie) 10 min wysyp suchego ziarna, a zasyp około 20 do 30 min zależy od wilgotności wysuszyła ponad 400 ton jestem zadowolony, w nocy może chodzić bo jest cicha tak więc u mnie spełnia wymogi w 100 % znajomy taką suszarnią ogarniał 120 ha jeszcze kupował ziarno. Spalanie uzależnione od wilgotności i odmiany nie ma na to reguły. Ja bym stacjonarnej nigdy nie budował chyba ze naprawdę bym miał do wysuszenia 500 ha , według mnie za dużo latania i pieniędzy za pozwolenia i budowę. Myślę że tu chodzi przede wszystkim o bezkolizyjność pracy a nie o samą pojemność zasypu a 9 tonowa na pierwszy rzut oka to mała maszyna ale możliwości ma niewąskie. No i wniosek: Kupiłbym ją jeszcze raz u mnie się sprawdziła. Jak coś to pytajcie:)))

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:38

Suszarnia Różni ludzie mają różne ambicje :) jeden, będzie miał 30ha i wysuszy sobie małą suszarnią, bo przecież napewno sie juz nie rozwinie- wiec po co mu większa ? zaś inny, będzie miał 200, kupi dużą suszarnie i wie że zrobi na niej interes oraz to że sie jeszcze rozwinie :)
nie wyobrażam sobie jak mógł bym wysuszyc tegoroczne kilka tys ton suszarnią o pojemności 9T :P

#58 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 13:33

Suszarnia A propo suszarni przewoźnych czy prawda że uszkadzają ziarno?

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2013 - 16:02

Suszarnia zależy o jakie Ci chodzi, w tej chwili przewoźne robią takie same jak te stacjonarne, mają tylko dokładane kółka-i nie musisz miec na nią pozwolen itp..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 17:12

Suszarnia jakich używacie chłodziarek i co sądzicie o przeciwprądowym drzewiczu m-850?
odnośnie do suszarni przewoźnych to mimo prostszej konstrukcji są one droższe od stacjonarnych, stąd chyba warto zainwestować w wersję stacjonarną,