dziobaq

Suszarnia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losiek13    0

my wyszuszylismy 900 ton kukurydzy i pierwsza suszarnia była mierzona. termostat wyłączał palnik przy tem w granicach 55-60st i ziarno suchutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas termostat też może wyłączac suszarnie , i nawet wyłącza, ale tu przecież chodzi o oszczędności :) po co masz suszyc do 13,5 i tracic przy tym - godzine , czy 2, gdy mógł byś wyłączyc ją na 15...

może robisz mniejsze ilości, i nie zależy Ci na oszczędności, nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

po wiem ci tak. gdy QQ osiagnie 55-60 stopni C to ziarno mierzone wilgotnosciomierzem ma jakies 15- 15.5 % H2O i przełącza sie na zchładzanie i wyciagam QQ o wilgotnosci ok 13.5%. Bo widze ze sie nie rozumiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to coś nie jasno piszesz :) zrozumiałem że przy wyłączeniu masz 13%.. ale ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

losiek 13 można suszyć na raz ale jeśli oddajesz kukurydzę do punktu skupu gdzie maja wagosuszarke to wyjdzie Ci wilg powyżej 15%:/


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Posiadam Pedrotti 9 ton pierwszy sezon ją suszyłem, zabezpieczenia na gospodarstwie zwiększałem do 40 A , na dobę zrobię 4 zasypy spokojnie ( max 3 godz chodzi palnik i 90 min chłodzenie) 10 min wysyp suchego ziarna, a zasyp około 20 do 30 min zależy od wilgotności wysuszyła ponad 400 ton jestem zadowolony, w nocy może chodzić bo jest cicha tak więc u mnie spełnia wymogi w 100 % znajomy taką suszarnią ogarniał 120 ha jeszcze kupował ziarno. Spalanie uzależnione od wilgotności i odmiany nie ma na to reguły. Ja bym stacjonarnej nigdy nie budował chyba ze naprawdę bym miał do wysuszenia 500 ha , według mnie za dużo latania i pieniędzy za pozwolenia i budowę. Myślę że tu chodzi przede wszystkim o bezkolizyjność pracy a nie o samą pojemność zasypu a 9 tonowa na pierwszy rzut oka to mała maszyna ale możliwości ma niewąskie. No i wniosek: Kupiłbym ją jeszcze raz u mnie się sprawdziła. Jak coś to pytajcie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Różni ludzie mają różne ambicje :) jeden, będzie miał 30ha i wysuszy sobie małą suszarnią, bo przecież napewno sie juz nie rozwinie- wiec po co mu większa ? zaś inny, będzie miał 200, kupi dużą suszarnie i wie że zrobi na niej interes oraz to że sie jeszcze rozwinie :)

nie wyobrażam sobie jak mógł bym wysuszyc tegoroczne kilka tys ton suszarnią o pojemności 9T :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zależy o jakie Ci chodzi, w tej chwili przewoźne robią takie same jak te stacjonarne, mają tylko dokładane kółka-i nie musisz miec na nią pozwolen itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jakich używacie chłodziarek i co sądzicie o przeciwprądowym drzewiczu m-850?

odnośnie do suszarni przewoźnych to mimo prostszej konstrukcji są one droższe od stacjonarnych, stąd chyba warto zainwestować w wersję stacjonarną,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

silos 40t, z rurą w środku, i dmuchawa, koszt silosa- używanego to jakies 4tys, no i dmuchawa- w zależnosci od potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Posiadam Pedrotti 9 ton pierwszy sezon ją suszyłem, zabezpieczenia na gospodarstwie zwiększałem do 40 A , na dobę zrobię 4 zasypy spokojnie ( max 3 godz chodzi palnik i 90 min chłodzenie) 10 min wysyp suchego ziarna, a zasyp około 20 do 30 min zależy od wilgotności wysuszyła ponad 400 ton jestem zadowolony, w nocy może chodzić bo jest cicha tak więc u mnie spełnia wymogi w 100 % znajomy taką suszarnią ogarniał 120 ha jeszcze kupował ziarno. Spalanie uzależnione od wilgotności i odmiany nie ma na to reguły. Ja bym stacjonarnej nigdy nie budował chyba ze naprawdę bym miał do wysuszenia 500 ha , według mnie za dużo latania i pieniędzy za pozwolenia i budowę. Myślę że tu chodzi przede wszystkim o bezkolizyjność pracy a nie o samą pojemność zasypu a 9 tonowa na pierwszy rzut oka to mała maszyna ale możliwości ma niewąskie. No i wniosek: Kupiłbym ją jeszcze raz u mnie się sprawdziła. Jak coś to pytajcie:)))

na gaz czy na olej masz ta suszarnie?? jaki duzy pobór pradu jest w tej suszarni?? ile zuzywasz gazu czy OO na tono%??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Kamil41 , mam ją na olej opałowy maszyna ma pięć silników o łącznej mocy około 26 kW ale nigdy nie chodzą wszystkie spalanie około 1,2 litra na tono% tak pisali i mówili w serwisie i mniej więcej tak pali aczkolwiek każde ziarno inaczej się zachowuje tak więc nie można podać reguły na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Panowie przerabiał ktoś z was suszarnię z zasilanej olejem opałowym na gaz?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ponawiam swoje pytanie bo jutrojade obejrzeć suszarnie. Jaka powinna być szczelina pomiędzy daszkami ? bo słyszałem że przy zbyt gęstych daszkasz kukurydza się zawiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak robisz w ruchu ciągłym, to nie ma prawa Ci sie zawiesic,

logicznie rzecz ujmując - to im więcej daszków tym szybciej qq powinna sie wysuszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2111    1

panowie planuje zakup suszarni araj s 205 p stacjonarna 12 ton zasyp z paliniem na propan 500kw jakie sa wasze opinie o tym sprzecie jak sie zachowuje itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Czy ktoś ma suszarnię z odzyskiem ciepła/ rekuperatorem? Jak tak to jakie oszczędności można uzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli chodzi nam o to samo, to oszczędnosci to pewnie na "gazie" ( lub co kto czym opala) ponieważ piec nie musi ocieplac nowego zimnego powietrza tylko bierze to które już jest ciepłe, nie wiem jak w innych suszarniach ale np Antti ( nie pamiętam modelu) która została wyceniona na 230tys euro,( wraz z wieżami redlerami itp) miała również tą zalete że była cicha, wentylatory miała u góry, więc hałas był minimalny, a o zanieczyszczeniu już nie wspomne, -,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

No raczej o to samo, tylko ta Antti to pewnie jakiś olbrzym a mi bardziej chodziło o powiedzmy 10-20 ton zasypu, daszkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ja mam suszarnię MEPU RCW 300 z piecem Atmos. Opalam go zrębkami których mam full. Mam plan go wymienić na 600 ale sie zastanawiam czy mi się to opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a jakiej mocy obecnie masz kocioł? to jest zgazowarka z podajnikiem, czy masz komorę, do której zasypujesz zrębki? ile kosztował Cię ten piec i jakią osiągasz dobową wydajność przy suszeniu kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj